PDA

View Full Version : Нормалност ?!



stefko1996
07-13-2013, 10:44
Здравейте,
одеве търсих дефиниция за нормален ( човек) е да ама няма такава дефиниция!!
Опитах се сам да си дам дефиницията и тя е : човек който се стреми да не нарушава границите на нормалноста.
Е добре де ама к'ви са тия граници и кой ги определя и кои е казал ,че те са ненормални?
Ако има правописни грешки се извинявам писах го набързо и от телефон!!

strawberry88
07-13-2013, 15:10
Според мен няма граници. :Д Тоест всеки си има различни представи за нормалност.

sexa_na_kompleksa
07-13-2013, 17:31
Нормалност е разтегливо понятие, различно за отделния човек и всяка култура. Най-общо според мен може да се определи като спазване на общоприетите правила и норми.

vladyman
07-13-2013, 17:50
Човек който е физически и психически здрав, живее по приетият за нормален начин (ходи на работа вместо да бърка по кофите) и спазва общоприетите норми и правила.

И все пак, за какво ти е точно определение ?

stefko1996
07-13-2013, 18:40
Не съм казал ,че ми трябва дефеницията ,а според Вас какво е нормаслост.

TheBeatles
07-15-2013, 12:44
Нормалността се определя от мнозинството. Ако мнозинството от хора например е с психически отклонения, то те биха се смятали за нормални. Граници на нормалността не съществуват, те са просто начин да опитаме да се разграничим от тези хора, които ние бихме нарекли ненормални. Затова мисля, че всеки човек си има свои разбирания за това кое е "нормално" и "ненормално". Истината е, че определение за нормален човек няма, защото всички сме такива. Зависи единствено от това как другите те възприемат и дали отговаряш на критериите им за "нормално", а не как ти възприемаш себе си.

tori
07-15-2013, 21:44
Нормалността се определя от мнозинството. Ако мнозинството от хора например е с психически отклонения, то те биха се смятали за нормални. Граници на нормалността не съществуват, те са просто начин да опитаме да се разграничим от тези хора, които ние бихме нарекли ненормални. Затова мисля, че всеки човек си има свои разбирания за това кое е "нормално" и "ненормално". Истината е, че определение за нормален човек няма, защото всички сме такива. Зависи единствено от това как другите те възприемат и дали отговаряш на критериите им за "нормално", а не как ти възприемаш себе си.
Това. Аз лично разбирам "нормалност" като следване на стадото. Мнозинството печели.

procter
07-17-2013, 17:07
Ето малко по темата:
http://en.wikipedia.org/wiki/Normality_(behavior)

xoxi
07-17-2013, 18:06
Няма нищо нормално.

LipSy
07-18-2013, 14:07
Аз мисля, че при всеки човек е строго индивидуално. Аз например може да правя неща, които за мен да са нормални, а за други не. Също така аз мога да намирам нормални неща за ненормални. Просто за всеки е различно.

Nakadah
07-19-2013, 06:58
Има си цял раздел на тема философия...

Chacho
07-19-2013, 08:04
Границите се определят от предвиждането. Доколко реалността съвпада с предположението.

Harry.
07-19-2013, 08:12
Дефиниции за нормално колкото щеш, и все ще се намери някой за който ще си ненормален.Няма как да се напъхаш във всички норми и да ги следваш.И няма как да извлечеш точно определение.Пък и за какво ти е ;д