PDA

View Full Version : Проблем със зъбите = пълки по тялото?



sa6opi4a
07-12-2013, 15:52
Често ми излизат афти в устата, сега пък имам подут венец пълен с гной. Хигиената я пазя. Всеки ден по 1 път си мия зъбите, ама файда. Но имам друг проблем. Понеже отдавна съм така със зъбите, възможно ли е заради тях по гърдите ми да излизат гнойни пъпки? Нещо да се е засегнал някой дроб от зъбите и така да се получават нещата вече? От 2-3 години съм така. Научно обяснение има ли?

Auriss
07-12-2013, 16:07
Отиди на зъболекар. Не искам да те плаша, но гной във венците си е рецепта за сепсис, а това е животозастрашаващо. За другото не ми се вярва, но във всеки случай просто е наложително да отидеш на зъболекар.

Впрочем няма да е зле да си вземеш някоя прилична паста за зъби (пак - поискай съвет от зъболекаря си) и вода за уста и да ги миеш 3, а не 1 път дневно.

Minwu
07-14-2013, 02:49
От това, което съм чела гнойните пъпки се свързват с диабет и прекалено много слуз в тялото ни (която се образува от животински храни - мляко, яйца, месо, кашкавал…) храни богати на изкуствени съставки или транс-мазнини, или Е-та, храни, неприсъщи за човешкото хранене.

В момента, в който започнем да натрупваме слуз, тялото ни се опитва да я изведе по всякакъв възможен начин – чрез кожата (циреи, акне), очите (гурелчета), ушите (отит…), носа (хрема, запушен нос), гърлото (храчки), дихателните пътища (кашлица, простудни заболявания).

Според науката Аюрведа аз съм кафа-доша, което означава, че съм предразположена към образуване на много слуз. Преди години боледувах всяка зима - настинки и всяка пролет - носа ми течеше непрекъснато като чешма. От както се опитвам да се придържам, към начина на хранене по Аюрведа - спряха всички тези болести. Може да видиш коя доша си тук http://ayurveda.newage.bg/аюредически-тест-типа-тяло, ако се интересуваш.

HollyGolightly
07-14-2013, 05:48
Впрочем няма да е зле да си вземеш някоя прилична паста за зъби (пак - поискай съвет от зъболекаря си) и вода за уста и да ги миеш 3, а не 1 път дневно.
Ето това, а ако и къпането ти е така "нормално" 1 на седмица, нищо чудно да ти излизат пъпки.