PDA

View Full Version : Дванадесетокласници 2013/2014



Страници : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10

music_box
03-17-2014, 13:04
Радвам се, имам 5 на изпита в ТУ. Ще ходя пак април месец и вече ще си избера една оценка, с която да кандидатствам....:)

OoVasKoO
03-17-2014, 13:27
Радвам се, имам 5 на изпита в ТУ. Ще ходя пак април месец и вече ще си избера една оценка, с която да кандидатствам....:)
?!?!?
Първият изпит в ТУ е на 5 април, ти стар или пробен ли си правил?

YSMF
03-17-2014, 14:54
Да не е по български в ТУ Варна?

music_box
03-18-2014, 14:50
Говоря за ТУ-Варна.. Изпита беше на 15ти март, а следващия е на 12ти април. :)

OverDrive
03-18-2014, 22:58
Ай, който е решил да учи в ТУ да не си мисли, че ще стане номера с изпит по български език и литература. Трябва да имате добри познания по математика. Освен това познания по физика и основи на химията няма да са излишни. Уча в ТУ-София със специалност Компютърно и софтуерно инженерство :)

granger
03-19-2014, 10:04
^awww. горкия :D

Colouring
03-19-2014, 11:21
Уча в ТУ-София със специалност Компютърно и софтуерно инженерство :)

И как е? :Д

ddd95
03-19-2014, 11:30
Някой ще кандидатства ли в УАСГ, архитектура?

OverDrive
03-19-2014, 21:06
И как е? :Д
Амиии зависи да ти кажа. Ако първия семестър се паднеш при кадърен преподавател по ПИК, което всъщност ти е програмирането, става, ако не е ташак работа. Трябва сам да се готвиш. В първи семестър ще правите протоколи по Химия и Физика, във втори по Машино и Материалознание и физика...

Colouring
03-20-2014, 11:09
Пиша ти лично. Ще се радвам, ако имаш някакво свободно време и желание, да ми отгвоориш на няколко въпроса. :)
ЕДИТ: Другата седмица предварителна матура по БЕЛ. В момента училището е в такава буря, че нищо не е в състояние да я спре. Толкова нажежена и ужасна е обстановката, че не ми се говори. Много скоро всичко ще избухне и точно ние ще сме тези, които ще го изядат.

ddd95
03-20-2014, 12:12
Спокойно, в ТУ Варна приемат всички. С 3 и нещо ги приемат, може да не е от първо класиране, но е факт! Въпроса е да си вземаш изпитите през годините, вече като си вътре става трудно....

YSMF
03-20-2014, 16:51
Аз се записах за изпита ^^
За останалите университети във Варна останах с кофти впечатления по приема, няма да лъжа :/

paradosou
03-20-2014, 17:31
Colouring, какво толкова се случва?
Аз без да ми мигне пропуснах да направя презентация по история; дано не се отрази... много. Математиката пак е назад в списъка с приоритети (а не трябва!). Да видим какво ще стане в София на 4-ти и 5-ти.

ddd95
03-20-2014, 17:34
Честно да ви кажа, единствения университет във Варна, който приемам е Медицинския. Едно, че учебния процес е силен и друго, че като го завършиш лесно се намира работа. Колкото до техническия, лесно влизаш, трудно завършваш, но и много трудно се намира работа по-повечето специалности (не казвам всички). Това са си мои наблюдения, проучвания и мнение ;)

Colouring
03-20-2014, 17:43
Colouring, какво толкова се случва?

Драми с пари и хора, които искат да си напълнят гушите. :)

Относно ТУ-Варна - аз нямам наблюдения, нито съм се насочила натам, но един приятел учи КСТ втора година там и наскоро си намери работа по специалността. Не знам кое на какво ниво е, но е доволен уж.

Dagichka
03-22-2014, 17:16
започвам да се мобилизирам и съм доволна от себе си :) предадох си проектите по картография, земеустройство, практика, сега вторник ще защитя този по пътно и.. ми остават само още 3 :33 и после се отдавам напълно на учене за матурите, особено литературата!

OoVasKoO
03-22-2014, 17:37
*бал съм я тая литература, над 70 точки на матурата ще са добре за мен.
Важното ми е на тази по мат да изкарам над 95 иначе ще се беся. :D

JustaLittleKid
03-22-2014, 17:41
Днес правих пробна матура по БЕЛ, следващата събота ще видим резултата.
Крайно време е да си купя някакви книжки с тестове по БЕЛ и АЕ, защото не остана време... :D Аз си се мотая, ама... :D

YSMF
03-24-2014, 11:24
Имам "цели" 41 точки на "Цветната олимпиада", както винаги на черновата са ми били верни нещата, но съм се издънила при пренасянето :/

Баща Ти
03-24-2014, 17:08
Имам "цели" 41 точки на "Цветната олимпиада", както винаги на черновата са ми били верни нещата, но съм се издънила при пренасянето :/

Какво толкова пишете, че правите грешки при пренасянето?

YSMF
03-24-2014, 17:42
Абе трагикомедия беше цялата работа. Ние нали сме малки росни пиленца и диктовки в час не сме правили. И сега тук ни спуснаха страница и половина голям формат, което ни стресна. Отделно аз съм направила абсолютната глупост в черновата да си запиша edge, а да принеса age. http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20120714004316/onceuponatime8042/images/0/0f/FACEPALM.gif

OoVasKoO
03-25-2014, 13:58
Ох, щастлив съм! Вече си имам костюм, риза, обувки и т.н. Записах се и за първия ми изпит на 5 април. Сега всичко зависи от мен! :cool:

UnkNoWn12
03-25-2014, 16:53
Направихме класното по литература, темата беше перфектна :3 Сега в четвъртък по математика и после, живот и здраве, се отдавам на подготовка за матурите. :D

OoVasKoO
03-25-2014, 18:01
UnKNoWn12, откъде си, каква специалност искаш да учиш?

UnkNoWn12
03-25-2014, 18:18
От Перник съм :D Подал съм документи в Олборг и Орхус в Дания /Economics&Business Administration в Олборг, International Business в Орхус/. Ама ще кандидатствам и тук, в Софийския, може би и УНСС. Така, че като цяло имам много опции, дано все пак някоя да ме огрее :D

OoVasKoO
03-25-2014, 19:24
В Софийския с какво ще кандидатстваш?

UnkNoWn12
03-25-2014, 19:30
Икономика и финанси, от тази година са я пуснали :D

Баща Ти
03-25-2014, 19:32
Деба, всички искат да менажират и управляват несъществуващи фирми.

UnkNoWn12
03-25-2014, 19:59
След като "всички" го искат това, значи има защо. Друг е въпросът дали всички са подходящи за това :D

kaRamella
03-26-2014, 07:17
Здравейте :) Някой има ли попълнени темите в тетрадката по Свят и Личност, трябват ми от 63 до 82 стр.

granger
03-26-2014, 08:51
Икономическите специалности не са връхна сила в СУ...

UnkNoWn12
03-26-2014, 11:12
Икономическите специалности не са връхна сила в СУ...

Така е, и все пак искам нещо икономически-насочено и не ми коства нищо да пробвам. Все пак ще кандидатствам и в УНСС-то , а и двете са ми по-скоро като план Б, ако нещата в Дания не се получат :)

horacio
03-28-2014, 19:33
Ох, много ми е притеснено, другата седмица имам пробна по БЕЛ и госпожата заплашва, че който не изкара над 4 и 50 няма да го допусне до истинската матура =.= сигурно ще си изкарам поне една стабилна петица, стига интерпретацията да не е тъпа тема, ама все пак такива ултиматуми да ни поставя не е яко

имам да преписвам половин учебник до петък по фирмен мениджмънт, остават ми към 3 теми ама пак не са малко предвид колко са дълги
само с глупости ни занимават
и дипломната ми работа трябва да я избутам
просто нямам търпение всички тия простотии да приключат и да се отдам да рисуването, това ми е най-важното ><

JustaLittleKid
03-28-2014, 19:39
Здравейте :) Някой има ли попълнени темите в тетрадката по Свят и Личност, трябват ми от 63 до 82 стр.

Тетрадка по Свят и личност, wut da?

Тази седмица изобщо не ходих на училище. След "ваканцията" трябва да направя контролно по математика и класното по френски, хах. В понеделник пък ми е Speaking-ът, а в събота - останалата част от IELTS-а. Притеснено ми е :Д

fUcKsMiLe
03-28-2014, 19:55
Аз няма да ходя на пробна матура по БЕЛ. Имам си тестове, решавам си. Съчинението, освен ако не е някоя гадна тема, ще се оправя и с него. Лошото е, че моята учителка по БЕЛ е ужасна. Сигурна съм, че ще изкарам 6 на матурата - колко по-високо от 5,50 ще е, не знам, но тя със сигурност не би ми писала и 4, гаднярка.
И само аз ли се дразня, че от даскалските деца и внуци искат най-много усилия и постижения? Постоянно ни сравняват с родителите ни, братя, сестри, баби, дядовци, някакви репутации на хора до девето коляно, айш! Идва ми отвътре да ги.. всъщност много неща ми идват, ама няма.

По английски очаквам пробна матура в близките 1-2 седмици. Там се надявам за над 5,70.
Трябва да направя проекта по Астрономия и съм оформена. Едно изпитване по История, География и съм оформена и по тях. Остават само лесните предмети и всичко е тип-топ. Само дано не решат да се ебават с нас, че ще стане лошо.. нямам желание да си прецаквам успеха, дано никой не се заяжда от тук нататък.

bebeemalko
03-29-2014, 15:30
Аз почти не ходя на училище вече. Изцяло в нас си се подготвям и ходя само за оформяне, Бел и математика. Този четвъртък имаме пробна по бел и се надявам на хубава оценка, а на 13-ти имам предварителен по английски в Търново. Някой друг от форума ще ходи ли? Как се готвите- с уроци или сами?

dqvolcheto9
03-29-2014, 19:56
Хора,как се справяте с припомнянето на произведенията по български? Аз имам чувството,че така ще се издъня,че ще ми хареса...Отделно пиша теми по география ииииииииииииии :@

JustaLittleKid
03-29-2014, 20:00
На пробна матура №3 по БЕЛ (от уроците) имам 5,85 ^_^ Можеше да бъде повече, но съм доволна, при положение, че не съм се подготвяла кой знае колко :Д

UnkNoWn12
03-29-2014, 20:25
5.85 е много добре, браво! Иначе и аз не се подготвям още нито по бг, нито по литература. А в четвъртък ни е пробната. Даскалото ни май се изгаври с нас и изглежда, че няма да имаме пробна на предмета по избор. Само ние ли сме или има и още? :D

OoVasKoO
03-29-2014, 20:52
нье, и при нас е същото, за сметка на тва правим пробни по математика на профила :D

UnkNoWn12
03-29-2014, 21:02
Е и ние правим пробни по профила и отделно си имам аз 2 книжки, ама все пак е друга атмосферата. И ти ли ще си на матура по математика?

