PDA

View Full Version : кога е време за сутиен



goodmoorning
07-08-2013, 06:00
здравейте аз съм момиче на 16 години и все още не нося сутиен.гръдната ми обиколка е 73 а подгръдната 66.а и не мога да си намеря хубав бански за плажа нося за сега детски. но искам да си сложа вече сутиен но ако си купя да ме посъветвате за размер

nyxu
07-08-2013, 11:31
Мери ги.
Честно казано не гледам размера, а меря на око чашката. Досега не ме е дънило :D

aniezina
07-08-2013, 21:17
Време за сутиен е когато сама решиш, че имаш нужда. Познавам момичета, които имат, но не ги носят. Ако гърдите ми са супер стегнати, еднакви и с яка форма може и аз да не сложа. Въпрос на избор. Най-добре е да мериш. Има спортни сутиени, без подплънки, ластични, чашка А и куп други варианти. Съветвам те да разгледаш в нета или направо да обиколиш магазините. Може да вземеш и приятелка или, ако ти звучи добре, дори майка си. Успех!

marilyn
07-09-2013, 11:17
Отиваш и мериш. Пробваш много и си намираш подходящ.

pamito14
07-09-2013, 18:58
най добре отиди с майка си :)

LipSy
07-11-2013, 11:47
Отиди в магазин за бельо и започни да мериш. Там има голямо разнообравие на модели: с подплънки, без подплънки, с дантела, памучни,...и т.н. Гледай да си вземеш сутиен, които наистина ти е удобен и ти пасва. Не се притеснявай да попиташ магазинерката за консултация относно размерите. Все пак тя затова е там. Надявам се долу посочената таблица да ти помогне да се ориентираш горе-долу какъв размер ти трябва! ;)

-> http://www.brilstyle.com/?act=tsize

mlf
07-11-2013, 17:12
Просто мери :)