PDA

View Full Version : Съвети ?



SimonnaD
07-07-2013, 14:43
Здравейте:) Нова съм във форума, затова съжалявам ако има друга такава тема. На 15 години съм и от 2 месеца съм на ограничен режим, не консумирам хлебни изделия (освен 1 филийка ръжен хляб за закуска ), сладко, газирано, сокове, пържено и панирано. Наблягам на зеленчуци и плодове, на риба и бяло месо, хапвам също и кисело мляко 1,5%. Забравих да спомена, че моята цел е -6 кг максимум. За последно като се теглих бях около 54/55 кг на височина 166/167см. Също така посещавам фитнес, като миналия месец 2 или 3 пъти седмично, а от 1 седмица съм всеки ден и незнам дали е правилно или да имам все пак 1 ден почивка? На фитнеса попринцип съм 15 минути на велоергометър и след това 45 минути силови упражнения. И 1 седмично танци. Започнах видимо да се вталявам, поне по това което виждам в огледалото, защото не съм се теглила от месец и нещо (страх ме е да видя колко кг съм :D) Така до преди 2 седмици някъде, в момента съм в застой ако мога така да го нарека, имам чувството че изобщо не помръдвам.:( На фитнеса смених велоергометъра с пътеката и от 1 седмица правя 15/20 минути пътека и след това силови. Въпроса ми е дали трябва да спра плодовете, защото обичам да ги смесвам с кисело мляко и лъжичка мед или да нямаля някакъв друг вид храна или да променя нещо друго, незнам :D Ще се радвам някой да ме посъветва нещо:).

sexa_na_kompleksa
07-07-2013, 15:39
48 килограма ли искаш да станеш? Не е ли малко?
По-важно е как изглеждаш, а не килограма си. На един човек 55 килограма може да са му добре, но друг, с тези килограми, да изглежда пълен.
Не е хубаво абсолютно всеки ден да ходиш на фитнес, почивай си поне веднъж в седмицата.
Как разбра, че от известно време не сваляш килограми, при положение че не си се мерила?
А и в един момент от толкова фитнес започва да се трупа мускулна маса, която също тежи. Така че понякога това, че не мърдаш от към килограми, не означава, че няма ефект върху тялото ти.
Режимът ти на хранене звучи добре, според мен не е нужно да се ограничаваш повече. А и ти тренираш, така че може да си хапваш по някое лакомство от време на време, важното е да не преяждаш.

SimonnaD
07-07-2013, 15:56
Благодаря за отговора ти. Най-много мe дразят паласките и бедрата, тях най-много искам да намаля и имам още малко коремче, което искам да махна, за това си мислех, че всекидневнитe тренировки могат и да подсилят ефекта на отслабването..