PDA

View Full Version : Моля ви за съвет, страшно трудно ми е



yYniiKaLnAa
07-15-2013, 12:50
Проблемът ми е следния: Майка ми и баща ми са разведени от 9 години. Живеем в две съседни села. Ние с майка ми се преместихме да живеем при нейните родители (баба ми и дядо ми). Вкъщи (незнам защо е така) всички изпитват респект към дядо ми. Той „командва“ всички. Леля ми е на 28 години, има дете, беше женена и все пак го пита дали може да излезе.... Та дядо ми не ми дава да седя с гаджето си (ходим от година и половина и много добре се познават с дядо ми, хиляди пъти му е помагал и тн) по-късно от 12 часа [аз съм на 17 (след 2 месеца ставам на 18 ), гаджето ми е на 21]. Проблемът е, че на гажето ми вече му омръзна тази тъпотия. Много му е болно, че семейството на майка ми му няма доверие. Дядо ми казва, че за да спим заедно трябва да сме женени. Приятелят ми е от селото на баща ми. Сега се чудя дали да не отида да живея при баща ми, въпреки че той не може да ми предложи същият стандарт на живот, какъвто живея в къщата на майка си. Онази вечер с приятелят ми гледахме филм и бяхме изгубили представа за време и дядо ми дойде и се развика и го изгони, следователно той каза, че повече няма да стъпи в къщата на майка ми... И сега сякаш усещам някакъв натиск от страна на приятеля ми да се преместя или при него, или при баща ми. Ако се преместя, майка ми ще се съсипе. Тя е много чувствителна. Незнам какво да правя... Разкъсвам се между гаджето и семейството ми.. Страшно ми е трудно. Моля дайте съвет ....

102
07-15-2013, 13:03
Според мен, приятелят ти трябва да ти влезе в положението....

XTREME_
07-15-2013, 13:07
Според мен, приятелят ти трябва да ти влезе в положението....

Мда.
А пък и след два месеца ставаш на 18...потърпи още малко, тогава ще решаваш какво да правиш сама.
А за да не нараниш майка ти, може да живееш ту при баща ти, ту при майка ти.

TheBeliever
07-15-2013, 13:09
Малка си да се изнасяш при гаджето.

Опитай да поговориш с дядо си, да му представиш своята гледна точка, потърси подкрепа у майка си и останалите си роднини.

102
07-15-2013, 13:24
Опитай да поговориш с дядо си, да му представиш своята гледна точка, потърси подкрепа у майка си и останалите си роднини.

Имаш ли дядо ? Живяла ли си с него ?

yakuza_
07-15-2013, 13:53
Явно не ^
Определено голяма част от дядовците, са свикнали да командват вкъщи :D
Аз за последно като се скарах с дядо ми, спрях да ходя 5 месеца при тях (не че съм се скъсвал да ходя). Ако зависеше от мен, нямаше да отида никога.
Иначе по темата - не мога да ти помогна.

TheBeliever
07-15-2013, 14:23
Имаш ли дядо ? Живяла ли си с него ?

Да.

Познавам възрастни хора с по-отворен мироглед и от днешната младеж. А и много зависи от това как ще се представят нещата и какво становище ще заемат останалите в домакинството. Нищо не й пречи да опита.


А приказките за "като станеш на 18" ги забравете. Докато не заживее самостоятелно ще бъде зависима от родителите/семейството си. Ако ще и 40 да навърши.

yYniiKaLnAa
07-15-2013, 14:26
Вчера говорих с него и му казах, че искам да започне да ме приема като голям човек, който има глава на раменете си и може да се грижи сам за себе си. Той каза, че ме приема и, че единственото, от което ме е спрял е да спя с гаджето си, защото "има правила във всяко семейство, които трябва да се спазват". Аз също мисля, че съм малка да се преместя при приятеля си, обаче от друга страна дали сега, дали след 5-6 месеца, това неизбежно ще стане и не виждам каква е разликата. Дори и да не живея при него, въпросът е, че от време на време може да спим заедно, както правят нормалните двойки на нашата възраст.

TheBeliever
07-15-2013, 14:28
Дори и да не живея при него, въпросът е, че от време на време може да спим заедно, както правят нормалните двойки на нашата възраст.

