PDA

View Full Version : Дванадесетокласници 2013/2014



Страници : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10

YSMF
09-21-2013, 08:25
http://www.book.store.bg/p4022/istoria-na-bylgaria-za-zrelostnici-i-kandidat-studenti-temite-i-testovete-milena-kalfova.html
Някой да учи с него? Чудя се дали да го взема, уж от форума на СУ го препоръчват доста хора.

granger
09-21-2013, 08:38
Моят учител по история също ми го препоръча, когато разбра , къде и с какво ще кандидатствам :)

102
09-21-2013, 08:46
Аре стига бе.. по мое време преписвахме темите един от друг.. 2008 издадена.. баси майката. :!(

Баща Ти
09-21-2013, 09:27
Май няма интеграли в него, освен ако не се е променил.

Ако си освободиш малко място в личните съобщения, ще е добре, че искам да те питам нещо за ВУЗовете.

granger
09-21-2013, 09:31
Аре стига бе.. по мое време преписвахме темите един от друг.. 2008 издадена.. баси майката. :!(

Ти си дърт!

Иначе, има конспект на темите за изпита в СУ, в самия сайт са изкарани. С учебник по история 11 клас задължителна подготовка , няма да имаш проблем да се справиш ппц. Помагалото,което си посочила е добро наистина,но не е наложително.

102
09-21-2013, 09:38
С учебник по история 11 клас задължителна подготовка , няма да имаш проблем да се справиш.

За изпит по История в СУ ли става дума...?

granger
09-21-2013, 10:47
Мда. Водейки се по него и развивайки темите няма да има проблем.

gt-r
09-21-2013, 15:30
самия университет ми харесва ,а и преподавателите са едни и същи във почти всички университети ,говора за специалност "право"

granger
09-21-2013, 15:34
Ми не е точно така. Има нещо друго, да , някои преподаватели от СУ преподават и в УНСС, но подготовката и самото очакване от студентите е различно в двата университета. Щото едно е да кажеш,че си учил право в СУ , друго е да кажеш,че си учил право в икономически университет.Но ще се убедиш в това след време.

gt-r
09-21-2013, 15:46
Ми не е точно така. Има нещо друго, да , някои преподаватели от СУ преподават и в УНСС, но подготовката и самото очакване от студентите е различно в двата университета. Щото едно е да кажеш,че си учил право в СУ , друго е да кажеш,че си учил право в икономически университет.Но ще се убедиш в това след време. Това се подразбира още на самите изпити. и самото кандидатстване.

UnkNoWn12
09-21-2013, 18:51
Хора, някой от вас мисли ли да кандидатства в чужбина, Дания например? И искам да попитам, някой от тук карал ли е TOEFL и ако да, как е като трудност? :D

DisappointedDreamer
09-21-2013, 18:58
TOEFL е по-лесен от SAT. Имаш ли сертификат по английски? Ако е на по-високо ниво, безпроблемно можеш да го вземеш.

UnkNoWn12
09-21-2013, 19:36
Нямам сертификат, но съм 12 клас в езикова и ползваме учебници на ниво c1-c2, като не ме затрудняват особено. Отделно правя в нета уж някакви примерни reading-и и listening-и за TOEFL, ама все пак... :D

TheNormalGuy
09-22-2013, 09:32
Мама му стара, искам да кандидатствам в ФМИ към СУ специалност Компютърни науки, само дето че математиката ми е трагедия, никога математиката не ми е вървяла и все пак мамка му, си вярвам достатъчно и ще успя да науча нужното за кандидат студентския изпит, дори и да не вляза, поне ще знам че съм опитал. Сега се чудя какво друго да кандидатствам в случай не вляза там където искам.

anonymous708973
09-22-2013, 16:13
Тойфелът изобщо не е труден. Подготвяш се за доста по-кратко време отколкото за сертификатите на Кеймбридж, бая хора познавам, които го взеха с много хубави точки. Като ниво е между FCE и СAE.


Мама му стара, искам да кандидатствам в ФМИ към СУ специалност Компютърни науки, само дето че математиката ми е трагедия, никога математиката не ми е вървяла и все пак мамка му, си вярвам достатъчно и ще успя да науча нужното за кандидат студентския изпит, дори и да не вляза, поне ще знам че съм опитал. Сега се чудя какво друго да кандидатствам в случай не вляза там където искам.

Защо смяташ, че зорът ти с математиката ще приключи в момента, в който влезеш? Тепърва ще е началото.

Naive
09-22-2013, 16:18
Защо смяташ, че зорът ти с математиката ще приключи в момента, в който влезеш? Тепърва ще е началото.

Именно.
Според мен, щом не те бива в математиката, а искаш да се занимаваш с нещо в тази сфера, не е нужно да го учиш, има достатъчно курсове и подобни. Диплома няма да ти е нужна, само умения.

Баща Ти
09-22-2013, 17:18
Мама му стара, искам да кандидатствам в ФМИ към СУ специалност Компютърни науки, само дето че математиката ми е трагедия, никога математиката не ми е вървяла и все пак мамка му, си вярвам достатъчно и ще успя да науча нужното за кандидат студентския изпит, дори и да не вляза, поне ще знам че съм опитал. Сега се чудя какво друго да кандидатствам в случай не вляза там където искам.

Е може и да сме колеги. Разгледай и ТУ.

Ти с какво точно искаш да се занимаваш?

gt-r
09-22-2013, 17:32
[I]лоша идея с матурата по история, не искам да те обезкуражавам, но е загубена кауза
съветът ми е да се явяваш на повишителни по история, ако ти трябват, но матурата ти да е друга, защото е истински ад исторятa

Попринцип много добре се справям и с двата ми необходими предмети за правото ,за това и именно се реших ,че трябва да уча нещо свързано или с литература или с история.За това съм се решил на 70% да избера като втора матура история.

granger
09-22-2013, 17:53
Не е добра идея наистина, ако си 100% сигурен,че ще плеснеш над 5и50 на матурата - стреляй,но иначе не рискувай.

YSMF
09-22-2013, 18:06
Това с матурата си е опасна игра, защото колко и да си учил по предмета винаги може да стане нещо, да ти стане лошо и т.н, което да ти понижи оценката в дипломата.

TheNormalGuy
09-23-2013, 17:25
Знам че, тепърва се почва с математиката и това ме разколебава, мисля и за ТУ, но официалния сайт много ме обърка и не можах да разбера дали мога да кандидатствам с друг предмет там, прави сте че трябва да съм 100 процента сигурен за математиката, ако искам да вляза.
Искам да програмирам, да буилдвам уеб страници и въобще привлича ме сферата на компютрите, но също така мисля и за нещо свързано с комуникацията с хората, това също ми харесва. В момента доста неща влияят върху избора ми, брат ми е едно от нещата, които ми влияят, той смята че трябва задължително да уча нещо свързано с ай ти, тъй като чул че това е бъдещето и че се печели добре, и това е така разбира се, но още от Чачо знам, че не задължително да уча точно такава специалност за да просперирам в тази сфера и съм мислел сам да усвоя знанията необходими за реализация в тази сфера, а междувременно да уча нещо друго, ето тук идва момента че още не съм разбрал какво другото, което искам. Отхвърлих толкова много варианти: Право, Политология, Публична Администрация, Пи Ар. Никога не съм се представяй да уча в УНСС, не че не ме привличат специалности с икономическа насоченост, напротив търсел съм информация и съм се интересувал за определени неща в тази сфера, мечтал съм и да имам бизнес, да го развивам и да стана богааат a.k.a Българската мечта, но реалността е различна естествено.
Докато не почнахме тази учебна година се бях засилил 100% към ФМИ-то, но сега много хора ме разколебаха и все още искам да опитам, за да знам дали съм имал и малък шанс да вляза.
Мамка му, с това си мнение разбрах колко ми е леш главата...

Баща Ти
09-23-2013, 17:37
^ Зависи от специалността, но общо взето е:

Оценка от дипломата по математика + оценка от дипломата по физика + 2.8хМатура по БЕЛ/Математика/Физика или 3хТест по Математика.

Или кандидатстваш с една от матурите, на която имаш най-висок резултат, или с изпит по математика, който се провежда там. В първия случай резултата се умножава по 2,8, а във втория по 3.

TheNormalGuy
09-23-2013, 17:49
^ Зависи от специалността, но общо взето е:

Оценка от дипломата по математика + оценка от дипломата по физика + 2.8хМатура по БЕЛ/Математика/Физика или 3хТест по Математика.

Или кандидатстваш с една от матурите, на която имаш най-висок резултат, или с изпит по математика, който се провежда там. В първия случай резултата се умножава по 2,8, а във втория по 3.
Що ли съм се излъгал, че в ТУ приемат и с език... иначе от тамошните специалности бих избрал:
Бакалавърска програма "Компютърно и софтуерно инженерство"
Бакалавърска програма "Компютърни науки и инженерство" – обучение на англ. език

Баща Ти
09-23-2013, 17:56
За обученията на английски, може да трябва и друг изпит, не знам.
КСИ и е яко, но се и влиза най-трудно.
Чувам, обаче, някои отрицателни неща за ТУ - например, че искат да присъстваш и не може да се работи. Надявам се, че Чачо ще може да каже дали е истина.

anonymous708973
09-23-2013, 18:39
Чачо в ТУ?
Въх, защо изоставам с информацията?!

granger
09-23-2013, 18:41
По принцип при всички редовно учещи е така, но в повечето университети си затварят очите.
Чачо не е в ТУ, той е независима бойна глава,ама се предполага ,че може би има познати там :D

Баща Ти
09-23-2013, 18:59
Не съм казвал, че е там, просто се надявах да има информация ;)

Karlie
09-24-2013, 13:02
Запис

Chacho
09-24-2013, 15:10
Ами много зависи за ТУ-то. Имам колеги на работа, които са от ТУ, понякога тичат до университета, някак си напасват нещата. Но е сравнително трудно тоя ВУЗ да го съчетаваш с работата. Има си заверки, има си предмети по които искат присъствие, има си един куп курсови, а тези неща много спъват.

И все пак явно има някакви начини. Но не е свободия като във ФМИ.

YSMF
09-25-2013, 14:37
Пф, при нас сложиха една "прекрасна заместничка" и сега бягаме от историята, за да учим. Като почне да говори как било в Истанбул, какви бонбони имали във Виена, как валяло в Лондон и все такива странични неща. Защото половината клас няма да държи матура по история, изобщо матурата не съществува. :/

Вас докога ви искат докладите и бизнес плановете по Свят и личност?

Chacho
09-25-2013, 14:40
Пф, при нас сложиха една "прекрасна заместничка" и сега бягаме от историята, за да учим. Като почне да говори как било в Истанбул, какви бонбони имали във Виена, как валяло в Лондон и все такива странични неща. Защото половината клас няма да държи матура по история, изобщо матурата не съществува. :/

Пробвахте ли с "Госпожо, ще държим матура, може ли да не се отклоняваме толкова?"

YSMF
09-25-2013, 15:49
Пробвахте ли с "Госпожо, ще държим матура, може ли да не се отклоняваме толкова?"
...следва 5 минути преподаване, после пак околосветско пътешествие. *як facepalm*

Dagichka
09-25-2013, 17:35
Вас докога ви искат докладите и бизнес плановете по Свят и личност?
ъъ, ние имахме два пъти, вадихме интересни според нас статии от вестници и другия път ще си избираме теми от учебника за реферат и общо взето тва ще правим първия срок ;д
другите предмети засега вървят добре, само тоя ЧЕП (чужд език по професията, да не си помислите нещо! :ДД) ще ме измъчи

TrollFaace
09-25-2013, 18:02
ъъ, ние имахме два пъти, вадихме интересни според нас статии от вестници и другия път ще си избираме теми от учебника за реферат и общо взето тва ще правим първия срок ;д
другите предмети засега вървят добре, само тоя ЧЕП (чужд език по професията, да не си помислите нещо! :ДД) ще ме измъчи
И аз го имам тоя ЧЕП за сега не ми изглежда нищо особено

YSMF
09-25-2013, 19:27
Ние имаме едни доклади за декември и отделно бизнес планове за април.
IELTS или TOEFL да избера? Навиват ме, че IELTS бил страшно лесен, без учене изкарваш 8.0...

