PDA

View Full Version : Помогнете ми (проблем свързан с бягане)



IvoKoev
07-11-2013, 06:33
Здр на всички! Моля помогнете ми: на 14 години съм (почти на 15), висок съм 192см
и тежа 65.9 килограма и тичам адски бавно. Всички казват че трябва винаги да съм
ги изпреварвал защото съм имал много дълги крака и тн. Как мога да си реша този
проблем? Моля кажете ми.

BoneAO
07-13-2013, 06:54
Тичай. Единственият начин да станеш по-добър в нещо е като го практикуваш. Тичане с бавно темпо ще ти помогне за издръжливост, а спринтовете ще те направят по-бърз. Аз играя баскетбол и да ти кажа, че по-високите са по-бавни в повечето случаи. А също така можеш и да погледнеш техники за спринтиране в youtube. Успех!

Everyone.leaves.
07-23-2013, 18:51
Просто почни тренировки по лека атлетика.Аз бях по същия начин,започнах с леката атлетика,треньорът ми оправи техниката и сега съм в спортно училище,ходя по републикански първенства и постигам резултати,от които оставам доволна,както аз така и треньорите ми. :)

Rei
08-09-2013, 16:17
мисля, че първо трябва да почнеш с "бавното тичане" , което ще помогне на краката ти да станат по-издръжливи, да нямаш мускулни трески и да тичаш на по-голями разстояния. А бързина можеш да постигнеш след това.

rositzza
08-14-2013, 13:34
Учителката ми по физическо ми казваше, че по-ниските винаги тичат по-бързо и пъргаво от високите :D

ge6aaaa3
08-14-2013, 13:53
И аз бягам доста бавно... От малък карам колело и имам здрави крака, но стане ли въпрос за бягане, не ме търси. Започнах да ходя да потичвам по някой километър и сега съм значително по-добре от преди, но спринта не ми се получава. Според мен, ако си го нямаш като заложба, не чакай кой знае какво. Всъщност, защо ти е толкова важно бягането?

maldini
08-14-2013, 14:08
Учителката ми по физическо ми казваше, че по-ниските винаги тичат по-бързо и пъргаво от високите :D

Юсеин Болт е от най-ниските