PDA

View Full Version : Не знам на какво се дължи?!



violette94
07-13-2013, 10:36
Здравейте.Имам проблем с цикъла- трябваше да ми дойде на 28 юни, но все още ми закъснява.По принцип цикълът ми е нередовен, но много вече закъснява.Да, водя полов живот, но правих 2 теста и двата са отрицателни.Пък и взимаме винаги мерки.Миналата година, когато ходих на гинеколог ми откриха повишение на левкоцити.И доста вече се притеснявам... да не е нещо киста или нещо друго?На някой друг случвало ли му се е ?

kalpazanka
07-13-2013, 10:39
Тестовете с първа сутрешна урина ли ги прави? Откога имаш менструация? Колко дни обичайно ти е МЦ? А колко най-много ти е закъснявал?

aniezina
07-13-2013, 11:52
За съжаление и с това съм се сблъсквала. Закъснение на цикъла може да се дължи на много неща, до 10-15 дни е "нормално", но при повече е хубаво да потърсиш помощ от специалист. При мен беше от диета с нисък прием на мазнини съчетана с огромен стрес.

Въпросите на kalpazanka са основателни. Аз ще добавя и: има ли промени в начина ти на хранене, рязка промяна в теглото, стрес?

violette94
07-13-2013, 12:38
Тестовете с първа сутрешна урина ли ги прави? Откога имаш менструация? Колко дни обичайно ти е МЦ? А колко най-много ти е закъснявал?

Ами единият тест го правих на обяд, а другият в друг ден, но по-късно.Имам менструация от 5 години.Винаги ми закъснява с няколко дена, но сега вече с 2 седмици(по принцип и преди ми е пропускал някой месец, но рядко).Бях 12 клас тази година и бях супер притеснена, учех като луда, много неща бяха ми се стоварили на главата.Почнах и от миналия месец курсове по курмуване и един ден супер много се изплащих( чудих се дали не е това причината).Продължението на МЦ ми е около 5-6 дена.

kalpazanka
07-13-2013, 12:46
Направи си тест с първа сутрешна урина.

Обърни внимание и на това как смяташ МЦ, защото:
Нормалният месечен цикъл продължава не по-малко от 21 и не повече от 35 дни.

aniezina
07-13-2013, 15:10
Ами нищо чудно да е от стреса. Вероятно знаеш, но все пак ще кажа, че месечният цикъл се смята от първия ден с кървене до последния ден преди следващото кървене. Както каза kalpazanka този период трябва да е не по-малко от 21 дни и не повече от 35 дни. Някъде по средата на този цикъл е овулацията ти. Ти така ли го смяташ?

violette94
07-13-2013, 15:21
Да, точно така си го смятам, но има ли шанс да съм бременна, след като не съм правила секс без презерватив-нито пък той да е свършвал в мен.Някакси не ми се вярва, но не знам-много съм притеснена.

aniezina
07-13-2013, 16:35
Изчакай да минат 5-6 дни от последния ти полов контакт и си направи тест с първа сутрешна урина. Малко вероятно, но все пак пробвай. Ако пак е отрицателен и не ти идва отиди поне при личния си лекар.

violette94
07-13-2013, 20:35
Изчакай да минат 5-6 дни от последния ти полов контакт и си направи тест с първа сутрешна урина. Малко вероятно, но все пак пробвай. Ако пак е отрицателен и не ти идва отиди поне при личния си лекар.

Ами аз всъщност не съм имала полов контакт повече от седмица(даже дали не са и две).Но тази седмица ще ида задължително на гинеколог.

kalpazanka
07-14-2013, 07:21
Овулацията настъпва 14 дни преди менструация. Като не ти е редовен МЦ, смяташ опасните дни така:

От най-дългия си менструален цикъл извадете 11 и ще получите образно казано последният фертилен ден.

От най-късия си менструален цикъл извадете 18 и ще получите първият от тези фертилни дни.


Сега сметни кога ти е бил рисковият полов акт и две седмици след него сметни, за да знаеш кога да правиш тест.