PDA

View Full Version : Помогнете в избора на телефон



teenproblem999
07-13-2013, 12:19
Досега съм с експерия Х8, но не ми е удобно с тъч скрийн и искам да го сменя с някой по-стар модел нокиа(може и ериксон) с бутони(но не qwerty). Нещата, които искам да има са mp3, 3.5mm lack, 2MP+ camera, светкавица, радио, видео, microSD, bluetooth, възможност за свързване с интернет.
И бих се радвал ако някой ми обясни могат ли такъв вид телефони, какъвто търся да поддържат услуги като viber, facebook, skype, както и отварят ли интернет страниците по нормален начин . Мерси.

chtlsy
07-13-2013, 18:01
В момента вече не е модерно, 'ми е нормално телефонът ти да е с тъчскрийн, тия с копчета вече са доста остарели и просто водещите компании като Apple (които всъщност никога не са правили телефон с копчета), Samsung и прочие не произвеждат такива модели телефони. Това, дето го искаш ти, го имаше нокията ми, която ползвах в периода 2010-2011 година. Беше Nokia C5-00. Единственият проблем е интернета, защото нямаше wi-fi, иначе другото го има - има mp3 плейър, камерата е 3.2 мегапиксела, а има и модел, който е с 5 мегапикселова камера, има светкавица, радио, може да снима видео, има слот за microSD карта, bluetooth, както и 3.5 милиметров жак за слушалки. Това мисля, че е най-удачният избор за такъв телефон.

ПП: Може да погледнеш и HTC S740, който има wi-fi.

Линк към нокията, която е с 3.2 мегапиксела камера: http://www.359gsm.com/c5.html
Линк към нокията, която е с 5 мегапиксела камера: http://www.359gsm.com/Nokia-C5-5MP.html
Линк към HTC-то: http://www.359gsm.com/htc-s740.html

JDeel
07-13-2013, 21:46
Модерно, модерно... не че съм някакъв старомоден сноб, ама онзи ден като отидох в магазина с намерението да се ъпгрейдвам откъм телефон (имам Nokia 5310 XpressMusic) и хванах да опипвам модерните машинки... абе откъм дисплеи са уникално яки, перфектни цветове, лесно се движиш из менюто, ама нещо липсва...

- мазен дисплей целия в пръстови отпечатъци
- дори най-малките телефони с тъчскрийн ми се струват големи за в джоба на дънките. Само заради яките цветове да си взема една педя плочка, и къде и как ще я нося?
- обичам докато вадя телефона си от тесния джоб да му натисна някой бутон че да светне в движение. Друго си е с нормално големи твърди копчета.
- за да стигна по менюто от т.А до т.Б ще ми отнеме същото време за което бих стигнал и с обикновен телефон с твърди копчета. Твърдите копчета са като волана при колите. Някой може ли да си представи как се управлява кола с тъчскрийн вместо волан?
- на моя телефон ми липсва само навигация и свестен браузър. За всичко друго си имам лаптоп :)

И така не успях да се убедя много в това да похарча 300-400 лв за такъв телефон. Не че съм старомоден, просто на тия телефони нещо не им достига :) Могат поне да ги правят с екран който заема цялата предна повърхност.

Така че има такива диваци, на които модерното не им е по-удобно, въпреки че на външен вид е много по-добре :)

perry_the_platypus
07-14-2013, 20:07
Nokia все още си произвеждат телефончета с бутони. :)