PDA

View Full Version : Липсва на приятели след завършване.



Dimit1rM
07-13-2013, 15:29
Здравейте :) След като завърших спрях да се виждам с повечето си приятели и... сега съм доста самотен. Аз пътувах до училище и... Кофти е.

Сега работя и скоро може би ще уча но вероятно задочно и не съм сигурен как ще се справя с депресията, която ме е налегнал предвид това, че съвсем скоро приключих с година и половина връзка... и самотата ме съсипва. Кажете ми какво да правя. Приятелите ми се броят на пръста на 1-та ми ръка (май са само 2-3, на които мога да разчитам), но не излизам с никой от тях, тъй като просто не сме един сорт. Дайте идея как да се справя с тази кофти ситуация. Мислех си да опитам да ида на курс, да се срещна с хора (не е задължително да се сприятелявам с тях, просто няма много хора в ежедневието ми и ми липсва), но не знам за такива като по филмите :) Онези курсове, които са за кеф и разнообразие... Фитнеса не е вариант за мен. Прекалено е сложно, защото времето ми е ограничено и всички програми, които мога да си измисля засягат времето, в което работя. Освен това и недоспивам и не мисля, че ще съм продуктивен. Вкъщи правя лицеви, коремни.. всеки ден, но нямам време за фитнес.

Моля ако някой има идеи :) нека ги сподели и да решим този мой гаден проблем, защото съм страшно депресиран, а съм мъж мамка му...

Ако някой го интересува (за да предложи нещо подобаващо).. обичам да играя компютърни игри и обичам програмирането, но на такъв курс не ми се ходи. Искам нещо социално. Винаги съм искал да пробвам да изкарам курс за актьорско майсторство (ако изобщо има такива), но може и нещо друго да е. Може изобщо да не е курс. :) Помощ!

fresh_girl
07-14-2013, 02:36
Съветвам те,като за начало да спреш да мислиш за това.Нещата ще се наредят сами.Излизай повече,започни да се запознаваш с хора онлайн,запиши се на курса,който сподели,че искаш да се запишеш.Компютърните игри също помагат за развиване на приятелствата.
Относно депресията,разбирам.Не трябва да те притеснява факта,че си мъж.Това не е от значение.Ако е от постоянната депресия,ще е трудно да се избавиш от нея.Усмихвай се повече и не мисли за проблемите.Всичко ще се оправи от само-себе си. :)

Dimit1rM
07-14-2013, 09:10
Съветвам те,като за начало да спреш да мислиш за това.Нещата ще се наредят сами.Излизай повече,започни да се запознаваш с хора онлайн,запиши се на курса,който сподели,че искаш да се запишеш.Компютърните игри също помагат за развиване на приятелствата.
Относно депресията,разбирам.Не трябва да те притеснява факта,че си мъж.Това не е от значение.Ако е от постоянната депресия,ще е трудно да се избавиш от нея.Усмихвай се повече и не мисли за проблемите.Всичко ще се оправи от само-себе си. :)

Мерси за отговора :)

DimovB
08-07-2013, 16:22
Не е фатално. И нищо не е загубено. На работа се заприказвай с готините колежки и колеги. Като почнеш унито си хвани някое гадженце. Пиши тука във форума. Това също ще ти помогне да не си сам.

ledenakrasota
08-07-2013, 16:26
Нормално е. Всеки си поема по пътя. Как така имаш приятели, но сте различен сорт хора?! И к`во?! Покани някого да изпиете по една бира в петък вечер и да си поприказвате по мъжки. Всички сме различни.

s0b1esk1
08-07-2013, 16:35
човек, ти не знаеш какво е самота.
не искам да ти умъртвя надеждата, но едва ли ще си намериш. избираш или работа или приятели- не може и двете.
не слушай димов, че положението ще стане още по-зле.

existenz55
08-10-2013, 03:10
Стани студент (ако можеш и редовно ще е по добре). Те там такива запознанства искаш не искаш ще завързваш.

soul1199
08-14-2013, 19:51
Като ми е скучно влизам най-често тук..А иначе сега е лято,ако не си на морето няма много запознанства.