PDA

View Full Version : Какъв е смисъла?



Ivaaaaa
07-10-2013, 07:52
Тези дни се замислих какъв е смисъла на живота? Защо живеем изобщо и дали животът ни е пълноценен такъв какъвто го живеем сега, масовите хора. Стигнах до извода, че живота няма никакъв смисъл. Просто съществуваш..Вие какво мислите?

Chacho
07-10-2013, 10:31
И аз не виждам смисъл от живота. За мен на никого не му е нужно да сме живи, нито да съществува света. Ако вселената беше нищо, щеше да е нищо и толкова, но просто сме в алтернативата, в нещото.

Fisherman
07-10-2013, 12:05
Няма смисъл.Има смисъл само в любовта и щастието,защото те карат да се чустваш добре,а това е нещо.

Auriss
07-10-2013, 12:14
Нямам доводи да си подкрепя твърдението, но не съм поддръжник на тезата 'всичко е яко рандъм, смисъл няма сори д; ' Фактът, че можеш да опишеш всичко случващо се около теб с математика и да го предвидиш при наличие на достатъчно информация, ми е достатъчен да съм на мнението, че нищо не се случва ей-така, без обективна причина.
Така, де...Може и да греша, но приемам познатата ни вселена за една изолирана система и просто не виждам какво би могло да внесе хаос в нея.


Та така. Мен ми гот при мисълта, че съм част от някакво математическо уравнение. <--- да не се разбира като вярвам в господ или матрицата, впрочем.

Chacho
07-10-2013, 12:55
Нямам доводи да си подкрепя твърдението, но не съм поддръжник на тезата 'всичко е яко рандъм, смисъл няма сори д; ' Фактът, че можеш да опишеш всичко случващо се около теб с математика и да го предвидиш при наличие на достатъчно информация, ми е достатъчен да съм на мнението, че нищо не се случва ей-така, без обективна причина.
Така, де...Може и да греша, но приемам познатата ни вселена за една изолирана система и просто не виждам какво би могло да внесе хаос в нея.


Та така. Мен ми гот при мисълта, че съм част от някакво математическо уравнение. <--- да не се разбира като вярвам в господ или матрицата, впрочем.

А ако нашата математическа система има n на брой алтернативни математически системи, една от които - нищо? Какво общо има човешкия живот с останалите системи, какъв смисъл би носил там? Какъв смисъл е носел живота преди 3 млрд. години?

Auriss
07-10-2013, 13:29
А ако нашата математическа система има n на брой алтернативни математически системи, една от които - нищо?
Уф :( това ще свърши като някой религиозен дебат. Кеф ми е да си мисля, че съществуването ми е следствие от няколко милиарда години стечение на обстоятелствата. В противен случай ще е прекалено скучно.

При това положение въпросът е защо са се стекли по този начин обстоятелствата и наличието на живот предопределеност* (има ли такава дума ;д ) ли е и ако да - защо ? Интересно е. Повдига въпроси. Храни ти въображението. Противното е доста сиво -.-

Chacho
07-10-2013, 13:43
Може да е предопределен. И то дори в смисъла на предопределен от физическите ни закони, което го прави още по-малко случаен. Но, ако приемем, че всяка математическа система реално съществува, то тогава ние просто сме попаднали на точното място, в точното време.

Rozalia_Smiley
07-10-2013, 14:16
Ами смисъл има...А и забележи,че с всяка стъпка можеш да промениш нещата изцяло.Ако си щастлив и не се замисляш , а просто живееш за истинските неща и се стремиш към нещо ново,винаги намираш нов смисъл.Е ако живееш повече онлайн ...наистина смисъл няма!

Auriss
07-10-2013, 14:26
Добре, съгласен съм, така е. Но каква причина бих имал да приемам подобно гледище ? Странно ми се струва да обясняваш нещо обективно с абстрактни разсъждения. Затова казах, че ще свърши като някой религиозен дебат. Не виждам причина да считам, че е следствие от случайни събития, разиграли се по перфектния начин. И че би могло да има още безкрай варианти. За теб обаче е окей това.
Прекалено нищожни са ми разбиранията по въпроса. StringTheory преди години беше пуснал една тема в кофата - нещо от типа на 'измислете си паралелна вселена, в която всичко е различно'. Не можах и 1 нещо да съчиня, което да не попада в графа гравитация и производните й и т.н. Затова и не мога да дълбая в посока, в която нямам отправна точка. Ако ми кажеш представи си друга планета, тотално различна от нашата, няма да имам проблем със задачката. Друга вселена, с други закони, ако изобщо има такива - не.

Та в общи линии като пате в калчище се оклепах, дори да си противореча започнах, но колкото да обобщя - добре ми е да придавам значимост на съществуването си. Няма как да го обоснова, очевидно.

Ivaaaaa
07-10-2013, 14:46
имах предвид да кажете как според вас трябва да е изживян един 'пълноценен' живот
и има ли изобщо нещо като пълноценен живот?
много се дразня на мои съученички, които казват, че трябва да имаш семейство, да си народиш деца и да се грижиш за тях и нз си кво
много е глупаво, не мисля, че това дава смисъл на живота ни, и че ние сме създадени за това, знам ли..
всъщност не намирам никакъв смисъл в съществуването,
а какво мислите за смъртта, тя не обезсмисля ли всичко?
имам чувството, че живеем така, сякаш сме 'забравили', че ще умрем

klimatronik
07-10-2013, 15:01
живота е най-голямото изкуство. да имаш семейство си е личен избор и е хубаво от гледната точка да не се чувстваш самотен..

yakuza_
07-10-2013, 15:03
смисъла за едни е да се друсат цял ден, за други да помагат на другите хора
аз още не съм открил моя смисъл на живота

"имам чувството, че живеем така, сякаш сме 'забравили', че ще умрем"
Ако всеки ден мислиш за смъртта, ще живееш в някакъв постоянен страх и депресия.

Ivaaaaa
07-10-2013, 15:18
просто понякога ми се вижда всичко много преходно и кратко и не виждам смисъл от нищо
привидно имам всичко, но чувствам някаква празнина и не виждам 'смисъла'

Chacho
07-10-2013, 15:31
просто понякога ми се вижда всичко много преходно и кратко и не виждам смисъл от нищо
привидно имам всичко, но чувствам някаква празнина и не виждам 'смисъла'

Аз намирам смисъл във всичко, което ми носи щастие, но това не означава, че друг човек също би намерил смисъл в това. Повечето хора обаче намират смисъл в същото нещо. И понеже различни неща им носят щастие, и на всичкото отгоре имат различна представа за това как да го постигнат, смисълът се открива в най-различни неща за всеки отделен човек.

