PDA

View Full Version : Пот!



need2bestrong
07-13-2013, 18:35
Здравейте!

Проблема ми е следният - постоянно се потя под мишниците и то много- стават много големи петна под мишницата и се чувствам адски некомфортно. Доста неприятна ситуация. Проблема е, че това се случва постоянно, нявсякъде, дори и да не ми е топло, напротив няма значение - дори и в студа се е случвало да треперя от студ, но да съм изпотен под мишниците...... Изключително гадно и неприятно е това.... Много ви моля дайте някой съвет, ако при някой има същата ситуация.. Благодаря!

aniezina
07-13-2013, 18:44
Не съм изпадала чак в такава ситуация, но ако бях на твое място бих потърсила лекарска помощ. Целта на потенето е да охлажда организма т.е. трябва да се потиш, когато ти е топло, ако започнеш да го правиш, когато трепериш от студ не мисля, че е нормално. А как си с теглото? Извини въпроса ми, не те познавам и няма как да го знам. Питам защото наднорменото тегло може да доведе до някои изменения във физиологията.

need2bestrong
07-13-2013, 18:51
В норма съм си- 75кг, 180см.

aniezina
07-13-2013, 19:44
Права си. Освен да е на нервна почва. А зачервяване по лицето например получаваш ли или само потене?
Прочети това http://www.bb-team.org/articles/3600_hiperhidroza и научи малко повече за хиперхидроза - медицинския термин за прекаленото изпотяване.

В някои статии пише да се къпеш възможно най-често, не е полезно за кожата ти за това използвай сапун само в областите на потене, за да избегнеш неприятна миризма, а останалата част от тялото просто обливай с водата и после задължително хидратирай тялото си с лосион. Дори и да не си използвала сапун водата е хлорирана а и сама по себе си изсушава.

Тук има домашни методи за справяне с проблема http://www.az-jenata.bg/a/5-zdrave-i-krasota/18284-domashni-recepti-sreshtu-izpotiavane-na-podmishnicite/ Предполагам, че така или иначе използваш препарати против изпотяване, като сухи парфюми, дезодоранти, лосиони за тяло и т.н. ако не, снабди се с няколко подходящи продукта.

Чувала съм, че чаят от салвия помага против изпотяването. Намерих и инфо за някаква билка наречена Бъзак. С цел намаляване на количеството отделена пот и смекчаване на острата миризма се препоръчва приготвяне на отвара от цветовете на бъзака. Начинът на приготвяне предвижда между 5 и 10 грама от билката да се поставят и да се кипнат в няколко минути в около 300 мл вряла вода. След изстиване се прецежда и от отварата се пие по 3 пъти на ден по една кафена чашка. Но внимавай, главното му действие е диуретично.

Общо взето се опитах да ти дам инфо за билки и по-безвредни методи на "лечение", но наистина те съветвам да посетиш лекар. Чувала съм за терапия чрез прилагане на ботокс, която е много успешна.

katalia3
07-14-2013, 18:17
Здравейте!

Проблема ми е следният - постоянно се потя под мишниците и то много- стават много големи петна под мишницата и се чувствам адски некомфортно. Доста неприятна ситуация. Проблема е, че това се случва постоянно, нявсякъде, дори и да не ми е топло, напротив няма значение - дори и в студа се е случвало да треперя от студ, но да съм изпотен под мишниците...... Изключително гадно и неприятно е това.... Много ви моля дайте някой съвет, ако при някой има същата ситуация.. Благодаря!

Абсолютно те разбирам какво имаш в предвид!!! Преди около 2 години, преди да си намеря каквото ми помогна, бях по същия начин, няма значение кой сезон е, колко е студено или че току що излизах от банята. Просто ставах мокра, без миризма, просто се потях. Не можех да сложа и една тениска, защото се чувствах некомфортно и ме беше срам дори! Моята леля имаше същия проблем и един ден ми каза че си е купила спрей от който е доволна. Дано няма проблем че ще кажа името тук, казва се Odorex Deo, спрей против изпотяване! Има написан начин на употреба, първо си пръскаш три поредни вечери и на сутринта просто го измиваш, а след това се използва през 10 дни или просто когато почувстваш отново че се изпотяваш! Надявам се да съм помогнала и да ти подейства така както и на мен! Аз все още си го имам, но не съм си слага от много много време :)

