PDA

View Full Version : Към момчетата - какво мислите за съвременните момичета?



Страници : [1] 2 3

procter
07-11-2013, 11:24
Здравейте. Искам да попитам мъжката част от форума по-специално, но може
и дамите да се изкажат. Въпросът е следният: Харесват ли ви съвременните момичета,
техните ценности, стил и маниери. Имам предвид тези от тях, които са т.нар. еманципирани,
независими, предполагам сещате се за какво говоря. Голяма част от тях са с отношение
към секса и любовта като на средностатистически мъж. Носят се с модни дрешки,
големи очила, посещават редовно солариум, спазват диета и т.н. Сега, преди да бъда
обвинен в най-различни грехове, искам да подчертая, че се интересувам от мнението
ви относно цялостната личност на гореспоменатите девойки, а не само от външността
им, защото едва ли има някой, който би отрекъл тяхната сексуална привлекателност, дори
провокативност, която аз лично намирам дори за леко отблъскваща. Наясно съм,
че начинът ми на мислене не е модерен и е доста вероятно да се сблъскам с груби
назовавания, но съм склонен да поема този риск. Е, как мислите?

babity
07-11-2013, 11:28
Това, че си поддържаш външния вид откога има определящо значение за това какъв човек си? И откога е нещо лошо? И още един въпрос за размисъл. Защо за мъжете да е приемливо да си развяват гениталиите, а жените да трябва да си надяват расото?

Chacho
07-11-2013, 11:41
Аз искам да питам какво мислите за хора като автора, които вече n-та година са захапали стереотипа на чалгарките (които бяха фешъни, после кифли)? Представят го винаги по един и същи начин - две-три думи за външността, изключителна пошлост и суета, безсърдечие и празноумие. Говори се така, сякаш хем е едва ли не основно културно течение, хем е масово одобрявано или поне привидно некритикувано.

Не мислите ли, че такъв тип хора, които повдигат въпроса по гореспоменатия начин, търсят внимание, имат комплекс за малоценност, чудят се на фона на какво да изпъкнат, успяват да открият един оплюван образ, излизат пред хората, храчат се и те върху него и чакат одобрение от останалите, че са взели правилната страна, за да затвърдят за себе си, че са будни хора със здрави ценности, тъй като единствения начин да стигнат до това потвърждение е да чуят аплодисментите на масовката, да не ги отхвърли, без да имат нуждата фиктивния им злодей да е герой на реалността.

procter
07-11-2013, 11:44
Не съм споменал поддържането на добър външен вид като определящо за това добър или лош човек си, дори смятам това за нещо от изключителна важност, не харесвам немарливостта. Става дума за друго, за благоприличие. Има разлика между това да си чист и спретнат, с хубави дрехи и поддържан външен вид и това да ходиш полугола в стил поп-фолк певица (без лоши чувства към жанра). Харесва ми женствеността, но не и непремереността. Надявам се с това да отговарям донякъде на първия въпрос, а относно втория - изобщо не смятам за по-приемливо мъжете да правят същото. Но кое същност кара момичетата да се държат по този начин - дали наистина се чувстват добре от това или се дразнят от двойния стандарт между момчета и момичета и се сремят към някаква поне за мен криворазбрана равнопоставеност. Изразявам личното си мнение и не искам да обидя никого.

procter
07-11-2013, 11:47
Чачо, донякъде си прав, братле. Наистина имам нужда да чуя от други хора, че не съм единствения оцелял с такъв начин на мислене. А това явление, което описвам и както ти правилно си усетил, ме тревожи и ме кара да се притеснявам дали нещо не съм изпуснал нишката, изобщо не е характерно само за чалгарите вече, то е навсякъде.

babity
07-11-2013, 12:07
Всеки живее живота си както сметне за добре, защо изпитваш толкова силна необходимост да категоризираш хората? Живей си според собственото верую и не се оглеждай толкова встрани. Живота е достатъчно многообразен и рано или късно, при правилен подход от твоя страна, ще те събере с хора, които ти пасват. Зак'во трябва да гледаш, още повече да плюеш, в чуждото канче?

Миналото лято и аз се разчекнах (с помощта, разбира се, на много приятели и доброжелатели) между това, което искам да правя и това, което ми се налага като морал. Еми, няма едно хубаво. Винаги някой те критикува за нещо. Отношенията ми с хората са емоции. Сега емоцията е хубава - значи се виждаме/излизаме/прибираме се/правим секс/ходим наляво надясно/чувствам се добре. Утре вече не е толкова хубава, всеки по пътя си и не виждам нищо лошо в това. Ако се стараеш да обираш позитивите на всяка ситуация точно толкова, колкото усърдно се опитваш да поставяш рамки, ще си мноооого щастлив човек.

Chacho
07-11-2013, 12:10
Чачо, донякъде си прав, братле. Наистина имам нужда да чуя от други хора, че не съм единствения оцелял с такъв начин на мислене. А това явление, което описвам и както ти правилно си усетил, ме тревожи и ме кара да се притеснявам дали нещо не съм изпуснал нишката, изобщо не е характерно само за чалгарите вече, то е навсякъде.

Не си единствения оцелял с това мислене, за съжаление. За тинейджърската възраст не е притеснително, но е паразит у зрелия човек, щото е абсурдно да се самоубеждава, че предразсъдъците са просто различно мислене.

NikafNqkaf
07-11-2013, 12:10
Бе никога не съм бил ЗА модни течения и глупости. Никога не ми е и пречило обаче. Всеки има свободата да прави квото си иска, ако ще и с клоунски нос да се разкарват по улицата, ако ще да са голи, тяхна работа. Стига да не си правят събрания и да развяват плакати - вижте ни, да не ми навлизат в личното пространство по никакъв начин.

Та не схващам защо на вас ви пречи?

А на въпроса защо го правят, отговора е най-често: защото са овце. Те следват. Има естествено изключения, но "проблемът" е най-често в следването и идолите.

Личността им, начинът им на мислене и маниерите им. Въпреки факта, че слушам рок музика се разбирам повече с хора, които слушат чалга. Тука нямам предвид кифли, с които си говорим за тонове фондютен, маски за коса, нямам предвид и мъже, с които единствените ни теми на разговор са чалга певици, чалга дискотеки и солариуми. Говорим за хора, които въпреки, че слушат музиката и се кефят на културата са запазили индивидуалността си. Лично аз имам много такива познати.

Така че и тук, КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА?

anonymous708973
07-11-2013, 12:22
Голяма част от тях са с отношение
към секса и любовта като на средностатистически мъж.

Аз се гордея с това, впрочем.

Но това по никакъв начин не съвпада с останалото описание: тези с големите очила, солариумите, редовните дискотеки и полуразмазаните снимки, на които се виждат я цици, я крака, далеч не са с това отношение. Напротив - те или са принцески, или мъжемелачки. Пардон... или се мислят за принцеси, или за мъжемелачки.

Ако не си съгласен, мога да ти пусна няколко фб статуса от една позната.

procter
07-11-2013, 12:29
Извинявам се, ако темата ми звучи като осъждане правото на избор на когото и да било, изобщо не целя това. Не осъждам нито музикалния избор, нито сексуалния. Просто искам да чуя какво мислите за хората, които правят избора, описан по-горе. Разбира се, че всеки има право да живее както сметне за добре. Аз само питам дали вие намирате това за "добре". Благодаря ви за мненията и на Чачо за загрижеността за психичното ми здраве и безплатната психоанализа :)

NikafNqkaf
07-11-2013, 12:33
Аз само питам дали вие намирате това за "добре"

Не го намирам за яко. Не го намирам и за тъпо. Предполагам, че в такъв случай мнението ми е: добре. :D

marilyn
07-11-2013, 12:36
Всеки си отговаря за себе си. Има и хора с ценности. Казвам хора, защото е глупаво да делим на мъже и жени. То сега аз да почна да се оплаквам, че днешните мъже са простаци, мърльовци... аре моля ви се... когато човек си подбира средата си намира хора, с които си пасва.

procter
07-11-2013, 12:40
Радвам се, че тук има толерантни хора, а не само дървени философи. Толерантността, разбира се е хубаво нещо, но не е това, което провокира любопитството ми. Всеки има някакви ценности, това е повече от ясно. По-скоро въпросът е доколко ги споделяме. Намираме ли ги за добри или не. Не става дума за осъждане ценностите на другите, а за изразяване гласно на собствените.

Chacho
07-11-2013, 12:42
Извинявам се, ако темата ми звучи като осъждане правото на избор на когото и да било, изобщо не целя това. Не осъждам нито музикалния избор, нито сексуалния. Просто искам да чуя какво мислите за хората, които правят избора, описан по-горе. Разбира се, че всеки има право да живее както сметне за добре. Аз само питам дали вие намирате това за "добре". Благодаря ви за мненията и на Чачо за загрижеността за психичното ми здраве и безплатната психоанализа :)

Не го намирам за добре, но не го намирам за съвременно, нито за масово, нито често срещам хора, които отговарят на всичките изброени критерии наведнъж.

И тук се пускат повече такива теми със същия въпрос, отколкото има кифли по улиците. Прави ми впечатление, че точно този предразсъдък у хората ги кара да подценяват привидно пошлите, защото зад маската на марковите очила могат да се крият също стабилни ценности.


И във връзка с последният ти коментар, ценностите ми диктуват да не окачествявам като добро и лошо. Не ходя с такива дрехи и не съм суетен - тениска, маратонки и дънки са ми достатъчни. Не го намирам за по-добро от алтернативите, смятам, че са подходящи за мен и характера ми. Не се ограничавам в израза на сексуалността ми, но не го окачествявам като правилно, а като мой личен приоритет, обвързан с характера ми в цялост, който е несъпоставим на чуждия.

Мисля, че вече личи, че за мен външността и нагласата към секса не са фактор за оценката ми на човека. Оставям ги като избор, който не може да бъде добър или лош, може да бъде само личен. Нямам основа, на която да ги съдя.

procter
07-11-2013, 12:43
Според мен е по-масово, отколкото мислиш, поне в моята среда. Благодаря ти за мнението. Съгласен съм, че това е стереотип, а предразсъдъците на са добър съветник, но това е силата на асоциативното учене. Ако достатъчно често се съчетават гореописаното поведение и разочарование или друга негативна последица, е напълно нормално хората да изградят стереотипи. Това е част от човешката природа, за съжаление времето ни на този свят е малко, за да дадем равен шанс на всички и да ги опознаем.

procter
07-11-2013, 12:58
Интересно е също, че често когато темата е сексуалния морал на жените, последните винаги си бършат ръцете със "защо мъжете, които го правят са плейбои, а жените - к**ви". Защо мислите, че е по-логично (както е модерното разбиране) жените, които го правят, да бъдат определени като вървежни, а не мъжете като к**ви?

NikafNqkaf
07-11-2013, 13:13
защото зад маската на марковите очила могат да се крият също стабилни ценности.

Абсолютно. Често съм се убеждавал точно в това.


По-скоро въпросът е доколко ги споделяме. Намираме ли ги за добри или не.

За конкретните от теб въпроси:


Голяма част от тях са с отношение към секса и любовта като на средностатистически мъж.

Да, това ме кефи. Моето мнение е, че по-голямата част от жените искат да се чукат, точно толкова, колкото искаме и ние - мъжете. Просто не са открити по въпроса и са затрупани със стереотипи, че едва ли не трябва да си пазят девствеността до сватбата. Ако говорим пък за крайност - да спят всяка вечер с различен - мисля, че мнението на повечето от нас ще е еднозначно. Но в нормалния случай е нещо готино.


Носят се с модни дрешки

В това не виждам нищо лошо. Тва, че аз например никога не бих облякъл розово или пък червен и стеснен панталон си е въпрос на стил. На другите им е позволено, ако се чувстват удобно в дрехите си.


посещават редовно солариум

Тва винаги съм го смятал за тъпотия. Ако ме кефиха толкова много негърките щях да емигрирам.
Умереното ходене на солариум всъщност, също не ми пречи.


спазват диета

Това го смятам за адски дебилно. Що трябва да ограничаваш себе си по толкова тъп начин? Много по-добре е примерно да се запишеш на спорт, който ТЕ КЕФИ. Хем ще ти носи удоволствие, хем ще си топиш мазнините и без да спазваш диети. Ся ако говорим за ядене, като това на таз тазманинския дявол ше трябва диета, но това е твърде рядко срещана крайност, с която повечето момичета нямат проблем.


това да ходиш полугола в стил поп-фолк певица (без лоши чувства към жанра)

Момичетата с полички са по-секси от момичетата с дънки пък :S

anonymous708973
07-11-2013, 13:20
Аз се гордея с това, впрочем.

Но това по никакъв начин не съвпада с останалото описание: тези с големите очила, солариумите, редовните дискотеки и полуразмазаните снимки, на които се виждат я цици, я крака, далеч не са с това отношение. Напротив - те или са принцески, или мъжемелачки. Пардон... или се мислят за принцеси, или за мъжемелачки.

Ако не си съгласен, мога да ти пусна няколко фб статуса от една позната.

Не се сдържах:
"аз минавам, скрий му очите". Интересен факт: почти знам наизуст текста на песента, но съвсем не съм тръгнала да се вживявам в ролята на главната героиня.
"мъжете с пари сте боклуци, да не се чудите после що ви мачкам". Видяла мухлата мъж с пари щото...

procter
07-11-2013, 13:25
PinkPan7her, тоест ти си почитател на неангажиращия секс, така ли да се разбира?

procter
07-11-2013, 13:30
Ако бъркам поправете ме, но ми се струва, че момичетата са със същото отношение към момчетата-к**вари, както аз към подобните момичета. Статусите, които си публикувала ме навеждат на тази мисъл. Та ето едно наистина интересно разширение на темата: Момичета, какво мислите за мъжете-плейбой (в контекста на темата - промискуитетно настроените, накичени с ланци и напомпани мускули). Е, сега ще видим двойния стандарт, обзалагам се. :)
Как момчетата-к**ви са идиоти, простаци, гадняри...., а момичетата еманципирани, модерни, независими, амбициозни, самоуверени ..... :)

Krisy...
07-11-2013, 13:49
procter:Носят се с модни дрешки,
големи очила, посещават редовно солариум, спазват диета и т.н.

Тези неща ги правят почти всички момичета АЗ СЪЩО.

procter:Момичета, какво мислите за мъжете-плейбой (в контекста на темата - промискуитетно настроените, накичени с ланци и напомпани мускули)

Тава е късмет.1.Отиват на кастинг,2.харезват ги и 3.СТАВАТ БЛЕЙБОЙ.
И те също използват ФОТОШОП.

anonymous708973
07-11-2013, 14:25
PinkPan7her, тоест ти си почитател на неангажиращия секс, така ли да се разбира?

Не.


момичетата еманципирани, модерни, независими, амбициозни, самоуверени
Глупости.

И съм съгласна с Чачо за идеята на темата. Дай да оплюем всички и да се изкараме най-великите. Мерилин правилно отбеляза - сам си избираш средата. Като дадени момичета не те кефят, просто не общувай с тях. И не смей да се изказваш за ВСИЧКИ съвременни момичета само по една извадка.

pandabear
07-11-2013, 14:43
бръм. скоро не ми се беше случвало в този форум да прочета тема, която да ме накара да прочета всеки един коментар в нея. съвсем малко съм разочарована, но това е друг въпрос. иначе, авторе, не съм мъжко, ама бих изразила своята позиция в темата ти. за добро или лошо общо взето съм израстнала сред мъже. наблюдения имам всякакви, включително и към отношенията им към жените. за да бъде една жена такава, каквато ти си я описал си има причини. първата и очеведна е, че ограничеността ѝ идва в повече. а защо е така? защото е видяла, че има и индивити от мъжките, на които това им допада доста => това ще е нейното 'спасение'. 'заразата' се разпространява бързо и хоп стигаме до тук, където жената придобива толкова много етикети и епитети, че в един момент повечето, забравят кои са и за какво се борят. следват различни видове сравнения, разискват се обширни теми за морала, ценностите, а истната е, че всичко е въпрос на интереси. всяко стадо си има мърша- това е. както днес, така и преди. който иска ще подбира, който не иска, ще се задоволява с това, което му предлага 'съвременността'.

