PDA

View Full Version : Кажете искате ли и имате ли желание да танцувате Hip Hop и свободен стил танци



Vasii
07-05-2013, 12:07
Казвам се Василена и наскоро създадох малка група от деца на различни възрасти които естествено искаха да танцуват аз съм от Кочериново град близо до Благоевград и тренираме в зала подходяща за танци ако има някой желание може да ми сподели и аз ще му помогна

sweetmony
07-05-2013, 17:22
Имам голям интерес към хип хоп танци .. жалко, че не съм от Кочериново.. Пожелавам, успех на групата :)

Vasii
07-13-2013, 07:48
Много благодаря а от къде си и познаваш ли хора близо до Благоевград за да се включат :)

sweetmony
07-14-2013, 11:11
Аз съм от Кърджали и не познавам хора от Благоевград ..

SuNsEt
07-14-2013, 15:01
Ходила съм на хип-хоп танци преди ... 4 години. Не искам да споменавам мястото,на което ходех , но ще кажа ,че е подобно на The Center . Не ми хареса поради факта,че всички се познаваха и да го наречем бяха полупрофесионални танцьори. Имаше някои дечковци,дето бяха по - малки от мен и се справяха 10 пъти по - добре. Слава богу , бях с една приятелка и не се чувствах толкова сама. Тъпото беше,че атмосферата не ми хареса , всичко беше много взискателно. В един момент сякаш ходех по задължение,а не по желание. Накрая се отказах.

Ще ти дам няколко съвета,приеми ги от човек,който не може да танцува кой - знае колко и е малко притеснителен в нова компания,но е готов за нови и интересни неща.
Като учител / организатор на школа по танци ще е хубаво да създадеш приятна и неангажираща обстановка.Нека всеки се чувства свободен .Опитай се да възпиташ любов към музиката и желание за танци дори и в тези,които обикновено са ''дървета'' на дансинга.
Разнообразявай танците и песните.Това е грешката,която треньорките ми допуснаха-всичко беше еднотипно. Нека песните да са както познати и забавни,така и по - различни и интересни. Така освен просто да танцуват, те ще усещат текса на песента и движенията ще значат много повече , един вид ''да говориш с тялото си'' .
Много родители нямат възможност да пращат децата си на спорт/изкуства/хобита разни и т.н. Тъй като предполагам школата ти ще е основана на някаква месечна такса, нека парите да не са най - важното. Ако някой закъснее с плащанията,нека това да не означава,че не може да посещава часовете . Казвам го , защото на мястото, на което ходех се усещаше как парите играят голяма роля.Отначало таксата беше 25 лв , после стана 30 лв , а накрая 50 лв. ...

Та... нека школата ти бъде нещо повече от обикновен курс по хип-хоп танци. Научи ги освен да слушат музиката и да я разбират.Така на всички ще им бъде по - приятно и танците за тях ще бъдат повече от хип-хоп движения. Дори можеш да експериментираш с различни стилове , не е задължително да са само рап песни ...
И не на последно място, ако някое дете има идея за танц или движение, дай му възможност да се изяви.Нека всеки бъде свободен в този смисъл на думата,така може да се покаже една креативност , възможност за себеизява и интересна импровизация.

Ако желаеш да популяризираш групата си , направи сайт на новосъздадената школа и започни да го разпространяваш из интернет.Можеш да изработиш рекламни флаери и да ги раздаваш из Кочериново, Благоевград и близките места . Дай телефон за връзка/скайп/имейл ,за да могат желаещите да се свързват с теб.Общо взето разгледай сайтовете на други школи и виж как се прави.
Надявам се да съм ти била полезна.Поздравления за това,което си решила да създадеш,пожелавам ти успех ! :)