katalia3
07-14-2013, 18:18
http://www.google.bg/search?q=odorex&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.48705608,d.d2k&um=1&ie=UTF-8&hl=bg&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=veriUaKuH6KR0AXloICACw&biw=1366&bih=667&sei=wOriUc-bHLKY0AWui4D4Cw#facrc=_&imgrc=lSV7LPCr5zD4kM%3A%3BUTQUfOAzelbeLM%3Bhttp%25 3A%252F%252Finternational.biotrade.bg%252Fimg%252F gallery%252Fgallery_63.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fin ternational.biotrade.bg%252Fbody-care%252Fodorex-deo%252F%253Fp%253D81%2526l%253D2%2526id%253D5%3B9 00%3B675 ето и линк на шишенцето, но може и да го срещнеш в друг вид опаковка, но няма значение, това май е по новата опаковка :)

katalia3
07-14-2013, 18:21
Наистина ми помогна много! :) Опитай, нищо не губиш, а и знам наистина колко е неприятно !

SomeRandomNerd
07-14-2013, 22:41
Пробвай домашните методи против изпотяване. От тези спрейове потта излиза на други места и не са много полезни. :)

heartsdesire
07-14-2013, 22:50
Взимай си по 2-3 душа на ден, отиди на лекар най-вече. :)

DownloadVirus
07-14-2013, 23:07
Ползвай Rexona и пий по 10+ литра вода на ден.

aniezina
07-15-2013, 09:01
Това за водата е възможно най-лошия съвет. Колкото повече течности - толкова повече изпотяване. Вярно, не е хубаво да дехидратираш организма си, но има и други начини да го правиш освен пиенето на много вода. Проем на повече плодове и по-малко сол, например. А и приемането на 10+ литра вода на ден може да доведе до водно натравяне.

kaRamella
07-16-2013, 14:41
Вашите като малка не са те къпали със солена вода. Това никога няма да можеш да го спреш. Имах една приятелка , която много се потеше ( и още се поти де ) и използваше един дезодорант , но не си спомням как се казваше .. беше нещо с Л , около 7-8 лв и казваше , че и помага доста.

kaRamella
07-16-2013, 14:43
Aaa..ето го http://www.ivis.bg/leocrema-%D0%B4%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%B0%D 0%BD%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8-150%D0%BC%D0%BB-p7543.html

zlatit0o
07-16-2013, 14:52
Със солена вода ли? Смисъл на море ли как? нещо не схващам :D

SunT
07-16-2013, 14:59
Има предвид да осоляват водата, когато къпят бебето, което е голяма измишльотина.

tjgirl
07-16-2013, 21:26
На колко си? Ако си в пубертет е нормално да се потиш повече. И аз съм чувала, както и преди мен казаха, че ако обливаш мястото със солена вода може да помогне. Иначе продават едни ленти, които се лепят от вътрешната страна на блузата, за да не остават петна.

LonnieMo
07-17-2013, 10:19
Хей, спокойно и аз си имам проблеми с потенето и ми трябва помощ. Та на 14 съм, но когато съм на тренировки се потя обилно. няма и един час и съм вирвода, все едно съм се изкъпала. Косата ми става цялата мокра, мишниците и те, челото. Има ли някак да се предотврати.
П.С.: Солената вода трябва да помогне, защото задържа водата в организма. Но не съм много сигурна.

tjgirl
07-17-2013, 10:57
Хей, спокойно и аз си имам проблеми с потенето и ми трябва помощ. Та на 14 съм, но когато съм на тренировки се потя обилно. няма и един час и съм вирвода, все едно съм се изкъпала. Косата ми става цялата мокра, мишниците и те, челото. Има ли някак да се предотврати.
П.С.: Солената вода трябва да помогне, защото задържа водата в организма. Но не съм много сигурна.

1. В пубертет си, нормално е да се потиш повече.
2. Колкото повече се натоварваш физически, толкова повече ще се изпотяваш.

Попринцип няма как да спрете потенето, просто трябва да излезете от тази възраст. Имаше един спрей, от който бях чела, че има много доволни, но не се сещам в момента кой беше. Използвайте и някакъв стик/спрей против неприятната миризма. Като цяло за това лек няма.

swetygiRl
07-26-2013, 18:03
По това топло време е нормално. Вчера докато се прибирах с автобус и като станах от седалката се бях изпотила и одзат :oops: не се притеснявай толкова нормално е