Chacho
07-11-2013, 14:47
Като цяло момичетата са по-набеждавани за курветини от мъжете, но тук таме се прокрадва по някое "бройкаджия".

Не ми пука особено за хората, които поставят такива етикети. Двойният стандарт е нормално явление, това е просто противоречие, което или е плод на комплекс, или на недостиг на акъл.

Не искам и да дълбая по-надолу. Като някой си противоречи, му казвам, че си противоречи, не търся справедливост толкова.

Chacho
07-11-2013, 15:20
Чачо, виждам, че не си съгласен с мен, но не разбирам твоята теза. С какво точно не си сзгласен. Обясни ми, ако обичаш. Ти харесваш тези мадами, за които говоря, така ли? И нямаш против гаджето ти да се чука под път и над път. Pandabear, не съм сигурен, че те разбрах правилно, но благодаря за подкрепата.

Не одобрявам изневярата, но не одобрявам и изкуствено да се подтиска сексуалността. Едно момиче трябва да може да се изчука и с 15, ако иска. Ако ми е гадже, ще искам да е моногамна и тези 15 партньора да са били преди мен и да няма повече сексуални контакти с тях.

Не съм съгласен със стереотипизирането. Хубаво, присъщо ни е на природата, но трябва да знаем, че стереотипът винаги е само приближение до истинската личност, затова не трябва да го имаме за безусловна истина.

Другото, с което не съм съгласен, е да се обвързва характера на хората със сексуалните им навици, предпочитанията им към дрехите и въобще грижите които полагат за себе си. Или по-точно да се прави цялостен профил на човека само по тези му черти. Винаги ще бъде опровергаван.

Затова не се кефя и на темата, не мисля че може да излезе нещо съществено от нея.

procter
07-11-2013, 15:25
Тоест ти си на мнение, че по признаци като дрехи, прическа, сексуална активност и други наблюдаеми признаци не може адекватно да се направи извод, че едно момиче е курва? Ако е така, аз съм напълно съгласен с теб, няма как да докажеш, че мадама с скъпи дрешки е курва, но всеки един от нас си има своята статистика. Ти няма ли признаци, по които преценяваш хората, примерно че са предубедени ;)

Auriss
07-11-2013, 15:29
курва
Чачо 5 поста поред ти обяснява, че дори не би използвал тази думичка и те смята за слабоумен, 'щото си позволяваш да си вреш нослето в чуждия живот и да окачествяваш хора, които не познаваш, единствено на база външния им вид и сексуалните им навици, а ти продължаваш с въпроса 'как да лепна най-точното етикетче'.

Chacho
07-11-2013, 15:30
Тоест ти си на мнение, че по признаци като дрехи, прическа, сексуална активност и други наблюдаеми признаци не може адекватно да се направи извод, че едно момиче е курва?

Да.

Това от една стана. От друга страна, не всяка курва е лош човек, просто има различен мироглед. Не виждам лошо даже и да си продаваш тялото. Просто не вярвам, че съществуват универсални добродетели и пороци.

procter
07-11-2013, 15:37
Е, значи от тук идва разликата, аз пък смятам, че курвата е лош човек и като цяло курвалъка за лошо нещо. Както и че съществуват универсални доброделтели и пороци, като например един 45-годишен чекиджия да се изязява във форум за тийнейджъри. Или както някои от вас смятат за лошо да си вреш носа в чуждите работи. Стига лицемерие! Всеки от нас има понятие от добро и лошо, редно и нередно и т.н. Или поне има известни предпочитания.

Chacho
07-11-2013, 15:38
Е, ясно ми е това.

granger
07-11-2013, 15:42
Всеки от нас има понятие от добро и лошо, редно и нередно
Всъщност тези понятия са различни за всички. Както и думата "курва".

procter
07-11-2013, 15:46
Съгласен съм, granger. Но както за всеки са различни, така за него си са универсални. Какво да правим, така е устроен човекът. А аз за 10-ти път пак ще повторя, че никого не съдя, а именно ви питам дали от вашата гледна точка, това е добро или лошо. Егати, какво сложно има?!

Chacho
07-11-2013, 15:47
Всъщност тези понятия са различни за всички. Както и думата "курва".

Затова и ползвах думата универсални.

Не искам да си меря моето добро и лошо с чуждото, не виждам смисъл, то е само следствие на основния мироглед. Тъй като тези понятия съществуват само в него, не можем да говорим за правилен избор на мироглед, не мога да предлагам правилен. Мога само да посочвам някой като логически неиздържан.

procter
07-11-2013, 15:48
Защо не, Чачо, защо да не си сравним мирогледите? Какво ЛОШО намираш в това? ;)

Chacho
07-11-2013, 15:50
Добре, казано на най-прост език, окрастряйки малко смисъла който влагам в думите си, от моята гледна точка ТЕЗИ неща също нямат качествата на добри и лоши, защото са други чертите у хората, които ги носят. Всички признаци, които си изброил в първия си коментар, са само избори, които са въпрос на вкус и не дърпат човека нито нагоре, нито надолу.

Баща Ти
07-11-2013, 15:51
Мразя момичета с големи очила и кофти прически. Също комбинацията клин и ботуши, особено през лятото, е доста грозно.

Обичам стилни девойчета.

procter
07-11-2013, 15:51
Чачо, интересна философия, само че логически неиздържана :) Ама разговора отиде на другаде.

procter
07-11-2013, 15:52
Евала, тате. Президент!!! Кажи им, че няма лошо човек да си каже какво му е на сърце!!

procter
07-11-2013, 15:53
Granger, и аз харесвам съвременните дами, но не и съвременните курви. :)

Chacho
07-11-2013, 15:54
Защото не смятам, че нося един постоянен мироглед, той се мени и ще кажа неща, от които утре мога да се отметна.

procter
07-11-2013, 15:54
Това е без значение, важното е тук и сега ТИ как МИСЛИШ!

Chacho
07-11-2013, 15:56
Е, нали ти казах по-горе?

Защо не се опиташ да си конкретизираш мислите? Защо не кажеш какво е лошо в ходенето на солариум, какво е лошото в полигамията, какво е лошото в изневярата, какво е лошото в провокативния имидж?

procter
07-11-2013, 15:58
Бая бира ще се изпие докато ти обясня ;) Но за по-лесно мога да се позова на здравия разум :)

Баща Ти
07-11-2013, 15:59
Евала, тате. Президент!!! Кажи им, че няма лошо човек да си каже какво му е на сърце!!

Спорът ви, ми е безинтересен.

Харесвам момичета, които се поддържат, изглеждат добре и не са плиткоумни. Стилни дами.
Обаче бих ебал и някоя от тия с 5 тона грим, очилата и патешките муцунки, стига да има хубаво тяло.

Thats life!

Chacho
07-11-2013, 16:00
Просто ще се заплетеш, освен ако не стигнеш дотам, да си признаеш, че си приел едни неща за верни, които са толкова произволно назовани за верни, че не можеш да заявиш какво е правилно или не.

Като например, че човек трябва да се развива.

Auriss
07-11-2013, 16:01
Всеки от нас има понятие от добро и лошо, редно и нередно и т.н. Или поне има известни предпочитания.
Искаш мнения и диалог, но постът ти смърди на комплексарщина. Аз продължавам да ти превеждам на Чачо думите, ама здраве да е - като ни кажеш какво лошо намираш (разбирай какво му е вредното) в дадения тип облекло/поведение/мироглед ако щеш ще ти се и отговори подобаващо.

Проблемът е там, че постът ти ще започне и приключи с аз,аз,аз,аз,аз ... Теб те касаят по някакъв начин тези неща и вместо да ги осмислиш/приемеш/отхвърлиш/квото там ще правиш, ти се взимаш за някакъв много възвишен и от позицията на морален съдник си развяваш х*я, сякаш думите ти могат да бъдат подкрепени и със зрънце истина.

Та хайде кажи ни - обективно кое му е лошото на кифленството, освен че теб не те кефи ?

//

ПП: мн ми е любопитно - и к'во ако бях 40-годишен 'чикиджия' ?

procter
07-11-2013, 16:02
Има още върху какво да мислиш, умно момче си. Виждам, че се интересуваш от психология и философия. Само че има неща, които не ни е дадено да знаем ЗАЩО са така, те просто са ТАКА. Точно тук твоята логика ще се срещне с непреодолимо препятствие, има толкова много неща, които не са подчинени на логиката, те просто СА такива каквито са. Спри за момент да мислиш и се опитай да почувстваш.

procter
07-11-2013, 16:03
Auriss, извинявай, ама с теб не ми се спори! Ако не се кефиш на моите комплекси, не взимай отношение, ами си направи тема за своите! Обещавам да напиша нещичко.

ge6aaaa3
07-11-2013, 19:14
Има свестни момичета, има и шматки. Те се опитват да си докарат имидж на "лоши момичета" за пред приятелите, ама определено не са "еманципирани, самостоятелни, самоуверени и т.н."... Просто се опитват да се впишат. Истинските коврички са рядкост, дори и сега и дори покрай чалготеките. :)

klimatronik
07-11-2013, 20:04
Да Чачо и Аурисе... доброто и злото за всички е относително... Но правилата са следствие развиването и произхода на цялото общество от време незапомнено. Викате кифлите били лоши , само според нашите представи, защото не ни кефили?
Еми, така е.. има и друго.. деградацията на новото поколение. Оглупяването на народа и изчезването на морала от цялата ни държава в масово число. Ще кажете по философски,че и тва няма лошо.. уБИВАНЕ, колене изнасилване-- няма бее. няма лошо.. философията на доктор сатаната 666 май ви е повлияла зле ;д

NikafNqkaf
07-11-2013, 21:28
Еми, така е.. има и друго.. деградацията на новото поколение. Оглупяването на народа и изчезването на морала от цялата ни държава в масово число.

Тва с деградацията на новото поколение и оглупяването на народа са го мислили още много назад във времето. Дядовците и бабите ти са мислили това за поколението на майка ти и баща ти например. И това със сигурност продължава назад във времето.

Какво е станало всъщност?

Едно време е нямало електричество, ся има. Едно време е нямало самолети. Ся има. Така се продължава до безкрай.

Новото поколение всъщност тласка към прогрес и усъвършенстване. Доказано и елементарно.

Морала изчезва? Или просто падат първобитните рамки и ограничения, благодарение на което хората живеят заключени в стереотип, ограничения и затвор. Колкото повече падат тия първобитни лайна, толкова по-свободен и неограничен става човек. А когато излезнеш от рамките на нещо резултата или е отблъскващ или е гениален. Гениалното обаче често е по-трайно от отблъскващото.

klimatronik
07-12-2013, 10:54
Тва с деградацията на новото поколение и оглупяването на народа са го мислили още много назад във времето. Дядовците и бабите ти са мислили това за поколението на майка ти и баща ти например. И това със сигурност продължава назад във времето.

Какво е станало всъщност?

Едно време е нямало електричество, ся има. Едно време е нямало самолети. Ся има. Така се продължава до безкрай.

Новото поколение всъщност тласка към прогрес и усъвършенстване. Доказано и елементарно.

Морала изчезва? Или просто падат първобитните рамки и ограничения, благодарение на което хората живеят заключени в стереотип, ограничения и затвор. Колкото повече падат тия първобитни лайна, толкова по-свободен и неограничен става човек. А когато излезнеш от рамките на нещо резултата или е отблъскващ или е гениален. Гениалното обаче често е по-трайно от отблъскващото.

Не съм напълно съгласен. Техническия прогрес се развива с бързи темпове, но от друга страна човечеството направо пада надолу. Свободата за която ми говориш се превръща в свободия.. Не виждам никакъв напредък с появяването и кифличките... чалготеките и целия погром специално на България.

Chacho
07-12-2013, 11:29
Има още върху какво да мислиш, умно момче си. Виждам, че се интересуваш от психология и философия. Само че има неща, които не ни е дадено да знаем ЗАЩО са така, те просто са ТАКА. Точно тук твоята логика ще се срещне с непреодолимо препятствие, има толкова много неща, които не са подчинени на логиката, те просто СА такива каквито са. Спри за момент да мислиш и се опитай да почувстваш.

Опитвайки се да чувствам, откривам само чувството на щастие и нещастие, а останалите ги приемам за производни на тях. Щастието и нещастието ги обвързвам с битието по уникален начин, различен от на всички други хора. Приемам, че тези хора мотивират поведението си от същото чувство за щастие. Оттам насетне се градят модели на света, които да го осигуряват. В някои от тези ключова роля играе всеобщото благо, в името на което всеки човек е длъжен да работи, но това не означава, че има висша вселенска цел, която да определи, че обществената загриженост е наложителна. Всичко произхожда от егоистичното намерение на индивида да е щастлив. В други модели не съществува. Как тогава мога да съдя някого за избора му на начин на живот? Не мога. Мога само да браня собственото си щастие с какъвто метод съм намерил за пълноценен, ако ще да е такъв, който привидно осигурява неговото удоволствие, с което аз да се задоволявам.

Това, че имаме общество, от чиито блага черпим и което се нуждае от всеобщи правила, за да се запази, не означава, че то не се е изградило от желанието на индивидите да получат собственото си щастие. А в един момент сме стигнали дотам, че да жертваме това щастие, за да работи моделът на обществото. Това е като да тръгнеш да чистиш къщата си, за да живееш в здравословна среда и толкова да се отплеснеш да чистиш, че да умреш от глад.

Всеки, който гони щастието си, постъпва правилно. На това стъпвам. И тъй като не мога да разбера човекът срещу мен как дефинира това щастие на база на дрехите му, не мога и да отсъдя дали е правилно или не. Това не е прикриване на мнение, това е липсата на такова, поради липсата на информация.


И да допълня към това, което каза, а именно, че има неща, които не можем да докажем. Има такива ситуации, в които освен, че не можем да кажем защо са така, ние въобще не можем да кажем как са. Не можем да кажем откъде се е появил живота. В този случай можем да вярваме. Избираме една от възможностите, която да определим за вярна, за да ни послужи за нещо. Е, такива избори всички сме направили някога през житейския си път, които са разграничили правилното за един човек от правилното за друг човек, които аз не мога да коментирам, защото са личен избор, какъвто е избирането на вяра. За да дам отговор правилно ли е или не е гледището на мацките с цайсите и солариумите, трябва да стигна именно до тези вярвания, които не са споделени между хората в стереотипа и поради тази причина смятам обобщението за грешно.

NikafNqkaf
07-12-2013, 14:21
Не съм напълно съгласен. Техническия прогрес се развива с бързи темпове, но от друга страна човечеството направо пада надолу. Свободата за която ми говориш се превръща в свободия.. Не виждам никакъв напредък с появяването и кифличките... чалготеките и целия погром специално на България.

