PDA

View Full Version : Разкажете за вашето училище



hipster
07-13-2013, 15:17
Помня,че преди имаше такава тема,но май я изтриха :( Разкажете как е във вашето училище?В коя държава сте? Как минава един ваш ден в училището/университета ? Как са учителите? Изобщо всичко. :)

heartsdesire
07-13-2013, 18:26
Разкажете как е във вашето училище? Ами, не е уникално. Все пак говорим за училище. Има преден и заден двор, в предния има два баскетболни коша и игрище, четири етажа. На първия етаж прозорците са с решетки, защото преди учениците сами са си излизали оттам, вместо да заобикалят до магазина. :D
В коя държава сте? България.
Как минава един ваш ден в училището/университета ? Пълна скука. Ако е зима, ще е топличко, ако е лято, ще завираме от жега, всичките прозорци са отворени, тетрадките се веят навсякъде, по коридорите е пълно с кифли, ученици постоянно бягат от часовете, 40-те минути от часа минават супер бавно.
Как са учителите? Класната ни ни мрази. :D Повечето учители са сдухани, някои са саркастични и забавни, други са пълна скръб.

m0ny
07-30-2013, 06:51
На първия етаж прозорците са с решетки, защото преди учениците сами са си излизали оттам, вместо да заобикалят до магазина. :D
В коя държава сте? България.


:D :D :D
Таман докато го чета и си мисля "Хмм,в коя държава може да е толкова зле положението ,освен в България?!",продължавам да чета и виждам написано "В коя държава сте? България." и ми става ясно,че може би като изключим онези страни ,където изобщо някои нямат училища,положението в България е едно от най-лошите.

tItEufFf
08-01-2013, 12:09
Аз живея във един малък град в северна Франция.
Училището ми е едно от най-хубавите в града. Тази година бях 12 клас. Всяка сутрин почваме от 8, някой път часовете продължават до 6, но други дни до 2 или 4 часа следобяд. На обяд имаме минимум 1 час да обядваме в стола, където е голяма тъпканица. Имаме предястие, ястие, десерт и плод. Но храната не винаги става за ядене ^^
Часовете ни са по 55 минути. Да не забравяме и 4 часовите контролни събота сутрин. Те са подготовката за матурите на края на годината. Матури има по абсолютно всички предмети и траят една седмица, някакъв ужас е.
Учителите .. всякакви има. Гадни, добри, стари, млади.. Но тук има повече мъже от жени.
В училището е малко като затвор. Нямаш винаги право да излизаш, само междучасията. Ама пак си зависи на кой ще се паднеш на вратата. И така... догодина университет :))

sweetmony
08-01-2013, 20:38
Аз съм от Кърджали. Тази година ще уча в най-елитната гимназия в нашия макар и малък, но красив град. Ето това е моето училище http://www.youtube.com/watch?v=z7Dp0_Jm2pk . Доколкото са ми разказвали учи се много и учителите са строги, но училището организира много конкурси и интересни неща за учениците. Всяка година се провежда Хелуин парти, Мис и Мистър на годината и много други .. Не мога да разказвам много неща тъй като тази година ще ми е първата, но обещавам, че след 16-ти септември ще разказвам още много :)

ch0c0late44
08-01-2013, 21:19
Защо са изтрили предишната тема о.О
В Германия съм,училището ми е така наречена ''гимназия'' (има още 2 вида по принцип).Започваме в 7:45 сутринта,имаме от 6 до 9 часа на ден (примерно 3 дни по 6,един ден със 9 часа,и един ден 7 часа).Часовете са по 45 мин,има 2 големи междучасия по 20 мин,малките са по 5 мин.Когато имаме повече от 6 часа на ден има 1 свободен час за обяд (седмият час).Класовете са колкото тука големи,25-30 човека.Учители има всякакви,и ''добри'' и не чак толкова ''добри'' 8-) Тук английски се учи от 5ти клас,а от 6ти в гимназиите се започва 3ти (задължителен) език (за мен 4ти 8-) ) - френски или латински.

m0ny
08-04-2013, 06:41
Защо са изтрили предишната тема о.О
В Германия съм,училището ми е така наречена ''гимназия'' (има още 2 вида по принцип).Започваме в 7:45 сутринта,имаме от 6 до 9 часа на ден (примерно 3 дни по 6,един ден със 9 часа,и един ден 7 часа).Часовете са по 45 мин,има 2 големи междучасия по 20 мин,малките са по 5 мин.Когато имаме повече от 6 часа на ден има 1 свободен час за обяд (седмият час).Класовете са колкото тука големи,25-30 човека.Учители има всякакви,и ''добри'' и не чак толкова ''добри'' 8-) Тук английски се учи от 5ти клас,а от 6ти в гимназиите се започва 3ти (задължителен) език (за мен 4ти 8-) ) - френски или латински.
Еми хубаво е,че поне учите езици,не като тука.Аз уча английски от както се помня,сега уча и руски,но не ми се струва достатъчно.
Понеже каза ,че в гимназиите след 6-ти се учи трети задължителен,какви езици се учат преди 5-ти клас?

perry_the_platypus
08-04-2013, 06:43
Понеже каза ,че в гимназиите след 6-ти се учи трети задължителен,какви езици се учат преди 5-ти клас?