Колкото до смъртта и преходността. Представи си, че средната възраст на смъртност беше 300 хил. години. Тогава щеше животът да ти стигне вероятно за всичко. А ако средната възраст беше 20 годишна възраст, ти нямаше да откриваш никакъв смисъл в 12+ години образование. Ако откриваш смисъл в щастието обаче, то ще искаш да изживееш възможно най-щастливо живота си, дори и да изчезне всичко след смъртта. Ако щастието за теб означава да откриеш лек срещу рака (за да постигнеш нещо значимо, за да си първа в нещо, за да излекуваш баба си или нещо друго), то можеш да прекараш живота си в търсене на това нещо, тъй като ще ти донесе щастие. Но не забравяй, че дори и в този случай търсиш щастието си, затова не трябва да те разочарова, ако смъртта ти обрече на провал търсенето на лек срещу болестта. Смисълът в случая е бил в търсенето, защото то ти е носело щастие.

yakuza_
07-10-2013, 15:32
Хората са го казали - колкото по-глупав, толкова по-добре. Тогава не мислиш за смисъла на живота, световния мир, какво вечерят язовците и тн.

Ivaaaaa
07-10-2013, 15:45
Аз намирам смисъл във всичко, което ми носи щастие, но това не означава, че друг човек също би намерил смисъл в това. Повечето хора обаче намират смисъл в същото нещо. И понеже различни неща им носят щастие, и на всичкото отгоре имат различна представа за това как да го постигнат, смисълът се открива в най-различни неща за всеки отделен човек.

Колкото до смъртта и преходността. Представи си, че средната възраст на смъртност беше 300 хил. години. Тогава щеше животът да ти стигне вероятно за всичко. А ако средната възраст беше 20 годишна възраст, ти нямаше да откриваш никакъв смисъл в 12+ години образование. Ако откриваш смисъл в щастието обаче, то ще искаш да изживееш възможно най-щастливо живота си, дори и да изчезне всичко след смъртта. Ако щастието за теб означава да откриеш лек срещу рака (за да постигнеш нещо значимо, за да си първа в нещо, за да излекуваш баба си или нещо друго), то можеш да прекараш живота си в търсене на това нещо, тъй като ще ти донесе щастие. Но не забравяй, че дори и в този случай търсиш щастието си, затова не трябва да те разочарова, ако смъртта ти обрече на провал търсенето на лек срещу болестта. Смисълът в случая е бил в търсенето, защото то ти е носело щастие.

както винаги си прав и наистина уцели насоката, в която се движа
искам да бъда полезна с нещо, искам да помогна
искам да работя най-вече в полза и защита на животните
чудя се на хората, които воюват и се мразят, и убиват, аз не съм способна на това
за тях това ли е смисъла? примерно камикадзетата, революциите в Африка, войните..
именно за това казвам, че са 'забравили', че ще умрат
вместо да си помогнат, да живеят живота си в полза на другите и на нещо, те се убиват, трупат пари...да, сигурно за тях това е 'смисъла'

defender
07-10-2013, 15:47
Хората са го казали - колкото по-глупав, толкова по-добре. Тогава не мислиш за смисъла на живота, световния мир, какво вечерят язовците и тн.

но пък примерно почваш да мислиш за чалга ..................... празно няма.

yakuza_
07-10-2013, 16:10
Ами за камикадзетата, това е смисъла. За това му се казва джихад, да се борят срещу враговете на исляма, дори това да им струва живота.

klimatronik
07-10-2013, 16:54
както винаги си прав и наистина уцели насоката, в която се движа
искам да бъда полезна с нещо, искам да помогна
искам да работя най-вече в полза и защита на животните
чудя се на хората, които воюват и се мразят, и убиват, аз не съм способна на това
за тях това ли е смисъла? примерно камикадзетата, революциите в Африка, войните..
именно за това казвам, че са 'забравили', че ще умрат
вместо да си помогнат, да живеят живота си в полза на другите и на нещо, те се убиват, трупат пари...да, сигурно за тях това е 'смисъла'

чудиш се що стават революции в Африка? и войни? може би от глад? за по-добро бъдеще?
а за различни религии чувала ли си.. камикадзетата как мислили.?

Ivaaaaa
07-10-2013, 17:00
чудиш се що стават революции в Африка? и войни? може би от глад? за по-добро бъдеще?
а за различни религии чувала ли си.. камикадзетата как мислили.?

мислиш ли, че не знам?
за толко тъпа ли ме имаш?
явно не може да вникнеш в това, което искам да кажа

npp
07-10-2013, 17:03
живота е за да се живее добре, но лошото е че досега имаше зло на света вследствие от разразилото се духовно беззаконие - явление, което се случва през първите 5-6 хилядолетия от началото на вечността, а вярата за която се говори в Библията е средството, чрез което това явление може да бъде отмахнато, понеже злото всъщност е невидим дух, който истинският Господ Бог може да отмахне от всеки човек и въобще от цялото вселенско творение, а вярата е именно съпричастността към това, понеже човеците не могат да решат проблема от себе си, но могат да желаят истинският Господ Бог да направи това, и нещото, което може да ги накара най-много да го желаят е любовта към другите човеци/одушевени същества, понеже Той чува молитвите на всеки, който иска добри(-те) неща, дотолкова щото долавя дори и копнежът за по-добър свят - за Него всичко е открито

Ivaaaaa
07-10-2013, 17:04
атеистка съм

klimatronik
07-10-2013, 17:07
мислиш ли, че не знам?
за толко тъпа ли ме имаш?
явно не може да вникнеш в това, което искам да кажа

:Д изуми ме... много по детски беше написан коментара ти ?

Ivaaaaa
07-10-2013, 17:11
може би 'щото съм дете?

klimatronik
07-10-2013, 17:13
в профилът ти пише ,че си на 18

NikafNqkaf
07-10-2013, 17:24
Супер тема, преди време си бях разсъждавал над тва. Отговора на въпроса "Какъв е смисълът на живота?" се дава в едно друго въпросче. "Какво правим от момента, в който сме се пръкнали на тая земя?". Две прости неща - размножаваме се и се усъвършенстваме. Преди няколко години хората не са знаели какво е това електричество, а след още толкоз години, нашите компютърчета и пещерни фейсбуци и атомни бомби ще изглеждат толкоз първобитни на новото поколение, че ще ни се чудят как сме оцелявали. Та общо взето ни е заложено да поумняваме и да творим. И си мисля, че сме част от някъв естествен цикъл, ма още не съм достатъчно умен, за тва мога само да гадая каква е целта на развитието ни. Но цел със сигурност има. Няма нищо излишно в природата и в галактиката и във вселената и в да.

klimatronik
07-10-2013, 17:41
Супер тема, преди време си бях разсъждавал над тва. Отговора на въпроса "Какъв е смисълът на живота?" се дава в едно друго въпросче. "Какво правим от момента, в който сме се пръкнали на тая земя?". Две прости неща - размножаваме се и се усъвършенстваме. Преди няколко години хората не са знаели какво е това електричество, а след още толкоз години, нашите компютърчета и пещерни фейсбуци и атомни бомби ще изглеждат толкоз първобитни на новото поколение, че ще ни се чудят как сме оцелявали. Та общо взето ни е заложено да поумняваме и да творим. И си мисля, че сме част от някъв естествен цикъл, ма още не съм достатъчно умен, за тва мога само да гадая каква е целта на развитието ни. Но цел със сигурност има. Няма нищо излишно в природата и в галактиката и във вселената и в да.