То ако ставаше така, че % хора тласкащи към прогрес да е по-висок от % хора, тласкащи към деградация ... Никъде го няма. За това кифлите и кифльовците, както ти ги определяш винаги ще са повече, но това не значи, че са най-значителната съставна единица. Запомнящите се хора, направили нещо значимо и от огромна полза за развитието са именно нищожен процент. Все си мисля, че трябва да се обръща внимание именно на тях. Вземи например Айнщайн, Платон, Да Винчи, който и да е значим изобретател и откривател. Те са били именно онзи нищожен процент от обществото. Докато другите са се кормили, като псета, те са откривали разни неща. И именно заради такива хора сме се и продължаваме да се развиваме. Оказва се, че прогресираме не толкова благодарение на мнозинството ;]

SpiritInBlack
07-12-2013, 14:35
Смятам , че са курви не искам да имам дъщеря, генетиката е силна наука и ако се е метнала на мен, няма да имам дъщеря много дълго време :D

klimatronik
07-12-2013, 17:16
То ако ставаше така, че % хора тласкащи към прогрес да е по-висок от % хора, тласкащи към деградация ... Никъде го няма. За това кифлите и кифльовците, както ти ги определяш винаги ще са повече, но това не значи, че са най-значителната съставна единица. Запомнящите се хора, направили нещо значимо и от огромна полза за развитието са именно нищожен процент. Все си мисля, че трябва да се обръща внимание именно на тях. Вземи например Айнщайн, Платон, Да Винчи, който и да е значим изобретател и откривател. Те са били именно онзи нищожен процент от обществото. Докато другите са се кормили, като псета, те са откривали разни неща. И именно заради такива хора сме се и продължаваме да се развиваме. Оказва се, че прогресираме не толкова благодарение на мнозинството ;]

Но именно такива учени,които тласкат еволюцията напред ... идеите им се възприемат погрешно тъпото болшинство и много боклуци ги използват за мръсните си печалби ;)

fenastz
07-12-2013, 17:22
Нищо не мисля за тях. Единствено хуя ми мисли за тях.

3auko bauko
07-12-2013, 17:44
Смятам , че са курви не искам да имам дъщеря, генетиката е силна наука и ако се е метнала на мен, няма да имам дъщеря много дълго време :D

Същото .. !! Без това ,че са курви ама определено днешните момичета са ,твърде самостоятелни и твърде ексцентрични и арогантни.Поне жените с които аз съм бил ,което е хубаво донякъде ,ама не знам деградация има ,забелязвам я в по малките момичета.Пример сядам в едно заведение ,на другата маса 4-5 момичета на не повече от 16 ,чаках един приятел и все още бях сам на масата и се заслушах в техния разговор,бях доста явен защото директно се обърнах към тях и слушах едното девойче каза "Мале снощи в Night Flight се натисках с един много готин,имаше bmw x6 ,дано ми се обади",следващата казва "Ама спа ли с него?" ,отговора : "Ами не ,просто му лапах и той ми бърка" ,при което аз бях шокиран и се изсмях ,момичетата се обърнаха към мен и казаха "Кое е толкова смешно?" ,аз им отвърнах ,че мисля че са твърде малки да говорят по този начин и да се държат така и едното момиче ми отговори "Ами не е така ,просто знаем какво искаме ,няма да умра от това,че съм си легнала с него или че съм му направила 1 свирка,но ще получа красиво момче ,с хубава кола ,добър секс и някакви спомени и с теб бих си легнала имаш хубав мотор " при което стоях и бях в пълен шок казах й ,че никога не бих си легнал с 16 годишни материални момичета,и се обърнах,след това момичетата си тръгваха ,бях си влязъл през телефона в facebook нещо показвах на моя приятел ,при което тя застана зад мен погледна ми телефона и каза "Доста хубав телефон ,вече видях как се казваш и току що ти поисках приятелство,пиши ми да излезем някой път" и ми облиза врата .. е обадих й се и хаха не ми се беше случвало да ми правят свирка на първа среща ! :d ..

JDeel
07-12-2013, 18:44
За всеки влак си има пътници :)

procter
07-13-2013, 08:31
Чаче, харесва ми това, което си написал. Донякъде споделям мнението ти. Само че не стигаш докрай. Следвайки логиката ти излиза, че щом всеки човек е мотивиран да намери личното си щастие и интерпретира реалността като инструмент за постигането на целта, то ние никога не можем да преценим дали нещо е хубаво или лошо извън нашите собствени субективни впечатления и предпочитания. Тогава никой не е в състояние да каже примерно "Да убиваш невинни е лошо", тъй като това изказване не е нищо повече от субективното ти предпочитание да се въздържаш от убийство на невинни (друг е въпроса кои са невинни и кои са виновни, но това е в компетенцията на пеналистиката :) ). Разбира се обществото не функционира съмвсем по този начин. Искам да обърна вниманието ти върху нещо малко по в страни. Вместо да се луташ, опитвайки се да докажеш логически личните предпочитания на хората като верни и неверни и тъй като не можеш да го постигнеш (което е нормално, понеже е невъзможно), ти приемаш, че всеки е прав в негова си собствена координатна система, фокусирай се върху приликите и разликите между тях (предпочитанията) у различните хора. С други думи въпреки че не можем с логически аргументи да докажем обективното съществуване на такива категории като добро, лошо, красиво, грозно и т.н. ние не можем да останем слепи за факта, че дори и да не можем да ги докажем неоспоримо и пряко чрез логически съждения, мнозинството от хората в дадена културна среда и време споделят именно сходни представи за тези категории. Бих те посъветвал вместо да тъсриш логика там, където я няма, да се опиташ да погледнеш малко по-хуманистично. Хората не са компютри, те не са уравнение, те са просто хора. Поздрави. :)

П.П. Ето нещо, което съвсем ще те шашне - като изключим, че повечето хора (изключая шизофрениците) виждат реалността по един и същ начин, можеш ли да намериш логически аргумент, които да доказва, че реалността съществува именно такава, каквато ние вскички я виждаме? ...ами сега... ;)

Auriss
07-13-2013, 14:51
Нямах намерение да се включвам повече, тъй незнайно защо очакваш уклончива опозиция и диалог, а предлагаш единствено пристрастни разсъждения.


Хората не са компютри, те не са уравнение, те са просто хора.
И ето с това изречение изобщо не съм съгласен.

мнозинството от хората в дадена културна среда и време споделят именно сходни представи за тези категории.
Единствено поради социалната стигма, налагана от различни групи през вековете.
Нормите на поведение са с цел осигуряване благополучието на групата като цяло. Като такива са необходими единствено в случай, въпросното е застрашено. Всякакви опити да се прилага подобна логика върху предпочитанията/поведението/начина на живот на отделния индивид са завършвали катастрофално. Справка - История на света.
Изобщо не отричам, че съществуват. Всеки си има по торба кусури. Право на всеки човек е обаче сам да избере дали ще е кретен и ще се влачи по чуждия акъл или ще си изгради собствен мироглед.

Та вземи за пример женската част от населението, направи си една бърза справка и ще видиш, че единствената причина 'разнообразие' в поведението и прочие да няма е именно общественият натиск през вековете. Него вече го изяснихме откъде произхожда. Вече живеем в общество, в което на нахлуването в чуждия живот не се гледа с добро око. До нищо не води, излишно е, никого не засяга и просто нямаш работа там. Поне на теория. На практика хората все още са твърде ... неосъзнати, поради липса на по-подходяща дума.

И ето го момента, в който пак ще те обидя. Ти си възприел някакъв мироглед ; някакво мнение за това какво е редно, какво не, как трябва да стават нещата и как се живее според разбиранията на групата, към която принадлежиш. Е да, ама това в никакъв случай не значи, че твоето е по-правилно от чуждото.


Всеки, който гони щастието си, постъпва правилно. На това стъпвам. И тъй като не мога да разбера човекът срещу мен как дефинира това щастие на база на дрехите му, не мога и да отсъдя дали е правилно или не. Това не е прикриване на мнение, това е липсата на такова, поради липсата на информация.


И тъй като на практика пренаписах поста на Чачо, ама с прости думички (пък аз съм си прост човек, толкова си мога) ще ти отговоря по същия начин и на това, което ти написа, макар и в 3 абзаца, вместо в едно изречение.

Аргументацията ти е абсолютно същата глупост, която църквата използва против презервативите, расистите против негрите, хомофобите против гейовете, дъртите спрямо младите ...
Законът се гради на база на това какво е вредно за общността. Докажи, че чалга фризурата, безразборният секс и лъскавите парцалки ни съсипват държавата и може и да ти се получи. Така казано май трудно ще ти се получи ? Дотогава е ПРАВО на всеки да бъде колкото си иска избушен според твоите разбирания и ти прекрачваш границата, хулейки го публично. И да - споделянето на негативно мнение без грам обосновка си е чиста обида, макар и прикрита под фиктивна интелектуалност. И обикновено се прави от комплексарчета. Ти си знаеш защо изобщо ти пука, може пък и да греша. Факт е обаче, че и мен не ме кефят и затова не им обръщам внимание.
Откъде тая злоба ?

Chacho
07-15-2013, 11:04
Не мога да се откъсна от убеждението си, че всеки мой аргумент носи субективната си природа. Хуманистичният поглед не мога да го оправдая. Колкото и да съдя хората около мен от гледна точка на опазване на обществото и осигуряване на просперитета му, субективността ще превръща съденето ми в един обикновен конфликт на интереси на индивидите (аз и останалите), защото това е и причината да приема такъв мироглед изначало (да запазя общността).

Колкото до въпроса от послеслова, не, не мога да го докажа логически, както подчертах още в по-предното си мнение. Това не значи, че няма логическо обяснение за възникването на понятията добро и лошо, аз повтарям, че те са следствие на социализацията и нуждата да се осигурява щастието на всеки един индивид... Това, че в едно общество имате сходни ценности, не означава, че сме длъжни да ги поддържаме такива.



Ето един въпрос и от мен:

Моралът в обществото е нужен, за да запази някаква посока на развитие на тая социална група, каквато самата група си е избрала. И да кажем, че тази група смята аналния секс за аморален. Ти и жена ти сте част от нея и осъзнавате, че аналният секс е станал единствен изход за щастието в сексуалния ви живот. Порочно ли е да го направите някъде в гората, където никой няма да разбере и да се върнете към същото спазване на моралните правила, тоест, да не повлияе на целите на моралния кодекс или иначе казано, да съсипе обществото?

Още един вариант на този въпрос:

В училище са забранени за използване телефоните (за да не се разконцентрират), но учителят стига до момент, в който обяснява за видео връзка чрез мобилни устройства и един от учениците се оказва, че има телефон, който поддържа функцията и предлага да покаже нагледно на класа какво представлява. Редно ли е учителят да разреши на ученика да използва телефона?

Последен, чист вариант на въпроса:

Трябва ли да спазваме законите в обществото, ако причината за спазването им не е налице?


ПС: Макар че спорим, че темата е безсмислена, който спор аз провокирах, в момента ми е доста интересна.

procter
07-15-2013, 13:14
Дори и да има логическо обяснение за това кое е добро и кое лошо, обективното съществуване на последните няма да обясни защо те са добри и лоши. Именно субектът е този, който преценява кое е добро и лошо. Тези категории не могат да съществуват извън субекта, така че всеки опит да търсим обективност у тях неминуемо ще се измени в опит да универсализираме понятията у различните индивиди. Сиреч добро и лошо не съществува извън нашия ум, това което ни кара да мислим, че те са универсални е именно фактът, че множество хора споделят общи представи за тях. Това е просто една илюзия. Така че не ме карай да търся логическо обяснение за това, че не харесвам болката примерно или че обичам да ям. Ако ти можеш да намериш такова, ще се радвам да го споделиш. Ако примерно логичното обяснение за еволюционния произход на ревността е да предпазва от отглеждане на чуждо потомство, това значи ли, че ако наебат жена ти с презерватив не бива да ревнуваш ?!
Виж следния пример:
Предполагам, че искаш да работиш хубава работа. Каква е логическата причина? За да изкарваш повече пари. Но защо? За да купуваш неща и да правиш каквото ти харесва. Пак защо? За да бъдеш щастлив. Но защо по дяволите ти е да си щастлив?! Айде дай ми логично обяснение защо хората искат да бъдат щастливи?
Относно твоя въпрос: ако живееш в общество, което смята аналния секс за нещо неморално, ако ти самия също го смяташ за нещо лошо, то значи е нещо лошо. Това е логиката, не го ли разбираш? Защо примерно ако е ОК да си гей, не е ОК да си педофил?
На обществото нищо няма да му стане, ако 10-годишните започнат да правят секс. Да не говорим, че те вече започват горе-долу тогава ;) За обществото не е ли лошо да се харчат ресурси за инвалиди примерно по твоята логика? А аналния секс все още е табу за доста хора между другото, нещо в което не виждам нищо ненормално, въпреки че мен лично ме възбужда.
Тъй като не съм сигурен, че се изразявам разбираемо, искам да обобщя:
Няма логическо обяснение за добро и лошо; красиво и грозно и т.н. Единственото, което илюзорно ги прави обективни, е фактът че повечето хора в едно общество ги споделят. Това е то.
И нещо до Аурис. Момче, ти не си ли даваш сметка, че се опитваш да ме убедиш в своята представа за редно, а именно че не е редно да казваме на другите какво е редно. Ти сам си противоречиш, младежо! :)

Chacho
07-15-2013, 14:22
Като за начало, да, разбрах логиката, че ако мнението на индивидите в едно общество се препокрива, то можем да кажем, че е валидно за цялото общество. Аз просто казвам, че много рядко можем да намерим такъв синхрон на мнения, като изключим това, което споменах по-горе, че искаме всички да сме щастливи, друга толкова всевалидна характеристика не мога да направя, но както ще се повторя по-долу, че тоя абзац го добавих последен, това е истина само за мен и не задължавам никого с нея.

Искаме да сме щастливи за да задоволим инстинкта за самосъхранение, за който нямам меродавно мнение, само хипотеза, че се е отсеял генетично, тъй като организмите без заложен такъв не са оцеляли.

Ще отговоря и на въпроса с чукането на жена ми без презерватив. Сексуалният акт не случайно носи удоволствие, именно удоволствието осигурява осъществяването му, което пък означава осигуряването на поколение. Ревността съответно възниква от нуждата да практикуваме секс за удоволствие, тоест не да правим наши деца, а да не е задоволена женската от друг и да спре да търси нас. Кучето не прави секс за да оставя поколение, а щото му е кеф, затова ебе и дивана като се разгони.


Както и да е, всичко това настрана. Изтъквам щастието като основен мотиватор на човешкото поведение, не задължавам никого с истинността на това твъдение, то е вярно за мен и според мен е вярно за остналите. Също така, благодарение на мисловната дейност, която сме развили, имаме способността да пренаписваме кои неща ни носят щастие. Като малки да се изпикаем ни е правело щастливи/задоволени, но когато се появи срамът, приемаме, че напикаването не носи щастие.


Дотук не отричам, че в обществото се споделят определени разбирания за добро и лошо, просто няма пълно препокриване. И тъй като темата беше за определен тип хора, мога да кажа, че на някои от тях им носи щастие да бъдат такива, каквито са, а на други - не. Тези, които не успяват да станат щастливи от дрехите, процедурите, поведението си, просто имат объркване в логиката си, а първите нямат, макар и да имат низки ценности според съвсем трети хора. И тъй като има и двата типа - задоволени или не, казах, че не мога да отсъдя само по дрехите тези хора. Тва няма общо с това какво аз смятам за добро или лошо - аз смятам, че е добре да си гониш щастието, защото нямаш власт над това нещо, следваш несъзнателно този инстинкт (както оправдаваме лудите в съда и животнтие за убийствата). Тва има общо с липсата на информация - не знам тези хора дали са доволни от това, което са. Това казах и по-горе. Надявам се да ме разбра този път защо страня от мнение.

procter
07-15-2013, 14:53
Разгеле. Горе долу изгладихме различията. Спестихме поне 20 лв. за бира ;) Сега, моля, се върни на първото ми мнение, с което започнах темата. Да виждаш някъде осъждане на това поведение като обективно добро или лошо от моя страна - не. Това, което исках, е да подпитам дали има и други потребители тук, които също като мен не харесват тамспоменатите хора, дали има други, които се дразнят, притесняват, ядосват или по-просто казано не одобряват. Без да ги питам за аргументи - просто да или не. Ти започна да ме обиждаш и да ми наричаш с различни имена и да правиш прибързани заключения за психичното ми състояние. А като стана дума, знаеш ли как се определят диагнозите в психиатрията. Има една книжка, която се нарича "Диагностичен и статистически наръчник на психичните разстройства". Тоест дори и в психиатрията, това което се гледа е именно СТАТИСТИКА. Няма логика, а статистика. Никой не доказва дали един човек е добър или лош чрез логическа дедукция. Това, което се гледа е статистическото разпределение на мисленето, чувствата и поведението на индивидите в обществото. Мир вам. :)

Chacho
07-15-2013, 15:26
Това, което исках, е да подпитам дали има и други потребители тук, които също като мен не харесват тамспоменатите хора, дали има други, които се дразнят, притесняват, ядосват или по-просто казано не одобряват

Нека ти покажа точно какво попита:



Сега, преди да бъда
обвинен в най-различни грехове, искам да подчертая, че се интересувам от мнението
ви относно цялостната личност на гореспоменатите девойки, а не само от външността
им, защото едва ли има някой, който би отрекъл тяхната сексуална привлекателност, дори
провокативност, която аз лично намирам дори за леко отблъскваща.