Това може да се случва и без знанието на дядо ти.

Amore-Mio*
07-15-2013, 14:31
Дядо ти, че постъпва глупаво - постъпва.
Но той все още си живее в 20 век и в онова време на живот.

Инак, приятелят ти е още по-глупаво се държи, когато поставя един вид ултиматум или при него, или при баща ти, или изобщо няма да се виждате. Нужно е да ти влезе в положението, поне да изчака, докато навършиш пълнолетие.

yYniiKaLnAa
07-15-2013, 14:43
Няма как да се случва без негово знание. Той чака да се прибера. Мисля, че дори и да отида при баща ми пак ще ме следи... А приятелят ми не ми поставя ултиматоми, просто му е омръзнало да се държат така с него и аз напълно го разбирам. Той с нищо не е показал, че не може да му се има доверие... И аз ако бях на негово място щях да реагирам така, защото аз много време се примирявам с тези неща. Предполагам, че си мисли, че не държа достатъчно на него....

nasnedogonyat
07-15-2013, 15:28
Приятелят ти е пълен нещастник.

antineutral
07-15-2013, 15:54
Предполагам, че си мисли, че не държа достатъчно на него....
Най-напред си избий тези мисли от главата, защото те нямат почва и ти не си виновна с нищо, че хора с различни възгледи са станали част от обкръжението ти. Фактът, че приятелят ти понася всичко това е показателен, че ти значиш достатъчно много за него. Неговата работа е да изтърпи още малко и ако е наистина свестен човек, ще го направи. Твоята работа ще да е да подготвиш нещата у вас с оглед евентуално преместване - психологически майка ти, понеже тя трябва да преживее това рано или късно, не можеш вечно да я "пазиш". Опитайте първо с малко - с дни със седмица да речем, да не сте у вас. Не е добра идея да се нарушават "правилата" на дядо ти у вас, защото той е човек с вече изградени принципи и потъпкването им няма да доведе до положителен резултат.

sexa_na_kompleksa
07-15-2013, 15:54
Кажи на приятелят ти да се успокои малко. Ситуацията можеше да бъде много по-лоша. Личен пример: когато бях на 17, вечерният ми час, поставен от баща ми (не дядо!), беше 22:30. Приятелят ми никога не е идвал у нас, когато и баща ми е бил там.
Ако ти е само заради секса, правете го без неговото знание, за бога...

yYniiKaLnAa
07-16-2013, 04:53
Не е заради секса... Можем да го правим и през деня. А моят приятел вече изобщо не иска да идва вкъщи...

sexa_na_kompleksa
07-17-2013, 07:01
Приятелят ти да не го приема толкова лично. Вероятно дядо си е просто такъв и би се държал по абсолютно същия начин с всеки твой приятел.
А ако не иска да те вижда - хубаво, нека не идва у вас. Проблемът е решен.

yYniiKaLnAa
07-17-2013, 08:58
Той иска да ме вижда. Не идва в нас, но идва да ме взима.

sweetmony
07-17-2013, 09:58
Вземи решение внимателно, защото да не отидеш при баща ти и да се окаже, че е същия като дядо ти ..

yYniiKaLnAa
07-17-2013, 14:15
Нееее, баща ми е страшен човек, никога от нищо не ме е ограничавал...

102
07-17-2013, 15:07
Което не е задължително да е положително качество...

procter
07-17-2013, 15:24
Според мен не ти, а майка ти трябва да говори с дядо ти. Тя на какво мнение е? Кажи й как се чувстваш и всички неща, които си написала тук и нека тя да се опита да разговаря с него. Той все още те мисли за дете, нормално е от гледната точка на един 60-годишен човек, все пак. Майка ти би могла да му представи ситуацията по друг начин. Иначе нямаш полезен ход. Ще трябва да свикнете или да идеш при приятеля ти, което никак, ама никак не ти го препоръчвам. Между другото аз съм момче и също никога не съм водил момичета вкъщи в присъствието на родителите си (е, може веднъж, два пъти да сме се засичали), а вече съм доста по-голям от теб. А преди да навърша 18 също не можех да закъснявам до когато си поискам. Около 10-11 трябваше да съм се прибрал, освен ако специално не съм получил разрешение да закъснея. Така че споко. Ти всъщност какво искаш да се промени?

shusha
07-17-2013, 16:01
Според мен, приятелят ти трябва да ти влезе в положението....