след още няколко години ще будем заличени

NikafNqkaf
07-10-2013, 17:44
^
Интересното на живота му е, че няма сигурни неща :D
Но да, вероятно е ^^

Nam3less3
07-17-2013, 02:26
Ако знаеш смисъла на живота тогава живота вече няма да има смисъл.
Ако приемем, че Бог и нищо друго освен този ни свят не съществуват, тогава няма еднозначен смисъл на живот нито някой някога ще може да го каже какъв е, което обезсмисля въпроса.
Ако приемем, че Бог съществува, тогава явно неслучайно не е разкрил на всеки смисъла на живота му и явно не е толкова жизненоважно, което пак обезсмисля въпроса.
А в крайна сметка смисъла на въпроса за смисъла на живота е философите и психолозите да имат с какво да си изкарват хляба. Което пък води до финансовите кризи и бедност, защото така пари се въртят на вятъра без да се прави нищо полезно. Което придава следният смисъл на живота - да сме в криза и да страдаме.

procter
07-17-2013, 14:01
Ако не вярваш в Бог, то животът няма смисъл извън субекта. Смисълът е такъв, какъвто ти му придадеш. Ако вярваш в Бог, то Той е смисълът на живота (в Библията пише много на тази тема). Лично за мен смисълът е да бъдеш добър човек (кой както го разбира и като Бог ни учи, умерена позиция). Нищо друго смислено не мога да открия.

RagioL
07-18-2013, 08:01
http://www.youtube.com/watch?v=yWLNo77xKpo

socareless
07-18-2013, 12:39
какъв по-добър смисъл,от тва да търсиш смисъла?
нали това е смисъла на всичко в крайна сметка,а какво иначе е смисъла сам по себе си,че му придавате такова значение - тва трябва да се запитате...

procter
07-18-2013, 12:49
Какъв е смисълът да търсим смисъл, викаш? ;)

socareless
07-18-2013, 12:50
бил хикс е много голям ;д

socareless
07-18-2013, 12:58
Какъв е смисълът да търсим смисъл, викаш? ;)
а какво е смисълът,освен някакво понятие,което те кара да търсиш смисъл във всичко ?
но защо съществува тва понятие не е ли по-важният въпрос....и то реално съществуващо ли е или ние хората сме го създали,провукирани от безсилието си да обясниме всичко съществуващо и случващо се около нас,както и да търсим неговото предназначение?
тва е кат да кажеш "Бог е създател на всичко",ма от там не идва ли въпроса кой е създал Бог?

procter
07-18-2013, 14:47
Просто хората се нуждаят много силно да намират смисъл в живота си.

socareless
07-18-2013, 15:06
Какъв е смисълът да търсим смисъл, викаш? ;)


Просто хората се нуждаят много силно да намират смисъл в живота си.
сам си отговаряш

Fang
07-18-2013, 22:07
Защо търсите смисъла на живота, вашата религия/философия не ви ли дава ясен отговор на това? А ако той не ви удовлетворява, тогава тази религия/философия не е за вас. Кратко и ясно.
А пък ако сте атеист (или нещо сродно) и не можете да намерите смисъл сами и това ви измъчва, вземете да си смените вярванията. Както нагоре са казали, всеки сам намира смисъла на своя живот. Универсален такъв НЯМА.. освен може би да се размножаваме.

Nam3less3
07-19-2013, 00:25
Защо търсите смисъла на живота, вашата религия/философия не ви ли дава ясен отговор на това? А ако той не ви удовлетворява, тогава тази религия/философия не е за вас. Кратко и ясно.
А пък ако сте атеист (или нещо сродно) и не можете да намерите смисъл сами и това ви измъчва, вземете да си смените вярванията. Както нагоре са казали, всеки сам намира смисъла на своя живот. Универсален такъв НЯМА.. освен може би да се размножаваме.Точно така, за религиозните религията ясно обяснява смисъла на живота, за атеистите няма такъв отговор на този въпрос, тъй като според тях няма Бог или каквото и да е освен този свят, т.е. няма кое да даде специфичен смисъл на живота.
Нека този който пита първо да каже какъв е.

Chacho
07-23-2013, 06:49
^А дали ако не можем да кажем какъв е смисъла, можем да кажем какъв не е?

ge6aaaa3
07-23-2013, 08:38
Да, значи ако вярваме сляпо в някаква идея, то тя става реалност, така ли? Ако вземеш да вярваш, че небето е кафяво, то такова ли ще е в действителност? Вярно е, че за всеки смисълът е различен, но е глупаво да намираш смисъл в някаква сляпа вяра. ;)

npp
07-23-2013, 10:03
предназначението на вярата не е да бъде използвана за всякакви цели, но онова, в което вярващите трябва да вярват е пълното спасение в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос на всички човеци/души на вселената за изобилен и вечен живот на всички тях - това е целта във вярата, а не да се вярва в неща, които не са истинско спасение, например имало е човеци, които са вярвали в свръхестествени способности дотолкова задълбочено, силно и систематично че впоследствие наистина са придобивали такива способности за телепортация, материализация, дематериализация, трансформация, и пр., но с тези способности не са били в състояние да осигурят истинско спасение на когото и да е човек, докато Исус и Неговите ученици не са правили такива чудеса, но затова пък са спасявали съвършено всички погиващи/погинали хора, които са срещали по пътя си, изцелявайки болните, възстановявайки сакатите и недъгавите, изгонвайки злите духове от обладаните, възкресявайки мъртвите, и пр., тъй като има разлика между правилната вяра и неправедната, последователите на неправедната можеха да правят всякакви чудеса и знамения, но не спасяваха истински нито един човек, докато последователите на правилната вяра не правеха типичните за неправедните вярващи чудесата и знаменията , но пък спасяваха съвършено неспасените човеци

Ivaaaaa
07-24-2013, 21:42
Точно така, за религиозните религията ясно обяснява смисъла на живота, за атеистите няма такъв отговор на този въпрос, тъй като според тях няма Бог или каквото и да е освен този свят, т.е. няма кое да даде специфичен смисъл на живота.
Нека този който пита първо да каже какъв е.

всъщност си прав

Mary_Jane_69
08-04-2013, 13:32
Твърде многото мислене, наред с други неща, изкривява перманентно представите ни за света и самите себе си.

draid
08-04-2013, 20:00
И да има обобщен смисъл не сме дорасли да го разберем.

