PDA

View Full Version : Депресия или ... ?



XTREME_
07-10-2013, 19:44
Здравейте :( Имам един голям проблем и не знам как да го реша ... реших да си излея всичко, пък каквото ще да става.. :Д
Таа...цяло лято ми е много зле.Нямам желание за нищо.Чувствам се пренебрегната и изоставена, без приятели (а имам такива, но не достатъчно близки, нямам най - добър...всички са ми просто .. приятели :( ) . Най - лошото е, че започнах да не чувствам нищо.Разбирате ли, нищо.Най - вече вълнение.Смисъл, не се вълнувам за почти нищо, защото всичко ми е безразлично.Изкарвам си го на най - близките хора.Заедно с това паметта ми е понижена, реве ми се постоянно, изпитвам нужда да остана сама все по - често, мисълта ми не е толкова ясна както преди.Концентрацията ми е понижена.Също така се чувствам доста отпаднала, постоянно ми се спи, а от няколко дена спя по 12 - 13 часа, след което се уморявам някъде на обяд и целия ден ми се спи.Уморявам се от най - малкото нещо.Имам чувството, че никой не може да ми помогне и си мисля дали ще съм така цял живот.Винаги е имало тръпка през лятото.Всяко лято си има история.Случват се интересни неща.Не, че не ми се случват ... просто не усещам тръпката, вълнението, щастието и т.н.Сигурно съм единствената такава ... имам желанието да отида някъде, където никой няма да ме закача и тва е.Да си ме оставят да страдам сама.Един ден да остана сама вкъщи на компютъра и се отчайвам тотално.Просто не мога да се отпусна.
Таа ... имаше и още, но ги забравих (естествено) съжалявам МНОГО за разбърканата тема, просто ...

XTREME_
07-10-2013, 20:17
Някой... ? :D

sweetmony
07-10-2013, 20:18
Не си единствената и аз отскоро започнах да се чувствам така .. Моля, помогнете ..

NikafNqkaf
07-10-2013, 20:20
А, споко и аз съм имал такива моменти :D Еми да, яко си саднала. Просто имаш прекалено много очаквания, които са неоправдани и за тва ти е кофти. Сигурно си чакала лятото и си викала: ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЛЕЛЕ, кво ше е якоооооо тва лято, ше се разбияяяяяяя, ще ми е кеф, а-у. Ма накрая нещо не е тръгнало, както трябва и резултата е саД, саД, Саад.
Та, като си нямаш приятели ще ти трябва приятел. Аз съм свободен, ще измислим нещо ;) ;) (хахаха). Ся най-вероятно не си излизала от много време.

Тва тряя ти е първата крачка към щастието :D Освен, ако не ти е по-кеф да се депресираш де. Като не те кефят приятелките ти, излизаш сама, накипряш се, прически, токове, поли, секси неща, а-у и отиваш на разходка. Можеш да седнеш на по-оживено място и да си намериш нови хора. Ако не, както казах съм свободен, пхахахаха.
Та излизай често, ако тряя за супер, хипер бърза разходка 30 мин и се връщаш пак. Заеби всички очаквания е другата крачка. Когато нямаш очаквания - не си разочарована. Просто се пускаш по вятъра и - да става квото ще, хич да не ти пука. Постави си няква цел, примерно - кво би ти било кеф да правиш, какво би те направило щастлива. Остановяваш го и почваш да работиш за него. Ако те мързи и не ти се занимава си спомни за кво го правиш.

Правиш го, за да не си 99999 годишна пенсионерка. Правиш го за да не си депресирана, да не ти е тъпо. Правиш го, за да ти е супер кеф и да си изкараш най-якото време евър.

hipster
07-10-2013, 20:38
Според мен се запиши на някакъв спорт,запиши се на някакв курсове,по някой език,който винаги си искала да научиш,например,научи се да свириш на някой инструмент,прочети някоя хубава книга,вземи си домашен любимец за който да се грижиш (ако родителите ти разрешават).Има и още тооолкова много неща,просто си намери нещо с което да се занимаваш. :)

XTREME_
07-10-2013, 21:02
NikafNqkaf, Нее ... всъщност сега осъзнах, че това ми е от много отдавна.Даже не се вълнувах за лятото, толкова ми беше зле...около мен ставаха неща, виждах хора, просто не ми пукаше. :(
Мерси много за помощта ии .. предложението :D ще си помисля

hipster, мерси много и на теб

yakuza_
07-10-2013, 21:11
И все пак имаш мен ...