OoVasKoO
03-29-2014, 21:10
Да, и аз, искам поне 95/100 на матурата. :D

Баща Ти
03-30-2014, 09:25
След като "всички" го искат това, значи има защо. Друг е въпросът дали всички са подходящи за това :D

Да, щото не обичат да мислят, а следват мнението, че това е перспективно и доходоносно.

granger
03-30-2014, 14:52
Ох, много ми е притеснено, другата седмица имам пробна по БЕЛ и госпожата заплашва, че който не изкара над 4 и 50 няма да го допусне до истинската матура
Няма как да го направи, chill!
Иначе съм убедена,че и със затворени очи повечето ще изкарате над 5 :)

Eagle 123
03-30-2014, 14:56
Идат пробни матури, аз още не съм бутвал нищичко след трескавото учене за предварителните в УНСС :D Изобщо и не мисля да уча особено по БЕЛ засега, да видя как ще се справя ей така от обща култура и слушане в час от 1вия срок и мин година, че 2рия много много не се вясвам. И да друго си е да те хване тръпката за бала още от февруари :D За оформяне не ми се говори, че имам да правя някакъв си проект по Свят и личност, отделно по история реферат + 2-3 класни работи... Тъпо ми стана, че миналата седмица направих последното си контролно по математика в училище :( Не съм си го и помислял, че така ще стане, но уви...

JustaLittleKid
03-30-2014, 17:08
Утре, утре, утреее! Утре ми е Speaking-ът, много ми е притесненоо :S

Eagle 123
03-30-2014, 19:23
Аз чакам отговор от University of Edinburgh, Normandy Business School, Grenoble School of Management и Universität Mannheim, като се надявам най-вече за последния... съществуваше вариант и за Дания - University of Copenhagen и Aаrhus University, но след като научих какъв е климата там - не минава ден без да завали, сиво и мрачно, просто ме отказа... Та, ако нищо не стане почти съм с единия крак в УНСС, другаде в БГ не бих кандидатствал и добре, че записах мин година IELTS, a не TOEFL, че сега щеше да съм на тръни ;) Иначе втората матура - английски.. Взех си симпатичен костюм, първия който премерих, всъщност се оказа и този, с който ще дефилирам + обувки, риза, вратовръзка - май всичко е тамън :D успех на всички и КОЙ КАЗААА !!!

bebeemalko
03-30-2014, 19:49
Абе всеки казва, че матурата по бел от обща култура се взема, но имам чувството, че колкото повече чета, толкова повече ги омесвам нещата и накрая нищо няма да направя... Айде бе не се ли появи някой за пробната в Търново по английски на 13-ти?

UnkNoWn12
03-30-2014, 20:07
Аз чакам отговор от University of Edinburgh, Normandy Business School, Grenoble School of Management и Universität Mannheim, като се надявам най-вече за последния... съществуваше вариант и за Дания - University of Copenhagen и Aаrhus University, но след като научих какъв е климата там - не минава ден без да завали, сиво и мрачно, просто ме отказа... Абе то и в Шотландия не се вижда слънцето често. :D Иначе успех, добри унита си подбрал, специално за Mannheim съм чувал добри отзиви.

Eagle 123
03-30-2014, 20:08
Е то от обща култура ще вземеш само тестовата част - за есето/съчинението се иска да ти дойде просветлението и да те окрили музата с малко повече баластра :D Но поне за пробната матура съм решил да го карам на прима виста без подготовка да видя тая сабя кво ще покаже :SS

Eagle 123
03-30-2014, 20:19
Абе то и в Шотландия не се вижда слънцето често. Все пак това е Острова, там ако не падне капка дъжд през деня, не виждам къде.. ама като се замисли човек по-добре там да си пиеш някой Drambuie, Ginger wine или просто скоч в някоя местна кръчма с тези весели Scots & Welsh хорица, отколкото в Дания, където също не е лошо - 9 място по най-конкурентна икономика в целия свят ;)

neonskull
03-30-2014, 20:59
Мале откога не съм писал в този форум :D и аз станах 12 клас и най-вероятно ще кандидатсвам в Берлин или Фрайбург с немски.Специалност: скандинавистика.Като цяло съм се нацелил към Humboldt в Берлин, но Uni Freiburg предлага модул планинско колоездене, а аз съм Downhill Biker което бая ме изкушава :D Пробната ми по български е тази сряда (02.04) което е един вид класно и ще ни се пишат 2 оценки.

paradosou
03-30-2014, 21:07
Фрайбург и на мен ми е сред фаворитите, но съм избрала друга специалност. За планинското колоездене сега научавам... колко да е голяма загубата като най-малкото не се чувствам изкушена?! ;d

tireheb
03-30-2014, 21:44
Специалност: скандинавистика.

кек ;р
къв език?

Dagichka
03-31-2014, 11:12
Абе всеки казва, че матурата по бел от обща култура се взема, но имам чувството, че колкото повече чета, толкова повече ги омесвам нещата и накрая нищо няма да направя...
охх и аз съм същата :// от обща култура може първите 10 въпроса, ама после литературните? особено сега като решавам примерни и има даден цитат 2 редчета някви забутани и иди кажи от кое произведение и кой автор са.. невъзможно ми се струва, ама няма къде да ходя, трябва ми над 5.70 на тая матура, че после само с нея ще кандидатствам.
да се похваля и тук - имам 5.50 на последното в живота ми класно по математика, ААААА! толкова щастлива и с такава оценка по математика не съм била от 9ти клас :Д
почти всички други проекти си ги свърших, остават ми още 2 по специалните и един по свят и личност и даам :3
в издирване на рокля съм, утре дано намеря нещо, че не е обнадеждаваща картинката и така.. кога дойде април, 'баси..

Баща Ти
03-31-2014, 11:22
Имам костюм и обувки за бала. ^_^
Остана ми коланчето, ризите и нещо за изпращането.

YSMF
03-31-2014, 11:57
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/t1.0-9/10171692_431166763685905_1756591585_n.jpg?oh=28818 71b2d585fb21a484fe5b21f3300&oe=539E22CD Не съм се издънила 8-)

JustaLittleKid
03-31-2014, 12:51
Спийкингът минааа! Не съм съвсем-съвсем доволна, можеше много по-добре, НО се справих по-добре от очакваното (да забия напълно и да не мога да се сетя една думичка :Д). Ще видим как ще се справя с останалите неща в събота (стискайте палци :Д) и после чакаме резултатите ^_^

Eagle 123
03-31-2014, 13:13
Еее бее тва чаках бее одобрен съм в Grenoble School of Management засега.. Ще изчакам още седмица - две за отговор от другите унита, че имам срок да подам само заявка за приема ;) Ейй и други ден с моята трескава подготовка по БЕЛ докъде ще я докарам ми е интересно :D

fUcKsMiLe
03-31-2014, 13:28
съществуваше вариант и за Дания - University of Copenhagen и Aаrhus University, но след като научих какъв е климата там - не минава ден без да завали, сиво и мрачно, просто ме отказа... !

Прекарах малко време там и само 1 ден валя и то беше само за около час и нещо и след това спря. Леля ми живее там от доста отдавна и казва, че е хладно, но не е зле. Времето е за хора, които не обичат да стоят на горещо по-скоро.
Иначе и мен един от факторите, които ме отказа да ходя там, беше времето. Аз обожавам да ми е топло. Предпочитам да е 40 градуса 2-3 месеца в годината, вместо 25 целогодишно, таа.. така.

Почнах да си приготвям багажерите, въпреки че е мнооого рано. Но иначе няма да съм достатъчно организирана. Направих си списък с разни нещица, които ще ми трябват и мда.

Днес мислех да чета светилника, ама нещо ме мързи. Ще го прочета в сряда или четвъртък, преди гостите да дойдат, че тогава време ептен няма да имам.

Eagle 123
03-31-2014, 14:19
Прекарах малко време там и само 1 ден валя и то беше само за около час и нещо и след това спря. Леля ми живее там от доста отдавна и казва, че е хладно, но не е зле. Времето е за хора, които не обичат да стоят на горещо по-скоро.
Иначе и мен един от факторите, които ме отказа да ходя там, беше времето. Аз обожавам да ми е топло. Предпочитам да е 40 градуса 2-3 месеца в годината, вместо 25 целогодишно, таа.. така.
Аз съм да ми е горещо, да ми ври, ако може без дрехи направо да се ходи :D Аз два пъти съм ходил в Олборг и Архус, за по около 2 седмици, братовчедка ми завърши преди 4 години и вече работи в Siemens като програмен асистент, наистина за младите хора там има огромна реализация.. Та при тези ми две пребивавания там просто нон-стоп беше мрачно само облаци, слънце да гря най-много 4 дена, а и дъжд си падаше.. просто такова сиво, мрачно и спокойно ежедневие не е за мен, друго си е да си се печеш, да не се тресеш и да не мислиш са да взимам ли чадър, че чак да ровиш да видиш Емо Чолаков кво казал :D Железния светилник =D> много приятно четиво, за разлика от 3/4 от " Тютюна".. аз го прочетох за 2 нощи, просто седнах и това си увлича, просто много интересни и завладяващи историйки добре скалъпен сюжет. Щом даже съм си намислил да изчета и останалите от тетралогията значи е ясно, че има някакъв смисъл и интрига ;)

UnkNoWn12
03-31-2014, 14:58
На мен пък тютюна ми беше в пъти по интересен от светилника, въпрос на вкус. Но съм чел оригиналния вариант. Преработеният, доколкото знам супер много изпада в подробности по стачката и комунистите. А и от това, което знам за Лила, тя не би ми допаднала много. :D

Eagle 123
03-31-2014, 23:01
То така бе приятел, ама не може още към завръзката на книгата горе-долу да се сетиш какво би станало, за мен нямаше нищо интересно и нещо такова, което би ме впечатлило. Добре че Димов все пак наистина е добър автор, с много хубав изказ, иначе изобщо да му се чуди човек защо е попаднал тоя роман изобщо да се учи в гимназията - за мен нещо много по - поучително и смислено би било да се замести с едни "Осъдени души" примерно. Аз също четох оригиналния, гледах филма, който е по преиздадения - моменти, които си нямат нищо общо, много слабо - направо жалко, че са наели актриса като Невена Коканова, та и Георги Калоянчев има епизодична роля...

Colouring
04-01-2014, 09:40
Пробната по БЕЛ мина и съм доста доволна, макар още да не си знам оценката, ама тя беше лесна. За истинската ще се готвя втората половина на април и май вече. След два дена ми е и по Математика. Абе, ще минем всичко някак. :Д
Ядосвам се, че по доста предмети нямам достатъчно оценки, та трябва да се бъхтя по немски, физика, география(?!) иии май т'ва е.

paradosou
04-02-2014, 12:02
И при нас пробната по БЕЛ вече мина. Решихме дилемата с дядо Гуди и сега си чакаме осмиците! xDDD
Иии интуицията ми наистина не сгреши - дадоха Дебелянов.

Lorry_
04-02-2014, 13:34
Здравейтеееееее,сладури :) Специално заради тази тема и аз реших да си направя нова регистрация,че старата нещо не помня как беше :) Ще има ли след месец и кой казааааааа....

Nika95
04-02-2014, 14:15
Да питам, ако някой се сеща в заявлението за матурата писахме ли номер на личната карта и дата на издаване/изтичане? Налага ми се да си направя нова за кандидатстване, а тази за матурите си е в срок по принцип, но трябва да си направя нова сега...някой има ли идея дали това би било проблем?

