PDA

View Full Version : Суха кожа :(



LeightonM
07-09-2013, 20:21
Здравейте,не пиша често,но сега имам проблем с който се надявам да ми помогнете.Започнах да си оправям интимната зона с епилатор (но на частите,които много ме боли ползвам бръснача).Проблема е,че имам суперррр суха кожа там долу,получават се зачарвявания,гнойни пъпчици,петна.Пълен ужас,срам ме е да ходя на плажа така.Искам ако може да ми
препоръчате нещо,да си хидратирам кожата малко,но не знам какво да мажа защото мястото е специфично.Надявам се да помогнете.Какво ползвате вие преди (ако ползвате) и след епилация?Някъде из форума бях чела за веногел и днес си купих обаче ми е странно с него защото нали е предназначен за вени?

vassy
07-09-2013, 20:48
.. не ми се е налагало, но аз бих направила едно от двете: питаш в някой козметичен магазин... или, ако те е срам отиваш в супермаркет и почваш да четеш всички етикети :д

FuCKkK13
07-09-2013, 20:51
бебешки крем си купи
има кърпички за след епилация едни мазни са и са по една в пакече

LeightonM
07-09-2013, 20:58
Бочко би трябвало да върши работа нали?Попринцип се мажа с хидратиращия на здраве,който е доста мазничък,но не ми действа и кожата ми си остава суха там :(

FuCKkK13
07-09-2013, 21:01
да... и си вземи такива ленти,те са специално за това и хем са мазни,хем предпазват от кожни раздразнения.. и винаги след епилация мажи с кремче.. една моя приятелка ходи на козметик и винаги и казват да маже с крем,но единия път забравила ли какво там и кожата направо и се белила

LeightonM
07-11-2013, 09:38
Аз искам да попитам дали кожата ми може да е суха от това,че май имам хормонални проблеми (цикъла ми закъснява доста винаги,понякога прескача).Нямам друго обяснение за това ,мажа,мажа и пак е суха ,протъркана и потймняла,а никоя от приятелките ми няма такъв проблем(така,че изключвам възможноста да ми е от метода на обезкосмяване).