Hayashi
09-25-2013, 20:36
За бизнес планове не знам, но ние имахме някакви реферати по Свят и личност, повечето от които си останаха без да бъдат представени. xD И те бяха за април.

psych0
09-26-2013, 10:32
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/minali_ksk/kandidatstudentska_kampaniya_2012/baloobrazuvane/geologo_geografski_fakultet/regionalno_razvitie_i_politika

Искам да питам по-запознатите, трябва да държа изпит по английски и география ли? И ако да, кое е нивото на изпита по английски?

Chacho
09-26-2013, 10:44
И език, и география. Нивото е някъде B2-C1 доколкото съм запознат.

DisappointedDreamer
09-26-2013, 14:32
Ъпдейт:

до сега съм свършила следното:

FOA 20 minutes long
Written task 2 1,000 words long
Extend Essay 4,000 words long
Biology lab report 1,500 words

и маса други тестове и задачки

за октомври имам следните задачи:

CAS diary
Mathematics IA
History IA 2000 words long
Business and management IA 2000 words long
Two biology reports

и ще съм готова изцяло с вътрешното си оценяване :Д

стискайте ми палции :)

TheNormalGuy
09-26-2013, 15:21
Бре Маги, ако трябва нашия клас да върши всичко това, всички ще изперкат, ще напуснат училище и ще бачкат в МакДонълдс.

DisappointedDreamer
09-26-2013, 15:34
Мани, всеки ден има човек от випуска ми, който циври в тоалетните 8-)

fama
09-26-2013, 18:47
Абе повишителните изпити кога се правят , април ли ? Искам да се явя за миналата година , а никой нищо не ми казва.....

Karlie
09-27-2013, 06:20
Абе започнаха ли да идват разни с оферти за абитуриентската ?
Нашия клас си избираме ресторант сега, обаче дойде една готина мацка вчера, Мария Жекова се казва и ни предлага фото оферта с едни мотори и разни други готини нещица... Много искам да са ни различни снимките, та май сме си намерили вече фотографа
вие накъде сте по темата ?

tonssy
09-27-2013, 07:32
^ Фотограф вече си имаме, даже са двама- едни много печени еднояйчни близнаци :Д Вече си платихме и за албумите, които ще получим, а ще ни снимат през април. Много им се кефим всички, личи си, че са професионалисти. За 10 минути ни обясниха всичко- как, кога, къде ще ни снимат и вече имаха 28473 различни идеи за снимките :D

marilyn
09-27-2013, 07:43
^ Фотограф вече си имаме, даже са двама- едни много печени еднояйчни близнаци :Д Вече си платихме и за албумите, които ще получим, а ще ни снимат през април. Много им се кефим всички, личи си, че са професионалисти. За 10 минути ни обясниха всичко- как, кога, къде ще ни снимат и вече имаха 28473 различни идеи за снимките :D
Предполагам са същите, за които си мисля. Правят много хубави албуми, виждала съм на познати.
Нашият беше пълен провал, попаднахме на много гаден фотограф, който не ни направи кой знае какви снимки.
Но на тези двамата албумите са много готини.

YSMF
09-27-2013, 07:45
Ние нито сме обсъждали оферти, нито нищо. Най - накрая ще останем без ресторант, хотел и фотограф. Ще празнуваме в някоя кръчма.

tonssy
09-27-2013, 07:51
Предполагам са същите, за които си мисля. Правят много хубави албуми, виждала съм на познати.
Нашият беше пълен провал, попаднахме на много гаден фотограф, който не ни направи кой знае какви снимки.
Но на тези двамата албумите са много готини.

Възможно е, даа
-> http://www.monitor.bg/article?id=170104

Баща Ти
09-27-2013, 08:09
139 лева куверт за хотела, който ще е само за нас.
25 лева за снимките (45 за който иска и албум).
Очаква се да ни кажат и офертата за дискотеката.

Досега съм платил само капаро за хотела.

Ако на някой от София му трябва оферта за снимките - да ми пише.

anonymous708973
09-27-2013, 08:20
Ние имаме едни доклади за декември и отделно бизнес планове за април.
IELTS или TOEFL да избера? Навиват ме, че IELTS бил страшно лесен, без учене изкарваш 8.0...

Ъъ, сериозно ли това ти влиза в сметката като фактор?
Ако си изкарваш сертификата за чужбина, просто влез в няколко университета, в които има специалността, която харесваш, и виж изискванията. За Германия, например, се тачат Кеймбридж и Тойфел доста повече от тоя IELTS.

YSMF
09-27-2013, 09:51
Не ми е фактор, просто това ми казаха.

an7raks
09-27-2013, 16:04
И аз го имам тоя ЧЕП за сега не ми изглежда нищо особено

На мен ми е интересно за чии чеп ми е тоя ЧЕП, като не учим технически английски...

JustaLittleKid
09-27-2013, 20:51
Тази двуседмична почивка от училището, която си подарих, май ще ми излезе през носа. Един куп неща съм изпуснала, а учителите се надпреварват кой да даде повече домашни и контролни.
Пратиха ми листите със задачи по математика от ДЗИ. Ще цитирам една съученичка: душата ми повръща.
Нищичко не разбирам, все едно никога не съм ги учила тези неща, откъде се изнамериха :д А във вторник е входното...

an7raks
09-27-2013, 21:09
^Горкичкото то...*изключително саркастичен тон*

JustaLittleKid
09-27-2013, 21:15
Не разбирам защо се заяждаш. :)

nqmaznacheniee
09-27-2013, 21:28
направо ми се иска да спра времето, изобщо не ми се завършва :(

an7raks
09-27-2013, 21:35
Не разбирам защо се заяждаш. :)

Аз, пък, не разбрах защо се оплакваш, като сама си си го направила и за т'ва...

JustaLittleKid
09-28-2013, 12:19
^Не се оплаквам. ^^ А и не съм си го направила точно сама, но е малко сложничко, хаха.
А относно математиката - ето за това може и наистина да се оплаквам, но с нея никога не сме се разбирали.

DisappointedDreamer
09-29-2013, 06:29
Ъпдейт:

до сега съм свършила следното:

FOA 20 minutes long
Written task 2 1,000 words long
Extend Essay 4,000 words long
Biology lab report 1,500 words

и маса други тестове и задачки

за октомври имам следните задачи:

CAS diary
Mathematics IA
History IA 2000 words long
Business and management IA 2000 words long
Two biology reports

и ще съм готова изцяло с вътрешното си оценяване :Д

стискайте ми палции :)

CAS diary
Second biology report

вече са готови :Д

остава ми само:

Mathematics IA (почти готово)
History IA 2000 words long
Business and management IA 2000 words long
1 biology report


еййеееййй

paradosou
09-29-2013, 07:47
За отбелязване е, че в последно време се натъквам на адски добри попадения в литературната критика, преди явно не ми е била толкова изявена избирателността в четенето 8-).
Към края на лятото се колебаех и не бях напълно убедена, че втората ми матура ще е по биология, сега обаче решението е категорично. Правих примерни тестове и съм повече от доволна от резултатите, намерих си и странична инфо (включваща главно супер миниатюрни детайли от генетиката) и чета с неподправен интерес 8-). Лошото е, че знам със сигурност какво ми се учи, ноо почвам доста да се разколебавам по отношение на университета. Много сериозно обмислям да се насоча към Германия, ама има и спиращи фактори... Пълна каша ми е, ужас и безумие 8-)!

anonymous708973
09-29-2013, 09:38
Много сериозно обмислям да се насоча към Германия, ама има и спиращи фактори... Пълна каша ми е, ужас и безумие 8-)!

Няма фактор, който да е достатъчно силен, за да те спре да се възползваш от многото възможности, които ще имаш в немски университет. Недей прави глупости, че след година-две да няма "What if..."
Не знам към какво си се насочила, но може би единствено за медицина/фармация си струва да останеш в България. Макар че имам съученичка, която тъкмо захвана медицина/стоматология във Франкфурт. Както и да е, пиши ми на лично, изключително много ще се радвам да помогна и да отговоря на всякакви въпроси, дори и да са най-глупавите на света. :–)

OoVasKoO
09-29-2013, 10:20
Някой може ли да даде линк към адаптираните версии на "Тютюн" и "Железният светилник" или пък някакъв "резюмиран" вариант.
Мерси предварително. :D

Баща Ти
09-29-2013, 10:50
Според мен е по-яко да останеш да си учиш и работиш в България.

Нужно ли е постоянно да ходим по гъза на други държави, вместо да си развиваме собствената?

nqmaznacheniee
09-29-2013, 11:10
А нали се говореше, че някои произведения щели да отпаднат от програмата и да бъдат заменени с нови, нас това засяга ли ни по някакъв начин или в матурата ще си влизат произведенията, които са си били и предишни години ?

Chacho
09-29-2013, 11:11
Нужно ли е постоянно да ходим по гъза на други държави, вместо да си развиваме собствената?

А защо не "нужно ли е да си развиваме собствената държава"? Не всички сме родолюбци.

Dagichka
09-29-2013, 11:52
На мен ми е интересно за чии чеп ми е тоя ЧЕП, като не учим технически английски...
не знам и аз, ама 3 часа седмично плюс 2 курсови по него са ми допълнително усложнение към без тва натоварената програма ;д
аз пък съм на мнение, че това къде искаш да следваш (в чужбина или тук) не трябва да се съди от другите, всеки има право на личен избор къде да се развие баси. и на мен ми се ще да е някъде в европа, но поради финансови причини явно ще си остана тук, сега трябва да избера каква специалност искам. със сигурност знам, че не искам в УНСС или ТУ, за ВИАС математиката не ми е достатъчно добра, че да влезна.. уфф

anonymous708973
09-29-2013, 13:08
Според мен е по-яко да останеш да си учиш и работиш в България.

Нужно ли е постоянно да ходим по гъза на други държави, вместо да си развиваме собствената?

Абсолютно без да се заяждам, но я си помисли кой е помогнал най-много на България по време на Възраждането? Именно децата на заможните чорбаджии, които са учили в чужбина и са донесли новото, различното и по-доброто в родината, а не хората, които са били тук. Няма как да получиш странична гледна точка и да видиш от какво има нужда страната, ако си в същата обстановка всеки ден.

nqmaznacheniee, всяка промяна по матурата би трябвало да бъде обявена, когато съответният випуск е осми клас. Проектозаконът е 5 години.

Харабия ли имате предмет, който се казва ЧЕП :д
Има някакво учебно заведение в... Перник май, което се казва ПУТКА :Д

Баща Ти
09-29-2013, 14:08
Абсолютно без да се заяждам, но я си помисли кой е помогнал най-много на България по време на Възраждането? Именно децата на заможните чорбаджии, които са учили в чужбина и са донесли новото, различното и по-доброто в родината, а не хората, които са били тук. Няма как да получиш странична гледна точка и да видиш от какво има нужда страната, ако си в същата обстановка всеки ден.


Абсолютно и аз не се заяждам. Нямам против да се учи в чужбина, даже и аз бих карал магистратура там.
По-скоро не харесвам хората, които пищят, че тук е много зле и предпочитат да емигрират, вмеесто да напарвят нещо по въпроса.

Баща Ти
09-29-2013, 14:20
А защо не "нужно ли е да си развиваме собствената държава"? Не всички сме родолюбци.

Въпросът е сложен и изисква комплексен отговор.
Всъщност не мисля, че става въпрос точно за "родолюбие" или нещо, което се възпитава у теб. По-скоро мисля, че този модел на поведение е донякъде биологично обоснован.

Хората и животните винаги са се групирали в някакви общности. Независимо дали са ята, племена, етноси, стада или прочие. Винаги даден тип е стоял със себеподобните си.

И повечето пъти, когато се наблюдава миграция е защото на видът не му достига нещо. Независимо дали ще са прелетни птици, които мигрират заради температурата.

Или Българи, които се натискат да живеят в Англия, защото тук "не могат да си осигурят достатъчно пари". Принципът е един и същ.

Колко Германци/Англичани искат да дойдат да живеят тук? Доста по-малко, отколкото Българи искат да живеят там. И знаеш ли защо? Щото там са си уредили живота. Обаче, идват тука да почиват, понеже имат гаден климат и е евтино, нали? Точно щото на човек, като не му достига нещо е най-лесно да бяга.

Та така и с нас - отива се на готовото, само дето се забравя, че никак не ни тачат по тия държави. Масово Българите, които отиват там работят някакъв евтин и мръсен труд.

anonymous708973
09-29-2013, 15:27
Абе, не бих казала, че да се занимаваш с кетъринг в Англия е нещо мръсно... евтино - също спорно, за тях може би, обаче с тия пари си се оправяш съвсем доволно.
Или да си охрана в болница и да взимаш по 50-70 хиляди годишно, дето в България не знам какъв трябва да си, за да ги взимаш тия пари.

