PDA

View Full Version : Трайно изправяне



FuckingFreak
07-16-2013, 03:42
Здравейте. Напоследък все повече гледам сериите за трайно изправяне (http://www.zlatnaribka.com/stilizirane-i-blyasak/stilizirane-i-blyasak-trayno-izpravyane) и се замислям за себе си. Косата няма как да не я изправям или къдря, особено докато съм на училище, защото е ужасна, в абсолютно всеки един смисъл на думата. Като плашило съм. Та въпросът ми е някой пробвал ли е тези балсами, имат ли ефект и колко време държи? Не очаквам косата ми от безформена кошница, клоняща към къдраво след къпане, да стане права като праз, но поне да стои по-гладка, за да не се налага ежедневно да я третирам, че вече ми е жал.

edit:
Като съм направила тема, поне да попитам и още нещо, свързано с косата. Да знаете някакъв метод за боядисване, който обаче да не включва боя за коса или къна? Имам в предвид по-скоро придобиване на нюанс, тониране, съживяване на цвета; без значение дали е за светла, тъмна или медна коса, нямам претенции - нещо от сорта на билки?

BlackDahlia
07-16-2013, 05:09
Някои от тях са доста скъпи, което ме кара да мисля, че може би ще има ефект от тях. Аз имам същия проблем и се старая да не използвам преса. Намерих алтернативни начини в YouTube, за да си къдря косата и съм доволна. Намалих използването на преса до минимум. Ако искаш мога да ти дам линкове до уроците, от които съм се учила.

ПС: Забравих да кажа нещо относно продуктите. Лично аз бих се замислила дали да дам 250 лева за това, защото ефикасноста зависи и от косата и може тя да не се поддаде на подобна обработко, което значи, че тези пари ти отиват на вятъра. Според мен трябва да отидеш на фризьор и да попиташ там за тези продукти. Те ще ти кажат най - добре. : )

FuckingFreak
07-16-2013, 05:20
Не, няма да дам 200 лв естествено - гледам, че има и по-евтини. То аз все още събирам почти толкова за преса (добре де, малко-по малко са :D).
Но ще бъде добра идея да постнеш клиповете, въпреки че едва ли ще ми вършат работа на мен. Косата ми е къса в момента, до под раменете е, което си е късо за мен, и като се накъдри пак изглежда покъртително зле, освен ако не е къдрено с преса. И скоро няма изгледи да расте, (хормонални проблеми, расте нова отдолу, но ще отнеме дооста време, докато чакам...) но пък поне не цъфти, а последно я постригах октомври... :D

BlackDahlia
07-16-2013, 05:21
Според мен задължително трябва да отидеш на фризьор, той ще ти каже най - добре и предполагам, че ще ти предложи най - подходящият продукт за теб. Иначе каква преса си си избрала?

FuckingFreak
07-16-2013, 05:29
Ами една на Браун, в списание Joy я гледах, 210 лв, но не е сигурно, че ще е тази, пък и не ѝ знам модела, трябва да погледна. Засега съм се ориентирала към тази марка, или пък Филипс или GHD. Но ще ходя за коледа на Англия и моята приятелка, при която ще съм направо си ми забрани да си купувам от тук. Каза ми по-добре да изчакам няколко месеца, но да знам, че ще купя нещо качествено и няма да се изръся двойно отгоре за него.

edit: Не съм намерила още онази на Браун, но тази на Филипс ми хареса - http://www.amazon.co.uk/Philips-HP8362-00-Haargl%C3%A4tter-Active/dp/B005HWW57W/ref=sr_1_1?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1373952659&sr=1-1&keywords=philips+hp8362. Няма я в България.

TheBeliever
07-16-2013, 05:47
Трайно изправяне се прави в салон с ужасно силни химикали. Гори много и не е за тънки и увредени коси. Ефективно е при леко чуплива коса, но не и при къдрава.