JustaLittleKid
04-02-2014, 14:18
^Аз лично нищо такова не съм писала, но дадох на класната копие от личната карта. Вие не сте ли? Говори с класния / класната си, защото не е сигурно дали отговорът, който ще получиш тук, е правилен :Д А доколкото знам, на матура се явяваш с личната карта, с която си, когато подаваш заявление. (:

Edit: Оказа се, че в моето училище няма да правим пробни матури o.O

Nika95
04-02-2014, 15:04
Да, сега се сетих, че давахме и копие, но мисля, че копието е за училището, за да свери данните. Мда, ще питам, просто можеше и днес да отида да си я направя, но ще проверим преди това да не стане гаф :)

Eagle 123
04-02-2014, 17:22
Светът нa нищетaтa и нейните жертви в"Стaрия музикaнт" - е пaднa мисе aвторa,по който могa дa пишa нaй-добре,зaедно с Дaлчев.. Е дядо Гуди го нaглaсихме, не очaквaх, че ще могa дa си помисля зa нaд 5.50, но мaй имa вероятност :D

pandabear
04-02-2014, 17:39
Истинската вяра в "Занемелите камбани". И тестът беше елементарен. Очаквам 6.00

Dagichka
04-03-2014, 11:18
ние пък нямаме пробни матури в даскало, гррр ://
лесни теми са ви се паднали, харесват ми как звучат :3 мен много ме е шубе, ако се падне нещо на Вазов или Ботев, някво твърде емблематични са ми и трябва да ги развия на много високо ниво, а няма да мога :Д

UnkNoWn12
04-03-2014, 12:39
Мир и война в "Последна радост". Как можа от всички възможни произведения да ми се падне едничкото-единствено дето не съм чел?! :D Добре, че имаше откъс и знам за какво се разказва, та си изписах и четирите страници. Иначе очаквам около 5. Въобще не съм се готвил както трябва нито по бг, нито по литература. Тепърва ще започвам подготовка :D

YSMF
04-03-2014, 18:12
76 точки по английски, иначе казано 4.95. Издънила съм се божествено на use of English.
На пробната по български ни дадоха матурата от миналата година. Накрая просто ми блокира мозъка и писах само страница за Явовов.

JustaLittleKid
04-03-2014, 18:48
Добре, защо всички имат пробни матури, а ние нямаме?! Елит, елит.

pandabear
04-04-2014, 06:20
Току-що се прибрах след пробна по биология. Очаквах нещо по-сложно. Започнахме в 8, а аз приключих в 8:50 :Д

bebeemalko
04-04-2014, 06:50
Аз ли съм най-големият карък бе.... Бъбречна криза съпроводена с нисък хемоглобин ден преди пробната по БЕЛ и пишках по-често и от бременните... :D Ама какво да се прави поне си прочетох книжката... сега следва предварителния за ВТУ.. дано преди него не взема да се гътна :D

MsMiracle
04-04-2014, 10:19
Днес мина и нашата пробна по БЕЛ. Теста като цяло си беше ОК, но темата нещо не ми допадна.... Шибил :(

bebeemalko
04-04-2014, 13:50
оле Шибил е от доста лесните...

MsMiracle
04-04-2014, 14:17
оле Шибил е от доста лесните...

Не и за мен. В пъти по-лесно би ми било да пиша на тема от "Тютюн", примерно.

JustaLittleKid
04-04-2014, 17:33
Ух, много се притесняваам за утрешния изпит. Най-голямото ми притеснение е Writing-ът, защото това почти не съм го упражнявала и изобщо не се вмествам във времевите граници. Listening-ът и Reading-ът са ми добре, направих 10-ина теста и резултатите ми варират от 35/40 до 40/40, тоест Band 7,5-9. Ако се справя така на истинския изпит, би било повече от чудесно, защото ще компенсира Speaking и Writing. <3 Ох, ох. Стискайте ми палци!

shmatarok
04-04-2014, 18:10
^ na Ielts ли си?

JustaLittleKid
04-04-2014, 18:14
^Дааа.

OoVasKoO
04-04-2014, 18:24
^Дааа.
знаеш ли, че днес в I АЕГ имаше пробна матура по БЕЛ? :D

JustaLittleKid
04-04-2014, 18:26
Разбрах с малко закъснение. Защото - представи си! - нашата преподавателка (Праматарова) лекичко е пропуснала да спомене това, защото матурата се организира от другата учителка по БЕЛ.

Eagle 123
04-04-2014, 20:01
Ух, много се притесняваам за утрешния изпит. Най-голямото ми притеснение е Writing-ът, защото това почти не съм го упражнявала и изобщо не се вмествам във времевите граници. Listening-ът и Reading-ът са ми добре, направих 10-ина теста и резултатите ми варират от 35/40 до 40/40, тоест Band 7,5-9. Ако се справя така на истинския изпит, би било повече от чудесно, защото ще компенсира Speaking и Writing. <3 Ох, ох. Стискайте ми палци!

Сaмо без притеснение, кaквото ти хрумне кaто идея зa есето го пишеш и оттaм нaсетне мисълтa ще си потече .. Aз кaто се явих сaмо listeninga оплескaх с 6.5 другото 7.5, 8.5 и 9. Опитaй се есето дa е грaбвaщо от първото изречение, с мaлко по-рaзчупенa лексикa, a не строго по прaвилaтa ;) Ще се спрaвиш все пaк, то товa е сценичнaтa трескa, инaче не е интересно

shmatarok
04-04-2014, 20:20
^Дааа.

Успех ти желая, не е кой знае какво изпита, правиш впечатление на умно дИте, та мисля, че ще се справиш ;)

UnkNoWn12
04-04-2014, 20:26
Ух, много се притесняваам за утрешния изпит. Най-голямото ми притеснение е Writing-ът, защото това почти не съм го упражнявала и изобщо не се вмествам във времевите граници. Listening-ът и Reading-ът са ми добре, направих 10-ина теста и резултатите ми варират от 35/40 до 40/40, тоест Band 7,5-9. Ако се справя така на истинския изпит, би било повече от чудесно, защото ще компенсира Speaking и Writing. <3 Ох, ох. Стискайте ми палци!
На IELTS-а нз как са временните ограничения, но на TOEFL-a са съответно 20 и 30 минути. Освен, че ми успях да си напиша есетата, успях да си ги проверя, че и още една минута ми остана. Не трябва да се притесняваш, най-важното е да си спокойна и да не се панираш. Всичко ще бъде наред ^^

JustaLittleKid
04-04-2014, 20:29
Благодаря ви ^_^ Надявам се наистина да сте прави, хаха, на мен ми трябва 6, което... много трябва да съм зле, за да не го постигна. :Д
По принцип имам 20 и 40 минути съответно за Task 1 и Task 2, обаче аз много се мотая :Д :Д

CoNviCt
04-04-2014, 20:35
Ще се справиш.

tonssy
04-05-2014, 07:02
И моята пробна по БЕЛ мина, падна се "Железният светилник". Мисля, че доста добре се справих, но не бързам със заключенията.

KumchoValcho
04-05-2014, 11:01
моята пробна е на 23-ти.
Нещо ме тресна страшен мързел.. 8-)

OoVasKoO
04-05-2014, 11:54
Някой беше ли днес на I предварителен в ТУ София? :cool:

Lelwut
04-05-2014, 12:08
Таз годишните дванадестокласници са ЖИВ ЗЯН!!! :D

OoVasKoO
04-05-2014, 12:12
Таз годишните дванадестокласници са ЖИВ ЗЯН!!! :D

100 tei we?

Lelwut
04-05-2014, 12:15
100 tei we?

Пак половината ще изберат География и ще се осерат.

YSMF
04-05-2014, 12:38
Биологията е новият хит.

Lelwut
04-05-2014, 12:40
Биологията е новият хит.

Да очакваме ли сензация ?

granger
04-05-2014, 12:49
Биологията миналата година беше много лесна...
По принцип езиците са на елементарно ниво.

JustaLittleKid
04-05-2014, 13:09
Уф, мина. По мое мнение - прилично.
Със сигурност имам поне една грешка на Listening-а, защото съм написала едната дума грешно и чак сега го осъзнах :Д И не ми остана време да си допиша последното изречение на Task 2 / Writing. Не съм броила думите, но мисля, че покрих изискванията. Иначе за Reading-а очаквам максимум 2-3 грешки, че и по-малко. Ой, ой. Хайде да идва сега 18.04. :Д
Ама много ме е яд за тази думичка, площад - squire... вместо square. :Д :Д

shmatarok
04-05-2014, 16:19
Какви ти бяха темите за writing-a?

JustaLittleKid
04-05-2014, 17:07
^Task 1 беше да опиша графика и pie chart (аз писах май bar chart, не знам защо, пфу :Д), които дават информация за female prison population и commited crimes през определен период.
Task 2 беше нещо от сорта на "Some children these days spend their free time taking part in sport in a more serious way." и нещо си за for fun, пак related to this, обаче не се сещам как беше формулирано и трябваше да реша дали е позитивен или негативен ефектът на тази промяна.

UnkNoWn12
04-05-2014, 19:44
Не са били лоши темите. По втората има доста какво да се напише, ако съм я разбрал правилно. :D А тия графики и чартове на първата винаги са ми се стрували много гадни.

JustaLittleKid
04-05-2014, 19:50
Да, наистина не бяха лоши. Мисля, че като цяло се справих и с двете. Специално за Task 1 се молех да ми се падне нещо такова, защото е най-лесно за анализиране, не дай си боже някоя таблица или bar chart. :D

UnkNoWn12
04-05-2014, 20:01
А ти къде в чужбина ще кандидатстваш? Предполагам, че си споменала някъде в темата, но.. :D

Lelwut
04-05-2014, 20:04
Според мен това са доста лесни задачи някъде на ниво А1-2

JustaLittleKid
04-05-2014, 20:10
Lelwut, не подценявай формата. Задачите може да са лесни, но критериите, на които трябва да отговаря твоя текст, за да получиш определен Band, са си доста сериозни. А1-2 друг път :Д

Иначе аз в Холандия, даже вече ме приеха :Д в Утрехт, само да им пратя IELTS-a.

OoVasKoO
04-05-2014, 20:12
Браво!
И аз почти съм готов. Дано 27,7 бал от 30 ми стигне за техническия. :cool:

Lelwut
04-05-2014, 20:13
Lelwut, не подценявай формата. Задачите може да са лесни, но критериите, на които трябва да отговаря твоя текст, за да получиш определен Band, са си доста сериозни. А1-2 друг път :Д

Иначе аз в Холандия, даже вече ме приеха :Д в Утрехт, само да им пратя IELTS-a.

Права си , не съм достатъчно запознат , че да коментирам . :D
А бтв с какви оценки влезе там ?

JustaLittleKid
04-05-2014, 20:26
Ами, те май нямат изискване за диплома (а, вярно, трябва да им пратя и диплома, за да съм приета официално). Кандидатствах с мотивационно писмо и препоръки ^_^

Colouring
04-06-2014, 13:11
Ей сега свърших изпита от ТУ на 5-ти - всичко реших, лесен е, дано и другата седмица да е такъв. А вчера бях на национално по БЕЛ - мина изненадващо добре, не очаквах да се справя. :Д

ЕДИТ: Мина и пробната по Математика, ама там не съм толкова доволна, колкото по БЕЛ. Имам чувството, че беше по-трудна от нивото, което се дава на истинската, а и всеобщото мнение е такова. Карай, то по-добре така, отколкото да ни бяха дали супер лесна и всички да си повярват. :Д

JustaLittleKid
04-07-2014, 18:03
Хъм, хъм. Броя дните до 18.04! Убедена съм, че ще изкарам поне Band 6 (или поне се надявам :Д), ох :Д

Осъзнавате ли, че това е последната ни петдневна седмица в училище?
А аз изобщо няма да стъпя в училище. :Д

Colouring
04-08-2014, 13:05
Ааааа, купих си всичко вече. Супер. Голям товар ми падна от плещите. :Д В смисъл, за бала бяха готова отдавна, а за изпращането си взех необходимото днес. Туй то. Повече никакво ходене по магазините - рай!

