PDA

View Full Version : коя преса за коса е уда4ната?



nickelbackk
07-05-2013, 13:35
Здравейте на вси4ки! Тъй като смятам скоро да си купя нова преса за коса (досега съм използвала само и единствено от евтините, които съответно не струват и увреждат косата), то искам новата ми преса да е:
- такава, 4е след като се изправя, косата ми да е права, такава, каквато съм я оформила до следващото къпане и в благоприятно метерологи4ни условия
- поне малко щадяща косъма на фината коса (и не само)
- устои4ива
- изобщо хубава преса, такава, 4е след като дам парите за нея да знам, 4е си е струвало и ще ми вършинаистина добра работа!
И защото аз и хабер си нямам от характера на гореспоменатия уред ( не знам ни6то за марките и ефективността им), то моля за съвет. Посо4ете ми ако можете или конкретни модели, или някоя марка, 4ийто модели са добри...
Благодаря предварително!

mimijessi
07-05-2013, 13:43
Remington, Bellissima, Philips.. Аз лично съм доволна от Remington s5500.. :)


П.С .. Мисля, че имаше такава тема..Потърси я и разгледай какви модели са споменали.. :)

nickelbackk
07-05-2013, 13:52
Благодаря! :)

Hayashi
07-05-2013, 14:36
Ако си мислиш, че по-скъпата преса няма да ти увреди косата си в голяма грешка.
Каква ти е косата? Ако е къдрава и гъста няма как да стане да е права до следващото къпане, освен ако не се къпеш всеки ден.

nickelbackk
07-05-2013, 14:47
Косата ми е тънка и 4уплива, не я понасям в не изправено състояние, средно къса е - имам предвид до под раменете. Напълно наясно съм с това, 4е дори "скъпите" преси увреждат косъма, знам 4е няма уред, който да не нанася вреда, но сравнени с пресите за коса от по 20 лв., тези от по над 60лв., сигурна съм, са по надеждни и малко или много щадят косата. Освен това, 4увала съм, ефекта от тях бил дълготраен и по-задоволителен. Ето защо именно преценявам, 4е се нуждая от такава преса, запозната съм с разликите и вредите, зададох конкретен въпрос относно марките, моделите (съответно и отзивите ви от тях)...и да не забравим..къде наи-ве4е мога да намеря споменатите преси, "скъпите", както ги нарекохте...?

CoockieMonster
07-05-2013, 18:49
PHILIPS !!!! най-добрата, която и да си вземеш на тая марка няма да сгрешиш !

kitty02
07-05-2013, 23:35
Ремингтън, Филипс, Ровента.
Бейбилис също са хубави, но са по-скъпи.

LipSy
07-06-2013, 11:19
Здравей! Като цяло искам да ти кажа, че всяка преса уврежда косата (независимо дали скъпа или не). Само като се вземе под внимание, че пресите стигат до 200°С - 230°С, можеш да си направиш сметка за какви температури става на въпрос и колко много изгарят при всяко минаване. Има и напреднали разработки (керамични плочки с покрития от кристали и т.н., които уж се грижат за косата, но......винаги стигаме до убеждението, че тя се уврежда!!!). Ако искаш качествена преса си вземи една от по-горе изброените (Bellissima, Philips, Remington). Щом косата ти не е гъста и силно къдрава, има голям шанс да ти се запази за 2-3 дена изцяло права (от личен опит). Чувала съм и за марката ISO, (една приятелка с много гъста коса супер много я хвали). Като цяло първо разгледай добре всички професионални (!!!) преси и избери тази, която смяташ за най-подходяща! Успех! :)

EncoreBelle
07-08-2013, 08:14
Доскоро и аз ползвах евтини и смешни преси но от много скоро имам http://www.technopolis.bg/b2c/details/834017/P11130503/PRESA/KOSA-PHILIPS-HP-8309/00-*** ! останах МНОГО доволна от резултата при положение че косата ми е много гъста и чуплива! Като се изправя веднъж и ми седи 2-3 дена!Взех я за 39лв. от техномаркет

nickelbackk
07-08-2013, 14:33
След като видях тази: http://technomarket.bg/products/09127115/babyliss-st-226-e , много я харесах, като останах с впечатлението, че е точно това, което търся! Наистина, допадна ми, а и цената е сносна и приемлива. Ако сте я ползвали, знаете нещо за съответния уредq или поне за марката, на която принадлежи, кажете, добра ли е, тъй като смятам да си я взема. Ако имате опит или наблюдения за тази преса или просто за марката - BABYLISS - СПОДЕЛЕТЕ! :) :)

nickelbackk
07-08-2013, 15:15
Здравей! Като цяло искам да ти кажа, че всяка преса уврежда косата (независимо дали скъпа или не). Само като се вземе под внимание, че пресите стигат до 200°С - 230°С, можеш да си направиш сметка за какви температури става на въпрос и колко много изгарят при всяко минаване. Има и напреднали разработки (керамични плочки с покрития от кристали и т.н., които уж се грижат за косата, но......винаги стигаме до убеждението, че тя се уврежда!!!). Ако искаш качествена преса си вземи една от по-горе изброените (Bellissima, Philips, Remington). Щом косата ти не е гъста и силно къдрава, има голям шанс да ти се запази за 2-3 дена изцяло права (от личен опит). Чувала съм и за марката ISO, (една приятелка с много гъста коса супер много я хвали). Като цяло първо разгледай добре всички професионални (!!!) преси и избери тази, която смяташ за най-подходяща! Успех! :)
Тази на BABYLISS, кoято споменах по-горе, и от която останах впечатлена, била професионална, както се казва в сайта на TECHNOMARKET , и не само. Надавам се тя пoне малко да щади косата ми и ефекта на изправянето да е удовлетворителен! Май нея ще си взема, изглежда такава, каквато аз искам. И благодаря за изчерпателното мнение! :) :)