PDA

View Full Version : Лющене , зачервяване и сърбеш на кожата около носа.



Snoopdog3
07-11-2013, 06:35
Здравейте,
От миналото лято възникна тоя проблем.Кожата около носа и на челото ми е червена много суха и се лющи.Когато се изкъпя става още още по зле.Кожата при зачервеното място пада цялата все едно са гъбички и става още по червено.
Ходих при няколко лекара.Първият ми изписа Dermovate,който в началото ми помогна но след това пак се появи този проблем.Пак пробвах с него но вече нямаше ефект.След няколко месеца отидох на друг лекар.Той ми каза че това е нещо свързано с акнето по лицето и че ако мажа някой козметичен крем против акне ще ми помогне.Изписа ми Lysaplha gel и крем.От този крем кожата ми стана още по суха, всякаш се получи още един слой кожа отгоре,още по червена- даже и ми щипеше.Вече незнам какво да правя.Моля ако някой е имал такъв проблем и се е отървал от него да ми пише.
Благодаря предварително.

Minwu
07-14-2013, 03:16
Ти си това, което ядеш. Започни да четеш и си избий от главата, че хапчетата лекуват! Не отричам медицината. Ако те размаже някоя кола на улицата лекарите са способни да те съберат, но системата толкова много е "напреднала"... Фарма-компанийте изкарвят милярди, а в уни-тата ги учат само как да ви тъпчат с хапове... Ти си помисли дали цял живот ще се тровиш или ще поемеш отговорност за себе си.

Щеше да е добре да дадеш малко информация за себе си, но хората така са си свикнали от толкова много ходене по доктори. Казваш си симптомите, изписват ти хапове, след време болеста се връща и пак така. (:

За да се изкорени проблема трябва първо да се открие, нали? Ако желаеш да поговорим сериозно ми дай повече информация за да себе си (години, начин на хранене, болести, който ги имаш от много време, каквото и да ти се стори ненормално), иначе не става.

yakuza_
07-14-2013, 05:01
Аз имам нещо подобно и ми казаха, че е хронично, също мн суха кожа и се лющи. Така че винаги ще трябва да се мажеш с нещо, по-добре си вземи някой по-нормален крем за лице, без мн глупости в него.

SnuEEp
07-14-2013, 20:13
Здравейте,
Аз съм автора на темата...забравих си паролата на предния ацц.
Значи незнам какво да кажа за себе си... мисля че нямам никакви алергий,на 19 години съм,болести-късоглед съм,мисля че не е от значение.Като малък имах много нечиста кръв -това ще рече че ми излизаха много избиви и цирей ,но от няколко години насам не съм имал такъв случай.Храня се от така наречените бързи закуски до всякъв ви домашни манджи,супи и чорби.Също пия доста мляко.Чат пат газирани напитки.Обичам салата от домати и краставици :).Първият лекар дето ме прегледа ми каза да намаля кафето ,газираното и шоколада за да може да се причисти организма ,но не помогна.А сега се мажа със мас с невен вечерта,която ми подържа кожата по мазна и по тоя начин няма люспене и гледам че малко зачервявянето изчезва ,сърбеж си имам понякога ,но като се изкъпя и попадне вода в зачервената зона и започва кожата да се измива пак започва повече да се зачервява..

ameli
07-14-2013, 20:18
Вземи си обикновено кремче - Бочко, Здраве.. не ти трябват тия скъпи и ненужни химии.

Minwu
07-14-2013, 20:32
Мога да ти дам природосъобразни съвети за лекуване на проблема, но това не е вълшебна пръчица и трябва време, както за всяко друго нещо. Ти ще си решиш какво да правиш.

Като за начало направи 3 дни само на плодове 1-2кг. (сега сезона е много подходящ; препоръчвам круши, ако ги обичаш) за да изхвърлиш малко токсини от тялото си и да го подготвиш. Поне по време на лечението се опитай да ограничиш месото до минимум, а млякото... ако имаш възможност да си го купуваш от някоя бабка на пазара(био) няма да е проблем, но все пак не прекалявай. Яйца, мазни сирена, кашкавал - твърдо НЕ. Втората седмица направи един ден само на вода, третата - 2 дни, четвъртата - 3 дни. В този период е 99% вероятно проблема да се изостри, но това не трябва да те притеснява. Това е признак, че тялото ти те лекува. Вярвам, че след тези неща би трябвало всичко да се нормализира, но все пак ако се окаже упорит симптом започни по същия начин сухо гладуване (ако се стигне до там ще ти обясня по подробно). Един ден сухо = 2-3 дни само на вода...

Ако се сетя още нещо ще пиша, а и теб ако нещо не ти е ясно не се притеснявай да попиташ. (:

п.с. по начина, който го описваш го виждам като страшен обрив, но като гледам какво те съветват другите може и да съм збъркала... А и ако се навиеш да направиш тези неща след това сподели какво е станало. Имам наблюдения над един приятел, който си пооправи зрението за около 60 дни гладуване (не на веднъж разбирасе), а не можеше да излезе навън без очилата си...

SnuEEp
07-14-2013, 21:11
Това е доста трудна диета...незнам дали ще успея да издържа по същия начин по който го описваш.А до амели ,крем здраве хидратираща версия не ми помогна..

Minwu
07-15-2013, 11:07
То зависи колко силно искаш да премахнеш проблема с алтернативна медицина. + това бързо се свиква, трудно е първите пъти. Аз в момента съм 18-ти ден на вода. :) Един път като видиш какво прави гладуването с тялото ти и не можеш да спреш.