PDA

View Full Version : Кори от банани за пъпки и белези



POLINUTE
07-11-2013, 13:55
Здравейте, някоя от вас пробвала ли е този метод за борба с пъпките? Четох че за около 4 дни може да заличиш пъпките ако 2,3 пъти на ден ги търкаш в продължение на 1,2 мин. с вътрешната част на кора от банан докато стане кафява. Мисля да пробвам. Ето какво прочетох за това:

Дори да звучи странно, кората от банан наистина помага. Как? Смята се, че ако търкате лицето си с вътрешната част на банановата кора, докато не стане кафява, изглажда сухата кожа и лекува акнето. Освен това премахва белезите от пъпки и намалява появата на фини бръчици. За най-добри резултати - повтаряйте упражнението 2-3 пъти дневно.

http://naturesnurtureblog.com/2012/07/01/treat-acne-other-skin-conditions-with-banana-peels/
Първо набарах този сайт, но не схванах особедно след като се търка се оставя 30 мин. така и после се измива лицето? Вие как мислите?

heartshapedbox
07-11-2013, 14:21
Ще пробвам,според вас дали ще има резултат за белези по гърба?

POLINUTE
07-11-2013, 14:56
Ще пробвам,според вас дали ще има резултат за белези по гърба?
Ако наистина действа защо да няма резултат и там...пробвай, аз над вечер ще си направя една парна баня да елиминирам черните точки и ще потъркам малко някоя друга пъпка с парче кора oт банан. :D

sexa_na_kompleksa
07-11-2013, 16:30
За пръв път чувам. Ако някой пробва, да сподели ефекта. ;д

malkasladka
07-11-2013, 18:27
Ще пробвам, имам белег от много сериозно изгаряне на слънце...

tori
07-11-2013, 18:32
И преди бях чувала, че се търка лицето със кори на банан, даже бях чела някъде из лейди зоун. Знам, че енергизира, но чак за белези... Пробвайте и кажете дели действа. Те мойте малко така са огромни и по краката ама поне да пробвам и аз. :д

POLINUTE
07-11-2013, 19:02
И преди бях чувала, че се търка лицето със кори на банан, даже бях чела някъде из лейди зоун. Знам, че енергизира, но чак за белези... Пробвайте и кажете дели действа. Те мойте малко така са огромни и по краката ама поне да пробвам и аз. :д

Ами аз мисля че са за белези от стари пъпки, не мисля че ще помогне при по сериозни белези, но може да се пробва. Междо другото и аз имам белези от изгаряне едни такива черти тъмни, една от вътрешната част на бедрото и една на глезена-идея си нямам защо така са се получили. Намазах си лицето преди 30 мин. сега ще се измия и преди лягане пак ще се намажа.

kaRamella
07-12-2013, 15:52
Искам да кажете дали има ефект и почвам и аз че имам малко по скулите.

POLINUTE
07-12-2013, 16:11
Искам да кажете дали има ефект и почвам и аз че имам малко по скулите.
Аз два пъти се мазах вече и забелязвам лека разлика.Мажа с банановите кори,оставям 30 мин-мия с топла вода. След това си слагам малки мапучета с изцеден лимон върху по видимите пъпки,стоя пак 30 мин(щипе малко, но се търпи) и мия. Преди да легна се намазах пак с бананови кори (:D разбутах нов банан, че баща ми беше хвърлил кората която оставих в хладилника хаха ) спах и на сутринта го измих и пак повторих това с лимона. Забелязах че сутринта 2 пъпки ми бяха с бели връхчета а преди бяха просто червени пъпки... незнам това добре ли е. Аз ще продължа да се мажа пък да видим дали ще поизчезнат.