PDA

View Full Version : За по-бърз ефект



sofityoy
07-09-2013, 19:58
Здравейте, тъй като имам килограмите ми са в повече,а аз искам да бъда едно добре подържано момиче преди 2 седмици реших,че ще взимам сериозни мерки върху вида на тялото си (в момента тежа 54 кг и съм висока 164 см и съм на 14 години). Като заначало започнах със здравословна храна и промених начина си на хранене.Ето едно мое примерно меню:
ЗАКУСКА:
Диетичен корнфлейкс който съдържам много плодове ядки и нещо като трици не знам как се наричат. Прави се с вряло мляко и засища много.
ОБЯД:
1 варен картиоф; половин домат или краставица (понякога и двете);кренвирш или бяло пилешко месе (без никаква част от кожата или нещо такова); сирене;
СЛЕДОБЯД:
Тук вече предполагам,че ще ми се скарате: следобят нямам определена порция или нещо от тоя сорт.Позволявам си обаче да изяждам по една бисквитка (шоколадова :X ),но се надявам да не е фатален проблем тъй като това е единственото „удоволствие“,което си позволявом.
ВЕЧЕРЯ:
Ям същото каквото ям и на обяд само,че в по-малко количество,защото вечер знам,че трябва да се яде по малко.
СПОРТ:
Всяка сутрин в 8 часа ходя на стадьона и тичам точно 1 час. От утре съм решила и да скачам на въже следобяд.
Особености:
Не ям никакъв хляб и изобщо нищо тестено. Ограничавам се със сладкото колкото и да е трудно. Добре де понякога се изкушавам и си взимам да кажеш една бисквита или бонбон,но само това.
Майка ми ми каза,че имало малук ефект,който се забелязвал....не знам дали е така или просто иска да ме амбицира.
Та въпроса ми е: какво допълнително нещо да правя за да разкарам сланинките възможно най-бързо :D.
Е не казвам,че искам за 2 седмици и вече да има колосална промяна,но вие сте предполагам доста по запознати от мен така,че: Какво още да правя за да мога да постигна желаното тегло?

vassy
07-09-2013, 20:35
Ами, менюто ти горе-долу е хубаво, обяда според мен е малко повече, от колкото аз бих го направила, но щом тичаш всеки ден по 1 час, е простено. Скачането на въже е много хубаво, прави го след бисквитката. По принцип трябва да внимаваш с въглехидратите, особено бързите..
Тичането да е преди закуската!
Други коментари нямам, ако се придържаш към всичко, смятам, че ще останеш доволна от резултата.

BonnieandClyde666
07-10-2013, 04:59
Та, така: на практика, ти, нищо не ядеш, а само си мислиш, че това е ядене! Пълен тормоз на организма. Къде е протеинът, къде са мазнините, най-важният елемент за човешкия организъм, без тях няма как да сваляш- и да искаш! Тука виждам само едни ненужни въглехидрати-незнайният "корнфлейкс" и умрялата "бисквитка". За кренвирша (който моментално трябва да се зачеркне от менюто ти) и бялото пилешко месце (в тоя случай, тва месце няма ти свърши никаква работа) няма да коментирам. Яж чисти меса-по 200-300гр. на ден, въглени-ориз, картофи, хляб-пълнозърнест, ръжен и т.н., зеленчуци-хапвай си спокойно, плодовете-сведи ги до 200-300гр. на ден, ако не можеш без тях, мазнините-ядки, зехтин, масло; протеини-меса, ако обичаш всякакви-говеждо, пилешко, свинско и т.н. (без шунки, салами, суджуци и др. боклучаци), кашкавал, сирене, мляко. Увеличи си калориите-минимум до 1500-1600, иначе жива ше загинеш!
А, до девойката vassy, не говори глупости, че яденето на обяд и било много! Ти, ако си свикнала да ядеш по половин домат, тва не важи за хората, които искат да са здрави и силни! ;)

Jaune
07-10-2013, 06:08
Абе 1500-1600 калории на повечето по-ниски хора са им за поддържане... и то ако спортуват... не мисля, че ще сваля така. По-скоро 1300-1400. Иначе съм съгласна за това, че корнфлейксът, бисквитката и кренвиршът трябва да изчезнат от менюто ти.

sexa_na_kompleksa
07-10-2013, 06:23
Една бисквитка с нищо няма да й навреди. Даже по-добре да хапва повече следобед, трябва да има 5-6 хранения на ден.
И според мен менюто ти е бедно - и от към количество, и от към вид. Яж по-разнообразно. А кренвиршът наистина не е много полезен.
Не е нужно да се подлагаш на зверски диети. Първо, не е полезно и второ, ти нямаш кой знае какво да сваляш. Яж здравословно, не преяждай и спортувай. Спазвай тези неща и си хапвай бисквитки, щом обичаш. Сега растеш и организмът ти се нуждае от всякакви храни, за да се развива.

marilyn
07-10-2013, 07:36
Тоя кренвирш да го махнеш от менюто.