Най-вероятно немски език, тъй като е в Германия.

ch0c0late44
08-05-2013, 16:24
Еми хубаво е,че поне учите езици,не като тука.Аз уча английски от както се помня,сега уча и руски,но не ми се струва достатъчно.
Понеже каза ,че в гимназиите след 6-ти се учи трети задължителен,какви езици се учат преди 5-ти клас?
Никакви..както Пери каза - само немски хах
А,и от 9ти още един,той май е по избор,испански или руски (зависи какво има в училището..)

tokiohotel4e
09-01-2013, 11:01
Така с няколко думи училищата в гърция са много прости и смотани. Училището където аз уча имаме само 7 учителя и най страното е че учителката по математика ни предава география а учителя по география математика, другите пеостотий на гърците са нашите "пердета" вместо тях имаме някакви парцали а чиновете ни са мръсни надраскани и начупени, столовете да те е страх да седнеш абе с няколко думи училище от втората светевна война.
П.С : Аз живея в гърция на остров крит

ch0c0late44
09-01-2013, 17:19
Така с няколко думи училищата в гърция са много прости и смотани. Училището където аз уча имаме само 7 учителя и най страното е че учителката по математика ни предава география а учителя по география математика, другите пеостотий на гърците са нашите "пердета" вместо тях имаме някакви парцали а чиновете ни са мръсни надраскани и начупени, столовете да те е страх да седнеш абе с няколко думи училище от втората светевна война.
П.С : Аз живея в гърция на остров крит
Това че живееш в такъв район и си се паднала в такова у-ще не значи че навсякъде е така лол :lol:

tokiohotel4e
09-01-2013, 18:17
Това че живееш в такъв район и си се паднала в такова у-ще не значи че навсякъде е така лол :lol:

Напротив всички са така гърците не поддържат училища та си

muhatacece
09-01-2013, 20:41
Верно ли, че в Франция се учат дните Понеделник, Вторник, Четвъртък и Петък ? Срядата е почивка ? Баси кефа .. :D

fevoos
09-02-2013, 01:07
В моето училище...
пълно с празни хорица, както във всяко даскало де...
не мога да се похваля с нещо особено...горе долу известен съм ( за съжаление)...
учителите са...ами...преподаватели??! а аз не искам да ходя там...
и най - важното!!!... - в клас на пустиняци съм :D :D

muhatacece
09-02-2013, 02:39
МАНГАЛИИИИИ !

Котка.
09-04-2013, 10:06
Помня,че преди имаше такава тема,но май я изтриха :( Разкажете как е във вашето училище?В коя държава сте? Как минава един ваш ден в училището/университета ? Как са учителите? Изобщо всичко. :)

В България съм, София.Минава скучно (както при всички) :D

horacio
09-04-2013, 21:42
Моето си ми харесва. Ремонтирано, чистичко, сравнително малко. Имаме си двор ;д повечето чинове и столове са нови, дъските също. Учители - различни. По някои предмети се учи повече, по други не толкова, но който както си го направи. Дисциплината леко куца, но иначе са си добре нещата. И квартала е готин. В България съм. :D

8bit
09-05-2013, 02:09
Моето даскало всеки момент ще се разпадне. Мазилката се рути, стаите миришат на мухъл и миналата година физкултурният салон се срути. Класната стая гледа на изток, а до миналата година нямахме щори. Два пъти вратата се счупи и останахме заключени вътре. Добре, че сме на първия етаж, че да излезнем през прозорците. Чиновете са на годините на Лили Иванова и тук-там се намира стол с четири крака. Бялата дъска падна в час по английски, ама ма'аму де'а не уцели даскалката. Ако не внимавате къде стъпвате може да изгубите някой крайник. В съседната стая са си купили тонколони и един бездарник се вживява като диджей. През първите часове компютърните кабинети миришат на крака, а зимата в тях е 10 градуса. Компютрите докарват звука на Боинг 787, мъчат се с Уиндолс ЕксПи и Вижуъл Студио се пуска от вечерта да зарежда. Училището е близо до циганската махла и на междучасието 5-годишни въглени ти просят пари. По обяд вождът на племето се появява и след няколко подозрителни обиколки на двора си тръгва с контейнера. Връща го празен след 1-2 часа. Поне проблем с боклука нямаме. Няма смисъл да пиеш кафе, сутринта само като се появиш на даскало и лелката ти каже 'Доо'ро утру' и си в нокаут до края на деня. Техникът ни е някакъв пропаднал левак с тен на Юсеин Болт и два златни зъба, постоянно е напушен и дава трева на аванта ако малко му помогнем. Имахме съмнение, че стаята ни не се чисти и оставихме една баничка под посления чин. Стоя там до края на срока, но поне разбрахме какви цветове може да добива храна, и имахме нещо да разкара миризмата на мухъл. Учителите са един път просто. Ходим на екскурзии по история и госпожата ни засрамва всеки път, защото изпива повече от всички момчета заедно. По география госпожата е религиозна и ми написа двойка, защото видя на чина ми книга на Ницше. По руски госпожата обяснява, че квантовата физика е дело на Сатаната. Не бих си заложил парите, че госпожата по биология е жена. И по информатика госпожата изнася лекции как Паскал е по-добър от Си++, Джава и дотНЕТ. Също е на мнение, че Джаваскрипт е зъл и се създаден с цел контрол на мозъците.