Да се върнем на това защо задълбах изобщо в целия психологически егоизъм. Защото се опитвах да подчертая, че това е единствената обща черта, която виждам в една прослойка. Основната ми теза обаче е, че момичетата или както ги нарече ти в първият цитат, който съм пуснал в това мнение, "тамспоменатите", не може да им се коментира цялостната личност, защото те нямат обща такава. Ти твърдиш, че имат и неслучайно те попитах в един момент каква е тя точно и съм готов да поспоря и да дам контрапримери.

И понеже казваш, че не осъждаш, аз ти казах, че твоето осъждане е именно предразсъдъкът, тоест осъждаш определени външни белези, че задължително носят някакъв характер със себе си, който в твоите очи е лош.

И затова бяха обидните думи към теб. Опитах се и аз да те вкарам в стереотип, за да видиш сам, че не може да се разсъждава по такъв начин за характера на човека.


Ако трябва да обобщя, твърдя, че статистиката ти е объркана, тоест, че мацките по солариумите и с провокативните дрехи не споделят еднакви житейски убеждения.

procter
07-15-2013, 17:38
Ако е така, само ще се радвам. Моите наблюдения обаче се разминават с твоите (ако ти изобщо имаш наблюдения, а не говориш по принцип, от гледна точка на "логиката"). Знаеш ли, сега започвам да разбирам откъде се получава това различие. Ти сметна, че аз не одобрявам ходенето по солариуми и т.н. Не е това, Чачо. Аз не одобрявам егоизма, меркантилността, разхайтеността, простащината, липсата на скромност, повърхностното мислене, извратеността (може би доста силна дума), сметкаджийството, липсата на загриженост към партьора и отношението към него като сексуален обект, екстремното фокусиране върху развлечението, като смисъл на живота и тем подобни. И като ти казвам, че не одобрявам, не казвам, че осъждам хората, които споделят това мислене. Това, което казвам, е само че АЗ не го споделям и не съм привърженик, и исках да разбера дали и колко хора са на моето мнение. А причината да започна така темата е, че намирам в концентриран вид изявата и припознаването на тези характеристики именно у представителите на ходещите по солариуми, чалга-облеклото и др. външни признаци, които описах. Това може би вече ще ти звучи логично. :)

А пък ти, Аурисе, не се ли усещаш, че се опитваш яростно да ме убедиш в своята представа за редно и нередно, а именно, че не е редно да казваме на другите хора какво е редно и нередно. Ти сам си противоречиш, бе, малчик. ;)

Aeternal
07-15-2013, 19:23
procter, смисъла на човешкия живот е удоволствието.
Кой както го разбира. На теб, че ти носи удоволствие да си мислиш, че си нещо повече от хората носещи "егоизма, меркантилността, разхайтеността, простащината, липсата на скромност, повърхностното мислене, извратеността (може би доста силна дума), сметкаджийството, липсата на загриженост към партьора и отношението към него като сексуален обект, екстремното фокусиране върху развлечението, като смисъл на живота и тем подобни." си е лично твой проблем.

Aeternal
07-15-2013, 20:01
Въобще не е моя идея. Много по-стара е от мен. Аз съм най-обикновен плагиат.
Смисъла на живота всеки си го придава сам. Ще се повторя: Кой както го разбира.

procter
07-15-2013, 20:08
Ми и аз същото казвам ще, де. А темата започнах, за да видя дали има и други, които мислят като мен. Ееее... много шум за нищо. :)

Aeternal
07-15-2013, 20:17
Защо просто не написа че търсиш хора с такива и такива разбирания?
Нормално е като се покажеш тесногръд да има реакция.

Auriss
07-15-2013, 22:20
А пък ти, Аурисе, не се ли усещаш, че се опитваш яростно да ме убедиш в своята представа за редно и нередно, а именно, че не е редно да казваме на другите хора какво е редно и нередно. Ти сам си противоречиш, бе, малчик

И първия път го прочетох, нямаше нужда да се повтаряш. Твърдението ми беше елементарно - 'нередно' няма. То произтича от необходимост. Всичко е 'правилно'. Ако живееш сам на Марс дори не бих употребил тази думичка. Та и 'редно' няма, така го разбирай ако щеш. Въпросът е, че в обществото не стоят по този начин нещата. Тук е момента да се замислиш спрямо какво ги прилагаш тези две думички и да се аргументираш. Аз не виждам обективна причина да те вълнува кой как изглежда и какви ценности изповядва. Всъщност една-единствена има - интересът. Не го декларираш директно обаче, а се криеш зад някакви ценности.


Аз не одобрявам егоизма, меркантилността, разхайтеността, простащината, липсата на скромност, повърхностното мислене, извратеността (може би доста силна дума), сметкаджийството, липсата на загриженост към партьора и отношението към него като сексуален обект, екстремното фокусиране върху развлечението, като смисъл на живота и тем подобни.
И аз. Защото не бих искал да живея в подобно общество. Виждаш ли ? Просто е. И не изисква да си съчиняваш някакви аргументи в полза на иначе недоказуема теза. Никое от тези качества не можеш да кажеш, че са 'лоши' сами по себе си, тъй като самото им съществуване доказва противното. Хора всякакви. Остави ги намира и не се показвай като лицемер. За трети път - несъответствието между ценностите, които уж изповядваш и думичките, които използва в първия си пост, съвсем естествено предизвиква негативна реакция.
Още по-просто казано - подобни изказвания оставят впечатление, че човекът насреща е някакъв плондир с мераци за божественост ...


А причината да започна така темата е, че намирам в концентриран вид изявата и припознаването на тези характеристики именно у представителите на ходещите по солариуми, чалга-облеклото и др. външни признаци, които описах. Това може би вече ще ти звучи логично.
Причината да започнеш така темата е, че ако го беше написал по този начин

Аз не одобрявам егоизма, меркантилността, разхайтеността, простащината, липсата на скромност, повърхностното мислене, извратеността (може би доста силна дума), сметкаджийството, липсата на загриженост към партьора и отношението към него като сексуален обект, екстремното фокусиране върху развлечението, като смисъл на живота и тем подобни.
нямаше да си получиш необходимата доза жлъч по адрес на въпросната прослойка. Изключение ще е някой да не се съгласи поставено по този начин.
Аз продължавам да съм на мнение, че просто хейтваш, пък ти си философствай над нещо толкова стереотипно наволя.

//
едит; всъщност може би твърде много отиде фокуса върху това откъде ми произхожда позицията, вместо каква е тя. Макар че го споменах, нека повторя, че да е ясно.

Изказвайки се по този начин предизвикваш напрежение. Обективно погледнато си е твоя работа кого мислиш за олигофрен и защо. Проблем става, когато започнеш да го обявяваш. Не за друго, ами защото е неоснователно. Не твърдя, че грешиш в мнението си - няма как да го знам това. Казвам, че грешиш в постъпката си. Съденето на килограм може и да е популярен похват в дадени среди, но в други съвсем не е. Никой не обича да го поставят в кюпа и да го обявяват за еди-какъв-си на база общи принципи. Поне не и в негативен аспект. Може и да е вярно, все ми е тая на мен. Нямаш причина да го изричаш по подобен начин. От там тръгва и думичката хейтър. Защото си е хейт. Постът ти не оставя впечатлението, че търсиш мнение. По-скоро прилича на прикрит опит да обидиш някаква група, която не те кефи. Нередно е. Не обективно, ами в социален аспект - защото вреди.

ии едит 2 : сега се усетих, че изобщо не съм ти отговорил пряко на въпроса. То се подразбира още от предходния ми пост, ама знам ли, може да не си ме разбрал. Поведението ти е паразитно, пък моята теза беше, че не трябва да си вреш носа в неща, които не засягат нормалното функциониране на обществото. Твоето далеч не попада в тази категория.

procter
07-16-2013, 05:28
Абе, ти да не си глупав? Как може в един и същи пост да напишеш, че нямало хубаво и лошо и същевременно, че било лошо да правя еди какво си? Аз се отказвам да те убеждавам в каквото и да било, по-добре да говоря на стената. И между другото аз мисля, че ти си лицемер. Колкото ти можеш да се аргументираш, че е лошо да си вреш носа в чуждите дела, точно толкова и аз, че е лошо да си тъпа п**ка! И още нещо - допускам, само допускам, че много повече хора тук биха се съгласили с мен, дори и ти, но именно срамът, че това, което мислиш и чувстваш е "нелогично" ви кара да се прикривате зад маската на толерантността и само завоалирано да мънкате, че и на вас ,вижиш ли, не ви е съвсем по вкуса. Може и да греша.
Кажи ми честно - ти лично, специално, нелогично одобряваш ли или не тяхното поведение. С други думи, ако беше дъщеря ти, щеше ли да си горд родител? Ама ти вече си отговорил, че не щеш да живееш в такова общестно. Ми тогава, какво се плюнчиш тук да ми доказваш каквото и да било. Ето че и ти дойде на моя. Доказва се нещо, което не е очевидно и не се споделя от участниците в дебата. Щом и ти виждаш каквото виждам аз, щом и ти не искаш да си част от такова общество, защо да доказвам, че е кофти. А и аз не съм казал, хайде да ги изтрепем. Казах само, че не го одобрявам, какво толкова? Ето, и вие не одобрявате лицемерието или стереотипизирането, какво толкова по-различно съм казал аз? Айде със здраве.

Сега, ти може би искаш да кажеш, че категориите добро и лошо са социални феномени. Така е, донякъде. Ако изходим от интереса и предпочитанията, които задължително са на първо място (съгласявам се с теб), не ни остава друга възможност освен да обсъждаме предпочитанията си, и ако те по-някаква случайност съвпаднат, можем да го наречем добро или лошо.

Auriss
07-16-2013, 18:37
Абе, ти да не си глупав? Как може в един и същи пост да напишеш, че нямало хубаво и лошо и същевременно, че било лошо да правя еди какво си?


Въпросът е, че в обществото не стоят по този начин нещата. .


Сега, ти може би искаш да кажеш, че категориите добро и лошо са социални феномени.


//


това, което мислиш и чувстваш е "нелогично" ви кара да се прикривате зад маската на толерантността и само завоалирано да мънкате, че и на вас ,вижиш ли, не ви е съвсем по вкуса.

Щом си решил да го наричаш прикриване - така да бъде. Просто не желая да меря околните от позицията на ... какъвто там съм човек. Да, определено не е на база личните ми предпочитания, но това е именно защото ще е крайно субективно и нечестно спрямо околните. Мен прекалено много неща не ме кефят, човек съм, и аз изпитвам емоции и се дразня от куп глупости. Въпросът е, че няма да съм прав ако тръгна да меря. Говоря в случая за някакви качества. Твоето с дрешките и прическите в първия пост беше върха на простотията. Радвам се, че се изясни, че е било недоразумение.

Та казах ти го - създаваш напрежение по този начин. Гадно е, бе, да му се не види. Какво толкова има да се обяснява.

//


С други думи, ако беше дъщеря ти, щеше ли да си горд родител?
След 10-20г. нямам идея на какъв акъл ще съм, че да ти отговоря категорично. Не бих допуснал обаче да стигне дотам, тъй като вярвам, че интересът към социалните заигравки е следствие от липсата на интерес към друго. Та ако се стигне дотам 1) ще е моя вината и 2) едва ли ще мога да променя нещо --- просто ще ми се наложи да го приема. Гордостта е тъпо нещо, а това какво ти носи щастие сам си го избираш. Ако бях решил изначало, че искам дъщеря ми да е разпоретина, сигурно щях да съм горд, да. Същият принцип и ако исках да я правя физик. Само дето се връщаме обратно на това каква роля играе родителското тяло в отглеждането на детето и кръгът се завърта.

procter
07-16-2013, 18:48
Кажи си правичката, бе, момче. От какво се притесняваш? Хора сме, имаме мнение. Какво е твоето. Кажи го! Ей, с ченгел трябва да ти вадя думите. Егати и работата, сакън да не засегнеш някого, ако мнението ти не му допадне. Ама мен ме насоли стабилно и то не само ти. Явно това не те тревожи обаче. Повтаряй след мен - "Аз харесвам....", "Аз одобрявам...", "Аз не одобрявам...". Започни с "Аз не харесвам топла бира" и постепенно го докарай до "Мразя тъпи коври". С повече тренировка ще стане. Няма да станеш по-лош човек, ако дадеш гласност на мислите и чувствата си. Защо те те страх да бъдеш субективен? Ти ако не беше, трябваше да си в някоя психиатрия! Ние всички сме субекти и сме субективни. Сори, майка, приеми го! Кураж!