NikafNqkaf
07-10-2013, 21:33
Мерси много за помощта ии .. предложението :D ще си помисля

Да бе, до ся обясняваше тука фермани, как не ти пука за никой и си безчувствена, пък ся искаш да ме заблудиш, че ще си мислиш, не на мен тия. :D Очаква ни връзка, като тази:


Имам връзка с момче от 7 месеца ... обикновенно излизаме една групичка от около 10 човека и с него си се прегръщаме целуваме и т.н. нормално държание за гаджета . Да , но от почти 3 седмици не сме се виждали и първата седмица си писахме често и той ми казваше как ме обича и всякакви сладки неща и така ... втората седмица не толкова много и общо взето почти всеки ден го питах дали ще излиза , но все не можеше или не му се излиза ....
...и от тогава вече не си пишем често и общо взето ако аз не му пиша първа няма да си пишем дори понякога вижда какво съм му писала , но не отговаря и просто ...

Та, първата седмица ще ми говориш сладки неща и ... накрая за 7 месеца ще се видим още 2 пъти ... тотален игнор ... което принципно ме устройва, като вариант, хахахаха. Бтв, сигурна ли си, че въпросното момче не си ти, и ся само се правиш на момиче тука, за камофлаж, а всъщност дълбоко зад маската седи един истински СЪРЦЕРАЗБИВАЧ?

Но както и да е, и така ми допадаш ... ще се игнорираме на воля - 29/7. :3

abi4kota
07-10-2013, 22:10
Според мен се запиши на някакъв спорт,запиши се на някакв курсове,по някой език,който винаги си искала да научиш,например,научи се да свириш на някой инструмент,прочети някоя хубава книга,вземи си домашен любимец за който да се грижиш (ако родителите ти разрешават).Има и още тооолкова много неща,просто си намери нещо с което да се занимаваш. :)
Много добър съвет! ;)

XTREME_
07-12-2013, 20:44
Да бе, до ся обясняваше тука фермани, как не ти пука за никой и си безчувствена, пък ся искаш да ме заблудиш, че ще си мислиш, не на мен тия. :D Очаква ни връзка, като тази:



Та, първата седмица ще ми говориш сладки неща и ... накрая за 7 месеца ще се видим още 2 пъти ... тотален игнор ... което принципно ме устройва, като вариант, хахахаха. Бтв, сигурна ли си, че въпросното момче не си ти, и ся само се правиш на момиче тука, за камофлаж, а всъщност дълбоко зад маската седи един истински СЪРЦЕРАЗБИВАЧ?

Но както и да е, и така ми допадаш ... ще се игнорираме на воля - 29/7. :3

Понякога си противореча. :lol: :lol: :lol:

И мен този вариант ме устройва ... може и аз да съм, нищо не се знае :D :D :D

NikafNqkaf
07-12-2013, 21:12
Долетя ти асоциален пощенски гълъб. Можеш да си провериш пощата, ако не ми вярваш :/

yakuza_
07-12-2013, 21:23
Защо ме избягваш ...

DeniseWallace
07-13-2013, 16:35
Провери как са ти щитовидните хормони, ако са в ред няма да е зле да посетиш психотерапевт. Казвам го от личен опит. Така чаках, виках си, че ще ми мине, ама не и не.. става по-зле и по-зле

IncredibleMe
07-13-2013, 21:32
Напълно съм съгласна! Аз се чувствах по същия начин доста дълго време и накрая отидох на лекар и се оказа че имам проблем с хормоните.. Не казвам, че и ти имаш, но нищо не ти пречи да се посъветваш с личния си лекар за всеки случай. :)

yakuza_
07-13-2013, 21:44
Напълно съм съгласна! Аз се чувствах по същия начин доста дълго време и накрая отидох на лекар и се оказа че имам проблем с хормоните.. Не казвам, че и ти имаш, но нищо не ти пречи да се посъветваш с личния си лекар за всеки случай. :)

Какво ти предписаха? Аз забелязвам, че от година-две всичко ми е мега безразлично, липсва ми концентрация и нямам желание за нищо :D Супер меланхолия.

