PDA

View Full Version : Постоянно пукане на ставите



Hidayet
07-09-2013, 19:29
Много често ставите на краката ми пукат. На 16 съм, ако има значение. Особено като се движа повече почти няма път, в който нещо да не изпращи. Когато правя клякания на всяко клякане се чува пукот иоли от коляното, или от глезена.. Също и като съм на велоергометъра при всяко завъртане глезените ми пукат (особено левия). Въпросът ми е съществува ли решение на този проблем и трябва ли да спра да правя упражнения и физически натоварвания? Моля някой страдащ от това или някой, който знае нещо по въпроса да сподели мнението си. :)

pamito14
07-09-2013, 21:18
и на мен ми пукат момиче съм на 17 съм ама аз много съм падала с колелото много съм ги удряла и двете за да правя номера с колелото сега съжалявам но е късно та кажи ти удрял ли си ги освен да пукат болят ли те не се натоварвай много щото може да излезе болка а иначе когато времето се разваля наистина болката се усилва :)

Minwu
07-09-2013, 21:48
Докато мине пубертета е нормално да пукат ставите все пак се развиват ... Всяко пукане е отминаване на блокаж в ставата ( освобождаване на енергия вредна за тялото) не е задалжително да е нещо, за което да се притеснявате, НО все пак е нужно лекар да ви види, тъй като може да е начало на нещо сериозно. Няма как от форума да се помогне...

Hidayet
07-10-2013, 08:50
и на мен ми пукат момиче съм на 17 съм ама аз много съм падала с колелото много съм ги удряла и двете за да правя номера с колелото сега съжалявам но е късно та кажи ти удрял ли си ги освен да пукат болят ли те не се натоварвай много щото може да излезе болка а иначе когато времето се разваля наистина болката се усилва :)

Не, не мисля че съм падала сериозно. Не ме болят, просто си пукат и като е студено също не ме болят, но дори докато ходя особено глезена все пука. Иначе на баща ми така му пукат глезените, а на майка ми коленните стави - не знам дали има нещо общо. Просто се чудех дали това с нещо ми вреди :(


Докато мине пубертета е нормално да пукат ставите все пак се развиват ... Всяко пукане е отминаване на блокаж в ставата ( освобождаване на енергия вредна за тялото) не е задалжително да е нещо, за което да се притеснявате, НО все пак е нужно лекар да ви види, тъй като може да е начало на нещо сериозно. Няма как от форума да се помогне...

Благодаря за коментара! ;)

pamito14
07-10-2013, 14:45
има значение и родителите да