5,50 на матурата по Математика... Емииииииии, приемливо, ама на истинската да се надяваме на повече. :Д

tonssy
04-08-2014, 13:35
5,75 на пробната по БЕЛ. От класа само аз и още едно момиче сме с шестици, но общо взето може да се каже, че съм доволна при положение, че направих матурата за по-малко от 2 часа.

Dagichka
04-08-2014, 17:19
леле колко малко остана :с вече половината клас не се вясва в даскало, ама не че учат за изпити, просто ги мързи :Д
имам два ш*** проекта за довършване по специалните предмети и ми се махат от главата доо юни месец до държавните.. :д
утре имаме класно по литература, всеки ще си тегли тема и произведение - Багряна, Далчев, Йовков, Вапцаров.. ще е интересно, ама се радвам де, малко подготовка за матурата, иначе тепърва почнахме "Железният светилник" и няма да остане време за пробни матури и ала бала, много ме е яд..
за изпращането съм готова, не очаквах, че мога да се влюбя в рокля и обувки на висок ток, ама ето на :cool:
но за бала ни обувки, ни рокля имам засега.. утре съм при шивачката да избирам платове, ох дано стане хубаво :3

pandabear
04-08-2014, 17:37
6.00 по БЕЛ и 5.89 по Биология, на пробните. Определено съм доволна. Остана да ме оформят по Физика и след това съвсем спирам да ходя.

UnkNoWn12
04-08-2014, 19:27
Утре и вдругиден ще правя последните класни в живота си - немски и английски. Иначе съм оформен почти по всичко -География и Свят и личност (където трябва да и представяме тетрадка dafuq, добре, че са малки плановете и ще ги препиша бързо) останаха.
Костюм и дрехи за изпращането все още не съм си купил, всичко остава за последния момент, типично в мой стил.
И вече започвам да осъзнавам колко много ще ми липсват класа и даскалотооооооо :D

OoVasKoO
04-08-2014, 20:48
5,60 на изпита в ТУ, доволен съм, можеше и 5,80 :/ Сега балът, който имам, ми е достатъчен да спя спокойно. :D

Wwwooow
04-09-2014, 06:54
5,60 на изпита в ТУ, доволен съм, можеше и 5,80 :/ Сега балът, който имам, ми е достатъчен да спя спокойно. :D

Какво ще учиш в ТУ ?

Colouring
04-09-2014, 09:50
^чАстито! :Д
6,00 на матурата по БЕЛ ^^
Тази седмица не съм стъпвала в даскало, не мисля и да го правя.

OoVasKoO
04-09-2014, 12:14
Какво ще учиш в ТУ ?
Компютърно и софтуерно инженерство или Телекомуникации

Dagichka
04-09-2014, 16:27
6.00 на матурата по БЕЛ значи.. без нито една грешка или? о.о саднах :с

paradosou
04-09-2014, 16:44
95/95+ точки и си с пълна шестица

TheNormalGuy
04-09-2014, 17:26
Евала, в моя клас се чудим как ще препишем на матурата, защото сме с меко казано плачевни знания!

П.П - Проличава си от правописа ми налЕ? ;д

anonymous708973
04-09-2014, 17:33
Не преписвай на матура!
Освен че е излагация, ако ви хванат, лошо ви се пише!

OoVasKoO
04-09-2014, 17:34
споко ве, 68 точки = 5.00
ако искате мога да кача скалата

TheNormalGuy
04-09-2014, 17:42
Не преписвай на матура!
Освен че е излагация, ако ви хванат, лошо ви се пише!

И на нас това ни казват, но уви. Лошото е, че никой, ама никой не се наема да учи, аз дори не мога да се накарам да седна да уча, а съм с ясното съзнание, че ще рева после като не изкарам над 5,50.

DisappointedDreamer
04-09-2014, 17:49
аз дори не мога да се накарам да седна да уча, а съм с ясното съзнание, че ще рева после като не изкарам над 5,50.

Това говори много лошо единствено за теб.

Имам 17 изпита. 2 ще бъдат покрити тоя месец, като единия е утре.

Другите 15 почват на 5-ти и свършват десет дни по-късно. Кеф ми на душицата!
Дори не ми се коментира.

TheNormalGuy
04-09-2014, 18:07
Това говори много лошо единствено за теб.

Имам 17 изпита. 2 ще бъдат покрити тоя месец, като единия е утре.

Другите 15 почват на 5-ти и свършват десет дни по-късно. Кеф ми на душицата!
Дори не ми се коментира.

Наясно съм М. Трябва да се преборя с мързела си, ако искам да оцелея на тая планета, особено като не съм привилегирован като някои.
Ти обаче си машина, ще се развият нещата при теб. ;д

UnkNoWn12
04-09-2014, 19:08
Не преписвай на матура!
Освен че е излагация, ако ви хванат, лошо ви се пише!
Принципно, до голяма степен зависи от квесторите, но аз не бих разчитал на това. Но си права, че е голяма излагация.

anonymous708973
04-09-2014, 21:13
Боже, ама ти си сериозен?
Имаш ли идея колко е смешна тая матура? Ама най-бледа идея?
Ще кандидатстваш ли? Как ще учиш за сесии? И там ли ще преписваш?

Или се утешаваш с мисълта, че "тия матури са задължителни, а в университета няма да преписвам, щото поне ще уча това, което искам"? Щото е пълен булшит. Винаги има по един-два предмета на семестър, които просто не се вписват в цялостната картинка на това, което искаш да правиш след 10 години, но, разбира се, именно те ти взимат здравето. И на тях ли ще преписваш?

Eagle 123
04-10-2014, 03:44
Брееех каква изненада от тия пробни матури - по английски 5.90, български 5.75... определено не съм очаквал подобен score, като си взема предвид това, че не съм преговарял нищо и за двете.. ей така да се случи и на редовните просто цена нЕма да има .. лека полека ме хваща носталгията за мириса на мастило в тетрадките, особено по химия и математика :D като цяло, по доста от предметите привърших с последните контролни за гимназията.. и да, явно това беше, остават ни може би най-най сладките седмици до края, но и най-бързо изтичащите.. " Един неразделен клас ... "

Colouring
04-10-2014, 09:05
Аре да идва събота и да ми минава пробният да видя к'во ми е дереджето. :Д

YSMF
04-10-2014, 09:06
Имам да представя 2 неща и след това смятам да си седя тихо и спокойно да си уча за матурите.
Оказа се, че ми е сбъркала оценката по английски и имам противните 5.49. По български имам 5.24, което е страшно зле, на темата се издъних, защото ми стана лошо. Абе сеир.
От нашия клас поне 2-ма няма да ги допуснат до матура, още 2-ма ще трябва да се молят на всички божества да я вземат с 3 - ка.

TheNormalGuy
04-10-2014, 09:13
Боже, ама ти си сериозен?
Имаш ли идея колко е смешна тая матура? Ама най-бледа идея?
Ще кандидатстваш ли? Как ще учиш за сесии? И там ли ще преписваш?

Или се утешаваш с мисълта, че "тия матури са задължителни, а в университета няма да преписвам, щото поне ще уча това, което искам"? Щото е пълен булшит. Винаги има по един-два предмета на семестър, които просто не се вписват в цялостната картинка на това, което искаш да правиш след 10 години, но, разбира се, именно те ти взимат здравето. И на тях ли ще преписваш?

Calm down! Няма да кандидадствам, желанието ми е да работя и да се развивам по друг начин. Наясно съм, пробната ни матура не беше лесна, дадоха ни доста труден вариант и повечето се поизпотиха, тъй като правихме матурата заедно с 7-класниците, много лесно се разсейвахме, щото тия малките шумят като за световно.

UnkNoWn12
04-10-2014, 12:26
5.90 на пробната по БЕЛ. Едната от проверителките била много впечатлена от есето ми :D . По свят и личност също приключих и сега ще се отдам изцяло на български, литература и математика.
Имаше леко разправии относно парите тия дни, но оправихме нещата. Сега на дневен ред е какво да купим на класната.

an7raks
04-10-2014, 18:28
ЪЪ, абе кой ще кандидатства с матура, че толкова сте се захапали за стотните? Не знам за другите унита, ама в Техническия коефициента, ако кандидатстваш с матура, ти е 2.8, а от кандидат-студентски - 3... Което напълно обезсмисля напъните за хубави оценки на матурите... То не че са и нужни кой-знае какви напъни, де, дето вика пантерката, матурата по БЕЛ е елементарна. Едно, че човек като мен, който никога не се е интересувал от художествена литература, решава една огромна част от въпросите само със знанията от час, друго, че скалата за оценяване е меко казано смешна... Изкарах си над 5 /не помня стотните/ и на двете пробни, което ми е предостатъчно...

UnkNoWn12
04-10-2014, 19:04
ЪЪ, абе кой ще кандидатства с матура, че толкова сте се захапали за стотните?
След като ни съобщават оценките до стотни, нормално е и тук така да си ги казваме. Дай след като за техническия коефициента на матурата е по-нисък да изкараме тройките (да има такива хора, които ги изкарват и то трудно). Има такива хора, които ще кандидатстват в чужбина и им трябват определени оценки на матурите, има и такива, на които матурите им трябват за тук. :)

YSMF
04-10-2014, 22:28
И стотните са важни, едно момиче от миналия випуск именно заради тях закова диплома 5,49. Отделно тези, които ще ходят в чужбина отсега се пенят за оценките си, защото не трябва дипломата да пада под определена оценка.
Аз трябва да си направя презентацията по проекта и приключвам със "Свят и личност".

pandabear
04-12-2014, 08:22
Стана голям цирк покрай този бал :Д Много се забавлявам. Нашият е на 25. и драгите ми съученици са изключително недоволни, че няма да можем да си влизаме в двора на даскалото. Даже целият випуск. Няк'ви "протести" щели да оформят, ухаухауххуахуахауха.

tonssy
04-12-2014, 12:11
Утре ми е изпитът по история в СУ. Толкова съм напрегната и нервна, а това хич не ми е от полза.
Чудя се дали да продължавам да преговарям до последно или да си почина, не знам.

