PDA

View Full Version : малко котенце



FuCKkK13
07-14-2013, 10:22
хора,котенцето е на около месец и е сляпо,майката не го храни,а го хапе о.О и трябва да го храня аз,но нещо не успявам
пробвах в една капачка да му сложа мляко,бутам му там главичката- не иска,знае къде е понеже лапичката му е вътре и не иска,топя си пръста и му го бутам право в муцунката докато мяука - първите 2-3 пъти го изблиза,после пак не искаше
спринцовка пробвах - като му дам много ли му давам не знам ама едно като кихане 8-)
иии изобщо не знам с какво да го храня,идеи ?

TheBeliever
07-14-2013, 10:39
Има биберони за малки котенца и кученца - с тях става най-лесно. Намират се из ветеринарните клиники, не струват повече от 6-7лв.

Какво мляко му даваш? Вземи му котешка формула.

След хранене трябва да му натриваш дупето с мокро памуче, за да се изходи защото щом е сляпо все още няма този рефлекс, а ако не се прави може да получи натравяне. Храни се на два до четири часа.

Ако майката съвсем не го иска го дръжте в кашонче на постелка и сложете бутилка с топла вода, за да има къде да се грее, особено вечер.

krasawichka
07-14-2013, 10:42
Баба беше хранила зайчетата на село с пипетка..и се получаваше или с спринцовка :(

FuCKkK13
07-14-2013, 10:56
Има биберони за малки котенца и кученца - с тях става най-лесно. Намират се из ветеринарните клиники, не струват повече от 6-7лв.

Какво мляко му даваш? Вземи му котешка формула.

След хранене трябва да му натриваш дупето с мокро памуче, за да се изходи защото щом е сляпо все още няма този рефлекс, а ако не се прави може да получи натравяне. Храни се на два до четири часа.

Ако майката съвсем не го иска го дръжте в кашонче на постелка и сложете бутилка с топла вода, за да има къде да се грее, особено вечер.

мерси
мляко каквото имах у нас,ние дето го пием
сложила съм му,иначе е в моята стая,трябва ли пак бутилка с топла вода ?

TheBeliever
07-14-2013, 11:39
мерси
мляко каквото имах у нас,ние дето го пием
сложила съм му,иначе е в моята стая,трябва ли пак бутилка с топла вода ?
Да, и за да се топли, и за да е спокойно. Инстинкт им е да търсят източник на топлина.

FuCKkK13
07-14-2013, 12:55
ясно,мерси
купих му да го храня,наяде се сега,но не знам какво количество да му давам
намокрих му дупето,а то не спира да мяука и не заспива :?

TheBeliever
07-14-2013, 14:19
Ако ползваш спринцовка - около една спринцовка на хранене, това са около 2-3 кубични см.

А то изходи ли се? Може затова да е неспокойно. Виж това http://www.youtube.com/watch?v=meNyVBAUCoY дано да ти е отполза.


И поздравления за усилията, които полагаш да спасиш това мъниче.

FuCKkK13
07-14-2013, 15:34
не,не се,не знаех,че трябва толкова време,аз само му намокрих дупето с памук за около 30-40 секунди .. сега пак го храних,защото на 2 часа и заспа,в 8 като го нахраня ще го правя както трябва


мерси на теб за помощта


забравих : иначе го нахраних с около половин спринцовка (малко повече от половин) ,защото после отказа .. първо си ядеше както трябва,а после почна да върти главичката и не го мъчих повече

XTREME_
07-14-2013, 19:16
Как е котето ? :(

FuCKkK13
07-15-2013, 06:53
ами добре е

iceto20
07-18-2013, 10:26
Up, какво става с котката ?

FuCKkK13
07-18-2013, 10:33
ами нищо,гледам я,добре е иии ще се оправи

pepa97
07-18-2013, 14:12
ох и на мен ми подариха малко котенце някъде на 1 месец ,абе хора нито яде достатъчно ,нито спи много...уж го храня както трябва... със спринцовска ,със всичко...пък...не знам какво да правя вече... и май мисля да го продам ,поне да е в по-добри ръце :( :( :( :(

valentinadr
07-19-2013, 13:18
моето коте беше на месец като го взехме,можеше да вижда и от 4 ден започнах да му давам гранули малки котенца