fuzzybuzzy
09-05-2013, 15:12
Моето даскало всеки момент ще се разпадне. Мазилката се рути, стаите миришат на мухъл и миналата година физкултурният салон се срути. Класната стая гледа на изток, а до миналата година нямахме щори. Два пъти вратата се счупи и останахме заключени вътре. Добре, че сме на първия етаж, че да излезнем през прозорците. Чиновете са на годините на Лили Иванова и тук-там се намира стол с четири крака. Бялата дъска падна в час по английски, ама ма'аму де'а не уцели даскалката. Ако не внимавате къде стъпвате може да изгубите някой крайник. В съседната стая са си купили тонколони и един бездарник се вживява като диджей. През първите часове компютърните кабинети миришат на крака, а зимата в тях е 10 градуса. Компютрите докарват звука на Боинг 787, мъчат се с Уиндолс ЕксПи и Вижуъл Студио се пуска от вечерта да зарежда. Училището е близо до циганската махла и на междучасието 5-годишни въглени ти просят пари. По обяд вождът на племето се появява и след няколко подозрителни обиколки на двора си тръгва с контейнера. Връща го празен след 1-2 часа. Поне проблем с боклука нямаме. Няма смисъл да пиеш кафе, сутринта само като се появиш на даскало и лелката ти каже 'Доо'ро утру' и си в нокаут до края на деня. Техникът ни е някакъв пропаднал левак с тен на Юсеин Болт и два златни зъба, постоянно е напушен и дава трева на аванта ако малко му помогнем. Имахме съмнение, че стаята ни не се чисти и оставихме една баничка под посления чин. Стоя там до края на срока, но поне разбрахме какви цветове може да добива храна, и имахме нещо да разкара миризмата на мухъл. Учителите са един път просто. Ходим на екскурзии по история и госпожата ни засрамва всеки път, защото изпива повече от всички момчета заедно. По география госпожата е религиозна и ми написа двойка, защото видя на чина ми книга на Ницше. По руски госпожата обяснява, че квантовата физика е дело на Сатаната. Не бих си заложил парите, че госпожата по биология е жена. И по информатика госпожата изнася лекции как Паскал е по-добър от Си++, Джава и дотНЕТ. Също е на мнение, че Джаваскрипт е зъл и се създаден с цел контрол на мозъците.

И кое е това училище ? :D

8bit
09-05-2013, 19:55
Няма да е етично да го напиша във форума, но ако си заинтересован ми драсни лично :D

ameli
09-17-2013, 18:27
Нашето си е новичко, преди 3-4 година се преместихме. Залата ни е няква уникална и единствена по рода си :D Много я хвалят, ама за нищо не става общо взето.. Зимата там е адски студено, а пц има някакви климатици, които ги пускат по това време и общо взето няма никакъв смисъл от тях. В стаите на зайците си имат мултимедиен прожектор (всяка), няма решетки, ама наказват всеки с 5 обиколки на двора, който дръзне да прескочи прозореца ;д Компютърните кабинети са на ниво, химията си има някви вещества, по биология не може да се похвалим с база, ама не сме природонаучен музей все пак. Леличките са странни, всяка с номера си. Едната си хваща някой за слушател, ама е яко бабе, другата ни караше да и свиваме.. Учениците са.. мех, не ми пука за тях, има с кого да си кажеш 2-3 думи, ама всички са на групички и да.. Цяла година сме първа смяна, което е гадно, щото никога не се наспиваш, ама имаш повечко време следобяд (уж).
Учителите стават, ама и доста ни лансират, оценки не се изкарват трудно, стига да знаеш как, 12 клас са летящи класове и им пишат 6ци само за присъствие, иначе 8 и 9 клас ги гърчат доста, особено немските паралелки. Не се оплаквам, сигурно ако трябваше пак там щях да вляза, ама като цяло училищата са тъпи.
България, ако не сте се досетили ;д