PDA

View Full Version : Моля ви дайте ми съвет !! :Х



Rawwrr
07-14-2013, 22:12
Такаа... Пиша на кратко историята ми е следната:
Преди около месец скъсах приятеля ми, с който ходихме почти 2 години. В началото на връзката ни беше хубаво, но после той започна да ме ограничава и на мен ми писна да съм като пале (постоянно да вървя по неговите идеали, идеи и т.н.) След като скъсахме той не спря да ми търси причини, защо така е станало. Аз 100 пъти му казах едно и също, а той продължаваше. Най-накрая се разбрахме и останахме приятели, но всеки път когато се опитам да съм приятелски настроена с него, той се заяждаше и всеки път когато пък съм приятелски настроена спрямо друго момче, той започваше да ревнува и да разпитва момчето дали ме харесва и т.н. Сериозно започнах да се дразня, но просто се примирих и пак останахме приятели. Една вечер се събрахме неговата компания, дето уж ми се водят и на мене приятели и имаше едно момче, с което си говорехме и веднага се започна "Ти си го харесваш" и т.н. (глупави подигравки - детска му история). И малко по-рано същия ден предложих пред всички да се съберем на утрешния ден и да правим нещо заедно. И бившия ми не чул и сега ми излиза с оправданието, че не съм го била поканила и не знам си какво. Същата вечер се напи, обиждаше ме, а няколко дена преди т'ва ми твърдеше, че ме обича и т.н. И сега настройва всички срещу мен. Моля ви кажете ми какво да направя, за да мога просто да го разкарам от живота си, защото ми скапва всяко едно отношение с хората и ми писна от неговото отношение към мен, а той няма никакво право да ми се бърка в живота, само защото се водим приятели. Моля ви дайте ми съвет :Х

HollyGolightly
07-14-2013, 22:21
Спри контактите с него. Никой не те насилва да сте приятели, ти просто си се примирила с неговите желания, кой знае защо, но след като той не се държи с теб подобаващо, не виждам защо ти продължаваш да излизаш с него.
Намери си фруга компания или излизай с тези, когато него го няма. Дай му да разбере, че не искаш да имаш нищо общо с него.

procter
07-15-2013, 13:38
Ето ти един съвет от Блага Димитрова: :)

Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това, как да разбирам това?
Длани, които до болка се стапяха сляти,
да се здрависват едва, да се здрависват едва.

Погледи, дето до дъно се пиеха жадни,
леко да се поздравят, леко да се поздравят.
Устни, които се пареха, безпощадни,
дружески да си мълвят, дружески да си мълвят.

Не, ние не можем да бъдем добри познати -
няма среда в любовта, няма среда в любовта.
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най-чужди в света,
ще сме най чужди в света.

Погледи, дето до дъно се пиеха жадни,
леко да се поздравят, леко да се поздравят.
Устни, които се пареха, безпощадни,
дружески да си мълвят, дружески да си мълвят.

Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това, как да разбирам това?
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най-чужди в света,
ще сме най чужди в света.
Ще сме най-чужди в света.

Amore-Mio*
07-15-2013, 15:39
Защо го търпиш?

Ти сама си си виновна, че все още търсиш неговото приятелство и че все още вървиш по неговите идеали и желания.
Не се ли усещаш?

Просто спри да контактуваш с тоя човек.
Приятели с бивши рядко се получава.