SpiritInBlack
07-16-2013, 21:41
Гледах само първата страница, ама ми е ясно кои тези защитват мъжете и жените. Тея дни сме се събрали прелюбопитна компания на морето и имахме интересен спор на подобна тема. Комплексарски изказвания от типа " мъжете си го заслужват , жените си го търсят" са тъпи като гъз и не заслужват да ги дискутирам в 12 през нощта. Жените харесват силнохараткерните мъже, които не хлътват по всяка, за да могат да се почувствуват специални, че се е увлявал точно по тях. Старая се да се забавлявам с всяко момиче , с което се запозная , пък било и запознанството да ни е кратко.На никого не му е интересно да му кажат още от първия ден на познанството "Обичам те, хайде да се оженим и да имаме деца" . Тва е мн кофти подход, всичко е ясно и няма мистерия , а трябва да се оставя нещо на въображението. Важно е никога обаче да не давате излишни надежди. Аз никога не го правя , защото е грешно и защото ме товарят очакванията на хората към мен ,които не смятам да изпълня. Лошото е , че 2 недели в месеца се срещам с дебили, които имат следната история " запознах се с миловидната аьз, уж ми дава ЙОЙ, а накрая сяда в скута на всеки друг и отказва да ми пусне". Ми , пичове, повечето момичета са курви,ама айде дайте малко по-сериозно, как един път не си казахте "тя щеще да ми пусне , обаче подходът ми съква и затова не стана работата". Има курви , които са тъпи и понеже знаят , че мутрата ще я овърже с въдица в багажника , ако му направи проблем , пробутват най-долните мастийски номера , в масовия случай научени от долните си майки, на невинни дотогава момчета, които са наказвани за това , че просто са се родили пичове. Те от своя страна стават отчаяни и искат успокоение "брат, аз нали я ебах, кво ми пука , че ме заряза". АКо ти е било само за едното ебане, защо ти е тъпо тогава ? Толкова ли нямаш топки да кажеш на следващото момиче , че не искаш връзка , а само секс ( от няколко места ) , че трябва да я лъжеш. Много от смешките във форума смятат , че има такова нещо като приятели с привилегии. Глупаци , не вярвайте на тъпите като вас в Холивуд , които са открили лесен начин да се правят пари. Винаги има прецакани. Да си тоя, дето има чувства, а те ползват само за секс, докато се кълнат на някой друг във вечна любов, или да си тоя, на когото му измислят всякакви тъпи оправдания и мигрени, за да няма секс, докато си го слагат с някой друг? И играта е в центъра - яйцето или кокошката? Кое е първо ?
Имал съм периоди, в които не съм подбирал момичета- обвързани или не, нито питах, нито ми пукаше. Но никога не ми беше само за ебането , а заради флирта преди това.Обаче никога нямаше да флиртувам с гадже на приятел, дори и да ми бяха харесали. Защо бях станал такъв ? Току-що бях излязал от проблемна връзка с единствената , която смятах ,че е специална, но нещата не се получиха и доверието ми беше предадено. Обаче бях придобил уменията , настройката , външния вид , парите и енергията да пикъпя, ако ги нямате , не може да вините момичетата , било то и курви , че не са ви пуснали. Никой на никого за нищо не е длъжен. Друг е въпросът , че много нищо не могат да предложат...На такива въпроси всеки сам трябва да си отговори какво смята за правилно. Някои биха те заклеймили, други ще ти кажат, че тя щом е тръгнала да си търси, дали ще си ти или някой друг, все ще си намери и по-добре е да си ти. Истината е, че правилен отговор има винаги. Тва , че когато си вземал решение, не знаеш кое е било вярното нещо, не е оправдание. Има много индивиди , и от 2та пола , които са навити на всичко и без стандарти , обаче когато им кажат , че са само средство за постигане на мимомолетно удоволствие , мрънкат. Преди играех заради самата игра и не бих чакал девствено момиче, но сега може да се каже , че са ми интересни. Който квото ще да казва, ако момиче ми пусна на първа-втора среша, макар и често това да е целта ми , губи всякакви шансове с мен за по-нататъчно развитие.
Проблемът е , че едно време като деца пеехме за курви , а сега курвите пеят.Има изобилие от подобни преуспяли женички, които са лош пример за малките проститутки, които са готови на всичко , за да се качат в джипа. Има прекалено много боклуци и дори повече курви, ама усещам , че понятията ги използвате по-често във форума, отколкото познавате на живо. Както Чачо каза "don`t focus on fidning the right woman , focus on being the right man".
Бах тва уиски кви чудеса прави.

procter
07-17-2013, 05:55
Ами че то всеки иска да се чувства специален, ама как да се чувстваш специален, като мадамата/пича се е наебала със 100 човека преди теб или си ляга със случайни образи в бара, или знаеш, че менти гаджето си (допускаш, че и на теб може да ти се случи). Дори и да го е правил/а преди да те срещне, не знам кой ще е този, който ще се чувства специален, единствен и неповторим в тази ситуация. Това се отнася както за жените, така и за мъжете, според мен, ама пуста гордост, как да си признаеш, такава "слабост". Затваря се един омагьосан кръг и на мен ми е ясно какво мислят хората, попаднали за нещастие в него."Ми то е само секс", "Ми аз не ща обвързване". А така наречените приятели с облаги - дълго съм я изстудявал тая супа. За по-голям кур-капан не се сещам в момента.Така че мога да кажа само "Каквото повикало, такова се обадило".

Auriss
07-17-2013, 07:43
Добре, ще опитам максимално кратко и ясно да го напиша.

Представи си го така - Чачо е програмист, интересува се от изкуствен интелект и прочие. Следователно съвсем естествено го вълнува произхода на нечие мнение. При мен е по-различно - вълнува ме отражението на това мнение върху околните. Ефекта го наречи ако щеш. Ти се концентрираш най-вече върху своето собствено.

На мен проблемът ми е, че не обръщаш внимание на изначалната обреченост на позицията си. Повтарям се като някакъв олигофрен вече, но ето пак - какво изобщо бих могъл да се надявам да постигна, споделяйки субективното си мнение, освен да нахраня някого ? Особено ако ще нахраня някого ? Разбрахме се вече (или поне останах с впечатлението, че поне си склонен да се съгласиш), че е право на всеки да живее живота си както намери за добре, стига да не вреди другимо, нали ?
Добре, отговори ми в такъв случай как ти пречи някоя наконтена лелка като си фръцка дупето по улицата ? И още един въпрос - допустимо ли е да си мисля, че поради невъзможността на болшинството да отговори на очакванията ти (било то за морални ценности, поведение или визия), ти оставаш разочарован и гневен и оттам необходимостта да заклеймиш онова, което в твоите очи е първоизточник на нещастието ти ?

Насолих те, 'щото е необходимо. Едно време в даскало замислял ли си се 'смотаняците' що никой не ги понасяше ? Същият принцип е - съдиш неща, които не ти е работа да съдиш. Дразни.

procter
07-17-2013, 08:41
"И още един въпрос - допустимо ли е да си мисля, че поради невъзможността на болшинството да отговори на очакванията ти (било то за морални ценности, поведение или визия), ти оставаш разочарован и гневен и оттам необходимостта да заклеймиш онова, което в твоите очи е първоизточник на нещастието ти ? "
–Да, допустимо е.

Виж, темата, която си представях да бъде източник на различни мнения, се превърна в един безсмислен спор. Казваш, че си се уморил да повтаряш едно и също. Аз също. Твое право е да изразиш СУБЕКТИВНОТО си мнение, казвайки че "е право на всеки да живее живота си както намери за добре, стига да не вреди другимо", с което принципно съм съгласен. Също въпрос на такова е обаче какво е това, което вреди другиму. Ако тръгна гол по улицата дали ще навредя на някого? Едва ли. Ще ме закопчаят ли, обаче? Естествено! Твое право е също да не желаеш да споделиш с мен мнението си по същество за споменатите хора, а само по принцип за тезата ти, да не се бъркаш в чужди работи. Не искам да спорим излишно. Няма значение какво мислим аз и ти, или Чачо за правилно, защото аз не целя да убедя някого в каквото и да било, само размишлявам на глас. Исках да чуя мнението на повече хора - не се получи, и мисля, че темата се изчерпа. Относно смотаняците в училище - сега само ми се иска да можеше да им се извиня, че съм се държал като идиот и с тях, и по принцип.

Smrazqvashta
07-17-2013, 09:04
Който квото ще да казва, ако момиче ми пусна на първа-втора среша, макар и често това да е целта ми , губи всякакви шансове с мен за по-нататъчно развитие.

Като жена, твърдо одобрявам този начин на мислене/действие.

procter
07-17-2013, 09:06
И аз одобрявам!

procter
07-17-2013, 09:53
Аз разбирам организирано събиране на хора на едно място.

yakuza_
07-17-2013, 09:56
Много ми е интересно какво разбирате под среща?

Когато ти я завдеш на сладкарница черпиш я баница с боза и вафла "Боровец", след като приключите с храната, ти я изпращаш, почесваш си чатала и казваш - Само не ми казвай, че тия 2.40лв. бяха напразно...

procter
07-17-2013, 16:18
Виоленца, ставаше дума за среща с непознат/а. По-точно ставаше дума, че е хубаво хората да се опознаят преди да си легнат, аз така го схващам.

Баща Ти
07-17-2013, 16:46
Когато ти я завдеш на сладкарница черпиш я баница с боза и вафла "Боровец", след като приключите с храната, ти я изпращаш, почесваш си чатала и казваш - Само не ми казвай, че тия 2.40лв. бяха напразно...

Това ще си го запиша:D :D :D

sneering
07-17-2013, 18:09
В тоя форум кипи от професионално надарени и високо извисени с мненията си ладс,яко.

anonymous708973
07-17-2013, 19:36
Както Чачо каза "don`t focus on fidning the right woman , focus on being the right man".


След цялата тая тирада, която изписа, аз имам един въпрос: Ти харабия ли си вярваш, че си the right man?
И не че нещо, ама 20-годишен льольо да ми обяснява как повечето жени са курви, придобили маниера от долните си майки... кво да ти кажа... Мегасмешно е.

Chacho
07-17-2013, 19:48
procter, имам един въпрос.

Защо в първото си мнение не написа: "Одобрявате ли момичетата, които нямат против да се изчукат на първата среща, не държат на емоционалната обвързаност, които са безмерно суетни, които интригантстват, които подхождат с предразсъдък към останалите и чиято социална групичка е шовинистично настроена и т.н." или каквито черти на характера смяташ, че са присъщи на момичетата, които са провокативни, с очила и ходят на солариум? Или държеше на субективно мнение за това каква личност се свързва с подобни външни белези?

procter
07-18-2013, 05:18
И двете, Чачо. Исках субективното ви мнение и за двете. Дали одобрявате поведението на тези момичета и намирате ли тези характеристики у дамите с големи очила, провокативно облекло и смугъл тен. Ама ти си прав за нещо. Може би наистина ми е объркана статистиката. Аз използвам тези външни белези като предзнаменовател, че тази жена е лека (да, сега ще ми теглиш една, че стереопитизирам, обаче все пак има такава закономерност ;)). Обаче напоследък все по-често ставам свидетел как момичета, които изглеждат по много по-порядъчен начин, изневеряват и изобщо правят неща, които определено ме смущават. Аз вече съм на възраст за женене, дето се вика, и започвам да си задавам въпроса всички жени ли са такива. Как можем да ги разпознаем? Можем ли изобщо?

LadyDi
07-18-2013, 07:26
Когато ти я завдеш на сладкарница черпиш я баница с боза и вафла "Боровец", след като приключите с храната, ти я изпращаш, почесваш си чатала и казваш - Само не ми казвай, че тия 2.40лв. бяха напразно...
Това е old-school романтика. Не всеки би я разбрал :cool:.

Chacho
07-18-2013, 07:54
И двете, Чачо. Исках субективното ви мнение и за двете. Дали одобрявате поведението на тези момичета и намирате ли тези характеристики у дамите с големи очила, провокативно облекло и смугъл тен. Ама ти си прав за нещо. Може би наистина ми е объркана статистиката. Аз използвам тези външни белези като предзнаменовател, че тази жена е лека (да, сега ще ми теглиш една, че стереопитизирам, обаче все пак има такава закономерност ;)). Обаче напоследък все по-често ставам свидетел как момичета, които изглеждат по много по-порядъчен начин, изневеряват и изобщо правят неща, които определено ме смущават. Аз вече съм на възраст за женене, дето се вика, и започвам да си задавам въпроса всички жени ли са такива. Как можем да ги разпознаем? Можем ли изобщо?

Има момичета, които са предразположени към същото поведение на лека жена, но го потискат, само защото ги е страх да не им залепят кифленския етикет.

Никога няма да може да сме на 100% сигурни в девойката, но ако се търси моногамия, то момичетата, които търсят мъж, на когото да се отдадат и пробират внимателно, обикновено са с такива намерения. Не вярвам, че жените винаги откликват на "по-доброто" като се появи мъж на хоризонта и захвърлят всичко, което ценят. Всичко е до жената, какъв й е мирогледа, както е със всеки мъж. А мирогледът се мени. Затова не виждам по-добър подход от това да я опознаеш, само така можеш да разбереш на какво е склонна. Което така или иначе е нужно за сериозна връзка, защото освен сексуалната й поведение, ще е хубаво да пасва и в останалите аспекти, които намираш важни за една жена.

Аз затова държах да кажа, че топираната коса не означава лека жена. Всъщност, повечето такива момичета имат богат житейски опит. Осмислят и сериозната връзка, и леките контакти. Ако склонят на сериозна връзка, обикновено правят по-твърд избор, от тия, които не са се отдавали на свободията. Защото знаеш ли дали няма да се пробуди онзи комплекс, че девойчето е било ограничавано и изведнъж е осъзнало, че съдникът му е изчезнал.

Обикновено по-образованите, емоционално зрели жени кръшкат по-малко.

Но всичко е много относително. Просто зависи от това как жената възприема нещата в дадения момент.

procter
07-18-2013, 08:26
Чачо, аз още много назад казах, че съм съгласен с теб. Хубаво е хората да се опознават преди да ги съдиш какви са и що са. Само че работата е там, че човек не може да си позволи да подхожда непредубедено към всеки, защото разполагаме с ограничени ресурси, най-вече време и нерви. Аз докато я хвана в крачка може да минат 10 години, а може и никога да не стане. Да кажем, че в добрия случай стане за 5 години, след това още 5 за следващата и т.н. все в един момент, колкото и да съм тъп, трябва да си извадя ИЗВОД, примерно "Жените, с разголени дрехи са такива и такива или вероятността да са такива се увеличава". За това именно се опитваме не само аз, ами всеки човек да си изградим най-рационални и адекватни на реалността СТЕРЕОТИПИ, няма как иначе, разбираш ли? Съгласен съм, че метода е евристичен и е възможно да е частично грешен, но да подхождаме непредубедено към всеки е най-малкото непрактично. Точно за мирогледа говоря и аз! Все пак тези момичета, за които говорим, допускам, че освен общ естетически вкус към облеклото, споделят и много повече. А че има и такива, дето са много хрисими и изведнъж ти го наврат, безспорно. Но докато от тях не го очакваш, от другите имаме ли основание да го очакваме? Разбираш ли ми въпроса? Mежду другото ти също подходи предубедено като ме нареди още след първия пост, без изобщо да ме "опознаеш" и да разбереш каква е идеята ми.

Chacho
07-18-2013, 10:08
Именно за да си спестиш времето, по-добре завръзвай контакт, проверявай ги по-бързо що за стока са, щото иначе отрязваш голям процент от момичетата, сред които може да е това, което търсиш.

Преди време се запознах с три кифльочета покрай гаджето на един познат. Две от тях ги отрезах по селския говор, интригантския характер и отвращението им от образованието за има-няма 5 минути. Третата не искаше да чуе за друго освен чалга, беше се повплела в низките им страсти, но като й предложихме алтернативна компания, веднага се откъсна, изведнъж си смени вкуса за музика, изучи се като хората, сега следва престижна специалност и си кара с добри оценки, има приказка с най-различни хора, има будна мисъл, чувство за хумор, готин характер. Още ми е много близка приятелка, даже ходеше с един от аверите ми.

Не беше много трудно да я преценим още в началото. Но се радвам, че не я отхвърлих заради предразсъдъци.

procter
07-18-2013, 10:16
Имаш право, ама страх лозе пази. Може би наистина трябва малко да разширя периметъра. Ама да ева и к**вентиите, много са, навсякъде са. Като зомби-филм. Ей тука чета из форума...майко мила. И приятели слушам и не вярвам на очите си. Вярно, че има и търчи-лъжита.

102
07-18-2013, 10:38
1) Съвременни момичета ? Кво е тва ? Всеки си е индивидуалност, ако питаш за масата.. окей.. аз ги виждам 50/50.. с едни искам да контактувам, с други не.
2) Ценности, стил и маниер ? Кви ценности ? 10 % сигурно са хората с ценности. Стил ? Много малко хора/жени (не че жените не са хора.. въпреки че не съм много сигурен) го притежават, значи няма нищо общо с масата за която ти говориш. Маниер ? Като стила.
3) Съвременни "момичета" ? Независими и еманципирани ? А, ко каза ?
4) Голяма част.. очила.. дрехи.. бла-бла.. еми аз познавам момичета за които тва не е основното и учудващо са си много готинки.. даже много повече...
5) Ако въпросът ти е "Харесвате ли кифлите ?".. тва е, признай си.. то тогава.. Харесвам кифли, но с акъл (да, има и такива), харесвам момичета/жени с които може да си говоря за нещо различно от солариуми и нещата които спомена.. Не харесвам момичета/жени,които олицетворяват пълния смисъл на "Съвременните кифли" (ако изобщо е имало старовремски), а именно: Някоя излязла от Биг Брадър и подобните му предавания.
6) Огладнях и едва ли съм си подредил правилно мислите. Ще дописвам.

Deadlock
07-18-2013, 10:51
вкуса за музика, изучи се като хората, сега следва престижна специалност и си кара с добри оценки, има приказка с най-различни хора, има будна мисъл, чувство за хумор, готин характер

това ли е представата ти за качествен човек?