+1
В краен случай нека да не идва у вас. Обясни му, че така всички ще са спокойни и кротки.

yYniiKaLnAa
07-17-2013, 22:18
Говорила съм с майка си, обаче имам чувството, че тя се страхува от него. Не прави нищо по въпроса, а попринцип тя ме пуска да спя в приятеля ми, баща ми също ме пуска. Искам да ме пускат да спя там поне 2-3 пъти в месеца. Той не може всяка вечер да ме прибира уморен и аз да се притеснявам да не заспи някъде по пътя. Просто не е нормално ....

procter
07-18-2013, 05:29
Така е. Разбирам те. А пробвала ли си да се договорите. Може малко лошо да звучи, но се опитай да и предложиш някаква договорка. Танто за танто. Попитай я дали можеш да направиш нещо за нея в замяна на разрешение да спиш у приятеля си 1-2 пъти месечно. Примерно да си повишиш оценките, да помагаш вкъщи, разбираш ли? Може да опиташ същия подход и с дядо си. :)

amorsito
07-18-2013, 06:41
Блъфирай пред дядо ти, че ще отидеш да живееш при баща. Можеш да предупредиш и майка ти и баща ти за тактиката, която възнамеряваш да приложиш и се посъветвай с тях. Родителите ти могат да те разберат и да ти съдействат в прокарването на блъфа. А дядо ти, като типичен енергиен вампир, ще почне да те манипулира и шантажира с изпитани от него тактики, с които цял живот е постигал всички да се въртят около неговия егоизъм, но ти не се впрягай на този шейретин и гьонсурат и мисли за себе си, защото в живота " всеки е сам в щастието и нещастието си". Този дърт егоист си е изпял песента и не си заслужава да си съсипваш живота в чест на неговото самолюбие и пишман авторитет. Но пак повтарям - посъветвай се с родителите си как да постъпиш точно, за да не стане някоя грешка.

tori
07-18-2013, 08:06
Блъфирай пред дядо ти, че ще отидеш да живееш при баща. Можеш да предупредиш и майка ти и баща ти за тактиката, която възнамеряваш да приложиш и се посъветвай с тях. Родителите ти могат да те разберат и да ти съдействат в прокарването на блъфа. А дядо ти, като типичен енергиен вампир, ще почне да те манипулира и шантажира с изпитани от него тактики, с които цял живот е постигал всички да се въртят около неговия егоизъм, но ти не се впрягай на този шейретин и гьонсурат и мисли за себе си, защото в живота " всеки е сам в щастието и нещастието си". Този дърт егоист си е изпял песента и не си заслужава да си съсипваш живота в чест на неговото самолюбие и пишман авторитет. Но пак повтарям - посъветвай се с родителите си как да постъпиш точно, за да не стане някоя грешка.
И за своя дядо ли говориш по същия начин? Човека си има принципи и докато си в неговата къщо, трябва да ги спазваш. Виждайте се на вън примерно. Гледай в 12 да си в къщи пък после като завършиш, като работиш и учиш и живееш сама, спи у тях през вечер ако искате. Не знаете колко неприятно е чувството да знаеш, че на баба и дядо не им остава много още и тачно за това не трябва да обръщаме внимание на такива неща, а да ги правим щастливи. Не се изисква много от нас все пак.

CaSsIe
07-18-2013, 12:55
Явно дядо ти е от крайно консервативните хора, той е с различни разбирания и изградено мислене, което надали ще успеете да промените ти или майка ти. Ако можеш, и си готова, се премести при приятеля си. Поговори с майка ти преди това и й обясни всичко, кажи й, че така ще се чувстваш в пъти по - добре и че няма за какво да се разстройва.

