PDA

View Full Version : Белег на съдбата



takecare
07-13-2013, 15:27
Винаги съм искала да пусна такава тема, защото може би силно ме засяга, а и да чуя мнения. Не знам дали е правилният раздел. Може би трябваше да я пусна в "Семейство..." Въпроса ми е смятате ли, че един човек, преживял загуба на близък или преживял инцидент и такива неща, може да се каже, че е по - силен от другите с една идея? Може би ви се струва глупав въпроса. Но смятате ли, че преживяното прави човека такъв, какъвто е? Че го прави по - силен? Банално ли ви звучи, когато някой каже, ама ти не си преживял, това което аз съм преживял, примерно? От една страна има милиони хора по света, преживели същото. Но пък от друга, човек го изживява различно. Смятате ли, че човек трябва да го преживее и да не се вглъбява и да го изтъква един вид? Говоря специално за загуба на близък, защото
за мен е смешно едно момиче на 16 да каже такива връзки съм имала и въпреки, че разбиха
сърцето ми, аз съм силна, на фона на такива нещастия?! Не говоря за любовта, защото за мен тя е нещо, което се преживява.

Amore-Mio*
07-13-2013, 16:10
Сума ти пъти съм губила изключително близки за мен хора - не визирам само роднини. И определено, може да се каже, че съм си изградила един силен характер и винаги, във всички случаи, се научих да запазвам самообладание и да помогна в нужда. Пък после, сама със себе си да си излея мъката. Инак, не одобрявам това изтъкване - глупаво е просто.
Това си е животът и ние трябва да го изживеем с всичките му хубави и лоши страни.

YoUcANNOtiMaGiNe
07-13-2013, 20:08
Самото преживяване не прави човека по-силен, то просто се явява като предпоставка да изпита силата, която е таил в себе си, независимо колко голяма е тя. Вътрешната сила не се определя само от този фактор, при всеки е различно. За по-силен от другите не знам, но определено такива неща влияят като цяло и те правят устойчив. И не, не е банално, защото както и да изглежда на повърхността, никога не знаеш през какво е минал даден човек и не може да се поставиш на негово място, след като не ти се е случило същото. Тъпо е да се изтъкваш по този начин, така че със сигурност е най-добре да си го преживееш и да не занимаваш околните с лични неща.

Minwu
07-14-2013, 14:09
Преди дни изгубих много ценен за мен човек, който винаги ще бъде в сърцето ми. Това не ме направи по силна, а напротив. Все още съм една огромна развалина и продължавам да живея, защото този човек знаеше какво го очаква, знаеше и че аз ще изгубя желание за живот след като това стане. Последното му желание бе да живея и за двама ни и това и се опитвам да правя, но не е лесно...

Относно "ама ти не си преживял, това което аз съм преживял." - мисля, че някой хора го използват за да оправдаят липсата на прогрес в живота си без да се чувстват като нищожества.