PDA

View Full Version : Забавяне или забързване на цикъл



Paris_98
07-07-2013, 13:28
Здравейте. Аз съм на 15 години и от 25 до 30 юли ще сме на море. Обаче цикълът трябва да ми дойде горе долу към 28 юли. Да, може би ще си кажете, че това са просто 2-3 дни от почивката и че все пак ще ги изтърпя, но въпроса е, че цикълът е непостоянен и може да ми дойде по-рано, както и по-късно. Не искам да използвам тампони, а и ме е страх, че може да ми дойде, докато сам в морето или басейна, а това ще е доста засрамващо. Чувала съм за метода с топлата вода (поливаш с топла вода малко по долу от корема), но не вярвам ако пробвам сега, че цикълът ще ми дойде 3 седмици по-рано... Знам, че и витамин С намаляло количеството и очаквам още съвети. :)

A Wonder Nerd
07-07-2013, 14:04
ми май хапчетата против бременност но мисля че не са подходящи на тази възраст до като ги пиеш няма да ти дойде но спреш ли идва и след това май ставал по нередовен нз
ако не се притесняваш можеш да отидеш на гинеколог и да попиташ за някакви други хапчета май имали някакви които помагат и след това ти става и по редовен
и аз съм го чула това с витамин С но нз дали ще ти помогне пък и май по много трябвало да се пие

дано съм ти помогнала доколкото мога защото и на мен ми не нередовен защото ми дойде преди година (на 14 съм)

хайде приятна почивка :)

marilyn
07-07-2013, 15:18
Витамин Ц намалява кръвотечението. Но ако се пие примерно по 1000мг дневно. Или си купуваш ЦеТеБе.

Иначе според мен е най-добре да ползваш тампон. Нищо няма да ти стане. Не се трови с някакви хапчета и тн, влизаш си в морето с тампончето и нямаш грижи. С времето се свиква. За да не ти е толкова силно пиеш вит Ц и това е.

Успех.

aniezina
07-07-2013, 20:07
Не те съветвам да си играеш с хормоналния си баланс и своя цикъл. Да започнеш прием на противозачатъчи, за да регулираш нередовен цикъл, и то задължително под лекарско наблюдение - да, но за да си осигуриш комфортна почивка - не си струва, повярвай ми. После тази почивка ще ти излезе доста солена. Препоръчвам ти да пробваш, подготви се с тампони. Щом твърдиш, че цикълът ти е нередовен, може и да ти излезе късмета и да ти закъснее - знае ли се. Ако се притесняваш, че може да ти дойде по-рано и да се изложиш край водата, просто си слагай тампон, но не забравяй да го сменяш веднага след влизане във водата, за да не си докараш инфекция то задържащата се течност в тампона.(има супер малки тампони, които не се усещат, апропо всеки тампон, поставен правилно, не би трябвало да се усеща)Вярно, неприятно е (тази година го изпитах по препоръка на лекар, търпи се), но по този начин ще си осигуриш и защита от евентуална гъбична инфекция. Успех!

Hidayet
07-07-2013, 21:06
Мисля, че няма какво да ти се случи в морето или басейна ако ти дойде. Първият път, когато бях на море в цикъл влизах в басейна и не ми течеше нищо и чак след като изляза извън водата почваше да ми тече. А после след като още две поредни години бях в цикъл на морето си взех една кутия тампони и спокойно си влизах, без да ми пука дали ще се дефлорирам, защото какъв е смисълът всяка почивка да ти минава до басейна или морето без да влизаш. За кого или за какво си пазиш химена от случайно дефлориране, въпреки че май това не може да се случи с mini или normal тампони ;) . При мен май се очертава, ако ми закъснее пак да съм в цикъл на морето и се чувствам като омагьосана. Знаеш ли кога ще стоя извън водата или ще си тровя организма с хапчета :D . Според мен няма от какво да те е страх да ползваш тампони, но ти си знаеш. Успех!