amorsito
07-18-2013, 13:54
Дрън дрън. Дядо и като си има принципи проблемът си е негов. Нейният живот си е нейна собственост и ще си го живее по нейните принципи, а не по принципите на дядо си. Има си майка и баща, ако трябва да се съветва с някого - по-правилно е да се съветва с тях. После защо в днешно време жените си раждат децата на по 35-40 годишна възраст. В крайна сметка човек се обвързва с някого когато намери подходящия човек, а не когато на изкукуригалия му дядо му му дойде хабер от гъза. Много хора са останали сами в живота заради пишман принципите на разни подобни пишман семейни авторитети. И после се почва :"Няма ли да се ожениш най-после, виж приятелките ти - вече имат абитуриенти." Да, ама тая работа не става по поръчка на семейните авторитети. В други времена живеем вече, принципите на дядо и отдавна не са актуални. Пак ще кажа - да се съветва с баща си и майка си.

yYniiKaLnAa
07-18-2013, 14:55
В понеделник реших да спя при баща ми. Дядо ми дойде до къщата на баща ми, за да бъде сигурен, че ще спя там. Говори с баба ми и баща ми и им каза, че трябва да се прибера в 12 часа. И в 12 часа звънна на баща ми и му каза да ми даде телефона, за да говори с мен. Представяте ли си за какво става въпрос. Просто няма оттърване... Вчера се прибрах в 12 и 20, защото ходихме до бензиностанция, защото иначе нямаше как да се прибера. И се прибирам и му обяснявам за какво става въпрос и той ми се развика, защото "не може приятелят ти да разполага така с твоето време". Заяви ми, че не съм излизала с друг освен с него (което не е така, аз излизам с приятелките си през деня, а гаджето - вечерта) и ми каза, че не може постоянно да сме заедно и, че съм се отчуждила от всички и света ми се върти само около него, което е някаква малоумщина. И ми забрани да излизам два дена и аз му казах, че няма как да стане, ако ще да ме пребие и да ме убие и тн.... Казах на майка ми и тя уж отиде да говори с него. Казала му е да не ме притиска толкова и, че това е напълно нормално и той е казал, че ще ме остави на мира (не, че ще ме пуска да спя в тях, ами няма да ме спира да излизам с него).

tori
07-18-2013, 19:34
...
Виж сега, той че не е прав да и забранява да излиза с някого, не е. Хубавото обаче е, че след най-много две години тя ще завърши, ще се премести в града и ще има свобода. Неговите разбирания са остарели, но не и напълно грешни. Не заклеймявай човека като динозавър-консерва.

yYniiKaLnAa
07-18-2013, 21:06
Междудругото, незнам дали има отношение по темата, но те с баба ми са били на 21 и 17 като са се оженили и са имали дете.

CaSsIe
07-20-2013, 07:55
Проблемът си е негов?! Тя е на 17, какъв живот, каква собственост??? Това е и проблема в днешно време, че се пренебрегват семейни ценности. Ти представяш ли си този човек колко е живял и какви неща е видял и изведнъж се оказва, че заради това че има различни възгледи е в грешка?! Има друга причина жените да раждат късно със сигурност няма нищо общо с това което ти се опитваш да кажеш. Ще се жени когато намери подходящия човек.. е извинявай, ама колко " подходящи" минават през живота на един човек, не е реално просто, ако за всеки тръгнеш да се жениш, няма да излизаш от църкви, братче... За това и толкова бракове завършват с развод, заради грешна преценка на " подходящия/та". Аз не казвам, че принципите на дядо й са актуални, а че не са грешни за времето, в което той е живял и които НЯМА КАК да се променят. Щом той е авторитетна фигура в семейството, ходи му се опълчи.

muhtesemfan
07-21-2013, 17:58
Горката.
Рано ти е да живееш с приятеля ти.
И да станеш на 18 нищо няма да се промени,докато живееш с тях.
Не може ли да отидеш да живееш при баща ти ,докрая на лятото,не мисля че дядо ти ще му се обажда всеки ден,но знам ли го..Говорене с дядо ти няма да помогне,явно неговите виждания са такива.Помоли майка ти да ти помага.
Не може ли да ходите у приятеля ти ,щом искаш да правите секс,надали ще ви трябват повече от 30 минути,макс един час,ще имате време :cool: Постъпката,която е направил дядо ти да гони приятеля ти не е хубава,но...

11 за 12ти клас ли си?Излизай с приятеля ти,гледай да учиш.
И кандидатсвай някъде,колкото по-далеч,толкова по-добре и приятеля ти може да се нанесе в квартирата ти.
Ще изтраете 1 година..няма как.. :)