Относно другия ти въпрос преди броени минутки попаднах на тази статия - http://ezine.bg/n10-34138-%D0%9A%D0%B0%D0%BA_%D0%B4%D0%B0_%D0%B1%D0%BE%D1%8F %D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B5_%D0%BA%D0%BE% D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D1%81%D0%B8_%D0%B1%D0%B5% D0%B7_%D0%B1%D0%BE%D1%8F

BrightSun
07-16-2013, 06:07
Наистина най-добре е да питаш все пак и някой фризьор, доста от по-опитните фризьорки със сигурност могат да ти помогнат и за въпроса ти за билките :)

BlackDahlia
07-16-2013, 07:16
Моята е на Белисима и съм страшно доволна.

j_adore2
07-16-2013, 07:43
Моя приятелка преди години се подложи на тази процедура при един китаец, доста по - евтино излизаше. Оказа се, че в Китай това е рутинна процедура и почти всяка жена си я прави. Мисля, че използваше CHI, но не съм много сигурна (беше преди повече от 5-6 години).
В първия момент бях доста скептично настроена, защото на моята приятелка косата и е много къдрава, гъста и на изправяне с преса дърши по 3-4 часа, но я изправи много добре - държа и 5-6 месеца. През това време, косата изглежда много лъскава, винаги идеално права, но когато мина ефектът на изправянето се видя, че косата й се е увредила доста - много суха, изпръхнали краища. А косата и преди това си беше здрава, гъста и с твърд косъм. Така че предполагам на хора с по - тънка коса ще е още по - зле косата след процедурата.

Аз бих ти препоръчала, ако решиш да си правиш трайно изправяне, да е при фризьор. Първо има голяма вероятност да не можеш да се направиш сама и да си изгориш косата и второ - няма смисъл да даваш 70 лв за 250 мл. при положение, че на теб ще ти трябват не повече от 50 мл. от продукта.

Ou7oFmYhEaD
07-16-2013, 07:48
И моята коса е чуплива и неоформена без пяна или преса, но когато и правя маски/домашни/ се заглажда, подобрява си вида и расте по-бързо. Та сега съм я оставила да почива, нося я вързана на небрежен кок и не и прилаам никакви мъчения, най-много някоя плитка. Че като знам на есен какво я чака горката. А това трайно изправяне ще ти я съсипе съвсем, вредно е повече от пресата и тази която си харесала на филипс изглежда доста обещаващо, но щом имаш път до Англия може да помислиш и за GHD или SHE.

FuckingFreak
07-16-2013, 09:59
Съгласна съм, едва ли ще го взема това за изправянето. Няма нужда да ми давате съвети да я нося на небрежни кокове и плитки, или пък да я къдря без топлина - не съм от вчера с такава коса. Вързана и прибрана коса не ми отива, така се нося, когато съм си вкъщи или ме мързи да се оправям. Косата ми е адски непокорна, както вече споделих, дори и да успея да я накъдря по някакъв начин, ако не сложа стилизант, в най-лошия случай ще издържи 1 или 2 часа и после отново ще бъде като гръмнал бойлер в тръстика...

А някой пробвал ли е с такива билки и натурални продукти да получи друг нюанс на косата си?

FuCKkK13
07-16-2013, 10:33
Трайно изправяне се прави в салон с ужасно силни химикали. Гори много и не е за тънки и увредени коси. Ефективно е при леко чуплива коса, но не и при къдрава.

Относно другия ти въпрос преди броени минутки попаднах на тази статия - http://ezine.bg/n10-34138-%D0%9A%D0%B0%D0%BA_%D0%B4%D0%B0_%D0%B1%D0%BE%D1%8F %D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B5_%D0%BA%D0%BE% D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D1%81%D0%B8_%D0%B1%D0%B5% D0%B7_%D0%B1%D0%BE%D1%8F
+
жал те е с пресата,а за това не те е жал :?
това е супер вредно

FuCKkK13
07-16-2013, 10:34
още нещо -ако ще го правиш с билки се иска постоянство,с 2-3 пъти няма да стане

FuckingFreak
07-16-2013, 11:00
Ами да всъщност, ако имам гаранция, че после косата ми няма да е сума ти изгоряла и общо взето да е станала на г*з, бих предпочела трайно изправяне - поне ще държи няколко месеца, а не да се скуба всеки ден. Наясно съм, че и едното, и другото увреждат, тук не става въпрос за това, ами за време и възможност. ;)