Просто... с минимални знания и умения, с каквито в България нищо не можеш да направиш, в чужбина можеш да си живееш сравнително добре. Не си го представяй чак толкова черно :)

an7raks
09-29-2013, 16:00
И аз съм ЗА ученето в чужбина, но ПРОТИВ работенето там... Предпочитам да съм /да речем/ сервизен техник за 800лв тук, вместо чистач за 2000 евро в Англия. Освен това, напълно разбираемо англичаните не ни обичат много, както и аз не обичам много сирийците, дето ни налазиха последно време. Западняците са си уредили държавите сами защо и ние да не можем? Говоря за уредеността, ясно е че никога няма да ги настигнем по доходи. Дето вика Бащата, писна ми постоянно да ми обясняват как тука нямало бъдеще и е пълна кочина, и щели да заминават за чужбина. На всичкото отгоре тези "ентусиасти", обикновено, са точно тези, дето не стават за нищо/поне в училище/...

Ivaaaaa
09-29-2013, 16:19
виж сега направо ми бръкна в мозъка...
а уж сме били много добри българите...ти знаеш ли в другите държави как ги посрещат бежанците, а тука дойдоха неколко стотин нз дали има изобщо
в чужбина майка ми ми разказва, че като дойдат сирийци и веднага се грижат за тях, подсигуряват им храна и жилище
и как няма - те идват изгладнели и майка ми ми разказва как малки деца реват от глад, направо ти се обръща сърцето...
'ма кво се обяснявам има ли смисъл изобщо...

anonymous708973
09-29-2013, 16:42
Ива, абсолютно си права. Толкова много българи има, дето се хрантутят от помощи, които не им се полагат, в собствената си държава, да не говорим за по света (То затова англичаните не са ни фенове.), обаче... сакън някой да не живее малко на наша сметка. Много ставаме чувствителни.


Предпочитам да съм /да речем/ сервизен техник за 800лв тук, вместо чистач за 2000 евро в Англия.

Eстествено. Ти ми беше набор или една година по-малък, нали? Тоест, или 12 клас, или първа година студент, нали? Много е лесно да си голям на думи, когато не ти се налага реално да правиш избора. Доста е наивно да си толкова сигурен, а не си толкова малък, за да се оправдае наивността.
Като ти дойде до главата да храниш семейство и да поддържаш жизнен стандарт, ще те видя дали с лека ръка ще захвърлиш 3000 лв на база патриотизъм.

OoVasKoO
09-29-2013, 17:02
майка ми казва, майка ми казва . . .
а защо не ги пратят в катар и саудитска арабия, в пъти по-богати от нашата страна?
ние сме като експериментална мишка за ивропата, като толкова искат да им помагат, да ги взимат те омг
да, другите държави от ЕС ги приемат, защото могат да си го позволят, а ние кво, вместо тия пари да отидат за пенсинерите или други нуждаещи си, ги даваме на тия "бежанци", които дори не знаем дали са сирийци или бунтовници :lol:
за децата съм съгласен

anonymous895156
09-29-2013, 17:08
виж сега направо ми бръкна в мозъка...
а уж сме били много добри българите...ти знаеш ли в другите държави как ги посрещат бежанците, а тука дойдоха неколко стотин нз дали има изобщо
в чужбина майка ми ми разказва, че като дойдат сирийци и веднага се грижат за тях, подсигуряват им храна и жилище
и как няма - те идват изгладнели и майка ми ми разказва как малки деца реват от глад, направо ти се обръща сърцето...
'ма кво се обяснявам има ли смисъл изобщо...

сирийците у нас към момента са над 5000, непрестанно се пускат нови и нови, защото Турция не ги иска
Месечната издръжка на един сирийски мангасар е над хиляда и двеста лева. Поема се от държавата, тези пари могат да отидат за български деца от домове. България вече надхвърли прага на бежанци, които може да приеме. Следващата критична точка са 8000 души. Затова трябва да затворим границите си за тях. Да ходят в Гърция и да не работят, там има пари за такива хора, или пък в Турция - много по-добре е да са в мюсюлманска държава, която е против режима на държавата, от която бягат. Саудитска Арабия също е много добър избор. Какво търсят тук?

an7raks
09-29-2013, 17:09
виж сега направо ми бръкна в мозъка...
а уж сме били много добри българите...ти знаеш ли в другите държави как ги посрещат бежанците, а тука дойдоха неколко стотин нз дали има изобщо
в чужбина майка ми ми разказва, че като дойдат сирийци и веднага се грижат за тях, подсигуряват им храна и жилище
и как няма - те идват изгладнели и майка ми ми разказва как малки деца реват от глад, направо ти се обръща сърцето...
'ма кво се обяснявам има ли смисъл изобщо...
Чакай малко ся! Не казвам, че не трябва да ги приемаме! Просто не ми харесва фактът, че трябва работещите българи да изхранват още една група хора. Това, че не ми харесва, не значи че трябва да ги оставим на произвола на съдбата... И не, не знам как посрещат бежанците в другите страни, ама знам как посрещат български и румънски цигани във Франция.
Пантерке, няма смисъл да споря с теб и твоите "стандарти". Спорили сме мисля в друга тема.

an7raks
09-29-2013, 17:31
"бежанци", които дори не знаем дали са сирийци или бунтовници :lol:
за децата съм съгласен

Бунтовниците, щото не са сирийци! И каква е логиката да са бунтовници пък да бягат? :lol: Другото... Какво предлагаш, да приемем децата, а родителите да ги изритаме?
С другото съм съгласен.

OoVasKoO
09-29-2013, 17:42
Вече като сме се хванали на въдицата не можем да ги изритаме. Но не трябва да допускаме повече. Обърках се за бунтовниците, бях чувал слухове за други бунтовници, които с фалшиви документи минават границата, за да купуват коли и да ги превръщат в коли-бомби в Сирия. :D

an7raks
09-29-2013, 17:43
бях чувал слухове за други бунтовници, които с фалшиви документи минават границата, за да купуват коли и да ги превръщат в коли-бомби в Сирия. :D
Това е за темата с вицовете. :lol:

OoVasKoO
09-29-2013, 17:51
Казах, че е слух, ама като знам на границата колко сме трагични, въобще не е невъзможно. :lol:

an7raks
09-29-2013, 18:28
Ти да не мислиш, че там живеят в пещери? Що да бият път чак до тук да си вземат кола? :D

paradosou
09-29-2013, 18:57
пиши ми на лично, изключително много ще се радвам да помогна и да отговоря на всякакви въпроси, дори и да са най-глупавите на света. :–)
Само ако си освободиш място във входящата кутия :Р

Баща Ти
09-29-2013, 19:14
Ок. Очаквах да не харесате коментара ми и да кажете, че от кетъринг/охрана/бачкане на строежи/продаването в магазин се вадят повече пари от колкото в България.

Но се замислете - тези неща ли движат света. Колко Българи са приети да работят в топ лаборатории или фирми занимаващи се с наука/техника?

OoVasKoO
09-29-2013, 19:33
Но се замислете - тези неща ли движат света. Колко Българи са приети да работят в топ лаборатории или фирми занимаващи се с наука/техника?
Така е. На България не и трябват повече икономисти и юристи, а инженери и учени.

anonymous708973
09-29-2013, 20:38
Ок. Очаквах да не харесате коментара ми и да кажете, че от кетъринг/охрана/бачкане на строежи/продаването в магазин се вадят повече пари от колкото в България.

Но се замислете - тези неща ли движат света. Колко Българи са приети да работят в топ лаборатории или фирми занимаващи се с наука/техника?

Добър аргумент.

Kaloyan10
10-01-2013, 14:13
Ок. Очаквах да не харесате коментара ми и да кажете, че от кетъринг/охрана/бачкане на строежи/продаването в магазин се вадят повече пари от колкото в България.

Но се замислете - тези неща ли движат света. Колко Българи са приети да работят в топ лаборатории или фирми занимаващи се с наука/техника?

Повечето хора предпочитат лесното и избират "кетъринг/охрана/бачкане на строежи" вместо да се напънат и да постигнат нещо повече от останалите.

Auriss
10-01-2013, 14:19
Повечето хора предпочитат лесното и избират "кетъринг/охрана/бачкане на строежи" вместо да се напънат и да постигнат нещо повече от останалите.

а ти кво постигна ;д ?

TheNormalGuy
10-01-2013, 17:41
Ле-ле, днес почнах да решавам задачи, започнах граница на редица, защото утре имаме контролна и днес 3 часа се мъчих да ги науча, резултатът е, че научих някои правила и начини за решаване, по-лесните мога да ги реша, но има още толкова много за учене...

Dagichka
10-01-2013, 18:30
аз пък утре имам входно по мат. и пак нищо не вдявам от тия тригонометрични функции, смис уж знам ги формулите и тн, ама като ми даде израз за опростяване съм шах и мат :cool:
а като знам, че ме чака стереометрия скоро.... животът е гаден :Д

an7raks
10-01-2013, 18:49
Просто приемете, че математика не се учи, а се разбира. Това не ви е история.

Auriss
10-01-2013, 20:52
Я стига глупости. Интелектът е просто способността за разпознаване на шаблони. При някои е повече и става по-бързо, при други по-малко и отнема повече време. Но изходът и в двата случая е един и същ. Ако можеш 2+2 да събереш и с тригонометрията ще се оправиш, пък ако ще и цяла седмица да ти се наложи да си блъскаш главата.


аз пък утре имам входно по мат. и пак нищо не вдявам от тия тригонометрични функции, смис уж знам ги формулите и тн, ама като ми даде израз за опростяване съм шах и мат
Ясно ми е, че ще те мързи и няма да го направиш, ама the benefit of the doubt дето се вика - https://www.udacity.com/course/ph100 Понякога помага да има изобщо някаква представа защо аджеба ги учиш тия глупости и за какво можеш да ги ползваш. Достатъчно е само урок 1 да изгледаш - изключително просто е обяснено всичко. Ако бяха такива и даскалите по училищата ...

Баща Ти
10-01-2013, 21:20
Ле-ле, днес почнах да решавам задачи, започнах граница на редица, защото утре имаме контролна и днес 3 часа се мъчих да ги науча, резултатът е, че научих някои правила и начини за решаване, по-лесните мога да ги реша, но има още толкова много за учене...

Аз съм почнал от задачите за 7ми клас. Ама до изпитите трябва да знам всичкия материал до 12ти. Ще ми бръмне главата тая година, аз ходя и на курсове (Cisco), мисля да запиша и шофьорски, а сега почвам и да тренирам.

anonymous708973
10-01-2013, 21:33
а като знам, че ме чака стереометрия скоро.... животът е гаден :Д

Отвратителна е стереометрията :д
Ако си с нулево пространствено виждане като моето и скапана даскалка, съвсем невъзможно идва.

an7raks
10-01-2013, 22:36
аз пък утре имам входно по мат. и пак нищо не вдявам от тия тригонометрични функции, смис уж знам ги формулите и тн, ама като ми даде израз за опростяване съм шах и мат :cool:
а като знам, че ме чака стереометрия скоро.... животът е гаден :Д

Ако си била в час 5,6 и 7 клас, ще оправиш стереометрията.

JustaLittleKid
10-02-2013, 06:35
Вчера беше прословутото входно по математика, от което ми се беше изправила косата, хаха. Не бях решавала много задачи, защото трябваше да направя една презентация, която дори не представяхме, и учителят реши, че няма да даде на момичето до мен да ми помага. Даде и ВТОРО контролно, вика й "Я, вземи това да си решаваш, след като си свършила с твоето" (не знам с нея как се нацелихме... аз - супер зле по математика, тя - влюбена в предмета). Реших уж някакви задачи, въпросът е доколко са верни. :д Поне се надявам да е около 4.
Иначе се оказа, че почти нямаме входни, не знам моите съученици какво истерясват толкова. Половината са ни ги дали за домашно, при другата половина няма проблем с преписването. :д

YSMF
10-02-2013, 10:55
Пф, че се ядосах. Днес обсъждахме оферти за бала. Харесаме една, всичко е страхотно и е за пари, които мога и сама да отделя. НО незнайно как се оказва, че ние няма да се събираме в училище с бално облeкло, няма да се минава по центъра както беше говорено. Изобщо си идва тука автобуса и ни взема по дънки и тениски, вече в хотела ще се обличат рокли и ще се правят грим и прически.
Да прощават, но мен какво ме е*е, че ще ме видят 1000+ човека от *произволно място* като абитуриентка при положение, че семейството ми няма да ме види, една снимка няма да имат с мен и ще ме гледат само на хартия? За къв *уй ще го правя цялото това начинание при положение, че даже родителите ми няма да ме видят? Отделно аз прическа и грим сама НЕ МОГА да си направя, една голяма част от съученичките ми също. И една кифла веднага ми опонира да не сме се фръцкали толкова. При положение, че тя от време оно закъснява за час, за да се наконти да казва на момичета, които един път в живота си искат да имат малко по - различен вид, че се фръцкат?! На родителската среща ще се организираме и това нещо се променя или просто няма да отида. Балът не е задължителен и не е казано, че тия 220 лева ще ги дам при условия, които не ме устройват.