За 14годишна ми се струва, че ядеш малко. Трябва да спортуваш повече, а не да ядеш по-малко. На 14 още имаш да растеш, да се развиваш. Не знам дали имаш нужда изобщо от диети, но ако все пак си решила, не се ограничавай твърде много с храната.

anonymous708973
07-10-2013, 09:45
Та, така: на практика, ти, нищо не ядеш, а само си мислиш, че това е ядене! Пълен тормоз на организма. Къде е протеинът, къде са мазнините, най-важният елемент за човешкия организъм, без тях няма как да сваляш- и да искаш! Тука виждам само едни ненужни въглехидрати-незнайният "корнфлейкс" и умрялата "бисквитка". За кренвирша (който моментално трябва да се зачеркне от менюто ти) и бялото пилешко месце (в тоя случай, тва месце няма ти свърши никаква работа) няма да коментирам. Яж чисти меса-по 200-300гр. на ден, въглени-ориз, картофи, хляб-пълнозърнест, ръжен и т.н., зеленчуци-хапвай си спокойно, плодовете-сведи ги до 200-300гр. на ден, ако не можеш без тях, мазнините-ядки, зехтин, масло; протеини-меса, ако обичаш всякакви-говеждо, пилешко, свинско и т.н. (без шунки, салами, суджуци и др. боклучаци), кашкавал, сирене, мляко. Увеличи си калориите-минимум до 1500-1600, иначе жива ше загинеш!
А, до девойката vassy, не говори глупости, че яденето на обяд и било много! Ти, ако си свикнала да ядеш по половин домат, тва не важи за хората, които искат да са здрави и силни! ;)

Не съм съгласна само за плодовете, но останалото е право в десетката.
Имай предвид, че да махаш хляба е малоумно. Просто яж черен, защото е бавен въглехидрат, засища повече и има един куп полезни неща, които ги няма в белия.

FuckingFreak
07-10-2013, 13:35
^ Защо не си съгласна с това за плодовете? Вкусни и полезни са, факт безспорен, но са си захар, а ако не се съобразява и яде по 1-2 кг на ден по между другото, то определено няма да сваля. Дозата прави отровата.
Аз не съм съгласна, че това да махнеш хляба е малоумно. Но като цяло от край време си е храна за бедните - именно защото засища и е евтин. Картофите и ориза имат същата цел и заменят хляба на 100% и са неговата "по-добра" алтернатива. А ако и е вкусен - нека си го яде, но пак да внимава с порциите.

FuCKkK13
07-10-2013, 15:13
^че кой яде по 1-2 кг. на ден плодове ? освен ако не е диня ама то се изпикава 8-)
съгласна с коментарите за кренвирша
хляба - не го спирай,просто недей бял хляб да ядеш и не в огромни количества
спорта - освен тоя 1 час ако правиш и нещо отделно ще е супер

FuckingFreak
07-10-2013, 16:57
^Аз ям :)

FuCKkK13
07-10-2013, 17:02
чак толкова много ли бе,как успяваш ? 8-)
аз ако изям 2 банана и още нещо и не мога да хапна нищо следващите 2 часа 8-)

FuckingFreak
07-10-2013, 17:25
Ми примерно не ям банани? Нито пък ги ям на едно хранене.
Но 500-750г череши примерно си ям без проблем, даже с друго нещо.

FuCKkK13
07-10-2013, 17:40
^ е и аз ама 500-750 г. не са 2 кг. 8-)
дадох го като пример.. аз и други плодове да ям пак не мога да изям 2 кг.

ggb
07-10-2013, 18:15
500 гр череши и 500 гр ягоди ? и кво правим сега..

sofityoy
07-11-2013, 09:03
Багодаря ви за мненията,от тях разбрах да ям повече,но и по разнообразно бяхте ми много полезни. Ям въпросния кренвирш (за който сте твърдо против :D ) защото се прави от соя,а в нея няма никакви калорий,а колкото за това с диетите: гледам да не се придържам към такава,защото знам,че може да ми се спре разтежа или цикъла и купища други проблеми мога да си навлека.Няколко човека (извън форума) ми казаха да спортувам повече,а това ми е супер трудно,защото аз никога през съзнателния си живот не съм спортувала пълноценно.Смисъл...едва ли не съм обездвижена. Да,непрекъснато съм в движение,но не и в спорт за това сега дори тия 60 минути ми се виждат много и ми е трудно. Но все пак мисля,че като ви послушам (за кренвирша основно :D ) ще има резултати,които искам до 15 септември. :)

Баща Ти
07-11-2013, 09:09
Абе 1500-1600 калории на повечето по-ниски хора са им за поддържане... и то ако спортуват... не мисля, че ще сваля така. По-скоро 1300-1400. Иначе съм съгласна за това, че корнфлейксът, бисквитката и кренвиршът трябва да изчезнат от менюто ти.

Кренвирш = кости, соя, консерванти

1 варен картоф? Гледай да не прекалиш с въглехидратите, цял картоф - ужас :(

BonnieandClyde666
07-11-2013, 09:28
^Дано това да е ирония!

anonymous708973
07-11-2013, 12:24
^ Защо не си съгласна с това за плодовете? Вкусни и полезни са, факт безспорен, но са си захар, а ако не се съобразява и яде по 1-2 кг на ден по между другото, то определено няма да сваля. Дозата прави отровата.

Виждам, че си като мен. :д
И аз знам, че не е окей, ама как да спра да ям плодове?! :Д
Че аз на ядене си оправям по 1 кг череши. Понякога цял ден само череши ям, сега малко им мина сезона, та съм се насочила съм праскови и кайсии, ама пак в главозамайващи количества.

FuckingFreak
07-11-2013, 13:47
^Ами, любими са ми и на мен, и са ми слабост. Виж, ако целта ми беше отслабване, със сигурност количествата нямаше да бъдат толкова големи.
sofityoy, малко си противоречиш - не искаш да спазваш диети, а същевременно примемерното ти "меню" прилича точно на статия от женско списание със заглавие "свалете 5 кг за 10 дни". И спокойно, никой не е започнал да спортува, като е правил едночасови тренировки. Всеки започва отнякъде и в последствие свиква на натоварването. :)