BloodyDreamer
08-04-2013, 20:42
Защо трябва да има смисъл? Според мен няма. Няма смисъл, няма и правила. За някои хора това е прекалено тежко, затова се обръщат към религията или към философията, или към нещо друго, върху което да прехвърлят отговорността от вземане на решения (като например "кое е правилно и кое не?" и разни такива, а не "какво да облека утре?"). Аз съм свикнала с мисълта, че няма смисъл. Може би след година-две ще реша, че все пак има смисъл, и ще тръгна да го търся. Може би съм решила, че няма смисъл, защото съм прекалено незряла или прекалено глупава (а може би и двете), за да го открия. А може би не. Засега идеята, че няма смисъл, ме устройва. Идеята, че аз взимам решенията, също ме устройва. Също ме устройва и идеята, че бих могла да обърна лошо решение в моя полза. И ще спра дотук, защото ми се струва, че доста се отклоних от темата.

cunt
08-04-2013, 20:53
за всеки е различно ,но е смешно да кажеш ,че няма смисъл.. най-малкото живяли са толкова хора ,които са били и продължават да бъдат вдъхновение за милиони хора. Е техният живот безсмислен ли е бил? Те просто са съществували така ли?

BloodyDreamer
08-04-2013, 21:20
Проследи всеки един живот, който ще бъде повлиян от това "вдъхновяване", и все някъде ще се прекъсне нишката от "смисъл".
Както е казал Деветаков от "Хайка за вълци" (да, да, цитирам измислен герой, не значи, че не е бил прав) смъртта обезсмисля живота. Краят на едно нещо го обезсмисля. Само че според мен липсата на край (безсмъртието) върши абсолютно същата работа. Така че дори и да не се прекъсне нишката (защото като се замисля вероятността тя да се прекъсне е почти нулева), пак няма смисъл.
В картинката, която аз гледам, подробностите нямат значение. Или по-точно... имат значение сами по себе си, но те са само част от пъзела.
Не знам дали разбираш напълно това, което се опитвам да кажа.

И самият факт, че ако след всеки въпрос се питаш "Защо?", все някога ще стигнеш до "Не знам." или "Защото така.(което е равносилно на "не знам")", показва, че нищо нямат смисъл. Говоря за непрекъснато задаване на този въпрос. Тръгни от най-сложното нещо на света, питай "Защо?", разбий го на съставните му части, стигни до самото начало (а може би началото няма да е само едно). Ще стигнеш до същият този отговор... или ще стигнеш до момент, в който отговорът на въпроса е самият въпрос.

BloodyDreamer
08-04-2013, 22:07
Разбрах нещо. Разликите в мненията идват от разликите в начина, по който се разбира въпроса.
Има ли смисъл в живота (като явление, като цяло)? - Не. На Вселената й е през оная работа дали нас ни има, или не.
Има ли смисъл в живота (за индивида)? - Повечето хора ще ти кажат да. Ти си решаваш какъв е.

Макар че аз лично не виждам особено голям смисъл в моя живот, ако какъвто и принос да съм имала към нашата мила планета Земя, ще бъде заличен от някакво слънчево изригване или нещо такова. Единствената причина, поради която не съм се самоубила, е защото така както на Вселената й е през оная работа дали мен ще ме има, така и на мен ми е през оная работа дали на нея й е през оная работа.

Lychezar
08-05-2013, 11:37
Както казваше преподавателят ни по-логика - ако не си бил готов да се жертваш за някой или за нещо, то тогава животът губи смисълът си, а смисълът трябва да го открием сами.
Лично мое мнение е, че живот в рамките на светския разбирания за такъв, е наистина безсмислен - да си имам своята компания, да съм бил с еди-колко си момичета, да съм забавния, да съм егати пияча, да си имам любимият отбор, любимата музика, а в последствие да работя, да създам семейство и т.н. Точно този живот не се ли оказва като причина за психични разтройства като депресия, психоза и т.н., а пък може и обратното - гордост, повишено самочувствие?

Болшинството от хората разсъждават точно като Мери Джей - абе ако може, колкото може по-малко да мислим. Важното е да разберем някоя клюкичка - коя с кого спала и после да се тупаме в гърдите колко сме морални или пък да си мислим, че като препишем на контролното по история, ще сме много навътре в нещата. Не, че не е истина - за себе си считам, че трудно завързвам социални контакти, но предпочитам да живея така, отколкото някой живот с насадени отстрани идеи, които трябва да се следват, защото видите ли, и другите го правят. Чак когато погледнеш отстрани на тези идеи, шансът да откриеш по-достоверен смисъл е по-състоятелен.

summersoul
08-05-2013, 12:43
ima smisyl vsichko,koeto pravim s jelanie i lubov :) dori nai-otchaqniqt ,dori nevednaga bi nameril smisyl v neshto,koeto zaslujava cqlata mu energiq i lubov :)))

Chacho
08-05-2013, 12:55
Какво означава да заслужава енергията и любовта му? Нима не е да вижда смисъл в това нещо?

Otis_Driftwood
08-05-2013, 21:27
ima smisyl vsichko,koeto pravim s jelanie i lubov :) dori nai-otchaqniqt ,dori nevednaga bi nameril smisyl v neshto,koeto zaslujava cqlata mu energiq i lubov :)))

http://prikachi.com/images/68/6413068U.gif

ПП: Най-после възможност да използвам този гиф. Съответствието между гиф-а и коментара е поразително....

pepi_vn
08-06-2013, 15:46
Смисъла... всеки си го намира сам за себе си.Важното е да не оставяш живота си без смисъл ;)

Ivaaaaa
08-07-2013, 13:23
говорите ми просто едни клишета, които дори не осмисляте

Smrazqvashta
08-08-2013, 08:27
за всеки е различно ,но е смешно да кажеш ,че няма смисъл.. най-малкото живяли са толкова хора ,които са били и продължават да бъдат вдъхновение за милиони хора. Е техният живот безсмислен ли е бил? Те просто са съществували така ли?

Те може да са били вдъхновение за някого, но това не значи, че живота им е бил смислен.

Au79
08-08-2013, 08:58
Струва ми се, че въпросът беше по-скоро за живота въобще, не за човешкия живот.

Ivaaaaa
08-08-2013, 09:24
как се изкушавам да ви кажа за моите разсъждения, но се боя, че ще ме сметнете за луда 8-)

ge6aaaa3
08-08-2013, 09:40
Вече те смятаме! Не харесваш AC/DC!

Ivaaaaa
08-08-2013, 09:50
да не разводняваме темата
това е истината 8-)


http://www.youtube.com/watch?v=4NOm-zlMHos

има коментар отдолу:
'Orgasmic guitar solo..'