JustaLittleKid
10-02-2013, 17:17
Искам да ви питам... вие възползвали ли сте от услугите на Интеграл за кариерна консултация или познавате ли някой, който го е правил? Или някъде другаде?

Баща Ти
10-02-2013, 18:45
220 лева за бал? Стига бе, на мен ми искат 139..

YSMF
10-02-2013, 19:10
Има различни предложения, но на родителската ще се види какво ще изберем. Празничната вечеря оскъпява всичко, защото без нея при същите условия е 165. И все пак кой нормален родител ще се съгласи да не си види детето, бе яяя.
Да се похваля: до другата сряда трябва да науча 223 определения.

Dagichka
10-03-2013, 06:51
.Ясно ми е, че ще те мързи и няма да го направиш, ама the benefit of the doubt дето се вика - https://www.udacity.com/course/ph100 Понякога помага да има изобщо някаква представа защо аджеба ги учиш тия глупости и за какво можеш да ги ползваш. Достатъчно е само урок 1 да изгледаш - изключително просто е обяснено всичко. Ако бяха такива и даскалите по училищата ...
мерси за линка, ще го погледна съботата ^^ наясно, че математиката се използва в супер много сфери и неща от живота, за които дори не се замисляме, просто от някакво време в училище този предмет не ми върви. от 5 до 7ми клас ни смениха 3 даскалки, сега от 8ми сме си с една, ама тя колкото да е пич преподава адски бързо, решава си сама на дъската и трие веднага да пише следващото.. ;д
имам 6 на входното на Дебелянов, йей. дадоха ни и първите проекти - един лист 100 на 100см хаха и на него трябва да правя куп надлъжни и напречни профили за път, нека ми е зле

Chacho
10-03-2013, 09:12
мерси за линка, ще го погледна съботата ^^ наясно, че математиката се използва в супер много сфери и неща от живота, за които дори не се замисляме, просто от някакво време в училище този предмет не ми върви. от 5 до 7ми клас ни смениха 3 даскалки, сега от 8ми сме си с една, ама тя колкото да е пич преподава адски бързо, решава си сама на дъската и трие веднага да пише следващото.. ;д
имам 6 на входното на Дебелянов, йей. дадоха ни и първите проекти - един лист 100 на 100см хаха и на него трябва да правя куп надлъжни и напречни профили за път, нека ми е зле

Сигурен съм, че имаш самочувствието на интелигентен човек. Аз поне не мога да приема, че не ми достига капацитета да разбера нещо, колкото и да ми е далечно. Всичко е въпрос на труд, ако ще и мисловен.

Не ти трябва даскал или да ти се отдава нещо, пълно е с онлайн курсове, можеш да дръпнеш по всеки един предмет.

DisappointedDreamer
10-03-2013, 11:41
да се похваля:

остават ми:

History Internal Assessment
Mathematics Internal Assessment
Business and Management Internal Assessment
1 Biology Internal Assessment

и ще съм готова с вътрешното си оценяване

ЙЕЙ!

psych0
10-03-2013, 14:20
Не се плашете от стереометрията , не е толкова трудна, аз я учих в 11ти клас още.. Само иска редовно учене и решаване на задачи.

Kaloyan10
10-03-2013, 15:02
а ти кво постигна ;д ?

I could be Barack Obama and you wouldn't even know.

pandabear
10-04-2013, 07:11
абе като изключа факта, че последната година точно ми смениха даскала по втория език всичко си върви окей при мен. всички се напичат, без видима причина. минаха въпросните входни, доволна съм от резултатите. не помня как по математика за 35мин. намален час, съм решила 8 задачи, с по 2-3 подусловия, ама имам 5.70 :Д за сега само матурата по БЕЛ ме притеснява и то не тестовата част. ама като си знам късмета, ако не наблегна само на един автор, той ще ми се падне за темата :Д втората матура ще е Биология, ама за нея хич не се напрягам. тука последната седмица, покрай тоя бал целият глупав випуск се изпокара за въпорсното място. голям сеир, ей. поне ми е забавно, ако не друго.

TheNormalGuy
10-04-2013, 11:24
Аз съм почнал от задачите за 7ми клас. Ама до изпитите трябва да знам всичкия материал до 12ти. Ще ми бръмне главата тая година, аз ходя и на курсове (Cisco), мисля да запиша и шофьорски, а сега почвам и да тренирам.

Слава богу, аз приключих с шофьорските курсове още миналата година. Единственото нещо, което трябва да правя е да се вталя за бала и да се подготвя за кандидат-студентския изпит по математика.

TheNormalGuy
10-05-2013, 08:58
Деам, замислям се напоследък и осъзнах, че трябва да избера и втора специалност, в случай че не се получи с ФМИ, единственото, което знам със сигурност е че искам да съм в СУ, просто нещо в този университет много ми харесва и чувствам, че ако ще бъда студент някъде, то мястото ми е там. Все още не съм избрал коя матура ще държа, масово съучениците ми са решили да изберат География или Биология за да не си развалят оценките, това съветват и учителите, аз се чудя дали да избера Английски език за втора матура.

tonssy
10-05-2013, 09:04
^ Според мен няма да сгрешиш, ако избереш да ти е по английски. Матурите по езиците са сравнително по-лесни (дори и да не си толкова сигурен в знанията си).

YSMF
10-05-2013, 09:33
Ние покрай бала ще се избием. Във всеки час е някакъв кокошарник, само до бой не се е стигало. Извоювах си победата да се събираме в училище, огромна част от класа беше за това. И разбира се веднага бяхме заклеймени като пропаднали селяни от една "баш" гражданка, която света й е крив.

Някой знае ли кога г/д излизат датите за предварителните изпити?

TheNormalGuy
10-05-2013, 09:50
Тия предварителни изпити така и не ги разбрах, всъщност току що осъзнах, че въобще не знам кога нормално се провеждат кандидат студентските изпити, не знам нищо и за предварителните изпити, егати трябва да се стегна.

@YSMF - Ти къде ще кандидатстваш ?

YSMF
10-05-2013, 10:18
Софийски и Великотърновски :)

DisappointedDreamer
10-05-2013, 10:19
И ние се избихме покрай организирането на бала, ама миналата седмица всички подписахме договори и го решихме, и съм доволна :Д

fUcKsMiLe
10-05-2013, 14:44
При нас до последно ще ни е кошмар с този бал, затова и не си тормозя мозъчето.
Да ми вземат парите и да ме водят там където искат.
Дреме ми къде ще ида, важното е, че ще си прекарам прекрасно за тия 2-3 дни.

Супер голямата бъркотия ми в е главата:
- трябва да уча за TOEFL, на курсове съм;
- бях болна изпуснах малко материал;
- трябва да си избера университет и специалност;
- междувременно да се абстрахирам от всичкия натиск, от страна на баба,
да избера какво искам да уча (досадно е и е уморително -.-);
- натиска от страна на учителите - всеки иска отлично представяне и прекрасни домашни по неговия предмет.

Ужас е, знам че не съм единствена, но сега ми идва в повече. Още не мога да вляза в релси с това натоварване след тази почивка.

Вече минаха част от входните ми, 2 от тях са ми върнати - имам 6 и на двете. <3 Мисля, че са върнали и по БЕЛ, но мен ме нямаше, а в деня като го правих бях болна и не съм направила нищо. Оценката ми трябва да е максумум 5, но сякаш 4 ми се струва по-удачно, като се има в предвид, че не бях добре него ден. Сега ще видим какво съм направила по Френски и какво ще направя по другите предмети. Надявам се на по-добър старт, че ще ми дойде много да оправям 89376 оценки от веднъж.

JohnnaLevine
10-05-2013, 15:46
Ауу...най-накрая приключиха всички входни! :D Не знам при вас как е, ама нас ни сбъркаха отвсякъде. Всички учители направиха входните на целите учебници и дори по един час не отделиха за преговор. На всички аргумента им беше, че сме го учили и трябва да го знаем и бла бла бла...Започнах уроци по история и се паднаха точно в най-натоварения ми ден от седмицата. Трябва да почвам и по английски уроци...чак ми се реве вече. Последните две седмици не мога дори да се наспя като хората.Това, което ме успокоява е, че и другите са като мен :D
За бала вече имаме ресторант, решихме, че можем да минем и без фотограф, а екскурзията ще я уточним във вторник, когато е родителската среща. Само дето випускът се изпокара дали да са 4 или 5 нощувки. Стискам палци за 4.

JagAlskarDig
10-05-2013, 19:46
Деам, замислям се напоследък и осъзнах, че трябва да избера и втора специалност, в случай че не се получи с ФМИ, единственото, което знам със сигурност е че искам да съм в СУ, просто нещо в този университет много ми харесва и чувствам, че ако ще бъда студент някъде, то мястото ми е там. Все още не съм избрал коя матура ще държа, масово съучениците ми са решили да изберат География или Биология за да не си развалят оценките, това съветват и учителите, аз се чудя дали да избера Английски език за втора матура.

Въпреки че я карах преди 2 години, записвай английски, матурата е лесна. Аз изкарах 5.89 при положение, че от изпита в 11 клас за CAE не бях преговарял/пипвал изобщо. Изпитът по английски за филология в самия СУ е вече друга работа - тежък и с различен формат, но виждам, че ти си се засилил за ФМИ, така че нямаш проблеми. Също помня, че някои съученици тогава изгоряха с географията, взеха я на подбив, изкараха над 5, но не толкова, че да влязат в желаните специалности или поне от 1 класиране. Казвам ти личните си наблюдения и спомени, ти си знаеш най-добре.

YSMF
10-05-2013, 23:41
Да питам: изпита по Английски в СУ и ВТУ нали е B2-C1?

JagAlskarDig
10-06-2013, 08:21
Да питам: изпита по Английски в СУ и ВТУ нали е B2-C1?

Да, за този в СУ мога да потвърдя, че отговаря на тези нива от личен опит. Диктовката беше едно от най-гадните неща, една сгрешена буква и цялата дума я броят за грешна, съответно над 4 грешки или нещо от рода беше, цялата не ти се брои. С две думи, имаш лимит на грешките, след който директно заминава цялата задача. Граматическите упражнения са по-лесни от тези за C1. Забавното е, че не се дават задачи като на оригинален изпит/международно признат, а такива, които българите само бъркаме, заради особеностите на родния ни език. Препоръката ми е, ако можеш да решиш вариант от предишни години или подобен, за да прецениш дали ти трябва учител специално за този формат (една приятелка така ходеше, аз не съм). И не бързай, някои отговори изглеждат логични, но все пак грешни.

TheNormalGuy
10-06-2013, 10:18
Въпреки че я карах преди 2 години, записвай английски, матурата е лесна. Аз изкарах 5.89 при положение, че от изпита в 11 клас за CAE не бях преговарял/пипвал изобщо. Изпитът по английски за филология в самия СУ е вече друга работа - тежък и с различен формат, но виждам, че ти си се засилил за ФМИ, така че нямаш проблеми. Също помня, че някои съученици тогава изгоряха с географията, взеха я на подбив, изкараха над 5, но не толкова, че да влязат в желаните специалности или поне от 1 класиране. Казвам ти личните си наблюдения и спомени, ти си знаеш най-добре.
Говорим си за матура по Английски. Разгледах баловете за ФМИ, за да вляза на първо класирана трябва да взема изпита по Математика II с 6-ца, в противен случай единствения ми шанс да вляза е на 2 класиране. Разгледах алтернативните специалности и засега си харесах... май нищо не си харесах...

dqvolcheto9
10-06-2013, 11:39
аз мн съм се саднала с тоя английски не съм зле ,но и нямам огромни знания ..а искам мн да уча туризъм и освен да почвам някви частни или не знам и аз какво ..

