PDA

View Full Version : За разбиращите от грим!



fineyti
07-06-2013, 13:36
Значи проблемът ми е следния.Когато бях на 3 паднах на едно стъпало и до днес имам белег на челото.Представлява дълга черта/не особено тънка/,около нея имам няколко дупчици,а до нея има една голяма дупка/май от там са излизали шевовете нз/.Тааа гледала съм различни клипове,където разни момичета с много пъпки си слагат различни гримове,не само фон дио тен.Успяват да прикрият всичко,но нещата които използват не мога да си ги набавя.Въпросът ми е знаете ли някакви козметики и трикове с които мога да прикрия проблема.Слагала съм много неща -пудри,кремове,фониове----------моля помогнете.Случвало ми се е някой да ми каже-офф виж каква точка имам на челото,а на мен ми иди да им каже.ИДИОТ пОГЛЕДНИ МЕ МЕН И ПОСЛЕ ПОМИСЛИ ЕДНА тОЧКА ЛИ ТИ Е ПРОБЛЕМА.Моля помощщщщщщщщщщ

mimijessi
07-06-2013, 14:07
За пъпките повечето използват коректор.. :) Потърси.Има много клипчета на българки, които се занимават с грим и казват какво използват. :)

Mirchu
07-06-2013, 15:11
уцели хубав фон дьо тен, който хем ще ти прикрие добре недостатъците, хем да не изглеждаш прекалено изкуствено. Моят съвет е да не си слагаш прекалено много от всички видове кремове, коректори и т.н., защото ще си сапишеш кожата още повече. Купи си хубав, скъп фон дьо тен, който да е в цвят с кожата ти. Също може да си купиш една най обикновена пудра като тази http://static1.framar.bg/product/pretty-flormar-pudra.jpg (препоръчвам ти я, супер евтина е) та след като си сложиш фон дьо тена и с една четка за руж си слагаш след това колкото да го запечаташ. Друг вариант е да наблягаш на друга част от лицето ти, за да се отвлича вниманието от този белек, примерно си гримирай хубаво очите, сложи си очна линия или пък ярко червило и така

LipSy
07-06-2013, 16:51
Има хубави фон дьо тени, които прикриват перфектно, плътни са, но са доста скъпи. С тях можеш да прикриеш всичко, но кожата ти с времето ще стане суха и ще я съсипеш (не говоря за 2-3 месеца или година, но...след години!). Точни марки не мога да назова, но ако отидеш в магазин за скъпа козметика, със сигурност си на точното място. Внимавай в избирането на нюансите. Помоли магазинерката да ти съдейства. Пробвай на място дали ще се прикрие, това което искаш.

ПС.: И все пак, ако си 100% решена, че трябва да си купиш фон дьо тен, по-добре дай 1 път повече от 30 лв да речем и да знаеш, че имаш нещо качествено, а не да даваш 100 пъти по 5 лв. само защото всичко друго е скъпо!

anonymous708973
07-06-2013, 17:12
Първо си сложи основа на лицето, за да заглади неравностите. После фон-дьо-тен, после покривен коректор - камуфлажен крем търси, препоръчвам АртДеко или Катрис.

FuCKkK13
07-06-2013, 19:00
Първо си сложи основа на лицето, за да заглади неравностите. После фон-дьо-тен, после покривен коректор - камуфлажен крем търси, препоръчвам АртДеко или Катрис.
+
само фдт няма да ти стигне ако положението е наистина зле
трябват ти няколко продукта,но няколко не значи 10 неща :?
най-малко основа за грим + фдт.


а да,привличането на поглед върху друга част от тялото също е мн добра идея

Hayashi
07-06-2013, 19:52
А някакви кремове за белези ползвала ли си? Сестра ми като беше по-малка имаше огромен белег на челото от спукана глава, но след 2 години мазане с крем изчезна напълно.

fineyti
07-06-2013, 20:37
Още когато е бил пресен са го мазали с скъпи кремове,но нищо.Ако знаеш какво е използвала сестра ти ми го кажи моляяяяяяяяяя

FuCKkK13
07-06-2013, 21:07
А някакви кремове за белези ползвала ли си? Сестра ми като беше по-малка имаше огромен белег на челото от спукана глава, но след 2 години мазане с крем изчезна напълно.

наистина ? я ми кажи крема ако може щото аз имам белези от шарка .. въпреки че са малки ме дразнят

kalpazanka
07-07-2013, 08:14
Контрактубекс си вземете, мацки. Аз така се спасих- поне съм го изпробвала на себе си, затова имам очи да ви го препоръчвам. :)

При стари белези с голяма площ се комбинира с физиотерапия.

Hayashi
07-07-2013, 08:18
^ Сега като го спомена се сетих, че точно това ползваше и сестра ми.

FuCKkK13
07-07-2013, 09:06
Контрактубекс си вземете, мацки. Аз така се спасих- поне съм го изпробвала на себе си, затова имам очи да ви го препоръчвам. :)

При стари белези с голяма площ се комбинира с физиотерапия.

колко време и как се ползва ?

kalpazanka
07-07-2013, 09:07
Понеже ме мързи :D

Как правилно да прилагаме Контрактубекс?
Ако липсват конкретни указания от лекар, Контрактубекс се втрива с лек масаж върху кожата или белега до пълното проникване на гела, няколко пъти дневно (2-3 пъти). При случаи на стари и твърди белези, след намазване с гела се прави превръзка и се оставя да действа през нощта.В зависимост от големината на белега лечението се провежда няколко седмици или месеца (средно до 6 месеца, при стари и упорити белези до 1 година).


http://apteka.framar.bg/11010836/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D 1%83%D0%B1%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-20-%D0%B3%D1%80-

FuCKkK13
07-07-2013, 09:13
^ ясно,мерси
аз ползвах кремче преди,но не ми помогна до край т.е. изхрани ми ги,но все още ги има..

aniezina
07-07-2013, 20:51
Аз също бих препоръчала първо да третираш проблема, с цел да го решиш, а не да се опитваш просто да го прикриеш. Пробвай с това мазило, и аз съм чувала, че има ефект. Използвай хидратиращ крем с високо съдържание на алое вера- най-доброто в борбата с белези и проблемна кожа, ще ти помогне и ако имаш пъпки например.
Относно прикриването - коректор. Достатъчно плътен, за да покрива да не се разтича и т.н. Не е необходимо да използваш фон дьо тен, в случай, че не намираш нужда. Използвай ББ крем - по-лека формула, с спф (направо задължителен за летния сезон) и хидратиращ. На мнение съм, че е по-лесно да почистиш грима от лицето си, а с него и полепналата през деня мръсотия, отколкото да си отпушиш порите от всичкия прах, който ни заобикаля.
Поставяш ВВ крема, после покриваш с подходящия коректор на нужните места и завършваш всичко с пудра, колкото да не лъщиш и да не се разтича гримът ти. В дневната си грижа включи хубав хидратиращ крем, поставяй го преди грима, а на белега наистина може да поставяш и основа за грим (може и на цялото лице). Препоръчвам ти да използваш качествена козметика. Повечко парички е, но поне няма да ти навреди. Старай се да не купуваш нещо, което не можеш да видиш и пипнеш (т.е. от каталози) Особено за фон дьо тен и коректор винаги тествай. Желателно е коректорът ти е да е с тон - два по-светъл от фон дьо тена. Намираш тестери от аптеките, или магазини за козметика, пробваш за да видиш дали нямаш някакви противопоказания и тоя месец отделяш 20 лв за едно другия за друго. Иначе всичко изброено можеш да намериш във всяка парфюмерия. Успех!