;-)

ge6aaaa3
08-08-2013, 10:03
Мм И това е добро, наистина. :)
Че я си изкажи разсъжденията, за да си затвърдя, че си луда.

Ivaaaaa
08-08-2013, 10:13
а не, не ща 8)

Mary_Jane_69
08-08-2013, 21:18
Човек е това, което си мисли че е. Не можеш да говориш в такъв случай за определен "смисъл" тъй като се приема от самите нас по различен начин, от другите, от третите, от петите. Тъпа е темата, защото има въпроси, чиито отговор няма да бъде намерен, защото еволюира във всеки един момент и е видян чрез твърде много и различни гледни точки. Доказателствата в случая са схващания на разума, не търсете иглата в купата със сеното, щото знаеш ли, вече може да ви се е забола някъде или просто да я няма.

ge6aaaa3
08-09-2013, 06:19
^Повече ме кефиш, като се заяждаш.

DimovB
08-09-2013, 08:56
смисъла е да не мислиш за смисъла. живееш, ядеш, ебеш, сереш, къртиш мангизи и тва е.

Mary_Jane_69
08-09-2013, 15:52
^Повече ме кефиш, като се заяждаш.

Живота не е само забавления

UNITED2
08-10-2013, 23:21
Самото съществуване на хората е безсмислено, няма смисъл, нито значение за нищо. Поколения идват, отиват си, появяват се нови, без последици или случки за самата вселена. Кръговрат който просто протича, като това земята да се върти, реките да текат, дърветата да растат и така нататък. Ние сме просто процес, част от целия кръговрат на вселената, без значение за нищо в нея и развитието й, просто "неща" които се случват..

От друга гледна точка пък, всеки индивидуално е дарен с разум, а разума е това, което ни кара да мислим и да намираме смисъл в нещата. Може би от там идва дилемата и въпроса който човек все пак си задава- има или няма смисъл живота ми?
Аз все пак си мисля, че има, макар и аз самият още да не съм го открил. Щом има такава дума- "смисъл" значи не е напразно :D

white knight
08-12-2013, 20:17
Agent Smith: Why, Mr. Anderson? Why do you do it? Why get up? Why keep fighting? Do you believe you're fighting for something? For more than your survival? Can you tell me what it is? Do you even know? Is it freedom? Or truth? Perhaps peace? Yes? No? Could it be for love? Illusions, Mr. Anderson. Vagaries of perception. The temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose. And all of them as artificial as the Matrix itself, although only a human mind could invent something as insipid as love. You must be able to see it, Mr. Anderson. You must know it by now. You can't win. It's pointless to keep fighting. Why, Mr. Anderson? Why? Why do you persist?
Neo: Because I choose to.




Смисъла на живота се крие в изборите които правиш и доколко те могат да те докарат до някаква цел която (болният ти) мозък си е задал като дотатъчно смислена за да си заслужава да бъде постигната.

bazingaaaa
08-14-2013, 15:15
Защо трябва да има смисъл?

BloodyDreamer
08-14-2013, 18:04
Защо трябва да има смисъл?

И аз това питах, ама не ми отговориха.

ge6aaaa3
08-14-2013, 19:38
Живота не е само забавления

Уби всичко детско в мен. :(

white knight
08-14-2013, 19:39
Защо трябва да има смисъл?
Защото трябва да има, човешкия Мозък винаги се опитва да докара смисъл в действията които върши и ако няма такъв той няма да го върши. На теб ти трябва смисъл защо например ставаш от леглото, защо отиваш на училище или работа, защо на следващия ден ти пак ще направиш същото. Някой го правят за пари, но въпроса е че и те не знаят какво ще правят после с тези пари.
Затова хората търсят смисъла в живота, защото им трябва причина да продължават да се борят.

Minwu
08-31-2013, 15:18
Смисъла е в смъртта.

white knight
08-31-2013, 20:55
Смисъла е в смъртта.
Ако наистина смяташ така, помоли някой да ти помогне в осъществяването на смисъла.

Minwu
09-07-2013, 17:52
Не се изказвай неподготвен.

white knight
09-08-2013, 02:24
Не се изказвай неподготвен.
Не казвай неща чути от филм или интернет. Ако наистина смяташ че смисъла е в смъртта, искам да ми обясниш по-подробно за това твое мнение(как се стигнал до него? Кое те подтиква да мислиш че то е вярно?....)

anonymous895156
09-08-2013, 05:35
Смисълът е в развитието. Има прогрес, има смисъл. Има регрес, има нещастие, но не по-голямо от това в застоя.
Смисълът е в преходността. Да си готов да забравиш и да загърбиш, но не само това - трябва да си подготвен и да забравят за теб.

Ivaaaaa
09-08-2013, 08:44
Смисъла е в смъртта.

обясни ми как точно си стигнал/а до това заключение
когато намериш своя 'смисъл' , той те кара да живееш, да продължиш напред
ти се стремиш към него
как така се стремиш към смъртта?

insprbL
09-08-2013, 08:51
И аз мисля че е в смърта човек живее за да умре, смърта е най голямата награда , най висшето постижение

white knight
09-08-2013, 17:58
И аз мисля че е в смърта човек живее за да умре, смърта е най голямата награда , най висшето постижение
Почвам да се отчайвам от повтарянето на една и съща глупост.

MaybachMusicGroup
09-08-2013, 22:03
Живееш за да умреш, а когато умреш преминаваш в по-високо ниво на същестуване. Нещо като енергиен източник или както "Християните" ги наричат "Духове"

Ivaaaaa
09-09-2013, 07:51
Живееш за да умреш, а когато умреш преминаваш в по-високо ниво на същестуване. Нещо като енергиен източник или както "Християните" ги наричат "Духове"

тогава мри, за да стигнеш по-бързо по-високото ниво на съществуване

Smith_6
09-09-2013, 16:56
Живееш за да умреш, а когато умреш преминаваш в по-високо ниво на същестуване. Нещо като енергиен източник или както "Християните" ги наричат "Духове"
Целта на религиите е да държи хората в страх и подчинение докато ти пикаят на главата. Да си вярващ е най-голямото и масово психично заболяване.

anonymous895156
09-09-2013, 17:25
Подкрепям те, защото липсата на страх от смъртта би улеснила много хората и би спънала всички религии в зародиш. Но не мисля, че е правилно да казваш, че живеем за смъртта - по-скоро за опита и знанията, които натрупваме.

Smith_6
09-09-2013, 21:46
Подкрепям те, защото липсата на страх от смъртта би улеснила много хората и би спънала всички религии в зародиш. Но не мисля, че е правилно да казваш, че живеем за смъртта - по-скоро за опита и знанията, които натрупваме.
Никой не може да каже дали има живот след смъртта. Никой не може да го докаже или отрече. Следователно трябва да правим каквото искаме през останалото ни "сигурно" време.