KumchoValcho
10-06-2013, 15:23
За изпита по английски в УНСС някой може ли да ми даде повече информация? На какво ниво е, къде мога да намеря примерни изпити или такива, които са се падали през миналите години?
Доколкото знам е по-труден от този в СУ

Какво е предимството на това да изучавам дадена специалност с преподаване на английски?

YSMF
10-07-2013, 07:47
Имам 3 по математика нс входното. А, честито.

Ivaaaaa
10-07-2013, 07:54
Имам 3 по математика нс входното. А, честито.

и аз сигурно толко ще имам 8-)

мразя математика, тя ми разваля хубавите оценки :mad:

tonssy
10-07-2013, 08:05
Аз пък имам само една сгрешена подточка и заради това ще имам 5-ца сигурно, при положение, че всичко друго ми е вярно. Тъпото логаритмично уравнение, при което за жалост не се сетих, че коефициентът минава като степен.. и така :Д
А днес ще ни върнат втората част от входното по бел. Писах ЛИС върху "На оня свят", надявам се всичко да е под контрол и там 8-)

Баща Ти
10-07-2013, 18:41
На входното по БЕЛ имам 5.
По история 6.
По свят и личност 3 (тъпа пача, да гори в ада).

Това е от мен, чао засега.

YSMF
10-07-2013, 18:46
Предметите от философски цикъл не се ли разглеждат като отделни и не се правят входни? Иначе философията ми се нареди редом с руския в 'най - мразени предмети' во веки веков.

pandabear
10-07-2013, 18:49
БЕЛ ЗП 5.68
БЕЛ ЗИП 6
Математика 5.70
Физика 5.25 >.<
AE 6
Биология ЗИП 6
ИЕ 5.43 >.<
География 5.20
История 6
СИЛ 6

елементарно.

OoVasKoO
10-07-2013, 18:49
По руски ще имам 4/5, още сме на A1-A2 . . . :D

Баща Ти
10-07-2013, 19:09
Предметите от философски цикъл не се ли разглеждат като отделни и не се правят входни? Иначе философията ми се нареди редом с руския в 'най - мразени предмети' во веки веков.

И аз това питах, ама госпожата е за първа година и не знае къде е попаднала :D

Явно още никой не й е минал стола със секундно лепило...

OoVasKoO
10-07-2013, 19:20
на нас по свят и личност ни дадоха изходното от миналата година :D

Wednesday666
10-08-2013, 04:05
За изпита по английски в УНСС някой може ли да ми даде повече информация? На какво ниво е, къде мога да намеря примерни изпити или такива, които са се падали през миналите години?
Доколкото знам е по-труден от този в СУ

Какво е предимството на това да изучавам дадена специалност с преподаване на английски?
Ходила съм и на двата изпита по английски, ако искаш пиши на лично да не спамя на хората темата излишно.

Dagichka
10-08-2013, 06:41
^на нас пък госпожата по свят и личност (която ни преподава за първа година) каза, че няма входно по предмета, защото е нов предмет и отделен от цикъла един вид.. :Д
мале днес или утре ще ни върнат входните по мат, ще видим какво съм направила :Д
по литература сме на Смирненски, вече става каша в главата ми от толкова произведения.. не ми е трудно да запомня главните за всеки автор де, ама ако ми дадат някъв забутан цитат от еди-си-кое произведение да го свържа със заглавието му.. абсурд :Д

Ivaaaaa
10-08-2013, 07:35
и ние нямаме входно по свят и личност
жалко, че ни сложиха тази г-жа
по един от малкото приятни и разтоварващи предмети ще трябва да дремем
та тя не ни дава думата и говори некви простотии

иначе и ние сме на Смирненски и мога да кажа, че той е лесен и приятен автор
ако ни се падне на матурата нещо от него минимум една страница ще ми е обяснението за постсимволистичното му творчество 8-)

OoVasKoO
10-08-2013, 14:35
Хаха, ние на нашия профил ИТ нищо няма да направим тая година . . .
Първият час ни разпределиха едни проекти и трябва да идваме, само когато дойде денят за представянето им. Нашият е чaaаак декември. :cool:

YSMF
10-08-2013, 14:41
Ние изоставаме със Смирненски, днес писахме за "Ний". Имаме 9 часа седмично, а ми се струва, че няма да сварим. На входното съм писала някакви абсолютни глупости от бързане, когато ме пита на сгрешените ми въпроси веднага ги казах правилните отговори.
И пак за бала: днес си говорихме с една от бившите класни и тя ни предложи хотел, който е 2 пъти по -евтин от този в Слънчев бряг, но е на Златни пясъци, което е огрооооомен проблем за една част от класа. Мен ми е много по - добре да дам 160 лева за 2 вечери, да имам осигурен транспорт и екстри, а не да дам 220, да има голяма вероятност след 1 часа да ни изпъдят от ресторанта, да се чудя как да се прибирам след втората бална и т.н.
Кифлите, дето толкова се тръшкаха, че тази година им е най - важна и ще се съдерат от учене изобщо не влизат в час.

fUcKsMiLe
10-08-2013, 15:35
Ние вече сме на "Юноша". Смирненски не ми е толкова интересен.
Утре входно по Физика/Астрономия.
Контролно по АЕ в четвъртък.
Написах си домашните за курса (TOEFL).
Трябва да си науча по История, че даскала ще ни убие в четвъртък.



Имам 3 по математика нс входното. А, честито.

+1. Кофти, най-гадния за мен предмет.

DisappointedDreamer
10-08-2013, 17:04
да се похваля:

остават ми:

History Internal Assessment
Mathematics Internal Assessment
Business and Management Internal Assessment
1 Biology Internal Assessment

и ще съм готова с вътрешното си оценяване

ЙЕЙ!

1 Biology Internal Assessment = done

Math IA - гол за тая седмица; разбрах си методите, остава да си извърша изчисленията.

Ivaaaaa
10-08-2013, 18:19
Ние изоставаме със Смирненски, днес писахме за "Ний". Имаме 9 часа седмично, а ми се струва, че няма да сварим.

леле ние само 3 :О

по математика имам 4 *възгордяв*

tonssy
10-08-2013, 18:20
Днес ни върнаха и последното входно- по география. Само на него и по математика имам 5. Всичко друго- 6.
Доволна съм, но ме е яд за математиката. Многоооооо

joannalof
10-08-2013, 20:41
Входното по БЕЛ имам 5.75. Имаме само 4 часа седмично,което е крайно недостатъчно.Взехме Ний,Йохан,Юноша,Да бъде ден ... общо взето препускаме през материала.
Тази година ми тръгна така,че си уча на първо място за уроците,а след това у-щето.

YSMF
10-08-2013, 21:03
Моля ви, кажете за някой учител във Варна, който да ме подготви за изпитите по английски във ВТУ и СУ. Всички от класа ходят във Варна, казаха ми изобщо да не си търся учител от тук.

JustaLittleKid
10-09-2013, 07:00
Имам 5.00 на контролното по математика :shock:
На онова контролно, дето учителят не даде на съученичката ми да преписва, а вместо това й връчи да решава втори тест (и на двата има 6.00, тя просто е умна.). Просто не можах да повярвам, как съм успяла да изкарам петица, просто не знааам. Много се кефя, но като видях какви неща ще учим... май няма да ми се случи отново, хаха.

OoVasKoO
10-09-2013, 07:38
Имам 5.00 на контролното по математика :shock:
На онова контролно, дето учителят не даде на съученичката ми да преписва, а вместо това й връчи да решава втори тест (и на двата има 6.00, тя просто е умна.). Просто не можах да повярвам, как съм успяла да изкарам петица, просто не знааам. Много се кефя, но като видях какви неща ще учим... май няма да ми се случи отново, хаха.
От 1 АЕГ ли си?

Баща Ти
10-09-2013, 09:30
По руски ще имам 4/5, още сме на A1-A2 . . . :D

По руски имам най-ужасТната госпожа... евър. Не разбирам какво говори нито на Български, нито на руски.

OoVasKoO
10-09-2013, 15:05
Нашата госпожа е страхотна, но е много добричка и за тва много бавно прогресираме. Утре ще взимамеКакво има в нашия дом?", въпреки че го учихме миналата година. Поне 2/3 от класа не можем да пишем съчинения и си правим готови пищови :D

YSMF
10-09-2013, 15:44
Целият форум знае мнението ми за учителката ми по руски и руския като цяло 8-)
Днес ме изненадаха с входно по История, аз разбира се си бях научила 100+ определения както ми беше казано и изобщо не бях преговаряла.
По Английски вятър ни вее на бял кон всичките от 14 човека група, само 4 всъщност сме на upper intermediate, другите не са учили езика или са болни от мързел. Другата група са с учебника за intermediate, смениха им учителката с доста по - строга, налага им се да влизат в час и сега са пропищели. Та такива ми ти работи 8-)

JustaLittleKid
10-09-2013, 16:53
От 1 АЕГ ли си?

Мда? :D

Dagichka
10-09-2013, 17:10
и аз имаам 5 на входното по математика, ебаси кефаа :cool:
по лит ще правим есе на Смирненски по-другата седмица, имаме само по 2 часа на седмица литература и ние препускаме, ама какво да се прави..
абе някой има ли наблюдения за икономическия във Варна? :Д

Jaune
10-09-2013, 17:42
Искам само да кажа на всички хора, които се притесняват, че са назад с материала, че ние сме на Бай Ганьо в даскало. :)

OoVasKoO
10-09-2013, 19:43
Да не си и ти от I АЕГ? Ние сме на "Разни хора, разни идеали" и "Бай Ганьо". :D
Затова не се налагаше да взимаме нов учебник. :D

Jaune
10-09-2013, 20:04
Мхм.:Д

OoVasKoO
10-09-2013, 20:24
Абе, често ли бягате? Ние утре пак ще бягаме от Английски. :D

an7raks
10-09-2013, 20:27
ние не бягаме... просто по някога се налага целия клас да си тръгнем спешно.

JustaLittleKid
10-09-2013, 20:27
Ноуп, нашият клас е известен с това, че бяга от междучасията, хаха.

OoVasKoO
10-09-2013, 20:34
ние не бягаме... просто по някога се налага целия клас да си тръгнем спешно.
Доооообре.

Ivaaaaa
10-09-2013, 20:41
Абе, често ли бягате?

неее
смее ли некой
при нас това не е практика за съжаление :(

an7raks
10-09-2013, 20:44
неее
смее ли некой
при нас това не е практика за съжаление :(

Къде учиш, че толкова да ви държат изкъсо?

Ivaaaaa
10-09-2013, 20:48
Къде учиш, че толкова да ви държат изкъсо?

вввв училище уча аз :lol:

OoVasKoO
10-09-2013, 20:53
Ужас, старият класен ни извиняваше отсъствия без бележки, а сега даже не можем да си купуваме, няма от кой. :(

an7raks
10-09-2013, 20:54
вввв училище уча аз :lol:

Ама вЕрно ли бе?!
^На нас никой не ни ги извинява и гонят за тези работи, ама целия клас не могат да изгонят и така... Иначе от време- на време чистим двора на училище. :D

Наруто
10-09-2013, 21:24
тас година и ас ще сам XII клас :)

paradosou
10-10-2013, 13:24
Абе, често ли бягате? Ние утре пак ще бягаме от Английски. :D
Не. По преценка е и не си го позволявам (много) редовно 8-). Другата седмица ще ходя в Пловдив и може да пропусна цял ден (с бележка, разбира се).
Вметка - 2014 ще сме домакини на националната олимпиада по история, което е повече от необичайно, предвид скромността на града и не особено впечатляващите успехи на училището. Още по-голяма мистерия е как без мое знание са ме избрали за нещо като гид на пристигащите от цялата страна връстници. Забавното е, че няма опция да не приема задачата, дори да са намесени сериозни причини.
В заключение - поне съм доволна от новата учителка по ЗИП БЕЛ, перфектна е. Нищо впечатляващо като отношение, обаче вмъква наистина много подробности и потенциални полезни информации в материала, пък и като цяло не са й скучни часовете :Р.