LadyDi
07-18-2013, 10:53
2) Ценности, стил и маниер ? Кви ценности ? 10 % сигурно са хората с ценности.
Всъщност, всяко човешко същество си има ценности (по-скоро ценностна система), които не е задължително да съвпадат с нашите или общоприетия стереотип. Но това, че са различни в никакъв случай не значи, че липсват :)

procter
07-18-2013, 10:53
това ли е представата ти за качествен човек?

В общи линии - да.

Всъщност, всяко човешко същество си има ценности (по-скоро ценностна система), които не е задължително да съвпадат с нашите или общоприетия стереотип. Но това, че са различни в никакъв случай не значи, че липсват.

Така е. Ние обсъждаме доколко ги одобряваме и доколко съвпадат с нашите. Заповядай да се включиш в разговора. :)

nevermind...
07-18-2013, 10:54
Ъмм за масата- да, стават за 1 път...

Chacho
07-18-2013, 10:56
Имаш право, ама страх лозе пази. Може би наистина трябва малко да разширя периметъра. Ама да ева и к**вентиите, много са, навсякъде са. Като зомби-филм. Ей тука чета из форума...майко мила. И приятели слушам и не вярвам на очите си. Вярно, че има и търчи-лъжита.

Всъщност, форумът е добър пример, че процентно сериозните момичета са много, ако не даже и мнозинство.

Chacho
07-18-2013, 11:02
това ли е представата ти за качествен човек?

Всъщност, нямам представа за качествен човек, само наченки на такава. Не изпитвам нужда да дефинирам нещо такова.

Страня от интриги и липсата на интерес към знание, толкова мога да кажа категорично.

Понеже ги преписах на стереотипа, които коментираме, дадох за пример момичето, че ми опроверга предварителната нагласа за нея. И тези качества ги ценя в нея, които в друг случай може да не са решаващи, просто в този бяха непредполагани.

102
07-18-2013, 11:02
Всъщност, всяко човешко същество си има ценности (по-скоро ценностна система), които не е задължително да съвпадат с нашите или общоприетия стереотип. Но това, че са различни в никакъв случай не значи, че липсват :)

Тогава го заменям с морални ценности. Ся пък да не кажеш, че и ниските ги броим...

procter
07-18-2013, 11:04
Малко извън темата, как добавяте цитат на някой?

LadyDi
07-18-2013, 11:04
това ли е представата ти за качествен човек?

Кое всъщност определя човека като "качествен" и "некачествен"? Мисля, че няма техническа спесификация за това, за да чекваме после дали отговаря на изискванията.
Има едно вътрешно усещане, което слага етикета "качествен" на човека отсреща - и това усещане се нарича желание за общуване.

procter
07-18-2013, 11:05
Горе долу и ние тук стигнахме до този извод. Сега си "мерим" усещанията ;)

102
07-18-2013, 11:07
Там долу.. "Отговори с цитат", не мога да повярвам, че аз ти го казвам, дето хич не съм наясно.

LadyDi
07-18-2013, 11:07
Тогава го заменям с морални ценности. Ся пък да не кажеш, че и ниските ги броим...

Да, и моралните ценности са интересен въпрос. Моралът е различен във всяко различно общество :)

102
07-18-2013, 11:08
Днес научих толкова много нови неща.... =)

procter
07-18-2013, 11:08
Там долу.. "Отговори с цитат", не мога да повярвам, че аз ти го казвам, дето хич не съм наясно.

Мерси

LadyDi
07-18-2013, 11:09
Това ли е?

Точно това ;)

procter
07-18-2013, 11:12
Лейди Ди, съгласен съм с теб, едва ли някой ще оспори това, което казваш. Ценност е всяко нещо, което ти е ценно. Това е работната дефиниция. Съответно може за някой друг да не е ценно и така се получава този разрив, който обсъждаме тук. Моята задна мисъл беше да си сверим ценностите, защото съм уплашен от това, което наблюдавам, а именно че моите ценности не се споделят особено много от младите дами, които за добро или лошо са моя романтична и сексуална цел по воля Божия. :)

102
07-18-2013, 11:13
Лейди Ди

Цитирам те.
Лейди Дай. Поправям те.

LadyDi
07-18-2013, 11:15
@procter, признавам си, че не съм чела цялата тема, само последните 2 страници. Разрив винаги има, проблемът е, че го смятате за проблем. В смисъл, това е модата, такъв е mainstream-a (така ли го наричате :cool:). На който не му изнася, просто не се движи по него. Хора с ценности като вашите под път и над път и ако не ги срещате, тогава следва да помислите дали обкръжението ви е правилно :)

102
07-18-2013, 11:20
такъв е mainstream-a (така ли го наричате :cool:). :)

Grandma ? Is that you ?

procter
07-18-2013, 11:20
Да, така е. Аз лично го намирам за проблем, защото не виждам обкръжение, което да споделя тези ценности и съм малко самотен и обезверен. Исках да подпитам има ли такива, за това публикувах темата. Просто за успокоение. :)

102
07-18-2013, 11:27
@procter, прочетох първата страница и не намирам къде и какви са твоите ценности.. на коя страница си писал за тях ?

procter
07-18-2013, 11:34
@102, не съм писал за тях, наблюдателен си. :) Но като съм написал какво не одобрявам, може би се предполага какво ценя. Или не? Аз не исках да заставам във фокуса на разговора с моите проблеми. Исках да видя дали и другите ги дразни това, което и мен и всъщност дали само аз съм извън синхрон.

102
07-18-2013, 11:40
Синхрона не си ли го определяме ние ? Никак даже не си извън синхрон, даже напротив.... ако питаш мен, ама ти не ме питаш.. така че аз ще те питам... Бил ли си някога с курва ?

procter
07-18-2013, 11:42
Оказа се, че да. Е, не в класическия смисъл на думата, но курва не е само състояние на вагината. То е и състояние на ума. А и аз те питам, теб и всеки един, което желае да пише на тази тема. А синхронът не си го определяме ние. Ние - хората, сме част от една добре смазана машина. Всеки един е от значение за другия и обратното.

LadyDi
07-18-2013, 11:45
Да, така е. Аз лично го намирам за проблем, защото не виждам обкръжение, което да споделя тези ценности и съм малко самотен и обезверен. Исках да подпитам има ли такива, за това публикувах темата. Просто за успокоение. :)

Е, необходимо е да излезеш от това си обкръжение и да си разшириш кръга от познанства.

@102, баба ти е :-)

102
07-18-2013, 11:48
И кво се оказа, че си претърпял любовно разочарование от курва (която не е курва, В КЛАСИЧЕСКИЯ СМИСЪЛ НА ДУМАТА) и сега дай да оплюем сички курви и да им търсим кусури ? Много точно го каза.. всъщност не те разбрах, но ми се стори точно, че един вид всеки разбира думата "курва" по различен начин.... Еми сори, ама не виждам в коментарите ти на първите две страници нищо друго.. за мирогледи, ценности и подобни.. само курви и оплаквания. Продължавам да чета, може пък да си се развихрил в следващите....

procter
07-18-2013, 11:49
Лейди Ди, аз това и правя, само че се натъквам на нови и нови доказателства за моите неприятни предположения. Точно за това реших и да пиша на по-голяма трибуна, където всеки е анонимен и може да си каже каквото му е насърце.

procter
07-18-2013, 11:53
Като прочетеш всичко, ще се радвам да пишеш какво мислиш. :) Остави я моята курва на страна. Аз ежедневно виждам още и още, чак съм се хванал за главата. Не е от една за правя заключения за всички. Тези заключения са на база широка представителна извадка от хората, с които контактувам, слушам, гледам, чета и т.н. и всичко накланя в една посока. Мен за следващата ме е страх, старата - майната й.

LadyDi
07-18-2013, 11:56
Нали знаеш, че всичко е пропорционално? Ще има к*рви, докато има кой да им играе по свирката... Нещата са взаимно свързани и е много неприятно да се четат непрекъснато теми за това как жените са с развален морал, а мъжете са едва ли не светци, които търсят безгрешната.

102
07-18-2013, 11:57
@102, баба ти е :-)

Не искаш да си ми баба.. аз гледах през ключалката докато баба се къпеше. Или искаш ? Не искаш... Искаш ли ?

procter
07-18-2013, 12:04
Лейди, много съм далеч от това да защитавам мъжете. Ама много, правилно ме разбери. Моят стандарт не е двоен. Аз също ценя равнопоставеността, но на една по-различна плоскост, по-"морална" плоскост. За мен въпросът не стой "Щом мъжете кръшкат и жените са равни, то и жените ще кръшкат". За мен това е еднакво неприемливо и за двете страни. Колкото жените са с развален морал, толкова и мъжете, даже малко повече. По моему. Не намесвам мъжете, защото не са в обхвата на моя интерес. Ако искаш може и за това да поговорим :)

102
07-18-2013, 12:08
Като прочетеш всичко, ще се радвам да пишеш какво мислиш. :)

Започваш все повече да ме кефиш.. нищо че не съм на твоето мнение.
Защо ли ? Прочетох всичко.. моето мнение е, че грешиш. Не мисля, че човек може да прецени дадена група (курвите) от хора/жени (хора? жени?) без да е имал и минимален досег с тяхното племе. Казваш, че си чел ? Казваш, че си гледал филми ли, какво ? Досега ти с така любимите ни курви е нищожен, дори смятам, че граничи с нулата, защото не вярвам въпросното момиче.. на което му даваш тази титла.. наистина да е от тази порода жени. Основното, което смятам е че всеки сам решава какво да значи за него тази дума. За теб.. явно леко облечените жени.. фриволното поведение... някоя която те е наранила (тва не беше ли кучка ?).. двата тона грим и изкуствени коси.. Някак си не ти вярвам.. не знам що. Може би, защото аз съм със съвсем различни мисли.. грам не се замислям за такива парцали, които ти описваш, знам, че нито имам приказка с тях, нито искам да ми дишат въздуха, единственото им хубаво качество е че можеш да ги ебаваш (не буквално). Това според мен. Също така изобщо нямам някакви желания към тях, сексуални.. не са ми приятни.. Виж, кифлите, каквото е моето определение за тях, е че... да не задълбавам ся.... Първо кажи дали съм те прочел грешно, щото е много вероятно.

procter
07-18-2013, 12:21
Може би трябва да синхронизираме дефинициите си. За мен курва е доста по-различно от кучка в два основни аспекта. Първо кучката е гаднярка, докато курвата... си е курва (какво да ти кажа. ;)). Второ докато при кучка, обсегът на морално отсъждане е доста по-голям, при курва става дума предимно за сексуалната й етика. Така че курва за мен значи жена с нисък сексуален и интимен морал. Една курва може да не е кучка в следния пример - наебала се е с твой приятел. Не е имала нещо лично към теб, не е искала да те засегне, просто приятелят ти я кефи и тя го е светнала (извинявам се за изразните средства).Кифлите са нещо съвсем по-различно. Повечето се опитват да излеждат като кучки, но силно се съмнявам да са такива. А колкото до въпроса дали са курви - е те там е заровено кучето.

Chacho
07-18-2013, 12:23
А морално ли е за теб една жена да е спала със 100 мъже, ако това е преди връзката с теб, всичко е минало и ти бъде предана?

102
07-18-2013, 12:27
Май не си ме разбрал, или аз не съм се изразил като хората.... в никъв случай не слагам знак за равенство между курва, кучка и кифла, всяка една може да притежава качествата на другите две. Също така и "нормалните жени" (ако приемем за миг, че всяка различна от горепосочените е нормална) могат да притежават качества присъщи за обектите ни на дискусия.

procter
07-18-2013, 12:28
@ чачо Принципно да, друг е въпросът, че такава хипотеза е почти абсурдна.

102
07-18-2013, 12:30
Я, колко лесно стана ясно как мислиш.. само с един въпрос.. Chacho си е Chacho предполагам.... нищо, че сте изписали някви мини-романчета преди това.

procter
07-18-2013, 12:31
102, от твоите аргументи излиза извод, за който ще ни разпнат ;)

Chacho
07-18-2013, 12:34
Повечето жени плачат за мъж, от който да не се отделят (образно казано, говоря за връзка), поне такива са ми наблюденията. Дори мисля, че са мнозинство. Тук е готино, че зад никовете не знаеш как хората изглеждат навън, а достатъчно можеш да разкриеш за характера им. Мисля, че ако си създадеш впечатление, ще се препокрива с моето - че такива момичета, каквито търсиш, има много.

LadyDi
07-18-2013, 12:36
1. Защо да е абсурдна хипотезата?

2. Някой да ми даде определенията на курва, кучка и кифла.

Chacho
07-18-2013, 12:37
2. Някой да ми даде определенията на курва, кучка и кифла.

Миналият път темата беше 15 страници

LadyDi
07-18-2013, 12:38
Миналият път темата беше 15 страници

Гледам, че ги ползвате доста свободно. Искам да съм сигурна, че сме на една вълна :)

102
07-18-2013, 12:43
Гледам, че ги ползвате доста свободно. Искам да съм сигурна, че сме на една вълна :)

Всеки ги разбира по различен начин.. защо не започнеш ти, после друг.. и после като ги сравним, ще стигнем до някакви изводи.... или ще пием по една бира.. по-вероятното.

procter
07-18-2013, 12:43
1. Ема една народна мъдрост "Кой ебал - ебал, Пена вече не е курва". Тоест бивши курви няма, изключение са тези, които са преживели личен катарзис.. ;)
2.
Курва - чука се под път и над път.
Кучка - гадна, лоша жена, зла.
Кифла - хм, тук е малко по-трудно, помагайте.

Чаче, добре, бе, братле, аз що не ги виждам, бе?! Кьорав ли съм?

@102 - Брой ме за бирата ;)

102
07-18-2013, 13:01
По втора точка... Чука се под път и над път - Момиче/жена с голям сексуален апетит ?
Гадна, лоша жена, зла - Коя жена не притежава тези качества, кой човек не притежава тези качества ?
Кифла - предпочитам след някой друг да пиша.

LadyDi
07-18-2013, 13:02
Е, аз знам друго народно определение за курва и кучка.
Курвата се чука с всички.
Кучката - с всички, освен с теб :cool:

Chacho
07-18-2013, 13:04
Ми тука имаше една тема "удобрявате ли секса за една нощ", с изключение на няколко мацки, повечето не са пробвали, щото смятат, че не е за тях, тъй като предпочитат секса да е с любим/значим човек.

Около мен момичетата като цяло не изневеряват, щото са се наживяли и нямат нужда от нови хора, от "свобода", а и нямат оплаквания от партньорите си.


Бай дъ уей, аз си падам по леки жени, хахаха

ПС:

За курвите и кучките, двете понятия за мен са равносилни и тва е жена, за която сексът стои в основата на ценностната и система. Дали като средство за получаване на удоволствия или основен източник на удоволствие, заради който пренебрегва всичко друго, все тая. Повече качества не им приписвам.

Кифлата я тълкувам повече като съчетание между слабоумие и робуване на селската мода (тази, която е популярна, въпреки липсата на вкус).

102
07-18-2013, 13:05
Във всяка жена се крие по една малка кучка, малка курва и малка кифла. Друг е въпросът, че при някои се заменя с голяма и започват да изпъкват някои работи.

procter
07-18-2013, 13:06
Не сексуалния апетит е съществен, а обектът на апетит и средствата, чрез които той се удовлетворява. Сигурен съм, че ме разбираш. А за кучката - няма значение кой ги притежава и кой не. Когато се говори за "кучка", това се има предвид, поне аз така схващам.

Chacho
07-18-2013, 13:11
Честно казано, голяма част от характера на жената се определя по това, което мъжът ще извади на показ от нея.

procter
07-18-2013, 13:12
Чачо, недей с клишета, моля те. Тъкмо започнахме да се разбираме ;)

ge6aaaa3
07-18-2013, 13:15
Че кое му е клише? Търсенето определя предлагането... Ако се търсят курви, дори и порядъчните момичета ще станат такива, за да не са сами... Ръиш?