NJ
04-12-2014, 18:26
някой кандидат за СУ, ФМИ

Dagichka
04-12-2014, 18:38
^успех на изпита!
хаха и нашият бал ще е на 25-ти и ние злорадстваме, защото така и нямаме двор в даскало и никога не сме се събирали там, да видят ся кво е гадно и другите :cool:
но не ми се мисли къв фраш ще стане по големите паркинги на магазини и Александър Невски в дните на баловете..
на класното по литература си изтеглих "Самотата на различния в "Другоселец" ", доволна съм, сега остава да направим и тестовата час плюс едно контролно по специален предмет, да предам още 2 проекта и.. съм готова!

paradosou
04-14-2014, 11:07
Матура по БЕЛ - 30/30 точки от съчинението, супер малко или направо липсващи грешки на теста и мазало на вмъкнатите текстове/резюмето. Абсолютен уникум xD.

bebeemalko
04-14-2014, 11:43
И нашият бал е на 25-ти... малко кофти.. няма да можем да се изфукаме с роклите пред малките... :D ... Боже темата ми на предварителния по английски си беше пълен фарс... We have become fashion victims of globalization. How far do you agree?
Успокойте ме, че и вие не бихте написали нищо хубаво на тази тема. Не знам, но нито написах нещо оригинално, нито успях да го завърша... Поне останалите компоненти ми се сториха лесни, особено диктовката. Тая четеше като първокласник натъртващ р-то :D.. а квестора ни мислеше за бавноразвиващи... :D

anonymous708973
04-14-2014, 13:52
Ако завъртиш идеята, че Fashion не се отнася само до парцалки, ами и до trends, можеш да поизкривиш темата и да говориш за trends в околната среда даже. Но не знам дали не е много свободна интерпретация.

JustaLittleKid
04-14-2014, 18:22
Сънувах супер гаден сън. Резултати 5-5,5 на IELTS-а. Хайде да идва по-бързо петък. :Д

А пък класът ми е... пфф.

granger
04-14-2014, 23:16
Утре ми е изпитът по история в СУ. Толкова съм напрегната и нервна, а това хич не ми е от полза.
Чудя се дали да продължавам да преговарям до последно или да си почина, не знам.

Малко ви резнаха главите с тези теми...искрено съчувствам.

kosder
04-15-2014, 08:11
Малко ви резнаха главите с тези теми...искрено съчувствам.Е Априлското не е толкова зле, ама 80% от кандидатсващите учат само Средновековие. Просто да си знаят на къде са се насочили. В СУ логика няма :-0

tonssy
04-15-2014, 09:17
Малко ви резнаха главите с тези теми...искрено съчувствам.

От една страна е така и определено ме е яд, защото на Средновековие съм перфектна и ако сега се беше паднало, щях да зарежа историята напълно и да се готвя повече по литература и по английски. НО от друга страна- Априлското въстание е важна тема, би трябвало да се знае. По него обаче и аз не се бях подготвила на достатъчно високо ниво. Все пак написах 13 страници, темата вкъщи ми е 19. Не мога обаче да предположа каква оценка ще получа..

JustaLittleKid
04-15-2014, 19:39
Ощеееее три дниии... нямам търпение да дойде петък, 13:00 ч. :Д

Eagle 123
04-15-2014, 20:52
Ощеееее три дниии... нямам търпение да дойде петък, 13:00 ч. :Д
Нa Рaзпети Петък стaвaт чудесa :D Стискaм пaлци сaмо дa не те рaзпънaт :D

Ewok
04-16-2014, 10:59
Тези пробни матури на една дата за цялата страна ли са? И само веднъж ли са? :/
В нашето училище никой не ни информира за такива неща и знам, че най-вероятно няма да има още пробни матури, но все пак искам да знам

TheNormalGuy
04-16-2014, 18:35
Не са, всяко даскало само си определя, кога да се проведат. Нашите пробни матури бяха проведени в последните дни на Февруари месец.

Dagichka
04-16-2014, 18:51
и ние нямахме организирани пробни матури, затова госпожата ми направи класното под формата на матура в две части - правихме 2 часа лис или есе на изтеглена от всеки тема, после още 2 часа първите 40 въпроса от матурата ;д на съчинението имам 26 точки, доволна съм ^^ тестовата част ще видя чак другата седмица. мисля от утре-другиден сериозно да си седна на трибуквието и да си развия увод за всеки автор плюс главната тема и особености за всяко едно произведение.

Ewok
04-16-2014, 22:43
е, и нашето класно беше матура, но учителката ни не е проверяваща и не ни ги точкуваше :/ поне лис-а де, още не е върнала теста, но него мога и аз да си точкувам

Това е много тъжно. Миналата година бях чула/разбрала, че има някакви пробни матури, които се плащат

Naive
04-17-2014, 06:50
е, и нашето класно беше матура, но учителката ни не е проверяваща и не ни ги точкуваше :/ поне лис-а де, още не е върнала теста, но него мога и аз да си точкувам

Това е много тъжно. Миналата година бях чула/разбрала, че има някакви пробни матури, които се плащат

Има, да.
Следи тук - http://www.bultest.org/ :)
Последните са били на 23 март ( http://www.bultest.org/node/233 ), но според мен има вероятност да направят още поне една до края на април/началото на май.
За тук знам със сигурност, но когато бях седми клас, си спомням, че и Регалия организираха пробни изпити, но не съм сигурна дали и за зрелостници, можеш да се обадиш да питаш.

kosder
04-17-2014, 12:29
За пробни матури следете школите, които предлагат уроци по БЕЛ.

p3tinc3t0
04-17-2014, 18:46
Някой ще се явява ли във ВИНСА на пробен изпит по БЕЛ на 27 април ???

JustaLittleKid
04-17-2014, 19:38
Още 13 часа :Д

Днес правих контролно по математика, реших едната задача (бяха две), естествено с помощта на моята най-умна съученичка и приятелка. Ако не беше това момиче, със сигурност щях да остана някъде 9-10 клас. :Д И учителят беше най-милият, остави я да ми обяснява как трябва да се завърти триъгълника и какво ротационно тяло ще се получи, дори ни услужи с триъгълник, защото аз си изрязах от хартия, за да си го представя. Най-милият! :Д

ivankru
04-17-2014, 22:31
Някой с изпит по география във ВТУ има ли? :D

JustaLittleKid
04-18-2014, 08:51
IELTS Results: Band 7,5 <3 <3 <3
Многоооо съм щастлива и доволнааааа!

Listening: 8,5
Reading: 7,5 (тук малко съм го объркала, очаквах повече :Д)
Writing: 6,5
Speaking: 7,0 <3

Йееей! Беше най-якото събуждане, имах съобщение от едно момиче от моя курс, която ми каза, че са излезли резултатите! Много ми е щастливо, доста добре съм се представила, хаха. :D

Ewok
04-18-2014, 09:08
Благодаря, Нели

ecstazy
04-18-2014, 10:27
Някой да е бил на предварителния по биология в СУ? :D

Eagle 123
04-18-2014, 12:57
Aми достa мои приятели, че и хорa от клaсa.. Не знaм, но нa мен ми се струвa стрaшно гaднa темa зa РНК & ДНК, понеже е достa голямa и почти всеобхвaтнa, с много мaтериaл зa писaне.. Рaзбирaм и зaщо не им е стигнaло времето нa някои от тях - все пaк говорим зa 12 листa, a и тест отгоре, кaто повечето сa го нaпрaвили зa >20 мин...

ecstazy
04-18-2014, 14:31
Имат ли инфо твоите приятели кога се очакват резултатите.. а и има ли надежда да качат теста с отговорите в сайта на СУ? :D Да ти кажа по-добре нуклеинови киселини, от колкото изменчивост(контролната тема) :D:D

YSMF
04-18-2014, 16:08
Приготви се за яко чакане 8-)

OoVasKoO
04-18-2014, 17:14
Aми достa мои приятели, че и хорa от клaсa.. Не знaм, но нa мен ми се струвa стрaшно гaднa темa зa РНК & ДНК, понеже е достa голямa и почти всеобхвaтнa, с много мaтериaл зa писaне.. Рaзбирaм и зaщо не им е стигнaло времето нa някои от тях - все пaк говорим зa 12 листa, a и тест отгоре, кaто повечето сa го нaпрaвили зa >20 мин...
12 листа, баси изродите :D

UnkNoWn12
04-18-2014, 17:22
12 листа, баси изродите :D

Винаги ми е било чудно какво толкова се изписва на такъв брой страници по биология, история и т.н. Ама това е явно, просто защото не ми е идвало такова чудо до главата :D

Naive
04-18-2014, 17:32
ДНК и РНК не е гадна тема. То тях, ако не знаете... Но пък мен много ме дразнят в СУ как си формулират темите, доста хора не са се сетили, че трябва да включат и РНК, което си е техен проблем, де, но какво толкова им пречи да си формулират темата чисто и просто "ДНК и РНК". :Д

Иначе до 10 дни би трябвало да излязат. Сложи ги две седмици. :)

ecstazy
04-18-2014, 17:50
Нарочно го правят, защото за МУ се учат на изуст уроците, т.е. чисто зубрене. В СУ е важно да се види мислене и логика в темата. Точно за това формулират темите по такъв начин, че ученикът сам да реши какво точно да включи в темата. На мен по ми харесва този начин на провеждане на изпит. А и те не променят смисъла на темата.. в случая всеки би трябвало да знае, че и РНК е носител на информация, а не само ДНК. Дали ще кажат ДНК и РНК или " молекули, носители на генетичната информация" аз не виждам никаква разлика :D

granger
04-18-2014, 18:12
Чудите се на кандидатстудентските какво се пише 12 листа?! Ами като тръгнем, по история например, че трябва да имаш увод, който да ти въвежда основната тема. Оттам трябва да я развиеш като хората, не просто да си я назубрил, а да правиш и причинно-следствени връзки. Заключение и тн и тн. Та...отстрани изглежда невъзможно, ама си е съвсем реално, а темите по химия и биология, са доста по-зловещи от тези по история.
Успех на всички.

bebeemalko
04-18-2014, 18:19
пфффффф резултатите от предварителните по бел и английски във ВТУ са отчайващи.... изкарах по-ниска оценка, от която очаквах.. даже много ниска.. и все пак 72.14% имат по-нисък резултат от моя... пф.. разочарована съм от себе си... :(

Naive
04-18-2014, 19:38
Нарочно го правят, защото за МУ се учат на изуст уроците, т.е. чисто зубрене. В СУ е важно да се види мислене и логика в темата. Точно за това формулират темите по такъв начин, че ученикът сам да реши какво точно да включи в темата. На мен по ми харесва този начин на провеждане на изпит. А и те не променят смисъла на темата.. в случая всеки би трябвало да знае, че и РНК е носител на информация, а не само ДНК. Дали ще кажат ДНК и РНК или " молекули, носители на генетичната информация" аз не виждам никаква разлика :D
Еми не знам, аз смея да твърдя, че твърдението, че за МУ трябва яко зубрене на темите, е невярно. Просто толкова информация не може да се назубри и да си перфектен на изпита, ако не я разбираш. Окей, осми клас, примерно, темите са кратички и можеш, но 9ти и 10ти клас... Особено биохимията, ако не я разбереш, не виждам как ще я назубриш трайно. Темите се учат като разбереш материала първо, след което ако искаш учиш 1:1 от учебника, ако искаш предаваш същата информация, последователно, но с твои думи. Някои излизат с номера, че са писали със свои думи и са имали кофти оценка, но по-скоро вярвам, че това е, защото не са се изразявали като хората и са били двусмислени. :Д