JustaLittleKid
10-10-2013, 17:04
Оф, не мога да реша какво ще уча, ужас. Днес ходих на кариерна консултация в Интеграл, ама много-много не ми помогна. Потвърди това, което си мисля за себе си - че ми отиват по-комуникативни и вълнуващи професии, където има връзка с хората, в които има повече предизвикателства и различна обстановка... Тези, които ми привлякоха вниманието, бяха свързани с журналистика, PR, реклама, такива неща... Обаче аз по-скоро исках някой да ми обясни в кои от тях има развитие, в кои има реализация и прочие, и прочие...
Супер трудно ми е, не знам. Според баща ми "бъдещето принадлежи на бизнеса и информатиката", но как да правя нещо, което не ми се отдава, нещо, което не ме влече? Как да бъда по-добра от онези, на които това им е в кръвта? Не знам. Блаа, бла.

an7raks
10-10-2013, 17:25
Оф, не мога да реша какво ще уча, ужас. Днес ходих на кариерна консултация в Интеграл, ама много-много не ми помогна. Потвърди това, което си мисля за себе си - че ми отиват по-комуникативни и вълнуващи професии, където има връзка с хората, в които има повече предизвикателства и различна обстановка... Тези, които ми привлякоха вниманието, бяха свързани с журналистика, PR, реклама, такива неща... Обаче аз по-скоро исках някой да ми обясни в кои от тях има развитие, в кои има реализация и прочие, и прочие...
Супер трудно ми е, не знам. Според баща ми "бъдещето принадлежи на бизнеса и информатиката", но как да правя нещо, което не ми се отдава, нещо, което не ме влече? Как да бъда по-добра от онези, на които това им е в кръвта? Не знам. Блаа, бла.
Баща ти е прав, ама като не ти е на сърцето, не си заслужава усилията. Учи това, което най-много ти харесва и смяташ, че ще ти приляга, а реализацията зависи на 90% от теб. Ако си наистина добра, и продавачка на пазара да си, пак ще изкараш. Е, няма да е колкото някой инженер или програмист, но пък ще го работиш с кеф.

anonymous708973
10-10-2013, 18:06
Оф, не мога да реша какво ще уча, ужас. Днес ходих на кариерна консултация в Интеграл, ама много-много не ми помогна. Потвърди това, което си мисля за себе си - че ми отиват по-комуникативни и вълнуващи професии, където има връзка с хората, в които има повече предизвикателства и различна обстановка... Тези, които ми привлякоха вниманието, бяха свързани с журналистика, PR, реклама, такива неща... Обаче аз по-скоро исках някой да ми обясни в кои от тях има развитие, в кои има реализация и прочие, и прочие...
Супер трудно ми е, не знам. Според баща ми "бъдещето принадлежи на бизнеса и информатиката", но как да правя нещо, което не ми се отдава, нещо, което не ме влече? Как да бъда по-добра от онези, на които това им е в кръвта? Не знам. Блаа, бла.

Мани го тоя ПР, несериозно е за бакълавър и е прекалено тясно спецялизирано, тоест ако се окае, че не е за теб, гориш. Пиши го като магистратура. Особено в България, откровено ще ти се смеят с тая специалност и после я си намериш работа, я не. ПР-ът е прекрасно нещо, обмисляла съм го и аз като специалност, но стигнах до извода, че това е призвание. Един ден винаги можеш паралелно с друга специалност или пък с работа да го изкараш в колеж или задочно в университет.
От "Реклама" в НБУ също можеш да останеш разочарована.
Лично мнение.

Второ лично мнение - РАЗКАРАЙ ГИ тия малоумници от Интеграл! Пълни коне с капаци са, опитват се да те набутат в определени университети, договори ли имат с тях, не знам. Това е решение, което ще трябва да вземеш сама всъщност. Много хора, явно и ти, погрешно смятат, че някакъв непознат човек ще им помогне да си определят бъдещето. Естествено, подобни фирми използват тази заблуда и любезно ти предоставят възможността да направиш тест за определяне на силните ти страни срещу скромна сума. Не се връзвай.
В България ли ще кандидатстваш? Ако е за Германия, още по-бързо ги разкарай, никакви ги няма там. Не съм си губила времето да ходя до офиса им за консултация, ама само като им видя кирливата книжка за университетите и кирливите изложения - мерси.

Още нещо - помисли си, дали пък бъдещето ти не заслужава да се напънеш малко. Не казвам да запишеш информатика директно, щото ще ти е мъка, но мисли нестандартно... всъщност, не. Просто мисли. Специалностите не се делят на два типа - с математика и без математика. Има много специалности, в които има математика, но не е нито непоносимо като количество, нито като ниво. Е, да, ще се напрегнеш малко, ама в тоя живот рядко има лесни неща и не успяват тези, дето търсят все на хляба мекото.

JustaLittleKid
10-10-2013, 19:31
Маркетинг. Учи се математика, но в какво количество? И какво правят после тия хора, четох, четох, но нищо не разбрах.

Баща Ти
10-10-2013, 20:21
Абе, често ли бягате? Ние утре пак ще бягаме от Английски. :D

Често и сравнително задружно. Даже не се обсъжда, отдавна им теглихме една путка майна, на тия дето се цепят от колектива и оставят на час. Просто всеки път така става от 30 човека - 27 избягали :D

YSMF
10-10-2013, 20:56
Абе, често ли бягате? Ние утре пак ще бягаме от Английски. :D
Когато имахме заместничка по история цяла седмица не влязохме в часовете 8-) В някои предмети директно ни казаха, че ако не държим матура може да си отиваме или да учим наши си неща докато те се подготвят.
Хубавото е, че не ни изпитват и оценките ще си ги изкарваме от проекти. По География избрах чудната тема "Организационни технологични иновации в автомобилостроенето" 8-)
Директора най - сетне му е дошла умна идея и ще покани представители на няколко университета, а дано да дойдат в наше село.

OoVasKoO
10-11-2013, 18:34
Трябват ми извинителни бележки с печат - от 1 до 3 лв. :D

Ivaaaaa
10-11-2013, 18:35
Трябват ми извинителни бележки с печат - от 1 до 3 лв. :D

хахаххахаххахах :D
а що не одиш на даскало?

OoVasKoO
10-11-2013, 18:39
Ходя, просто искам да се застраховам. :D
Засега имам само 2 неизвинени. :cool:

Ivaaaaa
10-11-2013, 18:44
охооо

аз имам 0 извинени и 0 неизвинени

ебахти дванадесетокласничката съм :lol:

OoVasKoO
10-11-2013, 18:47
Въпреки че съм бягал 4 пъти, само веднъж са ми писали хахахах :D

an7raks
10-11-2013, 20:20
охооо

аз имам 0 извинени и 0 неизвинени

ебахти дванадесетокласничката съм :lol:
Срам и позор!!!

Ivaaaaa
10-11-2013, 20:26
срам ме е

an7raks
10-11-2013, 20:28
И е редно!

OoVasKoO
10-11-2013, 21:23
Трябват ми извинителни бележки с печат - от 1 до 3 лв. :D

.

anonymous708973
10-12-2013, 09:52
Маркетинг. Учи се математика, но в какво количество? И какво правят после тия хора, четох, четох, но нищо не разбрах.

http://www.marketing.uni-frankfurt.de/studium/?&L=1
Например.

Има разлика между математика и математика. Не може да очакваш да не видиш цифри през цялото си образование, но това е съвсем различно от гламаво смятане.
В България или към чужбина си се насочила?
Ако е за чужбина, в Свободния в Берлин предлагат невероятни комбинации от предмети. Публицистика можеш да си съчетаеш с маркетинг, защото само маркетинг също си е малко тясно.

Colouring
10-13-2013, 07:32
Аз минавам само да се разпиша, че отдавна не съм влизала в темата.
При мен нещата вървят нормално. Доволна съм от оценките си засега, освен по История(бая rage ще има, ако тръгна да обяснявам, така че по-добре не :Д). За бала целият випуск ще се избие буквално, аз седя отстрани и им се хиля. Дано да го измислят по-скоро, че ми писна да слушам караници.
И така. По литература май-май сме назад. Миналия път имахме двучаска и нищо не свършихме, освен да слушаме обясненията й как като малка крадяла куклите на сестра си. По принцип учителката е добра, но като се отплесне нанякъде....

ЕДИТ: На нас ни пишат отсъствия. Миналата година що фалшиви бележки съм пробутала не е истина. Но тази година не приемат. Само от личната. Добре, че ми е душичка мойта и ми дава.

Баща Ти
10-13-2013, 09:42
Директорката е влизала в 2 наши часа, за да напише отсъствията собственоръчно?

anonymous708973
10-13-2013, 10:12
Директорката е влизала в 2 наши часа, за да напише отсъствията собственоръчно?

Редовен номер беше при нас в 12-ти клас.
Яко беше като написаха отсъствия на 20 човека :д

Баща Ти
10-13-2013, 10:15
Редовен номер беше при нас в 12-ти клас.
Яко беше като написаха отсъствия на 20 човека :д

То ние често сме със 25+ отсъствия в дневника. 30 човека сме в клас и почти винаги отсъстват някои.
Целият тоя филм тръгна от там, че господина е много пич и не те кара да стоиш в час, но някаква майка се оплакала как може да се случва това. Директорката просто отчита дейност преди родителска.
Просто не ми е кеф, че му се кара на човека, като той не може да ни завързва за столовете.

Ivaaaaa
10-13-2013, 13:00
ндам, добре ми е
утре две контролни .. а сега точно не съм в състояние да уча...

OoVasKoO
10-13-2013, 13:25
аз съм втора смяна и утре ще уча :D

urlittlelady
10-13-2013, 13:30
утре имам контролно по свят и личност :D не ми се стои от 7,30 до 2,30 :D но трябва... ще се избием с другия клас за бала.. и за екскурзията.. ама за бала повече :D

OoVasKoO
10-13-2013, 16:48
айде де, кво си криете бележките, и 5 лева ще дам за бройка, ако трябва :D

urlittlelady
10-13-2013, 19:11
само аз ли не използвам такива неща :D

OoVasKoO
10-13-2013, 19:13
на мен ще ми е за първи път, ама не вярвам някой да даде :D

an7raks
10-13-2013, 19:21
само аз ли не използвам такива неща :D

И аз до ся не съм си купувал бележки.
бтв Тая година ми е някакво готино и дори не ми се бяга от часовете! :D
Васко, не прави глупости, бе дИте! Вземи си една истинска бележка от лекарката и я сканирай. После само я редактираш лекичко на пейнта и принтираш цветно, когато ти скимне. Изпитано е, изобщо не личи че е фалшива. ;) Само не бива да прекаляваш, щото като звъннат на личната и гърмиш.

OoVasKoO
10-13-2013, 19:39
Вземи си една истинска бележка от лекарката и я сканирай. После само я редактираш лекичко на пейнта и принтираш цветно, когато ти скимне. Изпитано е, изобщо не личи че е фалшива. ;)
:lol:
Аз се ебавам, малко се надявах някой да ми отговори. :D
Принтерът ми не е цветен. :cry:
Ето и печата: http://itschool.bg/tutorials/article/1441/

urlittlelady
10-13-2013, 20:09
аз не го правя, понеже са ми много готини съученичковчетата и ни е много готиноо понеже навсякъде вървим заедно... весело да става пък дали ще е в училище или не за нас няма значение... та тъй.. утре трябва да се събираме да избираме снимки за албум.. само си усложняваме живота :lol:

anonymous708973
10-13-2013, 20:14
Васко, не прави глупости, бе дИте! Вземи си една истинска бележка от лекарката и я сканирай. После само я редактираш лекичко на пейнта и принтираш цветно, когато ти скимне. Изпитано е, изобщо не личи че е фалшива. ;) Само не бива да прекаляваш, щото като звъннат на личната и гърмиш.

Иии как ще си оправи датата бе, акъл :д

Ех, да ви научи кака ви :д

an7raks
10-13-2013, 21:19
Иии как ще си оправи датата бе, акъл :д

Ех, да ви научи кака ви :д
Пейнт, казах!

Баща Ти
10-13-2013, 21:21
Не става толкова добре с принтер. Най-добре е истински печат да се изработи.

Иначе всичко се подправя - бележници, бележки. :D Добре, че не ми се налага, но съм виждал доста нагли изпълнения.

OoVasKoO
10-13-2013, 21:22
къв пейнт бълнуваш, видях как става с фотошоп :D

an7raks
10-13-2013, 21:25
къв пейнт бълнуваш, видях как става с фотошоп :D

Смяятай, че ти си велик, бе! :lol: Няма никаква разлика.
Баща Ти, ако е качествено сканирана, редактирана и принтирана, не можеш да я познаеш. ;)

Баща Ти
10-13-2013, 21:26
Баща Ти, ако е качествено сканирана, редактирана и принтирана, не можеш да я познаеш. ;)

То е ясно..