Chacho
09-10-2013, 08:32
Никой не може да каже дали има живот след смъртта. Никой не може да го докаже или отрече. Следователно трябва да правим каквото искаме през останалото ни "сигурно" време.

агнуздик сам макло ас

Smith_6
09-10-2013, 12:44
агнуздик сам макло ас
Трябва някой да седи и да ти превежда коментарите.

defender
09-10-2013, 13:02
Смит защо си толко прост.

Smith_6
09-10-2013, 13:06
Смит защо си толко прост.
Защо да съм прост не разбрах?
ПС. Имаш правописна грешка успех с намирането и.

Smith_6
09-10-2013, 13:07
Смисъла е в смъртта.
Davey Jones: Life is cruel. Why should the afterlife be any different?

defender
09-10-2013, 13:11
Защо да съм прост не разбрах?
ПС. Имаш правописна грешка успех с намирането и.

споко бе, просто се опитвах да те видя колко ти е акъла................. защото брато нали казваш, че атеистите на са били лесни за манипулация.

Smith_6
09-10-2013, 15:04
споко бе, просто се опитвах да те видя колко ти е акъла................. защото брато нали казваш, че атеистите на са били лесни за манипулация.
Не разбрах каква беше манипулацията.
ПС. Грешката беше че вместо "си" трябва да е "съм".

Chacho
09-11-2013, 12:30
Трябва някой да седи и да ти превежда коментарите.

Може и прав да превежда.

Otis_Driftwood
09-11-2013, 13:41
Мисля че, когато се говори за смисъла на живота, за смъртта и всичко останало, важно е първо да се дефинират понятията и да се изяснят грешните представи, които хората имат за тези понятия. Повечето хора си представят живота като един ограничен отрязък от време, в който трябва да постигнат някакви цели, в името на това да му придадат смисъл. Обратно, представата за смъртта е обвързана с едно чувство на крайност и неизбежност, пораждаща страх и обезсмисляща всичко. Загубването на живота изглежда толкова ужасяващо необратимо.
Но къде се крие основното логическо противоречие в цялата тази парадигма?
Ако в момента сме съзнателни за определено състояние , което ще наречем "Е", или Реалност, или съществуване или Живот, това автоматично немеква за друго състояние, което ще наречем "НЕ Е", или нереалност, или липса на съществуване или Смърт. Не можеш да знаеш едното, без другото. Двете са взаимно определящи се. За да придобие думата Живот смисъл, то неизбежно трябва да има смърт - именно това прави живота толкова... жив. Но ако смъртта е ужасяваща липса на съществуване, то какво бихме казали за липсата на съществуване преди да сме се били родили изобщо? И тук идва основното логическо противоречие - ние отъждествяваме Смъртта и липсата на съществуване с безсилието и загубата на всичко. Но всъщност е обратното - "Нищото" е нужно за да имаш "Нещо", защото без "нищо", няма изобщо да знаеш какво е "нещо". Няма как да видиш формата, без празното пространство отзад. Животът губи смисъла си без смъртта.

defender
09-11-2013, 14:34
^
само не разбрах, защо отъждествяваш живота с "нещото", а смъртта с "нищото"...................

Smith_6
09-11-2013, 15:00
Може и прав да превежда.
http://static.comicvine.com/uploads/scale_super/14/146053/3026884-i-see-what-you-did-there-and-i-like-it-thumb.jpg

Мисля че, когато се говори за смисъла на живота, за смъртта и всичко останало, важно е първо да се дефинират понятията и да се изяснят грешните представи, които хората имат за тези понятия. Повечето хора си представят живота като един ограничен отрязък от време, в който трябва да постигнат някакви цели, в името на това да му придадат смисъл. Обратно, представата за смъртта е обвързана с едно чувство на крайност и неизбежност, пораждаща страх и обезсмисляща всичко. Загубването на живота изглежда толкова ужасяващо необратимо. Но къде се крие основното логическо противоречие в цялата тази парадигма? Ако в момента сме съзнателни за определено състояние , което ще наречем "Е", или Реалност, или съществуване или Живот, това автоматично немеква за друго състояние, което ще наречем "НЕ Е", или нереалност, или липса на съществуване или Смърт. Не можеш да знаеш едното, без другото. Двете са взаимно определящи се. За да придобие думата Живот смисъл, то неизбежно трябва да има смърт - именно това прави живота толкова... жив. Но ако смъртта е ужасяваща липса на съществуване, то какво бихме казали за липсата на съществуване преди да сме се били родили изобщо? И тук идва основното логическо противоречие - ние отъждествяваме Смъртта и липсата на съществуване с безсилието и загубата на всичко. Но всъщност е обратното - "Нищото" е нужно за да имаш "Нещо", защото без "нищо", няма изобщо да знаеш какво е "нещо". Няма как да видиш формата, без празното пространство отзад. Животът губи смисъла си без смъртта.
Това ли те кара да ставаш сутрин? Вярно, никой не знае какво е живота или смъртта, но това не значи че в другото ще е хубаво, което от своя страна поражда страх.

defender
09-11-2013, 15:20
ако смъртта е нищо то никой нямаше да го е страх - кой го е страх от нищо............ но може и в човека да го има този вроден страх, защото може би наистина след смъртта има нещо от което да ни е страх. .............. според мен този страх е вложен и вроден в човека не случайно.

Smith_6
09-11-2013, 15:25
ако смъртта е нищо то никой нямаше да го е страх - кой го е страх от нищо............
Това получава титлата "най-голямата простотия казана в интернет пространството".

Otis_Driftwood
09-11-2013, 15:27
Това беше проста аналогия, но пропуснах да вникна в колективната парадигма за живота и смъртта. Пропуснах да дефинирам какво всъщност е живот. Най-важното което трябва да се отбележи е че хората са превърнали думата живот в обект, с най-висшата цел той да бъде притежание. "Моят живот", "Твоят живот" и т.н. - това е една абстрактна картина, която обхваща събитията в хронологическа последователност, естествено прикачена със съответния емоционален заряд на добрите и лошите преживявания. Тази дефиниция на "живот" обаче неизбежно е обвързана с колективните представи за добро и зло(а и за всичко останало), които рефлектират и върху индивидуалните възприятия, и по този начин дават една обща характеристика на живота. "Моят живот" щеше да изгуби смисъла си, ако го нямаше "Живота на другите", спрямо които да дам дефиниция за свои собствен живот. И все пак, живота е факт дори и без "другите". Ето защо тази представа за живот произхожда от социалното битие и действа адекватно в неговите граници, но не описва същността на думата живот. Това е понеже живота не е обект, за който можеш да кажеш че е мой или твой, добър или лош, праведен или грешен и т.н. Живота няма характеристика. Животът е действие, движение, промяна,всичко онова, което намеква за някаква форма на съществувание - това е основната противоположност със смъртта, която в своята същност е състояние на несъществуване. Там няма движение и промяна, понеже няма какво да се променя. И понеже смъртта не се състои само в прекратяването на живота(понеже това е част от самия живот), а като цяло в липсата на какъвто и да е живот, то сравнението на живота и смъртта с нищото и нещото смятам че е достатъчно адекватно.

defender
09-11-2013, 15:27
ами нали доктора отъждестви смъртта с нищото, ............. аз от това изхождам бе смитчо.

