PDA

View Full Version : Как да накарам баща ми да се стегне ..



Sofelinka
07-14-2013, 23:10
Имам голям проблем на 17 съм , но баща ми не ми дава да стоя до по - късно от 9 .. не ми дава да ходя дори из града и не харесва нито един мой приятел без значение в пола ... Понеже живеем близо до центъра аз мога да ходя на места , които всъщност се намират на 10 мин от вкъщи .. седя до 9 без да ме пускат да спя в приятелки , а кво остава да седя повече от 1 час на кафе или не се прибера вкъщи за 2 часа ( на училище съм до 3 и половина - 4 докат се прибера в 6 да изнезна и в 9 да се прибера пак ) малко тъпо при положение , че всички на моята възраст ходят кадет си искат и се прибират когато си искат ... А сега дори не ме пуска да спя при баба ми за лятото защото малката ми сестричка е там ( майка ми е в чужбина ) , защото не бил сигурен , че съм щяла да се прибирам ...
Не знам какво да правя ( и да говорила съм с него и отговора е не гледай другите техните родители са безотговорни и нехайни , за да седи до когато поиска ) Гадно ми е и не искам всичко да се съсипе като стана на 18 .. Помогнете :(

kammi
07-14-2013, 23:58
Трябва да има изградено доверие между вас.Трябва да покажеш на баща ти,че си разумно момиче,не да му го кажеш,а да му го покажеш.
Седни да поговориш с него и не да му се дрънкаш да те пуска до по-късно,кажи му че винаги ще знае къде ще си.Не искай да седиш до когато си поискаш (както си писала за приятелите ти) като за начало 22;00ч. 22;30.

AnarchyBoy
07-15-2013, 00:20
Просто почни да го слушаш, покажи му, че може да ти има доверие, ама не казвай "Татко имай ми доверие"
Аз доверието на нашите го спечелих много трудно с много труд и отне доста време, но в момента доверието им в мен е непоклатимо! ;) Трябва постоянство..

Amore-Mio*
07-15-2013, 14:34
Покажи му, че може да ти се има доверие.

Но не забравяй, че дори и тогава, той ще продължава да се притеснява.
И все пак, глупаво е на 17 години да обикаляш из града и да се прибираш, когато ти се иска. Още повече, че по закон до 10 ти се позволява.

П.С: И аз да съм, и аз няма да дам на детето си да се прибира сутринта, имайки предвид какви неща се случват.

Sofelinka
07-15-2013, 19:35
Не е точно така както вие си мислите .. защото мен не ме пускат дори до западното или източното ... имаме един парк на 2 мин път от центъра там също ми е забранено .... Ако не ми е на кеф почва да разпитва и да си мисли , че имам проблеми ... и да говорили сме на тази тема , но ми писна всеки път като трябва да говорим да ми казва : Аз заради теб не съм заминал в чужбина , за да те гледам ... но не майка ти е по готина където те за'ба като беше малка ,, всичко го правя за теб ..
и започва да ми вика ,,, не знам , за вас е нормално да не ме пуска да спя в баба ми , защото е майка на майка ми ..... или път зимата трябваше да ходя да виждам другата ми баба беше сама а е на 82 ( тоест прабаба ) а той ми каза какво правиш там постоянно няма какво да й гледаш ... Аз ли съм с изкривено мислене или вие не разбирате , че тук лапе в 5 клас се прибира когато поиска ,,,

yakuza_
07-15-2013, 21:39
Не е по темата, ама тия дето най-много ги ограничават, като отидат в др. град (студенти примерно) стават ебати шаврантиите и алкохолиците. Лични наблюдения.

rositzza
07-20-2013, 16:39
^ Напълно си прав :D
П.Т. И аз бях така започнах да закъснявам почти всеки път с по 15-20 мин (не беше нарочно на всеки му се случва да се улиса с приятели :D ) постоянно имаше звънене по телефона дори минути преди уговорения ми час, но постепенно се отпусна. Вече не ми прави проблеми (чаак толкова много) Така че има време ще се научат. Но пък погледни от хубавата страна притеснява се за теб :)

magneticfields
07-20-2013, 20:14
И при мен е така. Не виждам друг вариянт, освен да траеш докато станеш на 18.

DisappointedDreamer
07-21-2013, 08:14
И при мен е така. Не виждам друг вариянт, освен да траеш докато станеш на 18.

Да, че като стане на 18 нещата ще се променят, нали? Тцъ :Д Освен ако не се изнесе на квартира.

Auriss
07-21-2013, 12:17
Баща ти е дебил. Нищо лично. Съвет не мога да ти дам. Ник'ъв не е, че да не те 'пуска', ама ти още не си го загряла това.
Успех със съзряването.

TheBeliever
07-21-2013, 12:27
Не баща ти трябва да се стегне, а ти. С молби и уговорки няма да стане. И без няколко караници няма да се разминете. Явно ще трябва да му покажеш по трудният начин, че вече не си малкото му момиченце.

Заеми твърда позиция и му съобщи, не го моли, заяви му, че днес, примерно, ще закъснееш защото си се уговорила с приятелка. Да, ще се скарате, да ще те накаже и т.н. и т.н. Ако отново се опита да изиграе картата с "останах заради теб" го попитай твоя ли е вината за неговият избор. Много е подло от негова страна да се опитва да ти вменява вина по този начин, още по-зле е да те поставя в средата на отношенията си с майка ти и роднините й.

Няма да ти е лесно. Но ако сега не предприемеш нещо, за да си извоюваш поне малко самостоятелност и уважение, в бъдеще ще стане по-зле.