OoVasKoO
10-13-2013, 21:29
Намерих бележки и с обикновена и с вестникарска хартия. Ще трябва само печата да се направи - или с фотошоп, или с поръчка за изработване.
От друга страна тая година сме с нова по-строга класна и може да ме хванат. Ех, какво нещо е животът, миналата година толкова много фалшиви бележки дадоха тия от моя клас и никой не ги пита "Абе, ти колко лични лекари имаш? Я да видя сега тази бележка. Май ще трябва да звънна на джипито ти..."Тцтцтц

Dagichka
10-14-2013, 06:47
ти луд ли си толкова да си усложняваш живота, защо просто не отидеш при твойта лекарка да ти даде? :ДД
ние болни, здрави ходим на училище, че един ден пропуснеш ли - после ти се такова таковата
срядата имам първа реферат по свят и личност, набутах се, ама кво да се прави ;д по литература контролно на Смирненски другата седмица, уфф

urlittlelady
10-14-2013, 15:47
мина контролното... защо госпожите обикалят като пъдари... така де написах си всичко... утре ще имаме тест по английски, а преди малко съм се прибрала... но карай, нещата тази седмица започнаха добре ^_^

anonymous708973
10-14-2013, 16:13
Пейнт, казах!

Не съм го виждала това как става и съм готова да се обзаложа, че не толкова добре колкото при специална програмка.

DisappointedDreamer
10-14-2013, 16:56
Тая седмица ми е крайния срок по вътрешното оценяване по математика и план за това по история. Тамън се върнах от библиотеката с книги за историята; реших да дискутирам до каква степен the Opium War е причина за раждането на национализма след войната.

Отделно, днеска ни казаха, че по шведски трябва да правим 4 орални изпита, които започват от другата седмица. Всеки е 15 минути дълъг. Кеф, а?

По английски оралния ще е декември. Отделно имам презентация по философия другия месец, началото.

Събраха ни днеска целия випуск, и написахме всички крайни срокове и неща останали за вършене, че не ми се мисли.

Искам да съм завършила вече. Още 7 месеца. :/

OoVasKoO
10-14-2013, 17:05
Хехе, отказах се. Един от моето даскало продава готови за левче. :cool:

UnkNoWn12
10-14-2013, 17:11
В нашето училище е тегаво, защото сестрата, при която заверяваме бележките е страшно наблюдателна и заядлива :D А и защо да даваш левче за бележка, като можеш да си вземеш безплатно от лекаря :D

OoVasKoO
10-14-2013, 17:36
В нашето училище не ни задължават да ги заверяваме при сестрата. Личната ми лекарка познава майка ми и баща ми от двайсетина години и ще каже на наште и те ще ме заколят. :D За това при нея ходя, само когато наистина съм болен. Оказа се, че при новата класна минават нелегалните бележки и ще се възползвам. :)

UnkNoWn12
10-14-2013, 18:44
Е, така е кофти, да :D Мойта лекарка е голям пич и ми каза, да не се притеснявам и да ходя за бележки при нея :D Класната също е разбрана и понякога ни ги извинява и без бележка, ама като е само за 1 или 2 часа :D

JustaLittleKid
10-15-2013, 08:07
Писна ми вече, хаха.
Повечето часове са БЕЗУМНИ. Просто безумни.
Има точно два дни, в които си струва да присъстваш - вторник и сряда, защото имаме математика и история.
С тая тъпа учителка по БЕЛ не знам докъде ще стигнем, може би трябва да почвам уроци. Няма по-скучен учител, обичам литературата и винаги ми е било интересно в тези часове, но от миналата година, откакто сме с нея, просто не мога да издържам да й седя в часовете. Нищо смислено не сме правили в тези часове, тя си седи на столчето, чете си някакви странни анализи и убива всяка красота на литературата. Ама пък иначе с големи претенции.
Тц.
А пък класът ще се избие кои учители да каним на бала. Хотелът и датата лесно ги избрахме, повечето класове са си избрали по 2-3 учители освен класните, които да поканят и за които да платят, а ние... Искат да я канят тази гореспомената учителка, защото щяла да rage-не и да ни пише по-ниски оценки. Мииииии.. не, благодаря.

an7raks
10-15-2013, 09:12
То не е като да сте 30 коча и на никой да не му пука... :D

tonssy
10-15-2013, 15:00
То не е като да сте 30 коча и на никой да не му пука... :D

31 сме ние :) .
:D
Само дето на повечето момичета и момчета ни пука прекалено много, всеки си държи на неговото и ще се избием някой ден.

urlittlelady
10-15-2013, 16:19
класната я няма... нямаме часове... няма как да се разберем за каквото и да било... и ние ще се изпокараме, колкото и да ни е хубаво заедно, сме се събрали всеки с разучни интереси... поне сме 25 и ни е лесно... не си представям с 30 как е :D

Баща Ти
10-15-2013, 17:13
Опааа, правихме пак входното по Свят и личност и имам 6. По география 6. По Английски 6. По БЕЛ - 5. По история 6. Само по физика 3 :( а едно момче със същите решения като моите има 5.

urlittlelady
10-15-2013, 18:00
напълно нормално е :D

idontcare
10-15-2013, 18:04
охх и аз да се запиша.. да видим какво ще бъде тази година и до какво ще доведе

dens1
10-15-2013, 18:31
аз да ви питам ползвате ли някакви анализи по БЕЛ,че в училище госпожата ни диктува пълни глупости .. :D

urlittlelady
10-15-2013, 18:34
на нас ни се диктуват 3-5 въпроса... и 2 часа върху тях само се говори и нищо не се пише... ама грам... пък, който може помни :D :D :D

YSMF
10-15-2013, 18:49
Пффф, днес е гаден ден. Господина ни по музика почина, толкова лъчезарен и добър човек беше, просто не мога да го асимилирам още. 3 поколения от семейството ми е обучавал, училището просто няма да е същото без него.
По Свят и личност е адски зле ситуацията, имаме доклад, проект, портфолио + че на всеки 3 часа вероятно ще ни дава тест. По география имам проект, изобщо са ни подпукали. Не мога да смогна да се подготвям за матурите си, а КСИ даже не мога и да си помисля. Сериозно обмислям да пропусна една година, за да уча само по английски.
И днес най - сетне ми пуснаха интернета.

Баща Ти
10-15-2013, 19:05
аз да ви питам ползвате ли някакви анализи по БЕЛ,че в училище госпожата ни диктува пълни глупости .. :D

Ползвам, ама рядко. Стига с това консумиране на анализи и планове. Сядаш и почваш да пишеш анализи и есета. Каквото ти е мнението, защитавай си го на хартия. Напиши 100 тина текста и няма да имаш нужда от анализи.

JustaLittleKid
10-15-2013, 19:46
аз да ви питам ползвате ли някакви анализи по БЕЛ,че в училище госпожата ни диктува пълни глупости .. :D

Нашата си мрънка разни простотии под носа. Добре, че има Гугъл, че да мога да си направя контролните, дето не ги чете.

tonssy
10-15-2013, 20:16
Ползвам, ама рядко. Стига с това консумиране на анализи и планове. Сядаш и почваш да пишеш анализи и есета. Каквото ти е мнението, защитавай си го на хартия. Напиши 100 тина текста и няма да имаш нужда от анализи.

Не е точно така. Някои неща просто трябва да бъдат обяснени, това е работата на учителя. Нямаше да мога да напиша повече от 10 реда анализ на половината стихотворения на Яворов миналата година, ако не бях записвала в час и не бях чела допълнителни разсъждения- 50% от образите нямаше да разбера точно какво символизират. Не мога просто така да си изкажа мнението, а после да се окаже, че няма нищо общо с истината. Защото винаги избирам да пиша ЛИС, може би. В есетата нещата стоят малко по-различно.
Но, като цяло, да- писането му е майката и само така ще се научите да разсъждавате сами и да може да напишете смислен, цялостен текст.

Баща Ти
10-15-2013, 20:31
Не е точно така. Някои неща просто трябва да бъдат обяснени, това е работата на учителя. Нямаше да мога да напиша повече от 10 реда анализ на половината стихотворения на Яворов миналата година, ако не бях записвала в час и не бях чела допълнителни разсъждения- 50% от образите нямаше да разбера точно какво символизират. Не мога просто така да си изкажа мнението, а после да се окаже, че няма нищо общо с истината. Защото винаги избирам да пиша ЛИС, може би. В есетата нещата стоят малко по-различно.
Но, като цяло, да- писането му е майката и само така ще се научите да разсъждавате сами и да може да напишете смислен, цялостен текст.

Така, така...
Аз говоря за хора, които имат изградена култура на четене. Едно е да си прочел и усвоил 10 книги, друго е 100, трето е 1000. Четенето е много добър начин да "зареждаш" мозъка си с идеи, думи, образи.
Идеята е, че всичко това да го използваш за нещо и да генерираш свои виждания за нещата.
Иначе оставаш само консуматор.
Госпожата ми по БЕЛ казва, че надали някога ще разберем какво се е опитвал да каже даден автор, да "символизира" или да прави "опозиции". Всъщност надали авторът е знаел, че някога ще бъде изучаван.
Така, че - намери нещата, които теб те трогват в едно стихотворение/разказ и ги кажи. Ако защитиш гледната си точка с аргументи, ще получиш 6, независимо какво пише в учебника/анализа/книжката на госпожата.

Ето ти и един хубав цитат от Ницше, във връзка с писането и четенето:


От всичко написано най обичам написаното със собствената кръв.
Пиши с кръв: и ще проумееш, че кръвта е дух.
Не е така лесно да разбереш чуждата кръв: аз мразя хората, които си
губят времето с четене.
Който познава четеца, той не прави вече нищо за четеца. Само още
едно столетие четци — и самият дух ще почне да вонее.
Това, че всекиму е позволено да се учи на четмо, разваля с време не
само писането, а и мисленето

tonssy
10-15-2013, 20:41
Така, че - намери нещата, които теб те трогват в едно стихотворение/разказ и ги кажи. Ако защитиш гледната си точка с аргументи, ще получиш 6, независимо какво пише в учебника/анализа/книжката на госпожата.


Като става дума за есе, да.

Баща Ти
10-15-2013, 20:47
Като става дума за есе, да.

А то какво друго може да има на матурата, че не съм запознат в детайли?

joannalof
10-15-2013, 22:27
Интерпретативно съчинение или есе - ти си избираш кое да пишеш.
Аз винаги пиша ЛИС освен ако темата ми е интересна за есе.Според нашия учител при есетата е още повече субективно оценяването,разликата в точките на оценяващите е до 10.Единият може да ти го оцени за 10т.,а другият да ти даде 20т. - тогава май ти пишат средно 15 или се включва трети.
И това също е вярно,че ако имаш добри аргументи може да защитиш своята теза,която е по-различна от масовите анализи.Също при символистите е в голям плюс,ако знаеш какви означават попринцип символите.И задължително трябва да знаеш нещо за епохата,в която е творял авторът - пак се оценява високо.

tonssy
10-16-2013, 05:57
А то какво друго може да има на матурата, че не съм запознат в детайли?

Литературно интерпретативно съчинение, в което разсъжденията все пак трябва да са само и единствено върху самото произведение и не трябва да се допускат неточности, още повече пък да изказваш личното си мнение.
Общо взето се намесих, защото момичето питаше за анализи, които всъщност се доближават до ЛИС-а, а не до есето. Да, лично аз прочитам по 1-2 анализа преди да пиша върху дадена тема, за да ми се изяснят докрай въпросите.

DisappointedDreamer
10-16-2013, 06:29
Така, така...
Аз говоря за хора, които имат изградена култура на четене. Едно е да си прочел и усвоил 10 книги, друго е 100, трето е 1000. Четенето е много добър начин да "зареждаш" мозъка си с идеи, думи, образи.
Идеята е, че всичко това да го използваш за нещо и да генерираш свои виждания за нещата.
Иначе оставаш само консуматор.
Госпожата ми по БЕЛ казва, че надали някога ще разберем какво се е опитвал да каже даден автор, да "символизира" или да прави "опозиции". Всъщност надали авторът е знаел, че някога ще бъде изучаван.
Така, че - намери нещата, които теб те трогват в едно стихотворение/разказ и ги кажи. Ако защитиш гледната си точка с аргументи, ще получиш 6, независимо какво пише в учебника/анализа/книжката на госпожата.