Otis_Driftwood
09-11-2013, 15:28
Това получава титлата "най-голямата простотия казана в интернет пространството".

Ахахахахха, наистина това обра точките.

Otis_Driftwood
09-11-2013, 21:43
[/img]

Това ли те кара да ставаш сутрин?
Нищо не ме кара да ставам сутрин, понеже животът не е външно явление, с което аз трябва да се "справям" или нещо подобно. Аз съм в живота и животът е в мен. Затова и в живота не изпитвам потребност от понятия като "смисъл" и "причина" - които са другото име на "оправдание". Това е просто игра. Повечето хора дотам са потънали в тази игра, че възприемат живота си като задължение, като да ходят на училище или да изхвърлят боклука. Социална парадигма за живот е превърнала живота в институция. Но как нещо толкова изначално, фундаментално и естествено, може да бъде задължение? По задължение ли дишаш или ти идва отвътре, като една изначална проява на твоята природа и живот?


Вярно, никой не знае какво е живота или смъртта, но това не значи че в другото ще е хубаво, което от своя страна поражда страх.
Страхувал ли си се от нещо преди да си бил роден? Да си нероден и умрял е все състояние на несъществуване, но това което прави смъртта толкова страшна е че всичко онова, което наричаш Аз, изградено през житейския ти път, ще спре да съществува. Ето това наистина плаши хората и поражда удобни концепции като тази за живота след смъртта и прераждането. Хората толкова искат живота им да има смисъл, че са готови да вярват в място, където животът продължава дори и след смъртта. Само и само да поддържат илюзията за живота си още малко, а защо не и завинаги. Грешниците пък привиждат наказание за греховете си там. Всичкото е човешка измислица. Проекция на желания и страхове.

defender
09-11-2013, 22:32
Всичко било проекция на желания и страхове ................... какво фундаментално, неоспоримо доказателство за философията ти за смъртта, живота, море, любов и още нещо............... с това и в магазина хляб не можеш да си купиш, а ти с него изведнъж ни доказваш всички житейски истини.

ПП: а как ще коментираш например, че точно тези хора, които са разпространявали и проповядвали вярата във времената на зараждане на християнството, са умрели за тази вяра и за това което са проповядвали, а и по време на живота си са били лишени от много неща заради тази вяра .............. това на желанията за живот или на страховете от смъртта го отдаваш.

Ако си на тяхно място да видим например ти за твоята философия за смъртта дали поне и 10 лева си готов да дадеш, камо ли дадеш живот си, или да се лишиш от някаква удобства. .............. ще се отречеш на 2-рата минута от това което философстваш за смъртта ................... защо ще се отречеш ли - ами защото дълбоко в себе си знаеш, че си дървен философ, ама тогава просто ще си го признаеш ....................... разбира си сега и без да си го признаваш ние си го знаем и няма смисъл да се стига до тия крайности.

BloodyDreamer
09-12-2013, 01:54
Всичко било проекция на желания и страхове ................... какво фундаментално, неоспоримо доказателство за философията ти за смъртта, живота, море, любов и още нещо............... с това и в магазина хляб не можеш да си купиш, а ти с него изведнъж ни доказваш всички житейски истини.

ПП: а как ще коментираш например, че точно тези хора, които са разпространявали и проповядвали вярата във времената на зараждане на християнството, са умрели за тази вяра и за това което са проповядвали, а и по време на живота си са били лишени от много неща заради тази вяра .............. това на желанията за живот или на страховете от смъртта го отдаваш.

Ако си на тяхно място да видим например ти за твоята философия за смъртта дали поне и 10 лева си готов да дадеш, камо ли дадеш живот си, или да се лишиш от някаква удобства. .............. ще се отречеш на 2-рата минута от това което философстваш за смъртта ................... защо ще се отречеш ли - ами защото дълбоко в себе си знаеш, че си дървен философ, ама тогава просто ще си го признаеш ....................... разбира си сега и без да си го признаваш ние си го знаем и няма смисъл да се стига до тия крайности.

Като махнем глупостите, поста се свежда до:

1. Вярванията и философиите не са разменна монета, вярата в каквото и да било няма да увеличи или намали паричните ти приходи, а заедно с това и материалните ти придобивки.
2. Християните са умрели за това, в което са вярвали.
3. Би ли умрял за това, в което вярваш?

defender
09-12-2013, 11:21
Като махнем глупостите, поста се свежда до:

1. Вярванията и философиите не са разменна монета, вярата в каквото и да било няма да увеличи или намали паричните ти приходи, а заедно с това и материалните ти придобивки.
2. Християните са умрели за това, в което са вярвали.
3. Би ли умрял за това, в което вярваш?

ами не само .............. най-вече наблягах на това че да си личи че "философа" към който се обръщам е тиква (която по негови думи е излетяла извън бариерата и се има за нещо повече от тиква).......... ...................... а другото стои ей така малко по-заден план ............. хихи. ................. всъщност не знаеш ли Божията заповед "на тикви не вярвайте" ........... е в Библията Бог го е казал по-малко по-културен начин изпълнен с любов........... докато естествено аз съм си простак.............. ама смисъла е същия

BloodyDreamer
09-12-2013, 14:10
ами не само .............. най-вече наблягах на това че да си личи че "философа" към който се обръщам е тиква (която по негови думи е излетяла извън бариерата и се има за нещо повече от тиква).......... ...................... а другото стои ей така малко по-заден план ............. хихи. ................. всъщност не знаеш ли Божията заповед "на тикви не вярвайте" ........... е в Библията Бог го е казал по-малко по-културен начин изпълнен с любов........... докато естествено аз съм си простак.............. ама смисъла е същия

Мисля да спра да ти спра да ти чета постовете, защото имаш прекалено много точки, прекалено малко запетаи и главни букви и говориш предимно (ако не изцяло) глупости. Просто споделям лични наблюдения.
Съгласна съм с Otis_Driftwood по темата. Нуждата от смисъл е проекция на страха. Всъщност аз се изказах преди няколко поста. И преди да ми зададете малоумни въпроси от сорта на "След като живота няма смисъл, защо не се убиеш? Какво те кара да продължаваш да живееш?", ще ви кажа - живея, защото мога. Интересно е, забавно е, харесва ми. За смъртта знам само, че е липса на живот (такъв какъвто го познаваме). Дали има прераждане, живот след смъртта и такива глупости - е, предполагам, че няма, но няма откъде да знам. Ако животът е безсмислен, то неговото прекратяване е също толкова безсмислено. Но животът ми харесва, а смъртта изглежда доста скучно занимание. Пък и все някога ще умра. Както казва Мечо Пух - "Rivers know. There should be no hurry. We shall get there someday." Защо да търся смъртта, когато тя сама ще ме намери?