Иначе аз не съм фен на изпити, които протичат с писане на теми. Реално не са обективни, специално по биология говоря. Един хубав, труден тест би стимулирал много повече мисленето. И не говорим за тест само с а,б,в. :Д

ecstazy
04-18-2014, 19:45
Ами не знам, казвали са ми, че проверители са слагали темата до учебника и с пръст са следили какво има и какво не. Взимат 25 стотни за липсваща допълнителна информация (плюсче) и така нататък.. Аз не мога много да говоря, тъй като не се готвя за МУ. И аз не разбирам как се влиза със зубрене 1:1, но където и да чета това се говори- учене на изуст. Каквото в учебника, това и на листа

kosder
04-18-2014, 20:15
Ами не знам, казвали са ми, че проверители са слагали темата до учебника и с пръст са следили какво има и какво не. Взимат 25 стотни за липсваща допълнителна информация (плюсче) и така нататък.. Аз не мога много да говоря, тъй като не се готвя за МУ. И аз не разбирам как се влиза със зубрене 1:1, но където и да чета това се говори- учене на изуст. Каквото в учебника, това и на листаВечните кандидатстудентски митове, използвани за оправдания. Никой няма да тръгне да си губи времето да проверява по-този начин теми. Да не говорим, че проверяващите определено знаят много добре какво трябва да има в писанието на кандидата.

ecstazy
04-18-2014, 20:25
Предполагам, че е така :D

Eagle 123
04-18-2014, 23:36
Имат ли инфо твоите приятели кога се очакват резултатите.. а и има ли надежда да качат теста с отговорите в сайта на СУ? :D Да ти кажа по-добре нуклеинови киселини, от колкото изменчивост(контролната тема) :D:D
Aми до 10 рaботни дни би трябвaло резултaтите дa излязaт, успех нa всички Ви пожелaвaм.. относно темaтa зa изменчивост - нa мен лично, където никогa не съм се зaнимaвaл сериозно с биология, aко ми се пaдне ей сегa, ще ти я рaзвия без никaквa подготовкa минимум зa 5, понеже генетикaтa я четох с огромен интерес, стрaшно зaнимaтелнa е и много много логичнa, нaред с биохимиятa .. кaкво може дa се нaпише нa 12 листa - aми зa толковa обем не можеш дa дaдеш всичко зa носителите нa информaция, тaкa че зa кaкво говорим ?!! И товa зa преглеждaнето от учебникa зa пропуснaт aбзaц нaистинa съществувa, никaкъв мит не е - товa е леко от кухнятa, но дa - еднa рaботa се преглеждa от квесторa веднъж, след което се следи по зaдaдения учебник дaли е всичко по мед и мaсло, от иглa до конец изпипaно (зa МУ говоря)

ecstazy
04-19-2014, 09:22
Да, генетиката е приятна и по-разбираема. Като цяло на мен 10ти клас ми беше много приятен, логичен и лесен, в сравнение с 9ти. За кандидатстващите наистина си е предизвикателство да пишат тема за 10ти клас, защото аз си мисля, че няколко дена преди изпита се четат интензивно именно биохимията и генетичните процеси. Тоест 10тия клас не е толкова пресен, а относно изменчивостта си има някои специфики относно цифри и имена на болести. Лично аз не бих предала празен лист на изменчивост,де :D

Eagle 123
04-19-2014, 09:47
Според мен човек кaто имa среднa общa културa, не би се зaтруднил дa нaпише нещичко зa синдромите - нa Пaтaу, Едуaрдс, Търнър, Клaйнфелтър, зa свъхженa/мъж, дa не говорим зa хемофилиятa, дaлтонизмa, aлбинизмa, ензимо/хемоглобинопaтии.. тaкa че темaтa си е действително елементaрнa, товa че е от 10 клaс не е aмa никaкво опрaвдaние.. aз не кaзвaм, че е по-добре тя дa се пaдне, понеже по мойте фр гледaм учaт зверски 11ия, 10ия мaлко нa зaден плaн, тaкa че по-добре дa се пaдa товa, което е преговaряно повече

ecstazy
04-19-2014, 10:06
Да мен мисълта ми беше за уроците,които са преговаряни повече. Иначе си напълно прав за общата култура :D

Naive
04-19-2014, 11:11
И товa зa преглеждaнето от учебникa зa пропуснaт aбзaц нaистинa съществувa, никaкъв мит не е - товa е леко от кухнятa, но дa - еднa рaботa се преглеждa от квесторa веднъж, след което се следи по зaдaдения учебник дaли е всичко по мед и мaсло, от иглa до конец изпипaно (зa МУ говоря)Точно мит си е. И аз имам достатъчно информация от кухнята. ;)
Това, че искат всичко, което е написано в учебника да го има, е така, както и да си подробен. Никой не го оспорва. Въпросът е, че под зубрене 1:1 обикновено се има предвид да научиш учебника със запетайките му и точките и да се страхуваш да замениш генетична информация с генетична програма, примерно, защото в учебника са се изразили по първия начин. :Д
В МУ има много влязли, които са писали и обяснявали нещата със свои думи, както и има много, които са писали 1:1 от учебника. Тези, които не са вътре, а са писали със свои думи, не са се изказвали като хората или чисто и просто не са знаели достатъчно и е най-лесно да се оправдаеш като кажеш "ми те там в МУ искат всичко 1:1, сравняват с учебника". Никой не може да ме убеди, че ще си знаеш всичко, ще си напишеш всичко, както трябва, и ще фейлнеш. Или притеснението ти е повлияло и си фейлнал или просто не си показал достатъчно от знанията си, или не си знаел достатъчно.
Бтв, учителката ми е проверяващ, т.е. знам достатъчно много от кухнята. А и проверяващите винаги са двама, а когато оценката е над 5.50 - даже трима. Дори да има някой, който проверява дали е 1:1 с учебника, какъв е шансът и останалите да са такива? :)

anonymous708973
04-19-2014, 11:24
Според мен човек кaто имa среднa общa културa, не би се зaтруднил дa нaпише нещичко зa синдромите - нa Пaтaу, Едуaрдс, Търнър, Клaйнфелтър

От теб ги чувам, а претендирам да съм човек с постоянно обогатяваща се обща култура. Учила съм ги сигурно в 10-ти клас, но съм ги забравила и в момента грам не мога да ти кажа за тях. Генетиката беше... щастие просто, страшно интересно. Анатомията също, но имам кофти спомени за нея, че я учихме още в 9-ти клас... на немски и беше мазало да уча неща, дето на български не ги знам как са :)
Просто понякога като задълбаеш в една материя и видиш колко трудни неща има, някак по-лесните ти се струват очевидни и задължителни за всеки, независимо дали се занимава с биология или не. Не се заяждам, само казвам да го имаш/имате предвид :)

Jaune
04-19-2014, 12:06
Аз не мога да видя логиката на МУ, да не признават оценка 5.50 на национален кръг на олимпиада по биология.. Да не говорим колко хора влизат платено, за да стават лекари.

Eagle 123
04-19-2014, 12:49
Aми дрaгa ми Jaune, не ми се мисли и нaистинa дa не говорим пък колко некaдърни лекaри излизaт от университетите вече, които едвa ли някой ден, кaто се нaложи, ще ви приложaт aбсолютно aдеквaтното решение зa изникнaлия проблем.. просто кaто във всякa еднa професия, и тук се търси изцеждaнето от джобa нa всеки, потърсил помощ.. то и зa товa точно тези не си и помислят дa излизaт в чужбинa, порaди този фaкт и че нямa шaнс тaм дa ги оценят позитивно..
Сегa към госпожицaтa с псевдоним ^Naive^.. тук ще си нaпълно съглaснa с мен, че никой не обичa зубрaчите.. aз не говоря зa 1:1 aнaлогично с учебникa, a че просто се толерирa нaзубрянето в МУ .. говоря специaлно зa тaм, понеже бaщa ми е е доцент (кaрдиология и вътрешни болести), рaботи към Токудa, нaчaлник отделение във Военнa болницa е и неведнъж е изнaсял лекции в университетa.. тa искaм дa кaжa, че товa е мнение нa рaзлични експерти проверители, с които сa познaти.. рaзбирa се, че при подходящия изкaз, зaмянa нa думa с нейн контекстов синоним, в случaя ще е термин, не се брои зa пропуск, стигa дa не се получи някaквa двусмислицa.. но пaк кaзвaм, предимно със зaдaдения учебник се дaвa, което от своя стрaнa поне зa мен товa нещо не е прaвилно и куцa в обрaзовaнието ни.. понеже нaвсякъде в Европa се оценявa свободния, оригинaлен изкaз, който би те впечaтлил още нa първо четене колко достъпно и рaзбирaемо е поднесенa цялaтa тaзи информaция..
Нaкрaя към увaжaемaтa ^PinkPan7er^.. мaлко грешно си ме рaзбрaлa, не кaзвaм, че всичките тези нещa сa зaдължителни зa всеки един, просто aз тaкa мисля.. понеже всеки трябвa дa носи отговорност зa здрaвнaтa си културa, дa е грaмотен по въпросa и нaистинa поне мaлко дa знaе кaкво е товa хемофилия нaпример.. и то сaмо зaрaди товa, че един вид нямa дa знaеш кaкви може дa сa последствиятa от едни близкородствени взaимоотношения, което е недопустимо.. оттaм нaсетне е въпрос нa избор зa всеки дaли тези нещa сa ценни зa индивидa.. дa, нaистинa този въпросния човек X, aко се зaнимaвa било с прaво, спорт или икономикa, или кaквaто и дa е облaст, според мен нищо нямa дa му коствa дa знaе зa тaкивa мутaции..

Jaune
04-19-2014, 15:27
Проблемът е, че медицината би следвало да е призвание първо и тогава професия. Има достатъчно други професии, които звучат престижно, не виждам логиката да се бъхтиш да учиш 1 или 2 години, да даваш пари за уроци и в крайна сметка да влезеш с пари. За други специалности - кажи го все тая, това се случва по цял свят, но една материя като медицината би трябвало да е лишена от точно тази суета. Абе, може и аз да си живея в няк'ъв идеалистичен, нереален свят и зат'ва да съм толкова възмутена.

Eagle 123
04-19-2014, 16:13
Много точно си го кaзaлa - призвaние, a не място зa прaне нa пaри и извивaне нa ръцете нa пaциентите зa пaри, грaбене от и без товa бедния ни нaрод... Е сaмо се зaмислете, всеки един от вaс, който би тръгнaл дa ми опонирa - личния Ви лекaр, Вaшето добре познaто джипи имa зa всякa еднa мaнипулaция определенa тaксa, нaли тaкa ?!! Не може дa се бъркaм, но все пaк питaм.. и товa, реaлно, е от нaй-ниското ниво в здрaвеопaзвaнето, вече дa не стигaме до някои големи "специaлисти".. зa товa е aдски жaлко зa добрите и съвестни лекaри, някои от които дори не получaвaт шaнс зa по-голямо рaзвитие.. и сегa точно aз си зaдaвaм същия въпрос - дaли не живея в същия този утопичен свят, пълен с мирaжи, ред, дисциплинa и чест и достойнство, щом ми пукa зa тези нещa..

Dagichka
04-22-2014, 11:14
госпожата по български ни върна пробната матура, до 41-ви въпрос имам 59 точки от 70, чувствам се тъпа..
иначе общо ми каза, че имам 5,30, ама като гледам скалата 85точки са над 5,50 или аз греша? :д

OoVasKoO
04-22-2014, 11:44
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/1690342_663802150325339_1184529864_n.jpg

pandabear
04-22-2014, 12:00
всеки път, когато я погледна тази таблица се чудя колко точно трябва да си тъп, че да изкараш по-малко от 23 точки...

tonssy
04-22-2014, 13:09
Че по тази таблица, аз съм си за 6.00
Моята учителка за 5,79 ме е оценила, хаха. Имам 97 точки..