102
07-18-2013, 13:15
То те са клишета, шото.. знаем си. Друг е въпроса, че това важи само за интелигентните жени.

Chacho
07-18-2013, 13:19
Чачо, недей с клишета, моля те. Тъкмо започнахме да се разбираме ;)

Не е клише, застраховам се, че ако и дадеш прекалено много поводи да избяга от теб, ще избяга от теб.

procter
07-18-2013, 13:21
Еми тогава логично следващият въпрос е курви ли искат мъжете. Аз - не. Курви искат за ебане, но не и за нещо друго, смислено, лично, не за любов и то мъже със съмнителна репутация. Да не говорим какво постижение пък е това за една жена - всички знаем, че коя да е мадама, само да си отвори краката, ще се намерят 10 доброволеца от раз. Ама постижение ли е това изобщо, да цъкнеш някаква мадама, да си сто и първия в тефтера? Само да кажа, че на "млади години" и аз съм хойкал за по една-две вечери, ама нещо ми се чини безсмислено. Преживях си катарзиса ;) хаха
Чачо, нека бяга, щом не е щастлива с мен, само да не ми прави курвенски номера...

Chacho
07-18-2013, 13:23
Е, добре, аз секс от години получавам само от страшно мимолетни връзки.

Неспособен съм да се грижа за себе си напълно, камо ли да се раздавам за някой друг. И не съм си надраснал егоизма/егото толкова, че да имам нужда от жена за постоянно до мен. Но имам нужда от секс. Затова си праскам "курвите" (което не значи, че не подбирам). Няма нищо общо с подвизи или цифри в тефтери.

102
07-18-2013, 13:24
Дотъпя ми тая тема.... мъча се да си обясня защо....

procter
07-18-2013, 13:27
Добре, ама като дойдеш на моя да търсиш нещо свястно, ще намериш само дедовия. И да не се изненадаш ;)

Chacho
07-18-2013, 13:28
:D

Щото всички хора в живота са намирали само дедовия и ние всички сме плод на провалени бракове.

102
07-18-2013, 13:31
Имаш ли кво да предложиш, щото нормални момичета/жени - бол. Винаги съм се чудил как не ги намирате.... имам приятелки, които ходят с ебати прошляците, пък като видя ей така видимо средно или направо цяло интелигентни (хаха) младежи да мрънкат, че няма свестни..... не знам. Явно и образът е важен.

procter
07-18-2013, 13:31
Просто съм минал периода, в който ти е интересно просто да чукаш, моето съм си го изчукал, чукайте вие сега, младите ;). Сега искам повече. Искам да ме обичат, да ме уважават, да съм единствен и неповторим. Да съм значим, а не един вибратор с портфейл. Разбираш ли?

LadyDi
07-18-2013, 13:33
Търсенето определя предлагането...
Ха, да си дойдем на думата :)

procter
07-18-2013, 13:33
@102, въпроса ти е точно на място. Еми нямам БМВ, ако това питаш. Имам БМХ ;)

102
07-18-2013, 13:33
Я да не ме депресираш, нещастник ! =)

procter
07-18-2013, 13:34
Що,бе, ти и тва ли нямаш ;)

102
07-18-2013, 13:34
@102, въпроса ти е точно на място. Еми нямам БМВ, ако това питаш. Имам БМХ ;)

Ми не, не питам това, дори не ми е хрумвало.... странно как на теб това първо ти дойде наум.... показателно е....

102
07-18-2013, 13:35
Сега искам повече. Искам да ме обичат, да ме уважават, да съм единствен и неповторим. Да съм значим.

Ето това визирах, че ме депресира.

procter
07-18-2013, 13:35
Разбира се, знам какво се търси. Нали търсенето определяло предлагането :)
Съжалявам, че те натъжавам.

procter
07-18-2013, 13:36
Аре стига сега, не всички искат пари, това повече на майтап го написах. На въпроса дали имам какво да предложа - би трябвало, всичко си ми е на мястото. Ама аз даже не стигам до там да предлагам каквото и да било, аз съм отвратен много преди да се стигне до там да предлагам нещо. Тука замяза на телефона на доверието ;)

102
07-18-2013, 13:37
Просто съм в такъв етап, не съжалявай, няма за кво.

Chacho
07-18-2013, 13:38
Лейди, ти кръшкаш ли?

102
07-18-2013, 13:40
Все си мисля, че жените искат сигурност, опора, любов, здраво чукане, нежно чукане, чукане и деца. Не в тази последователност.

procter
07-18-2013, 13:42
А какво дават? Я да видим Лейдито какво ще отговори. Сигурно не, изглежда добро момиче.

102
07-18-2013, 13:43
Същото.. може би без сигурност.

LadyDi
07-18-2013, 13:44
Лейди, ти кръшкаш ли?

Не.
Но ако кръшках - очакваш ли да призная? :cool:

Chacho
07-18-2013, 13:45
Не.
Но ако кръшках - очакваш ли да призная? :cool:

Ти, тук - да. 8-)

procter
07-18-2013, 13:46
@102 и любов. Именно 2 от най-ценните неща за мен. Нали говорихме за ценностна система. :)
То като ги няма тях, аз и сам мога да се оправя.

LadyDi
07-18-2013, 13:47
Ти, тук - да. 8-)

Ммм... Добре. В интерес на цялата дискусия, ще съм откровена.
В настоящата си връзка не съм кръшкала :cool:

В предишна - да.

102
07-18-2013, 13:48
@102 и любов. Именно 2 от най-ценните неща за мен. Нали говорихме за ценностна система. :)

Ко каза ? Не те разбрах.

102
07-18-2013, 13:49
В предишна - да.

КУРЧКИФЛА !

yakuza_
07-18-2013, 13:50
Ммм... Добре. В интерес на цялата дискусия, ще съм откровена.
В настоящата си връзка не съм кръшкала :cool:

В предишна - да.

Покай се уличнице!
Ще гориш в манафския ад!

procter
07-18-2013, 13:52
И що така, Лейди? Какво не му беше наред на момъка? Какво не ти даде?

Chacho
07-18-2013, 13:53
Ужас, кво провокирах :D

Са ще излезнат хилядите тихочетящи.


Всъщност, аз изгубих интерес. Тва не е първата тема, че всички жени са курви. Не знам как може човек само такива да види. Аз не виждам само такива. Или виждате грешно, или гледате на грешното място, или аз бъркам и съм блажения вярващ. Но от позицията си нямам какво повече да добавям, тука вече ни се разминават впечатленията.


ПС: Преди да я изядете с парцалите, питайте я сега защо не кръшка. Че нали уж "женската природа" не се мени.

102
07-18-2013, 13:53
Радарът на procter се активира.... =(

procter
07-18-2013, 13:55
Нали дискутираме?!

minchorna
07-18-2013, 13:55
И що така, Лейди? Какво не му беше наред на момъка? Какво не ти даде?

Защо на момъка трябва да му има нещо?Проблема е в нея,не в него!

procter
07-18-2013, 13:56
Чачо, а за теб какво значи курва? Я ти разказвай малко. Е сега отиде коня в реката ;)

procter
07-18-2013, 13:56
Защо на момъка трябва да му има нещо?Проблема е в нея,не в него!
Ок. Тогава нека да се чете "Какъв беше проблема"

Ivaaaaa
07-18-2013, 13:58
хах, не че нещо, ама това да изневеряваш е много подло

102
07-18-2013, 13:59
АХАХАХАХАХАХАХХАХААХАХХАХ АХАХА !.

procter
07-18-2013, 14:00
А вие,бе, сладури? Ще кажете ли нещо по темата? :)

102
07-18-2013, 14:04
Подлеци !
По темата.. защо когато даден тип момичета/жени не ти харесват ти ходиш точно по тях....?
Да разбирам, че си ебал много.. ти го каза, не аз.... не си ли се научил да преценяваш жените ?
Дори тези, които описваш.. няма нужда от задълбочени анализи, за да ги видиш що за стока са.
Не мога да повярвам, че не можеш да си намериш свестно момиче... не мога.

procter
07-18-2013, 14:08
Е, не съм ебал МНОГО. Тука като гледам има 17-годишни са ме изяли с парцалите. Аз съм бил с 10-ина момичета, на 26 съм. На другия въпрос - не ходя по тях, те просто са навсякъде! Повярвай, и аз не мога, ама на. Трябва да се вземе предвид също и че социалният ми кръг не е неограничен. Все пак правя каквото мога.

102
07-18-2013, 14:10
Мислил ли си за смъртта ?

procter
07-18-2013, 14:11
Това пък какво общо има?

102
07-18-2013, 14:12
Търся помощ и разбиране.. предлагам свестни момичета.. на половин цена.

LadyDi
07-18-2013, 14:12
@Chacho, ща пребия :lol:

Обаче отказвам да разказвам какво му е имало на момчето, какво ми е имало на мен и като цяло какво се е случило. Случило се - факт. Не съм го крила. Заинтересованите страни знаеха :)
Все пак, нали всички моралисти тук твърдите, че честността е в основата на всичко :cool:

procter
07-18-2013, 14:13
Така е. Признат грях - половин грях. Между другото това, дето си написала отдолу е много добро. :)

LadyDi
07-18-2013, 14:14
Така е. Признат грях - половин грях.

Е тая философия не я изповядвам. Грехът си е грях, дори да е признат. Но тва е тема на друга... хм, тема.

102
07-18-2013, 14:15
НА ГОРЕЩ СТОЛ С LADYDI !.

procter
07-18-2013, 14:16
Е, това не са мой думи, а на Дядо Боже. :)

102
07-18-2013, 14:17
Е, това не са мой думи, а на Дядо Боже. :)

Престани да ме депресираш.

procter
07-18-2013, 14:18
Стига,бе,човече. Сипи си една ракия да отхлабиш жилата :)

102
07-18-2013, 14:20
Няма да навлизам в подробности, щото не са по темата. Писал съм в една друга. Ще ти кажа само, че за тривиалното предложение, което ми отправяш съм се сетил отдавна.

LadyDi
07-18-2013, 14:23
НА ГОРЕЩ СТОЛ С LADYDI !.
Била съм :)
Само че хората се интересуваха по-скоро от това кой ми е любимия сезон и как се разбирам със свекърва си :lol:

И дали вдигам щанги... върви го разбери.

procter
07-18-2013, 14:23
Тогава наздраве! :)

102
07-18-2013, 14:25
Линк ми, или ще направя тема да отговаряш наново. Да, това е заплаха, ти си толкова добра, че няма да откажеш.

102
07-18-2013, 14:26
Тогава наздраве! :)

Имах предвид, че не ми помага, уе мееен.

procter
07-18-2013, 14:28
Какво излезе, значи според вас сред онези момичета, които съм описал още най в началото има свестни, порядъчни, любящи, романтични, загрижени, верни, умни, морални жени, тъй ли?

procter
07-18-2013, 14:29
Имах предвид, че не ми помага, уе мееен.
Това спре ли да помага, нещата не са добре.

102
07-18-2013, 14:30
Това спре ли да помага, нещата не са добре.

Много благодаря, че ме окуражи. Бати гадняра.

procter
07-18-2013, 14:31
Много благодаря, че ме окуражи. Бати гадняра.
Кажи си и ти болката, виж, че тук сме все отбор юнаци. :)

102
07-18-2013, 14:32
Имам си тема за душевни терзания, намери я ако искаш. Няма нищо общо с тази тема. Освен, че животът е кучка може би, ХАха.

LadyDi
07-18-2013, 14:34
Какво излезе, значи според вас сред онези момичета, които съм описал още най в началото има свестни, порядъчни, любящи, романтични, загрижени, верни, умни, морални жени, тъй ли?

Жените, които ние смятаме за свестни, порядъчни, любящи, романтични, загрижени, верни, умни и морални са различни от тези, които ти намираш за такива.

procter
07-18-2013, 14:34
Абе, аз от живота не мога да се оплача, ама тия жени, мамицата им... :Д

LadyDi
07-18-2013, 14:37
Линк ми, или ще направя тема да отговаряш наново. Да, това е заплаха, ти си толкова добра, че няма да откажеш.

Беше преди 2 години или повече. Нямам линк и не ми се търси.
Между другото, не ме плашиш, просто няма нужда да отегчаваме младежите с дърташки теми :cool:

102
07-18-2013, 14:38
Само ми кажи какво заглавие се слага. ^_^

LadyDi
07-18-2013, 14:39
Понеже не можеш да ме питаш другаде, освен в тема във форума ли?

102
07-18-2013, 14:46
@procter, сега ще се появи една тема за Въпроси и Отговори, мога ли да разчитам, че ще зададеш интересни въпроси ?

procter
07-18-2013, 14:48
Ще направя каквото мога.

102
07-18-2013, 14:54
Ти имаш големи възможности, сигурен съм.

klimatronik
07-18-2013, 17:13
Я някой да ми разкаже сюжета

Chacho
07-18-2013, 17:27
Я някой да ми разкаже сюжета

Имало едно време един свят.. и те така

klimatronik
07-18-2013, 18:04
:D много точно описание , мерси :)

RedArmy
07-18-2013, 19:31
Я малко по-различно мнение макар че дори не съм чел темата подробно :D

Много мразим:
- прости патки, които ходят по солариуми (съответно почти винаги са черни като мулатки)
- ходят на високи токчета, надуват се, парадират (въпреки че няма с какво)
- правят се на оборотни и/или на "интелигентни и образовани", стил "ма аз не съм такава", а всъщност освен да духат за друго не стават, да не говорим, че и тези им умения са под съмнение
- парцали, които обикалят дискотеките и се влачат пияни с по 10 момчета в 3 през нощта
- пикли, които всеки ден се топират, къдрят, правят си прически, пръскат се с лак за коса, лакират си ноктите, гримират се с часове, мажат се с гнусен мазен фон дьо тен...
- носят очила тип "муха"
- фръцкат се и си въртят гъза докато ходят
- ходят в мола
- държат си портмонето/чантата високо вдигнати и демонстративно изпъчени напред
- надменно държание
- лигав курвенски смях
- да харчат пари като подивели и то за боклуци
- идола да им е курволета лозанова а мъжа мечта - божинов или малката перука
- да гледат тъпо докато разберат някой виц
- да се усмихват мазно докато говорят за някоя "приятелка" пред друга такава
- такива, които в селОто им са ги излъгали, че имат потенциал и са много секси

Такива боклуци не стават за семейство, не стават и за връзка дори, аз поне не бих изтърпял такава, не че ше ми се и наложи, дори не ме привличат такива. Всички да умрат до една, бих ги разстрелял лично но не ми се лежи за парцали. Осъзнавам, че не са виновни само те, те са продукт, продукт на 23 години на абсолютна безморалност, промиване на мозъци и липса на държава. Но ничий мозък не се промива без съгласието на определения индивид. Проблема не е в чалгата, проблема е в подражанието и сляпото копиране между момичетата. И ако някой каже, че живея в 50-те години - красивото момиче може да е и красиво, и привлекателно, и без да е прави гореизброените неща, ако има природно излъчване и поддържа хигиена и най-важното - е скромна

П.П: днешната младеж, майката да й е..ш :D

Пиян съм на куче така че ако има много грешки се извинявам ;д

Ivaaaaa
07-18-2013, 20:41
Я малко по-различно мнение макар че дори не съм чел темата подробно :D

Много мразим:
- прости патки, които ходят по солариуми (съответно почти винаги са черни като мулатки)
- ходят на високи токчета, надуват се, парадират (въпреки че няма с какво)
- правят се на оборотни и/или на "интелигентни и образовани", стил "ма аз не съм такава", а всъщност освен да духат за друго не стават, да не говорим, че и тези им умения са под съмнение
- парцали, които обикалят дискотеките и се влачат пияни с по 10 момчета в 3 през нощта
- пикли, които всеки ден се топират, къдрят, правят си прически, пръскат се с лак за коса, лакират си ноктите, гримират се с часове, мажат се с гнусен мазен фон дьо тен...
- надменно държание
- лигав курвенски смях
- да харчат пари като подивели и то за боклуци
- идола да им е курволета лозанова а мъжа мечта - божинов или малката перука
- да гледат тъпо докато разберат някой виц
- да се усмихват мазно докато говорят за някоя "приятелка" пред друга такава
- такива, които в селОто им са ги излъгали, че имат потенциал и са много секси

Такива боклуци не стават за семейство, не стават и за връзка дори, аз поне не бих изтърпял такава, не че ше ми се и наложи, дори не ме привличат такива. Всички да умрат до една, бих ги разстрелял лично но не ми се лежи за парцали. И ако някой каже, че живея в 50-те години - красивото момиче може да е и красиво, и привлекателно, и без да е прави гореизброените неща, ако има природно излъчване и поддържа хигиена и най-важното - е скромна

П.П: днешната младеж, майката да й е..ш :D

Пиян съм на куче така че ако има много грешки се извинявам ;д


много глупаво мнение

не виждам нищо лошо в токчетата, третото тиренце даже не е много ясно, да се движа в компания от момчета, щото аз повече с момчета се движа и да пия понякога, да се лакирам, гримирам и оправям косата, да се смея лигаво, да харча за козметика и дрехи, другите не ги разбирам

като цяло можеше да кажеш просто КИФЛИ, а не да изреждаш тъпотии

RedArmy
07-18-2013, 20:46
Обаче бих ебал и някоя от тия с 5 тона грим, очилата и патешките муцунки, стига да има хубаво тяло.