Smith_6
09-12-2013, 14:40
Има два възможни отговора: или има живот след смъртта или няма. Ако има живот след смъртта, значи това което правя в момента няма да е от значение(най-вероятно защото ще се преродя в змия, гущер, хлебарка или бръмбар(може и човек но зависи от религията)). Ако няма живот след смъртта, то това което правим ще придобие още по-голяма безсмисленост поради факта че....просто след като умрем няма да можем да съжаляваме за това как сме си изживели живота. Ето тук се намесва смисъла на живота(за който всъщност е темата) чрез който ние ще си намерим нещо за правени докато изминат тези 25-50-100 години от това което наричаме живот. Не можеш да кажеш че смисъла е в смъртта, щом тя със сигурност ще дойде и е неизбежна.

defender
09-12-2013, 15:06
Мисля да спра да ти спра да ти чета постовете, защото имаш прекалено много точки, прекалено малко запетаи и главни букви и говориш предимно (ако не изцяло) глупости. Просто споделям лични наблюдения.
Съгласна съм с Otis_Driftwood по темата. Нуждата от смисъл е проекция на страха. Всъщност аз се изказах преди няколко поста. И преди да ми зададете малоумни въпроси от сорта на "След като живота няма смисъл, защо не се убиеш? Какво те кара да продължаваш да живееш?", ще ви кажа - живея, защото мога. Интересно е, забавно е, харесва ми. За смъртта знам само, че е липса на живот (такъв какъвто го познаваме). Дали има прераждане, живот след смъртта и такива глупости - е, предполагам, че няма, но няма откъде да знам. Ако животът е безсмислен, то неговото прекратяване е също толкова безсмислено. Но животът ми харесва, а смъртта изглежда доста скучно занимание. Пък и все някога ще умра. Както казва Мечо Пух - "Rivers know. There should be no hurry. We shall get there someday." Защо да търся смъртта, когато тя сама ще ме намери?

ок .............. все пак да кажа, че начина ти на мислене за смъртта доста повече ми допада ............... не се изказваш за смъртта като се имаш за някакъв самовглабил се дървен авторитет, а като нормален човек.


Има два възможни отговора: или има живот след смъртта или няма. Ако има живот след смъртта, значи това което правя в момента няма да е от значение(най-вероятно защото ще се преродя в змия, гущер, хлебарка или бръмбар(може и човек но зависи от религията)). .

според моята религия не се прераждаш а продължаваш да съществуваш на съзнателно ниво в свят със закони различни от материалните. не на физични закони, а на духовни закон, закони на съзнанието. Тук човек просто трябва да си създаде правилните настройки на съзнанието, защото там вече няма изменяемост и време.

Smith_6
09-12-2013, 15:14
според моята религия не се прераждаш а продължаваш да съществуваш на съзнателно ниво в свят със закони различни от материалните. не на физични закони, а на духовни закон, закони на съзнанието. Тук човек просто трябва да си създаде правилните настройки на съзнанието, защото там вече няма изменяемост и време.
Ще се види какво следва след смъртта.
Какво имаш в предвид под закони на съзнанието?

defender
09-12-2013, 15:25
ами начина ти на мислене - съзнанието тук си изгражда някакви негови си закони по които формира мислите си.

Smith_6
09-12-2013, 17:09
ами начина ти на мислене - съзнанието тук си изгражда някакви негови си закони по които формира мислите си.
Значи ще отидеш в свят в който ще си бог? Не бих отказал да бъда в такъв свят. :D

Minwu
09-15-2013, 10:50
Не казвай неща чути от филм или интернет. Ако наистина смяташ че смисъла е в смъртта, искам да ми обясниш по-подробно за това твое мнение(как се стигнал до него? Кое те подтиква да мислиш че то е вярно?....)
Много е просто. Развиваш се или не, забогатяваш или не, обичаш или не - накрая всички умираме.. каквото и да правим, накрая всички стигаме на едно място - под Земята :D. Не вярвам в ад, рай, Бог... Преди хората са имали смисъл - напр. да си направят семейство за да се продължи поколението. А аз сега, ако не си родя 1 детенце какво ще стане? Някоя циганка ще компенсира за мен... :D Така стигнах до това :)
Смисълът за мен, красивото в живота е свободата да избереш за какво да умреш.

Ivaaaaa
09-15-2013, 10:56
Много е просто. Развиваш се или не, забогатяваш или не, обичаш или не - накрая всички умираме.. каквото и да правим, накрая всички стигаме на едно място - под Земята :D. Не вярвам в ад, рай, Бог... Преди хората са имали смисъл - напр. да си направят семейство за да се продължи поколението. А аз сега, ако не си родя 1 детенце какво ще стане? Някоя циганка ще компенсира за мен... :D Така стигнах до това :)
Смисълът за мен, красивото в живота е свободата да избереш за какво да умреш.

http://www.youtube.com/watch?v=Gu7ftu__LZk

Minwu
09-15-2013, 11:07
^^ ако можеш да ме обориш, давай (:

Ivaaaaa
09-15-2013, 11:13
не могаааааааааа

много е сложно и НЕООБРИМО

white knight
09-15-2013, 13:14
Много е просто. Развиваш се или не, забогатяваш или не, обичаш или не - накрая всички умираме.. каквото и да правим, накрая всички стигаме на едно място - под Земята :D. Не вярвам в ад, рай, Бог... Преди хората са имали смисъл - напр. да си направят семейство за да се продължи поколението. А аз сега, ако не си родя 1 детенце какво ще стане? Някоя циганка ще компенсира за мен... :D Така стигнах до това :)
Смисълът за мен, красивото в живота е свободата да избереш за какво да умреш.
Смисъла на живота и смисъла на смъртта може за някой да е едно и също нещо, но то със сигурност не е постигането на едното от двете. Вярно е, че всичко което правим е безсмислено до някаква степен но все пак трябва да правим нещо и да се борим за нещо.

Smith_6
09-15-2013, 13:24
Смисълът за мен, красивото в живота е свободата да избереш за какво да умреш.
Значи да не търся за какво да живея ами за какво да умра? Какво ми пречи след като изпълня тази "цел" да не се самоубия(или да не допусна да ме убият)? Така ще мога да изпълня още много "цели".

BloodyDreamer
09-16-2013, 18:43
Мисля, че той имаше предвид да намерим нещо, за което да сме готови да умрем. Демек когато намерим това нещо, сме открили смисъла на живота си.