Подкрепям това мнение.
Колкото повече четеш, толкова повече започваш да разбираш сам произведенията. Можеш много по-добре да намираш дадени символи, мотиви, stylistic devices и т.н. в един текст.
В класа ми по английски, хората, които не четат книги рядко обелват дума, когато анализираме книги. Другата част, която всъщност чете, много по-често се включва в дискусии с ясно изградени идеи и аргументи, които могат да подкрепят с доказателства от текста.

AnarchyBoy
10-16-2013, 06:43
Подкрепям това мнение.
Колкото повече четеш, толкова повече започваш да разбираш сам произведенията. Можеш много по-добре да намираш дадени символи, мотиви, stylistic devices и т.н. в един текст.
В класа ми по английски, хората, които не четат книги рядко обелват дума, когато анализираме книги. Другата част, която всъщност чете, много по-често се включва в дискусии с ясно изградени идеи и аргументи, които могат да подкрепят с доказателства от текста.

+1 ;)

Човек в живота си трябва да прочете точно 10 книги, но за да разбере кои са, трябва да изчете 10 000.. :)

Бтв к'во се напирате матурата е супер лесна.. Дайте си зор за КСИ.. ДЗИ-то е лесно и в крайна сметка 80 % от вас ще препишат, а то и малоумен да си пак въпросите са елементарни..

Изборните по език и философския цикъл са най-лесни.. между другото, там нивото е най-занижено, което е адски плюс..
Философски цикъл темите са само 18 и през годината може да си ги развиете на матурата под 5.50 няма да паднете.. :)

А относно ДЗИ по БЕЛ
Един съвет пишете ЛИС оценява се по-високо.. ;)
(Моят ЛИС беше близо 4 страници, даже се притесних, че няма да ми остане място..)
И не бързайте време има.. някой дето уж много знаеха избързаха и се преебаха..
Четете бавно и спокойно, не сте на състезание.. Мислете върху всеки въпрос и такам..


Матурите по Английски са елементарни.. щом си позволих да заспя..
КСИ-то по Английски особено в СУ е малко кофти за кандидатстващите там, но не ви трябва специална подготовка, всеки вкъщи може да си се справи, въпрос на нагласа е..

Ох писна ми.. после ще се включа пак... :?

teenems
10-17-2013, 15:42
Здравейте!Искам да ви попитам какво е мнението ви за НБУ?Или по-точно за актьорското майсторство там (ако някой знае нещо) ,заслужава ли си университета и признава ли се извън България?

YSMF
10-17-2013, 16:46
Ние ще сме в хотел "Роял" в Златни пясъци на 24&25ти. Драснете едно лс, ако се засичаме с някой. :)
Аз не мога да си избера резервни специалности, уж бях решила, но пак се разубедих.

granger
10-17-2013, 20:35
Здравейте!Искам да ви попитам какво е мнението ви за НБУ?Или по-точно за актьорското майсторство там (ако някой знае нещо) ,заслужава ли си университета и признава ли се извън България?
Не за НБУ, просто...не!
Актьорско - НАТФИЗ...

102
10-17-2013, 20:54
Не за НБУ, просто...не!
Актьорско - НАТФИЗ...

"Искам да ви попитам какво е мнението ви за НБУ" "Не за НБУ, просто...не"

teenems
10-18-2013, 18:31
Леле..мерси,но защо сте лошо настроени?

JustaLittleKid
10-18-2013, 18:47
Ще се разрева.
Как може да има толкова неориентиран човек като мен, как може.

YSMF
10-18-2013, 23:40
Форумът ми затри първото мнение, но накратко: от една страшно искам да следвам Японистика, но ми писна да ми казват, че ще съм първата от фирма "Василка", която знае японски.
Не знам към кое да се насоча, имам желание за Европеистика в СУ, РУ; История/може и с чужд език/ в СУ и ВТУ; Английски/Български език с Японски във ВТУ; Археология в ШУ, СУ. И когато се замисля какво ще работя с половината специалности издишам. Най - лесно ще ми е да запиша някаква си специалност в Шуменския с ДЗИ по БЕЛ, но не искам да следвам нещо, което не ми е приятно. И все пак не искам да умра от глад.

teenems
10-19-2013, 07:38
^..същата история при мен.Аз силно си искам най-много Натфиз,но я ме приели,я не.Пък и да ме приемат не се знае един ден дали няма да работя в театър за 300-400лв.Втората ми възможност е английска филология в СУ,но не ми е толкова на сърцето.Какви ли не специалностти не си измисля главата ми,но нищо не ми е тъй драго както актьорското.

OoVasKoO
10-19-2013, 08:34
^..същата история при мен.Аз силно си искам най-много Натфиз,но я ме приели,я не.Пък и да ме приемат не се знае един ден дали няма да работя в театър за 300-400лв.Втората ми възможност е английска филология в СУ,но не ми е толкова на сърцето.Какви ли не специалностти не си измисля главата ми,но нищо не ми е тъй драго както актьорското.
Помисли си дали наистина си готова за НАТФИЗ и дали ще си способна на темпото там, другият начин е с връзки. Една позната от блолс влезе там и се скъсваше от учене, участва в миналия сезон на "Дървото на живота" както и в няколко реклами.

idontcare
10-19-2013, 12:54
Признавам си, че ме домързя да изчета темата. Я кажете чували ли сте нещо за Висшето военноморско училище във Варна и специалността "Мениджмънт на водния транспорт". Аз въпреки, че съм момиче доколкото успях да поразпитам ми хареса там и мисля да се пробвам. Ако вие имате някаква допълнителна информация или сте чували отзиви, кажете. :)

П.С. Снощи сънувах кошмар.. не можех да си намеря бална рокля никъде. :(

Dagichka
10-19-2013, 16:08
Ще се разрева.
Как може да има толкова неориентиран човек като мен, как може.

много сме така, спокич :cool:

утре ще ходя да видя тва изложение в НДК на унита, ма нямам много вяра. то е ясно, че ако си имаш пари навсякъде може да отидеш, ама иначе нъцки.. върти ми се в главата идеята за Икономическия, хем е сравнително далеч от тук, хем е в България и няма да ми излезе толкова скъпо, хем е на морето :cool:

teenems
10-19-2013, 16:42
Помисли си дали наистина си готова за НАТФИЗ и дали ще си способна на темпото там, другият начин е с връзки. Една позната от блолс влезе там и се скъсваше от учене, участва в миналия сезон на "Дървото на живота" както и в няколко реклами.

Ами..мисля,че бих могла да издържа.Знам за темпото им,всичкото им го знам,имам доста познати в Натфиз.Иначе аз уча в музикално училище и 5 години уча актьорско майсторство..общо взето съм с тяхното темпо (:

granger
10-19-2013, 17:03
Мацка, НАТФИЗ не си поплюват, гърчат ги яко,имам познат - влиза в 8 излиза в 22 часа.
За да влезеш трябва да си много подготвена,ако смяташ ,че я имаш стабилната основа- нищо не губиш да пробваш. Ако влезеш там ще останеш доволна.

TheNormalGuy
10-20-2013, 10:22
Абе хора, не се шашкайте толкова, всъщност въобще не се шашкайте, това не ви помага. В България сме, трябва да бъдем кУрави копелета. Първо си изяснете, ако ще учите даде нещо, защо ще го учите? Дали, защото ви харесва или защото смятате че това ще ви донесе много блага в живота, така поне ще решите има ли смисъл да изберете нещо, което харесвате и без перспектива или обратното.

teenems
10-20-2013, 20:17
Мацка, НАТФИЗ не си поплюват, гърчат ги яко,имам познат - влиза в 8 излиза в 22 часа.
За да влезеш трябва да си много подготвена,ако смяташ ,че я имаш стабилната основа- нищо не губиш да пробваш. Ако влезеш там ще останеш доволна.

Наясно съм с всичко!Не съм от онези момиченца,които са решили да се занимават с актьорско заради славата.Занимавам се с това от години,имала съм и все още имам участия по театрите.Часовете престой в Натфиз не ме плашат,плашат ме малкото места и връзкарите. (:

Баща Ти
10-21-2013, 09:41
В България сме, трябва да бъдем кУрави копелета.

Да, то в България, ако си на 18 и не можеш да изпиеш половин шише ракия, без да ти мигне окото, въобще не трябва да те допускат до университет.

AnarchyBoy
10-22-2013, 07:31
Да, то в България, ако си на 18 и не можеш да изпиеш половин шише ракия, без да ти мигне окото, въобще не трябва да те допускат до университет.

True True.. :D

JustaLittleKid
10-22-2013, 19:03
Мнения за следните специалности: Мениджмънт и Маркетинг? Имате ли познати, които са следвали / следват това? И каква е разликата между Бизнес Мениджмънт и само Мениджмънт? :Д

joannalof
10-22-2013, 21:11
Някой от тук ще ходи ли на предварителен в УНСС с трети модул литература?

anonymous708973
10-23-2013, 16:30
Мнение за специалности като "Мениджмънт" - прекалено тесни. 4 години се пинкаш за нещо, за което хората учат по 1-2 семестъра и го съчетават с доста по-задълбочени познания от други области, които имат връзка.
Неслучайно масово в чужбина тия специалности са допълнение (Beifach/Nebenfach, ако знаеш немски) към основната. Примерно... икономика с акцент върху маркетинг.


Наясно съм с всичко!Не съм от онези момиченца,които са решили да се занимават с актьорско заради славата.Занимавам се с това от години,имала съм и все още имам участия по театрите.Часовете престой в Натфиз не ме плашат,плашат ме малкото места и връзкарите. (:

Чувала съм истории как момиче отива на кастинга/прослушването/квото е там за прием и й казват "съблечи се". Ако не можеш, вън си.

Ама не знам колко е вярно :д

TheNormalGuy
10-24-2013, 15:41
Хора, има ли възможност за преместване от български в чуждестранен университет след първи курс ?

anonymous708973
10-24-2013, 15:45
Много общо ти е питането.
Кажи за кой университет става дума. Влизаш в сайта, търсиш мейл и питаш.

Naive
10-24-2013, 18:48
Чувала съм истории как момиче отива на кастинга/прослушването/квото е там за прием и й казват "съблечи се". Ако не можеш, вън си.

Ама не знам колко е вярно :д

А аз, че някаква са я накарали да се изходи пред тях. :Д
На друг са му казали да направи нещо, с което ще ги накара да мръднат от местата си, и той взел че скочил от някво място там и паднал и всички се притекли на помощ. :Д
И аз не знам дали е вярно. :Д

За НАТФИЗ е нужно да си обаятелен, чаровен, да имаш късмет, да попаднеш на човека, който ще иска точно ТЕБ, подготовка и талант най-накрая.

YSMF
10-25-2013, 20:19
Как се пише доклад? 8-)
Никога не сме писали такива чудо, не дадоха грам насока. Според мен трябва да е нещо от сорта на:
ДОКЛАД
на тема еди-коя-си
от *информация за ученика*
После си пиша обща информация, после си разделям нещата на категории. *Обща информация за мангите бла-бла, разделят се на екшън/ информация/ и т.н. След това завършвам сбито с какво е значението на мангите днес и КРАЙ.

Нямам си на идея дали трябва да е така.

Баща Ти
10-25-2013, 20:50
Как се пише доклад? 8-)
Никога не сме писали такива чудо, не дадоха грам насока. Според мен трябва да е нещо от сорта на:
ДОКЛАД
на тема еди-коя-си
от *информация за ученика*
После си пиша обща информация, после си разделям нещата на категории. *Обща информация за мангите бла-бла, разделят се на екшън/ информация/ и т.н. След това завършвам сбито с какво е значението на мангите днес и КРАЙ.

Нямам си на идея дали трябва да е така.

И накрая казваш "Рапорт сдаден" и козируваш!

Ivaaaaa
10-28-2013, 08:27
Как се пише доклад? 8-)
Никога не сме писали такива чудо, не дадоха грам насока. Според мен трябва да е нещо от сорта на:
ДОКЛАД
на тема еди-коя-си
от *информация за ученика*
После си пиша обща информация, после си разделям нещата на категории. *Обща информация за мангите бла-бла, разделят се на екшън/ информация/ и т.н. След това завършвам сбито с какво е значението на мангите днес и КРАЙ.

Нямам си на идея дали трябва да е така.

ми мисля, че май първо трябва да кажеш накратко за какво ще пишеш в доклада (нещо като план)
после кратко инфо или запознаване с това, за което пишеш
после доказателтвената част
и накрая извод