PDA

View Full Version : Лотария за Зелена карта



Pos7_
07-07-2013, 22:43
Скоро започва кандидатстването за Зелена карта - САЩ. Въпросът ми е: Имам 18 години, но завършвам догодина. Ще мога ли все пак да подам документи?

HollyGolightly
07-08-2013, 03:21
След като имаш навършени 18 години, имаш право да подадеш документи. Но внимавай, чети всички условия и изпълнявай точно, за да не питаш после как да оправяш грешки и с кого трябва да се свържеш ако те изтеглят.
Това, че сега учиш не е проблем, тъй като се подават документи на есен, а тегленето става през Април или Май, просто трябва да имаш възможност да платиш всичките неща, които се изискват, ако те изтеглят имаш да превеждаш документи, да си приравняваш дипломата, да вадиш медицински, до колкото помня се правеха в Greenberg в София, както и в още една болница, от други места не приемаха. След това интервюто и визата се плащат отделно.
Тази година най-вероятно ще бъде последната лотария и доколкото знам срокът за подаване на документи е много съкратен, гледай да не го изпуснеш, ако искаш пиши на ЛС, ще ти дам линк към един български форум, където можеш да намериш всичката тази информация, както и още неща, които ще са ти нужни :)
Късмет

Баща Ти
07-09-2013, 10:33
И за какво ти е това? Здравеопазването им е под всякаква критика?

HollyGolightly
07-14-2013, 06:03
И за какво ти е това? Здравеопазването им е под всякаква критика?
Не и ако можеш да си плащаш за застраховка. А ако не можеш, центровете за социално слаби никога няма да те върнат и да ти откажат помощ, само понеже са препълнени в този момент, както правят много български болници.

Баща Ти
07-14-2013, 07:20
Гледай "Недъзи" на Майкъл Мур и после пиши пак.

HollyGolightly
07-14-2013, 22:10
Какво има да го гледам, нали го живея всеки ден това нещо. Да не говорим, че и имам нещо като хронично заболяване, тоест здравната им система съм я изпитала многократно.
Вярно че застраховката ми е страшно скъпа, но със сигурност си заслужава.

AnarchyBoy
07-15-2013, 00:24
Ще можеш, както каза Холи, тази година е последна за подаване, но тегленията ще са чак догодина.. :) Успех!

windowlicker
07-17-2013, 04:48
Можеш, но на полето за образование трябва да напишеш "High school - No Degree" защото все още нямаш завършено средно.