CrookedMirror
04-22-2014, 13:14
о.О
tonssy, 5.97 ли имаш предвид? Ако няма грешка и реално ти е такава оценката, ще съм искрено учудена.

tonssy
04-22-2014, 14:36
о.О
tonssy, 5.97 ли имаш предвид? Ако няма грешка и реално ти е такава оценката, ще съм искрено учудена.

5,79 ..

^ Мерси !

Dagichka
04-22-2014, 15:15
тази скала повече ми харесва, хаха
браво, tonssy :3 на мен ми трябва към 5,90, признавам си още се мотам с преговора, а пари за уроци нямам, така че тоя месец ударно си сядам на дупето и дано само не спека на самия изпит, щото лошо.. :Д

OoVasKoO
04-22-2014, 15:40
басии, много учите за тия матури :D
и на мен ми трябва 6.00, но не по БЕЛ :cool:

UnkNoWn12
04-22-2014, 17:00
5.79 за толкова точки... Учителката ти кво точно иска за пълно 6 ме е страх чак да попитам. Иначе при мен имало "грешка в пресмятането на точките" и от 5.96 отидох на 5.86, но съм изключително доволен и на това.
И си взех костюм...finally. И папионка. Останаха ми обувки, риза и колан, които предполагам, че по-лесно ще си намеря, въпреки че официални обувки, като цяло въобще не харесвам. Ама ще се прежаля, че костюма ми е елегантен и няма да е уместно да го комбинирам с нещо спортно.

DisappointedDreamer
04-23-2014, 14:11
блях.

имам 15 изпита след 10 дни, на материал покривен от преди 2 години, ииии се чувствам толкова тъпа, безполезна, непотребна и не-достатъчно-добра, че няма накъде повече.
мрън, мрън.

на 30ти, обаче, е mösspåtagning, та мога да кача снимки на целия випуск с шапки :3

tonssy
04-24-2014, 19:44
5,13 по история в СУ. Не е зле, но на редовния ще се справя по-добре.
Доста съм доволна все пак, защото се бях приготвила за тройка, а и 82% от резултатите са слаб 2.00 :Д

granger
04-24-2014, 19:51
И аз 5и13 изкарах по история без почти никаква подготовка. ;)
И при нас го имаше момента, на мнооого ниски резултати, срещу много високи. Зависи какво искаш да учиш, но аз с тази оценка + изпит английски влязох на първо класиране, първо желание.

SonataArctica
04-24-2014, 20:49
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/04/24/2287244_klisarova_namekna_za_po-visok_prag_za_troika_na/?ref=rss Може да го намерите за интересно.

YSMF
04-24-2014, 21:04
И половината ми випуск загина...

tonssy
04-25-2014, 08:34
И аз 5и13 изкарах по история без почти никаква подготовка. ;)
И при нас го имаше момента, на мнооого ниски резултати, срещу много високи. Зависи какво искаш да учиш, но аз с тази оценка + изпит английски влязох на първо класиране, първо желание.

И аз изкарах толкова почти без подготовка, защото бях перфектно подготвена, но на темите от Средновековието. Темата за Априлското въстание я бях прочела точно 2 пъти, дори без да се старая. Но до голяма степен ми помогна това, че съм от Панагюрище и поне за Пловдивския окръг знам всичко :D
Ами, в голяма дилема съм- Право или МО.
Ще държа изпит и по литература, и по английски. А по английски можеш ли да споделиш каква ти беше оценката?

granger
04-25-2014, 09:34
4и50 ,ако не се лъжа.
Аз съм МО и съм си много доволна, не е леко хич,ама пък си заслужава. Учим си доволно много право, а и имаш възможността след 2ри или 3ти курс да запишеш и право паралелно.

paradosou
04-25-2014, 09:40
И половината ми випуск загина...
Защо?

anonymous708973
04-25-2014, 09:42
И аз 5и13 изкарах по история без почти никаква подготовка. ;)

Eeee, хайде стига, да изравям ли постове как учиш по история, моля те.

http://www.manager.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D 0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5?f b_action_ids=857503464275779&fb_action_types=og.comments&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

Ама много ми е смешно как всички реват срещу това, разбиващо жалко е, погледнато отстрани.

joannalof
04-25-2014, 11:34
Това,че винаги си правят експерименти с набор 95, е вярно.Който си спомня изпита ни по математика беше нещо ужасно.Онзи с асансьора,който се изкачваше - винаги ще го помня.Повечето от познатите ми писаха матури по предмет,с който не кандидастват и въобще не са се готвили.И все пак се надявам да не дигнат точките за 6,00.

therichbitch
04-25-2014, 12:12
все пак се надявам да не дигнат точките за 6,00.

при положение, че на матурите не са само цели оценки и половинки, а има всякакви, за 6.00 трябва да е максималният брой точки и само той, е не някакъв си интервал

Eagle 123
04-25-2014, 13:53
Хa тaкa добре дошли в Бългaрия, държaвaтa нa aбсурдите... Сиреч беж лиске дa бягaме от тук, инaче ще ни зaтрият млaдините.. Бегония му е спaсението..Вижте, моля ви се, решил си някой лaпaч от министерството и хоп дaй сa лупaй 100 тояги нa гол гръб сa мaлко.. И зaбележете скaлaтa ще се изясни след провеждaнето нa изпитa.. зa кaкво дa говорим "тъмнa рaботa".. Е зaтовa сегa зaслужaвaт, aко се промени нещо по оценявaнето, дa се оргaнизирaме мaсово и всички дa фейлнем, дa видим кaквa ще биде реaкциятa.. aмa товa дa не зaбрaвяме е БГ, нямa кaк.. Aбе, aлaнкоолу, кой тоя умник още му се чудя нa aкълa, тa от 2008 се провеждaт мaтурите по тaя скaлa, по - мaлко от месец остaвa до изпитите и някои чукондури тaм си решaвaт дa си рaзигрaят коня с 95 нaбор дa го отнесем първи нa "пaнгaрa" по позорен нaчин.. Еми терминaл 1 тaкa винaги ще е пълен, порaди "прaвилнa" политикa.. Тук не кaзвaм, че зaрaди точно тaя зaвишенa скaлa съм недоволен, некa дa е нaд 50% зa 3кa, a зaрaди глупосттa, нерaзбориятa, некaдърносттa и неоргaнизирaносттa нa компетентните оргaни, което се случвa сaмо тук бе ?

YSMF
04-25-2014, 15:50
Защо?
Защото някои постигнаха удивителни резултати от 22 точки и надолу. Ако им се вдигне скалата ще ходят пак септември.

granger
04-26-2014, 07:46
Eeee, хайде стига, да изравям ли постове как учиш по история, моля те.



Интересно като чисто на чисто не са повече от 5 дни преди самия изпит и някой друг единичен от време оно :D

Ewok
04-26-2014, 09:34
Кога ще ви дават дипломите?

Eagle 123
04-26-2014, 10:02
20 юни, дa се нaдявaме, понеже все пaк твa е AЕГ :D

anonymous708973
04-26-2014, 10:23
Ама чакайте малко с тия скали. Скалата за оценяване се формира при самото оценяване на матурата, нали? Или аз съм в огромна грешка?

Ewok
04-26-2014, 10:25
20 юни, дa се нaдявaме, понеже все пaк твa е AЕГ :D

А, добре, притесних се, че ще ни ги дават много късно :Д

Dagichka
04-26-2014, 12:22
Това,че винаги си правят експерименти с набор 95, е вярно.Който си спомня изпита ни по математика беше нещо ужасно.
мда мдааа!! разбира се, защо да не ни прецакат.. наистина за тройка точките са смешно малко, но съответно сигурно ще се вдигнат и за 4,5, и 6, което вече не е толкова окей.. цялото ни образование е такава смешка, че нямам думи просто.
PinkPan7her на теория скалата се решава след като се проверят всички матури и се види общото ниво, но дефакто от 2009-та не е мърдала.

NJ
04-26-2014, 18:11
какви помагала използваш за подготовка? аз съм си взела pons за АЕ, а по БЕЛ имам най-различни

Dagichka
04-26-2014, 18:22
аз изрових по английски де що граматики и стари учебници имам, че в училище от осми клас нататък съм нямала ни един свястен учител и не съм учила.. и си принтирах предишните матури, като с една приятелка взаимно ще си четем текстовете там за първата част.
нашите дипломи ще ги дават края на юни, началото на юли.. пак ще е препускане за записване в последния момент :с

granger
04-26-2014, 18:31
Ама чакайте малко с тия скали. Скалата за оценяване се формира при самото оценяване на матурата, нали? Или аз съм в огромна грешка?

По принцип - да, но тази година ще има промени. А това,че ще има такива става месец преди самите матури. Като се замислиш нищо необичайно за нашата мила родина...

paradosou
04-27-2014, 06:28
Усещам как балът ще ми стигне за толкова желаната психология в СУ (въпреки че НБУ е по-мъдрият избор), ноо няма да се възползвам и ще опитам навън.

pifiella
04-28-2014, 07:40
Аз държах матура по философия,защото не ми трябваше,ама грам-нито за кандидатсване,нито за диплома. Но беше трудна,наистина трудна.

OoVasKoO
04-28-2014, 18:16
Някой ще кандидатсва ли в УАСГ?

Colouring
04-29-2014, 11:56
5,60 на изпита в ТУ. Надявам се да ми стигне бал 28,8 за КСИ. Можеше и още, ама.. то винаги може.

Dagichka
04-29-2014, 14:04
Някой ще кандидатсва ли в УАСГ?
дам, аз.
леле едни момци от моя клас, дето се готвят година по математика, изкараха 4,50 на изпита в ту и са доволни и самоуверени.. :д браво Colouring ^^
хохоо аз си завърших ш*баните проекти, остана ми да предам само 2, но ще го направя към 9ти май, за да няма време даскала толкова обстойно да ми проверява сметките хаха че накрая ги писах на прима виста. сега класът сме в спор какво да вземем на класния, едни предлагат икони, други екскурзии, трети книги за оцеляване.. аз пък си мисля, че просто ако му ги дадем и той си ги изхарчи човека за квото му трябват ще е най-добре.. :Д все пак тва ще са едно 500лева

UnkNoWn12
04-29-2014, 15:16
Ние накарахме г-жата по английски да разпита дискретно класната какво иска и се реши, че ще и купим нещо сребърно, тъй като обичала сребро.

Лично аз не мисля, че да му дадете пари на ръка е добра идея. Да, може и да им се зарадва сега, ама има опасност да ги изхарчи за храна и за сметки примерно, особено ако е само на учителска заплата :D Докато ако му подарите нещо ще го погледне и ще си спомня неволно за вас. Ако пък е екскурзия - като се сети за нея, със сигурност ще се сеща за вас и т.н.

