PDA

View Full Version : Одрах се..



missf
07-12-2013, 13:02
Здравейте! Вчера при взимане на душ и намазването със сапун леко се одрах на границата между малките и големите срамни устни..искам да попитам с какво кремче мога да се мажа,понеже днес също усещам болка при допир на бельото с кожата..плюс това малко се притеснявам..Зачервено е,за кръв не мога да кажа,по-скоро кафеникава беше,не червена при избърствен с хавлията и то много много малко и все пак..какъв е шанса да хвана някоя инфекция? Благодаря за отделеното внимание!

AngelAntichrist
07-12-2013, 13:26
Три пъти на ден се миеш със Сейфгард и носиш чисто бельо, евентуално неароматизирана ежедневна превръзка, ако има прекалено много болка.
Нищо повече - то и без рани е неприятно и нередно да се маже с нещо, което не е по предназначение, пък какво остава със. Най-много да се забави процеса на зарастване. Консултирай се с фармацевт, ако държиш, все пак.

FuCKkK13
07-12-2013, 13:28
купуваш си някакво бебешко кремче или отиваш в аптеката и обясняваш и те би трябвало да ти дадат някакъв крем
сложи си превръзка,която естествено да сменяш често
и повече от добра лична хигиена в следващите дни

missf
07-12-2013, 14:56
Кремче от сорта на "Здраве" и "Бочко" върши ли работа,че имам под ръка и мога веднага да го използвам. И много ви благодаря!

FuCKkK13
07-12-2013, 14:59
бочко са бебешки,можеш

aniezina
07-12-2013, 15:52
Какъв е тоя сейфгард за интимна хигиена, ти добре ли си? Ако искаш да си докараш дисбактериоза- давай. Достатъчно е да се мажеш с бочко или здраве, каквото казваш че имаш, а ако е някъде, където се мокри при уринирането ти ще заздравее още по-бързо. И на мен ми се е случвало, не съм мазала с нищо и си е минавало. Споко.

AngelAntichrist
07-12-2013, 16:01
Какъв е тоя сейфгард за интимна хигиена, ти добре ли си? Ако искаш да си докараш дисбактериоза- давай. Достатъчно е да се мажеш с бочко или здраве, каквото казваш че имаш, а ако е някъде, където се мокри при уринирането ти ще заздравее още по-бързо. И на мен ми се е случвало, не съм мазала с нищо и си е минавало. Споко.

Не говорим за интимна хигиена, а за самата рана. Когато си направиш интимен пиърсинг (и не само) се използва този сапун.
Бочко и Здраве са ми далеч по-странни - не разбирам как някой би си мазал отворените рани с тях, пък камо ли на срамните устни.
Ако ви наръгат с нож с Бочко и Здраве ли ще се мажете отново?

И макар, че не съм чувала за случай с дисбактериоза (вътрешните и външните полови органи са различни понятия; и както казах е редовна практика при сходни случаи, без подобни оплаквания) е по-добре от това раната да забере, гнояса, инфектира, келоди и какво ли още не, по-болезнено и неприятно. (На теория, разбира се - не искам да плаша авторката в никакъв случай, но не искам и да се плаши от глупости.)

FuCKkK13
07-12-2013, 16:18
^ абе одраскване и ръгане с нож има огромна разлика..
и бебетата ги мажат там точно с такива кремове ( за бочко говоря щото в случая той е бебешкия крем)
няма да и навреди крема,повярвай
иначе за хигиената,да...

aniezina
07-12-2013, 16:20
Еми аз съм човек, докарал си дисбактериоза от интимни сапуни, използвани по външните полови органи и докарали дисбактериозата на вътрешните, така че ето-чуваш. В случай не става въпрос за наръгване или огнестрелна рана, нали? За едно одраскване бебешките кремчета против подсичане и раздразнения си вършат супер работа.

До авторката, както ти казах достатъчно е дори само с вода да се миеш, но по-често разбира се(след всяко ходене до тоалетната вместо тоалетна хартия ще е достатъчно, хем няма да се дразниш от допира на хартията), няма да "забере, гнояса, инфектира, келоди и какво ли още не". Мазаното си е опция, ако решиш, че искаш да те успокои.

AngelAntichrist
07-12-2013, 16:40
То нека има разлика, ама в отношението ви явно няма.

Хората си слагат какви ли не пиърсинги по половите органи и ползват това къде ли не по света, но - ок, вие сте специални, ако не си поддържате гениталиите с крем за подсичане хващате рак на маточната шийка напра'о. Може да патентовате тази практика.

Чешмнята вода е гняс - физ. разтвор или преварена вода.

missf
07-12-2013, 16:44
Много ви благодаря!

FuCKkK13
07-12-2013, 16:51
Еми аз съм човек, докарал си дисбактериоза от интимни сапуни, използвани по външните полови органи и докарали дисбактериозата на вътрешните, така че ето-чуваш. В случай не става въпрос за наръгване или огнестрелна рана, нали? За едно одраскване бебешките кремчета против подсичане и раздразнения си вършат супер работа.

До авторката, както ти казах достатъчно е дори само с вода да се миеш, но по-често разбира се(след всяко ходене до тоалетната вместо тоалетна хартия ще е достатъчно, хем няма да се дразниш от допира на хартията), няма да "забере, гнояса, инфектира, келоди и какво ли още не". Мазаното си е опция, ако решиш, че искаш да те успокои.

аз лична хигиена имах предвид душ и да минава с чиста вода по-често,а не интимни сапуни/гелове и т.н. ..