Thats life!
Това е защото мъжа си е отчасти първосигнално животно и такива курви провокират чисто животинско желание в него. Но, за да задържи един стойностен мъж до себе си, една жена трябва да е повече от размахваща опашката си женска в размножителен период. Нали затова сме хора, а не животни, е поне повечето.

RedArmy
07-18-2013, 20:49
много глупаво мнение

не виждам нищо лошо в токчетата, третото тиренце даже не е много ясно, да се движа в компания от момчета, щото аз повече с момчета се движа и да пия понякога, да се лакирам, гримирам и оправям косата, да се смея лигаво, да харча за козметика и дрехи, другите не ги разбирам

като цяло можеше да кажеш просто КИФЛИ, а не да изреждаш тъпотии
само не разбрах защо се засягаш, ква е причината?
всяко нормално момиче би разбрало какво е отвратителното в гореизброените неща, само една "кифла" не би се разпознала в тях

Ivaaaaa
07-18-2013, 20:51
не се засягам
ти просто казваш неща, които ги прави поочти всяко едно момиче

Chacho
07-18-2013, 21:03
Нима преди тези 23 години не е било потисничество, сляпо следване на идеали, чийто наложител като е изчезнал, всичко се е уж разюздало. Не вини последните 23 години за тия черти на характера, щото на фона на възрастта им, комунизма ще изглежда като ембрион. Още в Древна Гърция са ревали от "неморални" тинейджъри. А ако Преходът е причинил нещо подобно, се чудя къде е бил резона зад ценностите, за да позволи "правилното" възпитание, което да предотврати всичко?


И ще си позволя един спекулативен коментар, ама ако мацките в обкръжението ви носят пороците, от които ревете, май се бутате много усърдно в социалните кръгове, от които искате да бягате.

LadyDi
07-18-2013, 21:13
И ще си позволя един спекулативен коментар, ама ако мацките в обкръжението ви носят пороците, от които ревете, май се бутате много усърдно в социалните кръгове, от които искате да бягате.



Да, така е. Аз лично го намирам за проблем, защото не виждам обкръжение, което да споделя тези ценности и съм малко самотен и обезверен. Исках да подпитам има ли такива, за това публикувах темата. Просто за успокоение. :)
Е, необходимо е да излезеш от това си обкръжение и да си разшириш кръга от познанства.

well...

procter
07-19-2013, 05:21
Я малко по-различно мнение макар че дори не съм чел темата подробно :D

Много мразим:
- прости патки, които ходят по солариуми (съответно почти винаги са черни като мулатки)
- ходят на високи токчета, надуват се, парадират (въпреки че няма с какво)
- правят се на оборотни и/или на "интелигентни и образовани", стил "ма аз не съм такава", а всъщност освен да духат за друго не стават, да не говорим, че и тези им умения са под съмнение
- парцали, които обикалят дискотеките и се влачат пияни с по 10 момчета в 3 през нощта
- пикли, които всеки ден се топират, къдрят, правят си прически, пръскат се с лак за коса, лакират си ноктите, гримират се с часове, мажат се с гнусен мазен фон дьо тен...
- носят очила тип "муха"
- фръцкат се и си въртят гъза докато ходят
- ходят в мола
- държат си портмонето/чантата високо вдигнати и демонстративно изпъчени напред
- надменно държание
- лигав курвенски смях
- да харчат пари като подивели и то за боклуци
- идола да им е курволета лозанова а мъжа мечта - божинов или малката перука
- да гледат тъпо докато разберат някой виц
- да се усмихват мазно докато говорят за някоя "приятелка" пред друга такава
- такива, които в селОто им са ги излъгали, че имат потенциал и са много секси

Такива боклуци не стават за семейство, не стават и за връзка дори, аз поне не бих изтърпял такава, не че ше ми се и наложи, дори не ме привличат такива. Всички да умрат до една, бих ги разстрелял лично но не ми се лежи за парцали. Осъзнавам, че не са виновни само те, те са продукт, продукт на 23 години на абсолютна безморалност, промиване на мозъци и липса на държава. Но ничий мозък не се промива без съгласието на определения индивид. Проблема не е в чалгата, проблема е в подражанието и сляпото копиране между момичетата. И ако някой каже, че живея в 50-те години - красивото момиче може да е и красиво, и привлекателно, и без да е прави гореизброените неща, ако има природно излъчване и поддържа хигиена и най-важното - е скромна

П.П: днешната младеж, майката да й е..ш :D

Пиян съм на куче така че ако има много грешки се извинявам ;д


Молодец!

procter
07-19-2013, 06:39
Жените, които ние смятаме за свестни, порядъчни, любящи, романтични, загрижени, верни, умни и морални са различни от тези, които ти намираш за такива.

Не ми се вярва чак толкова да ни се разминават представите. Защо всеки се опитва да бъде неутрален, нали целта на сайта е да споделяме. Споделете вашите представи, щом мислите, че са толкова различни от моите.

procter
07-19-2013, 06:44
много глупаво мнение

не виждам нищо лошо в токчетата, третото тиренце даже не е много ясно, да се движа в компания от момчета, щото аз повече с момчета се движа и да пия понякога, да се лакирам, гримирам и оправям косата, да се смея лигаво, да харча за козметика и дрехи, другите не ги разбирам

като цяло можеше да кажеш просто КИФЛИ, а не да изреждаш тъпотии

Чети между редовете, много добре се разбира какво иска да каже авторът. Къде за теб е границата между порядъчното момиче и кифлата?

LadyDi
07-19-2013, 06:51
:lol:
Ще ме съсипете вече.

Чак сега ли, душата? Тая тема е адски забавна.

procter
07-19-2013, 06:52
:lol:
Ще ме съсипете вече.
А на някои не им пука, след като отдавна са отвъд.

wtfstfu91
07-19-2013, 06:58
Много са зле не само чалгарките, а и всички други, които се мислят за "дами". Пръдли. Нищо не постигнали в живота... лапнали 2-3 пишки и имат чанта за 1000 лева - браво! Зле са, зле са и пак са зле и винаги ще са зле. Обикновено такива ги тапя и приключваме всякакви връзки, освен ако не извика своя "батко" (пъпчасал 25 годишен олигофрен) да дойде да ме набие, тогава сагата продължава.

procter
07-19-2013, 07:06
В спора ясно се очертават няколко фронта: единият защитава тезата, че да си курва, кучка или кифла (или поне това, което аз влагам като смисъл е тези думи) е нещо съвсем нормално, съвременно и модерно и дори "забавно", че дразни и му обръщаме внимание като нещо важно; вторият, които защитават тезата, че курвите са кофти, ама всеки си избира как да си живее живота, възползвайки се от глупостта и наивността им; и няколко неразумни опълченци, които искрено и явно се дразнят на гореспоменатите субекти. Те ти, булка, Спасовден.

LadyDi
07-19-2013, 07:17
В спора ясно се очертават няколко фронта: единият защитава тезата, че да си курва, кучка или кифла (или поне това, което аз влагам като смисъл е тези думи) е нещо съвсем нормално, съвременно и модерно и дори "забавно", че дразни и му обръщаме внимание като нещо важно; вторият, които защитават тезата, че курвите са кофти, ама всеки си избира как да си живее живота, възползвайки се от глупостта и наивността им; и няколко неразумни опълченци, които искрено и явно се дразнят на гореспоменатите субекти. Те ти, булка, Спасовден.

Как ги очерта тия фронтове не знам, като аз друга картинка виждам.
От едната страна са няколко разочаровани момченца, които още не са срещнали достатъчно хора в живота си и затова се поддават на желанието да лепят етикети наляво и надясно.
А от другата страна виждам няколко човека, които тактично се опитват да им обяснят, че за да видиш добре света, трябва да си свалиш капаците от очите.

Chacho
07-19-2013, 07:24
В последните няколко страници си лъсна комплексарщината в темата.

procter
07-19-2013, 07:28
Лейди, темите на спора са две, едната е - са ли всички жени (описани най-напред) курви, а другата - и какво, ако са?
За това виждаш различно.

procter
07-19-2013, 07:33
В последните няколко страници си лъсна комплексарщината в темата.

Абе, младеж, не мога да схвана какъв ви е проблема с комплексите на хората, та всяка трета дума е това. Ми влязъл си в сайт за проблеми - едни споделят, други отговарят? По герой ли се чувстваш, като бръкнеш с пръст в раната на хората? Или се изревеш "Еди кой си има проблем (комплекс, както е по-нАучно)" и се правиш на разбирач и психолог. Ей на това аз му викам комплексар!
Ако не можеш да помогнеш, поне не вреди! Аз ако нямах проблем, едва ли щях да дойда тук да споделям, а някакви хлапета, като теб, да ми се плюнчат, да ми дават акъл и да ме анализират!

Chacho
07-19-2013, 07:44
Ти не искаш да си го признаеш, затова няма как да ти се помогне. Ако си искрен със себе си, ще застанеш срещу огледалото и ще си признаеш, че си разочарован, че не получаваш желаното внимание и емоции от момичетата заради някакъв проблем у теб, който криеш дори и от себе си, съдейки по това, че се мъчиш да се убедиш, че всички жени са курви. На нас ни е ясно, че не са и затова спорът стана 10 безсмислени страници и обикаляне по периферията. Истината е, че като си повтаряш, че жените не са способни да ти дават любов и уважение, просто целиш да се успокоиш.

А темата си я създал, за да можем да ти потвърдим илюзията, в която самият ти си разколебан, щото явно ти убягва спокойствието.

procter
07-19-2013, 07:52
Чичо ти Фройд би се гордял с теб! А ти нищо не си разбрал от това, което съм написал. Явно страстта ти да казваш на хората, които имат нужда от разбиране, какви са комплексари, е по-силна от способността ти да вникваш в проблемите им. Предполагам, че така твоето его си създава илюзията за значимост и компетентност. Всички можем да бъдем психоаналитици, не се ласкай.

Chacho
07-19-2013, 07:54
Все ми е тая, аз интерес тук повече нямам.

procter
07-19-2013, 08:03
Не искам да те гоня, само спрете с тия умозаключения кой какви комплекси имал. Ми той ако нямаше, щеше ли да е тук? Който няма проблеми, той си свирка и си живее живота, а не търси помощ от непознати. Проявете малко повече разбиране. Не става дума за мен, в болшинството от теми само това чета. Не го приемай лично.

procter
07-19-2013, 08:10
И твоят страх от обвързване вероятно се корени в подсъзнателен страх да не бъдеш изоставен и се превръща в комплекс, който те кара да си лягаш с някакви девойки за по една вечер, като бягаш преди те да избягат от теб и да се почувстваш отхвърлен. Е, как е, приятелю? По-добре ли се чувстваш? Ето, че и на теб ти намерихме комплекс. Ако трябва да перефразирам нашия Господ, нека този от нас без комплекси хвърли камъка пръв. :)

Chacho
07-19-2013, 08:22
Само че аз нямам проблем да чуя тея думи. И когато имам проблем, търся съвет, съм искрен за чувствата си, защото търся решение.

От друга страна, като се опитвам да ви изровя комплексите, всъщност се опитвам да ви изровя въпроса в темата, понеже вие не просто не си правите труда да го зададете ясно, вие обикновено се опитвате да го прикриете всячески, именно заради този комплекс.


Сякаш да питам дали се одобрява случая в Катуница, за да оправдая побоя ми над циганин.

Цялата тая лъжливост не ме кефи, непродуктивна ми е, затова, както казах преди малко, губя интерес.

procter
07-19-2013, 08:31
Аз също съм искрен за чувствата си. Неведнъж казах, че съм самотен, че съм обезверен. Че ме е страх, за това че повечето момичета, които познавам изневеряват на приятелите или съпрузите си. Ти поне ме четеш от самото начало. Не ме обвинявай, че шикалкавя!

procter
07-19-2013, 08:36
Аз познавам себе си много добре. Знам що за човек съм и нямам проблем с това. Също така знам обаче, че на повечето момичета с големи очила ще им се сторя скучен, защото не ходя по барове и дискотеки, не ходя на Какао Бийч. Ходя на къмпинг, на палатки, ходя на театър. Страх ме е, че може да не намеря сродна душа. Как точно съм проявил лъжовност, Чачо? Аз не лъжа и не изневерявам. Не се чукам за една нощ, държа на думата си и се стремя да уважавам хората, с които съм. Без тези, на които освен да им тряснеш един зад врата, друго не заслужават А ти само се опитваш да ми навреш в носа колко съм зле. Не постъпваш почтено!

procter
07-19-2013, 08:45
Violenza, на колко годинки си?
Всъщност наистина има такива жени, и то не са малко. Само че тези интереси са антагонистични. Или си кифла или не си. Е, може от време на време да се правиш, че не си, за разнообразие и да си "прекараш страхотно". Но в следващия момент пак си старата шаврантия. Кифлите не ме тревожат, те са ми ясни. Проблемът е в онези, дето на външен вид не се кифлеят, но душата им е пълна с мармалад ;) и току ти го наврат с ташаците. LadyDi ми изглежда точно така, без дори да съм я виждал, например, интуиция го наречи. Но можеш и да прочетеш 1-2 странички назад.

procter
07-19-2013, 09:08
Е, щом е 2х, добре. Мойте най-големи дертове, а и на всеки човек сигурно, са идвали все от там, където най-малко съм ги очаквал. Гледаш я мадама като слънце. Чаровна, мила, скромна, добронамерена, учтива, усмихната и изведнъж хоп - айде да почерпиш, баджанак. А кифлата си я знаеш - или Ебеш и фургаш, или като мен си стоиш на разстояние.

LadyDi
07-19-2013, 09:18
Проблемът е в онези, дето на външен вид не се кифлеят, но душата им е пълна с мармалад ;) и току ти го наврат с ташаците. LadyDi ми изглежда точно така, без дори да съм я виждал, например, интуиция го наречи.

Да ти кажа, не кифлите ти го навират с ташаците, а онези жени, които намират теб самия за кифла ;)
А пък и... едно е да си бухнал... друго е да си с мармалад, нали?

procter
07-19-2013, 09:19
Въпрос на вкус. :)

LadyDi
07-19-2013, 09:20
Така си е :)
Но аз поне имам някакъв пълнеж, нали?