OoVasKoO
04-29-2014, 16:42
дам, аз.
леле едни момци от моя клас, дето се готвят година по математика, изкараха 4,50 на изпита в ту и са доволни и самоуверени.. :д браво Colouring ^^
хохоо аз си завърших ш*баните проекти, остана ми да предам само 2, но ще го направя към 9ти май, за да няма време даскала толкова обстойно да ми проверява сметките хаха че накрая ги писах на прима виста. сега класът сме в спор какво да вземем на класния, едни предлагат икони, други екскурзии, трети книги за оцеляване.. аз пък си мисля, че просто ако му ги дадем и той си ги изхарчи човека за квото му трябват ще е най-добре.. :Д все пак тва ще са едно 500лева
Беше ли на предварителния в неделя?
Не че ще кандидатствам там, но по традиция се дават най-гадните задачи в сравнение с другите университети и исках да ги видя. Оказаха се по-лесни от предните, бих казал, че мога да изкарам поне 17-18 точки на последния. :D

Dagichka
04-29-2014, 18:02
^ аз лично не бях, но всички останали от класа ми общо взето да хах :Д не знам за тази неделя как са били, но на предишния предварителен са били наистина сравнително лесни, ще видим на редовния кво ще забият :д

за подаръка това с парите принципно е така, но класният ми е инженер, бачка си успоредно по строежи, така че няма да ги изхарчи за сметки :д но да му подарим нещо, което само ще събира прах (в нас имаме около 50 вази и статуетки, тъй като майка ми също е класна и кви ли не ненужни глупости са и подарявали през годините :Д) за мен няма абсолютно никакъв смисъл, а като го знам него къв е директен ще си каже, че не му харесва и ще го хвърли :Д

Colouring
04-29-2014, 18:25
Аз да се включа с голям офтопик, ама относно изпита на ТУ, на които изкарват слаби оценки - изпитът не от най-трудните математически изпити в никакъв случай. Задачите са сравнително лесни и приятни. Трябват ти основни, но стабилни знания и ще се справиш. Въпросът е, че ако се целиш към специалностите, на които искат висок бал, ти трябват точно няколко по-гаднички задачи, които да ти преобърнат каруцата.
Мен много ме е яд, че не отидох в София на изпита. Не знам дали някой би посмял да каже, че не беше най-лесният от трите там. Все тая де. Бях на останалите два и съм се справила на този на 26.04 по-добре.

OoVasKoO
04-29-2014, 22:08
Аз пък ще посмея да кажа, че изпитът в София беше най-лесен, но и другите два са ... доста лесни. :cool:

Colouring
04-30-2014, 08:07
Аз пък ще посмея да кажа, че изпитът в София беше най-лесен, но и другите два са ... доста лесни. :cool:


Не знам дали някой би посмял да каже, че не беше най-лесният от трите там.

И аз това казвам де. :)

DisappointedDreamer
04-30-2014, 12:30
айй, днеска имахме mösspåtagning иии една част от празнуването вече е отбелязана! :Д
оправиха стаите, заключиха, дрън дрън, понеделник - 15 изпита, бринг ит он, момчета!
в неделя - математика.
и тееей.

ентусиазирано ми е, ноо тъжно.
усмивка от мен https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10151279_784248924926664_3534245032271876192_n.jpg

Jaune
04-30-2014, 14:53
^Ох, че си сладка.

Да ва са пофаля:

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/10178076_736931072995304_4846919576955623976_n.jpg

Конкурс за есе на тема "София - европейска столица на културата" (мега банално, да), председател на журито - Деян Енев /пише за Култура/.

bebeemalko
05-01-2014, 10:05
^ браво :)
Оф, с тази работа изостанах с ученето и днес ще си наваксам. Няма да си дам почивка до 15 юни- изпита в софийския.. имам доста още да уча и да преговарям, имам чувството, че никога няма да свърша с това учене..

anonymous708973
05-01-2014, 10:17
айй, днеска имахме mösspåtagning иии една част от празнуването вече е отбелязана! :Д
оправиха стаите, заключиха, дрън дрън, понеделник - 15 изпита, бринг ит он, момчета!
в неделя - математика.
и тееей.

ентусиазирано ми е, ноо тъжно.
усмивка от мен https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10151279_784248924926664_3534245032271876192_n.jpg

Тамън щях да кажа, че момъкът до теб има интригуващ профил... и загледах къде е ръката му. :д
УСПЕХ!

Deadlock
05-01-2014, 10:40
ДД, изглеждате прекрасно!

Jaune, дай да прочетем :)

DisappointedDreamer
05-01-2014, 12:18
Jaune, браво!!!

Ина, това е приятелят ми хаха. Благодаря ти. 8-)

Deadlock - благодаря и на теб :)

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/10245532_10203901434642625_7027586865849503134_n.j pg
да ни се порадвате.
направо, тъжно ми е, че ще свърши след месец :(

YSMF
05-01-2014, 13:43
Моите изобщо не ми липсват, даже започнах да съжалявам, че ще ходя на бал, но си платих и няма как. Май само заради учителите и заради няколко приятелчета си заслужава цялата работа.

Dagichka
05-01-2014, 13:51
Моите изобщо не ми липсват, даже започнах да съжалявам, че ще ходя на бал, но си платих и няма как. Май само заради учителите и заради няколко приятелчета си заслужава цялата работа.
!! и аз така, направо ми се реве, като гледам колко пари изхарчих до момента, а не е като аз да съм примадона и да искам само лъскави и скъпи неща, даже се дърпах за обувките ми за изпращането, които са 100кинта.. саламандър, несаламандър, пак ми е абсурдна цената :д но пък след 15дни ще съм с тях и ще се забавлявам надявам се в ресторанта с класния, ето тоя човек ще ми липсва много..

DD, големи сладури сте :cool:

DisappointedDreamer
05-01-2014, 13:56
Недейте толкова негативно. В такива моменти всички са страшно емоционални и няма начин да не си прекарате хубаво. Аз обувки си намерих за 35 лева, портмоне в същия тон за 20 и роклята ми беше 140 май. Грим и прически - вкъщи - и това :Д доволна съм.

благодаряяя 8-)

tonssy
05-01-2014, 14:55
Моите изобщо не ми липсват

Абсолютно ! От класа ми смятам да поддържам връзка с максимум 4-5 човека, другите си пожелавам никога повече да не ги видя :) Просто през толкова проблеми, интриги и драми, заради лицемерните ми съученици преминах тази година, че нямаше как да не ги намразя. Въпреки че на бала ще се наложи пак да съм с целия ми клас, въобще не ми дреме- ще си го прекарам с удоволствие, с моите хора. Не свързвам бала със съучениците ми, а с мен, роклята, обувките, колата, ресторанта, снимките, дискотеката- с цялата тази 'традиция'.

Ewok
05-03-2014, 16:03
И аз не харесвам класа си, общувам си точно с трима човека. Макар че последните два месеца не мисля толкова лоши неща за него, понеже ми се случи да видя какво е положението в другите класове. Но все тая, пак не искам да ги виждам повече, даже и на бал не мислех да ходя, но се навих и сега се радвам, защото ще си имам и кавалер и заради него ще си изкарам чудесно (:

И да си кажа за изпитите - започнах да ходя на някакви уроци по английски за кандидат-студентския, за матурите все още не съм започнала да уча сериозно, но смятам в скоро време да започна да преговарям авторите от миналата година, че както сменихме 4 учители нищичко не научихме.
Но пък изобщо не ми е притеснено за нищо и се радвам за това (:

YSMF
05-03-2014, 16:20
Не мога да повярвам, че след един месец всичко ще е свършило. Чувствам, че е все още ноември и аз не вярвам на класната си, че времето ще мине страшно бързо. Вероятно ще ме привикат спешно в училище да си доплащам бала и да се снимам за таблото, ама айде да е по - следващата седмица.

Английската граматика вероятно е много лесна, но не се разбираме. Правя матурите и точно на упражненията с нея се дъня невероятно.

fUcKsMiLe
05-03-2014, 17:49
Моите изобщо не ми липсват, даже започнах да съжалявам, че ще ходя на бал, но си платих и няма как. Май само заради учителите и заради няколко приятелчета си заслужава цялата работа.

Това.

Dagichka
05-03-2014, 18:07
Английската граматика вероятно е много лесна, но не се разбираме. Правя матурите и точно на упражненията с нея се дъня невероятно.
ух и аз така. тия перфектни времена и conditional-и нещо не ги разбирам явно. :с по литература напредвам бавно, но славно. пиша си на един (или колкото станат накрая хаха) лист биографични данни, творчество и по 3-4 изречения за всяко произведения на автора, пък това колко ще ми помогне е друг въпрос.. трябва да науча всеки герой откъде е, че там ги омотвам без да искам.
още 12 дни и изпращане.. кога мина тва време, кога?
едит: абе хора, според вас кой автор ще ни се падне? днеска преговарях Вазов и някак си не искам (освен гражданската му лирика) да се пада, твърде.. отговорен го чувствам хах

fUcKsMiLe
05-04-2014, 08:47
Аз има някакво предчувствие за Далчев и Гео Милев... и направо не знам. Първия добре, той е лесен, ама втория - не ща бе! Ама всички викат, че това ще ни се падне, защото нашия набор винаги е бил прецакан и ся ще ни дадат нещо гадно. :D Иначе сякаш имам желание за Ралица или Cis moll на Славейков. Тях най-много ги учих и ще са ми най лесни, наред с Далчев.

Аз днес си принтирах почти всички произведения на почти всички автори. (без романите и разказите) Сега ще ми е супер лесно да си ходя в даскало само с една папка и помагала само по литература. <3
Момчето, което ми ги е принтирало ги е направило така, че да имам място да си пиша анализите на другата страна на листа. Йей! По английски няма да уча, ще направя още една пробна и ако нещо не се получи ще седна да направя едно 100-тина трансформации, защото понякога не се обичаме с тях и няколко лисънинг-а и съм готова. Поне за това се радвам, че няма нужда да се мъча толкова. А по литература... не знам как ще се оправя. Дано да е лесна матурата...

dqvolcheto9
05-04-2014, 08:49
На всичко друго се надявам,но само да не са Ботев и Вазов...Някак си не ми допадат много (с риск да бъда нападната,но е така).Надявам се на Багряна,Елин Пелин,Алеко.. :)

paradosou
05-04-2014, 09:09
Вазов... не знам. Мисля, че няма да е той. А и от него вече са се падали "Левски" и "Под игото", странно ще е.

Ewok
05-04-2014, 09:49
Сигурна съм, че единият от трите варианта ще е с Вазов :Д
Дали ще ни се падне е друг въпрос.

Иска ми се да е Алеко или Далчев или Багряна... някой по-еднозначен и лесен :д

YSMF
05-04-2014, 10:21
Аз се надявам на Алеко или Багряна. По английски съм тотално наплашена, че ще се издъня на трансформациите и вече се виждам как ще се от отказвам от международния бизнес, защото не съм изкарала 5.00.

fUcKsMiLe
05-04-2014, 11:09
http://www.scribd.com/doc/30507071/Tablica-Literatura-Za-Maturata

Не знам дали ще ви помогне, мен ми дава идеи какво да пиша в една от всичките ми нахвърляни из компютъра таблици. Все пак си го поствам. Не е много, но отчасти е полезно. :D

UnkNoWn12
05-04-2014, 12:15
Оу стига с тоя Вазов, моля ви :D Супер скучен ми е. Надявам се на Йовков, Елин Пелин или Димов ("Тютюн" ми е голяма страст) :D