PDA

View Full Version : Не ми се отварят програмите ...



Anito099
07-13-2013, 20:52
С Windows 7 съм , 64 битов процесор ..
Преди малко изтеглих ''PC Tools Firewall Plus 7.0.0.123'', но нещо ми се прецака
и затова реших да рестартирам лаптопа си и след като се пусна отначало
не успях да отворя никоя програма (като например Skype , Google Chrome ,
Photoscape и тн. не ми се отварят) мога само да отварям папки , да разглеждам
снимки и да ползвам Internet Explorer. Също така опитах да го деинсталирам, но не
става. Всеки път щом опитам да отворя дадена програма или се опитам да деинсталирам
тази ми се появява прозорче на което пише: ''The application was unable to start
correctly (0xc0000142). Click OK to close the application''

Моля ви помогнете ми как мога да го оправя :(

JDeel
07-13-2013, 21:14
Аз защо казвам, че антивирусните и въобще програмите от тоя калибър (дето уж са направени да ни защитават) са си чисти вируси - скапват ти системата :)

Това че из нета се тръби, че компютъра ти е незащитен и такива глупости е с маркетингова цел. Аз си карам преспокойно без антивирусни, без файъруол, без дефендър и т.н. Windows 7 и 8, дори и Vista и с известни условия XP, нямат нужда от такива допълнителни тежести.

Поздрави на следващите дето ще напишат в темата че пиша пълни глупости и нищо не разбирам от компютри :P

SprayPaint
07-13-2013, 21:19
И аз така, като си преинсталирам компа, първото нещо, което правя е да махна UAC, Firewall и другите му "защити".

Решението на проблема е това (http://zamunda.net/details.php?id=181900) :D

Anito099
07-13-2013, 23:18
Няма ли начин да го оправя без да си преинсталирам лаптопа ? :(

npp
07-14-2013, 08:07
има, чети темите от този линк за да намериш решение: http://www.google.bg/#output=search&sclient=psy-ab&q=The+application+was+unable+to+start+correctly+%2 80xc0000142%29.+Click+OK+to+close+the+application&oq=The+application+was+unable+to+start+correctly+% 280xc0000142%29.+Click+OK+to+close+the+application&gs_l=hp.12...545.545.0.1400.1.1.0.0.0.0.86.86.1.1. 0....0...1c.1.19.psy-ab.rvnXijfMdo0&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.48705608,d.Yms&fp=4908979e2e7b95b6&biw=1024&bih=603

можеш да ползваш гугъл преводач като кликаш там(срещу зелените надписи) където пише "превод на страницата"

anonymous908491
07-14-2013, 11:05
Поздрави на следващите дето ще напишат в темата че пиша пълни глупости и нищо не разбирам от компютри :P

Единственото смислено нещо от коментара ти.
АВ служат за красота, а стените за ароматизатори според теб.

anonymous908491
07-14-2013, 11:07
Няма ли начин да го оправя без да си преинсталирам лаптопа ? :(

Няма, тъкмо ще се научиш, че боклуци като PC Tools Firewall Plus прецакват ОС изцяло.

Anito099
07-14-2013, 11:37
Мерси .. ами значи ето какво открих ..

In the end I just decided to restore from my Acronis TrueImage backup image which I made last Monday which meant I had to backup a lot of files that had changed but I managed to get everything restored and I don't think I've lost anything.

I uninstalled ZoneAlarm which worked fine and then I installed PC Tools Firewall again and the problem came back with the same error whenever I tried to open programs. This time I tried restarting in safe mode and uninstalling PC Tools Firewall and it worked. When I restarted in normal mode everything was fine again so I installed the latest version of ZoneAlarm and everything seems to be working fine now.

Thank you for the help and advice.

...

''This time I tried restarting in safe mode and uninstalling PC Tools Firewall and it worked. When I restarted in normal mode everything was fine again .... ''
^Как мога да го направя това :?

anonymous908491
07-14-2013, 12:07
Мерси .. ами значи ето какво открих ..

In the end I just decided to restore from my Acronis TrueImage backup image which I made last Monday which meant I had to backup a lot of files that had changed but I managed to get everything restored and I don't think I've lost anything.

I uninstalled ZoneAlarm which worked fine and then I installed PC Tools Firewall again and the problem came back with the same error whenever I tried to open programs. This time I tried restarting in safe mode and uninstalling PC Tools Firewall and it worked. When I restarted in normal mode everything was fine again so I installed the latest version of ZoneAlarm and everything seems to be working fine now.

Thank you for the help and advice.

...

''This time I tried restarting in safe mode and uninstalling PC Tools Firewall and it worked. When I restarted in normal mode everything was fine again .... ''
^Как мога да го направя това :?

Първото не можеш да го направиш, защото нямаш имидж на ОС.
Второто не ти го препоръчвам, защото PC Tools Firewall вече ти е преебала ОС, иначе влизаш в safe mode с F2,F3,F8 или стрелките(различно е) или след зареждане натискаш 'Win' плюс 'R' и пишеш msconfig
След това boot и слагаш тик на safe boot
http://prikachi.com/images/947/6330947s.jpg
и рестартираш.

Anito099
07-14-2013, 12:24
Аз вече го направих :/
Значи изключих си лаптопа , включих го па и натиснах ''F5 , F8'' натиснах Enter и след това избрах ''Safe Mode'' натиснах пак Enter и ми излезе нещо да почакам после щом ми тръгна .. Влязох в контролният панел и го деинсталирах после ми се рестартира лаптопа и вече нямам такъв проблем ...
Не ми се появява онова пък и скайпа ми и др-те приложения ми работят само дето някои игри като Sims и др ги няма