NikafNqkaf
07-13-2013, 21:46
Антидепресанти ... ся съм на такива ... не помагат. Още повече садвам :/

yakuza_
07-13-2013, 21:51
Аз не бих казал, че се чувствам депресиран :lol: Просто меланхолия.

petinkatap
07-13-2013, 23:15
И аз съм така, ходих при личната си лекарка и ми каза,че хормоните ми са в ред. :( Какво да правя?

IncredibleMe
07-14-2013, 07:56
Какво ти предписаха? Аз забелязвам, че от година-две всичко ми е мега безразлично, липсва ми концентрация и нямам желание за нищо :D Супер меланхолия.

Ами оказа се, че имам проблеми с щитовидната жлеза и със сигурност трябва да пия някакви хапчета и то до края на живота ми.. но мама не беше съгласна да ги почвам и сега в края на месеца ще ми изследват кръвта отново, и ако се потвърдят същите резултати, тогава вече хапчетата не ми мърдат. Доста е объркано и още не знам как се казват, но със сигурност няма да са антидепресанти или нещо такова. :)

purplegrass
07-14-2013, 14:43
Ами оказа се, че имам проблеми с щитовидната жлеза и със сигурност трябва да пия някакви хапчета и то до края на живота ми.. но мама не беше съгласна да ги почвам и сега в края на месеца ще ми изследват кръвта отново, и ако се потвърдят същите резултати, тогава вече хапчетата не ми мърдат. Доста е объркано и още не знам как се казват, но със сигурност няма да са антидепресанти или нещо такова. :)
Писах ти на лично, ако може да ми отговориш ?

IncredibleMe
07-14-2013, 16:13
Писах ти на лично, ако може да ми отговориш ?


Отговорих ти :) Виж ако нещо не си го получила ще го изпратя отново

SomeRandomNerd
07-14-2013, 23:02
Напълно ми е познато чувството. Правих си планове за лятото, а сега по цял ден стоя сама пред компютъра. И като някой ме извика, аз искам да изляза, но нещо в мен ме спира и измислям оправдание. Искам да се забавлявам, но не искам и да излизам навън. Просто не знам защо. И миналото лято бях така, но поне излизах от време на време и не съм го запомнила с толкова тъжни чувства, както сега. Не знам на какво се дължи моето нежелание да излизам навън.....

102
07-14-2013, 23:04
Има такава болест, едва ли страдаш от нея, но има.

scrooper
07-14-2013, 23:31
Ох, и на мен ми се е случвало. Но погледнато от сега, не е било без причина. Разни проблеми у дома, в училище, с приятелите или със здравето. И както по-нагоре стана дума - нереалистични очаквания и последващо разочарование. Това чувство за празнота и безразличие може да се приглуши по метода на самовнушението. Освен това, като тръгнеш на фитнес (примерно) при някой строг треньор да те навика хубаво, да видим дали нещо няма да трепне в теб :д Бори се срещу тая Summertime Sadness че наесен ще съжаляваш!

102
07-15-2013, 00:14
@scrooper, а за смъртта мислил/а ли си ?

AnarchyBoy
07-15-2013, 01:18
Вместо да вземаш нек'ви антидепресанти, се стегни и всичко ще се нареди..!! ;)

abvd
07-15-2013, 13:32
ехххх този пубертет ще ви съсипе скоро ......... и аз бях така когато бях на 14 единственото ми решение беше да почна да се занимавам със спорт и да наистина че от спорта имаше подобрение .. не бях толкова отпаднал и т.н. btw пробвай да запълваш това отрицателно време със разходки по възможност ако имаш домашен любимец като например кученце разхождай го .. така няма да ти е смотано , депресирано дори и самотно. Ако пък това не ти харесва като идея и нямаш кученце :D вземи си намери некое гадже ;) или започни някакви тренировки!