FuCKkK13
07-16-2013, 11:02
ами точно на това ще ти прилича косата
а замисляш ли се,че като израсне в корените ще си като кошница,а по дължината права ? помисли колко грозно ще стои


само да кажа,че ако правиш процедурата няколко пъти ( давам пример: сега се изправяш,израства 4 пръста да кажем и за да не стои грозно наново изправяш само корените ) ако се застъпят 2 изправяния има възможност да почне да ти се къса косата от там ( съответно от примера някъде от 4 пръста от корените надолу да ти се къса косата)
така че хубаво си помисли,не искам да те плаша,а да си представиш колко е вредно особено ако ти е тънка косата

FuckingFreak
07-16-2013, 11:07
Ъъъ, добре, колко пъти да напиша, че се отказах? Поисках съвети само по въпроса с боядисването на косата.

FuCKkK13
07-16-2013, 11:08
е не съм чела всички коментари

katalia3
07-16-2013, 13:35
Ами една на Браун, в списание Joy я гледах, 210 лв, но не е сигурно, че ще е тази, пък и не ѝ знам модела, трябва да погледна. Засега съм се ориентирала към тази марка, или пък Филипс или GHD. Но ще ходя за коледа на Англия и моята приятелка, при която ще съм направо си ми забрани да си купувам от тук. Каза ми по-добре да изчакам няколко месеца, но да знам, че ще купя нещо качествено и няма да се изръся двойно отгоре за него.

edit: Не съм намерила още онази на Браун, но тази на Филипс ми хареса - http://www.amazon.co.uk/Philips-HP8362-00-Haargl%C3%A4tter-Active/dp/B005HWW57W/ref=sr_1_1?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1373952659&sr=1-1&keywords=philips+hp8362. Няма я в България.

Напълно съгласна съм с твоята приятелка! Пресите на Remignton или Babyliss са уникални (аз също живея в Англия) ! Относно боядисването ти казваш че не искаш боя или къна, но пробвала ли си с без амонячна боя! Аз се боядисвам с такава от време на време, просто за да си съживя цвета и не ми се изтощава. Относно билки за боядисване или както съм чувала че става със черупките на орехи или за изсветляване с лимон, всички тези неща не знам до колко дават резултат и ако изобщо дадат, то според мен няма да е за дълго! Посъветвай се със фризьор, както казаха по горе, може и да ти даде хубава идея :) И не си съди толкова лошо косата :)

FuckingFreak
07-16-2013, 19:39
Безамонячната боя вариант ли е? Изтощава ли косата?

weheartiit
07-16-2013, 20:48
може да си вземеш някой от тези шампоани оцветители http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://beautycosmetic.biz/images/MarionShampoo.jpg&imgrefurl=http://beautycosmetic.biz/marion-kosmetiki-marion-shampoan-ocvetitel-p-7096.html&h=993&w=1400&sz=974&tbnid=nR8IQM4cCBpSWM:&tbnh=90&tbnw=127&zoom=1&usg=__J0aW8cI2ghu2nwCwn5te4ZLg954=&docid=w27UdwD99bbjUM&sa=X&ei=f7HlUcT9Kcu_PKGLgKgE&ved=0CE0Q9QEwAw&dur=226
до колкото съм чувала са безвредни и дори да не ти хареса цвета пада след
5-6 измивяния

katalia3
07-16-2013, 22:34
Безамонячната боя вариант ли е? Изтощава ли косата?

Ми за мен е вариант, не ми изтощава косата, и пада по бързо от боя с амоняк, което е разбираемо. Но като имаш на предвид че аз не я боядисвам често. Иначе наистина можеш да пробваш и тези шампоани които ти е предложила weheartiit. Пробвай със без амонячна, нищи не губиш, виж как ще ти подейства на косата :)

FuckingFreak
07-17-2013, 06:29
Пробвала съм ги тия шампоани оцветители. Дори червено не ми хваща ?! Косата ми е светло кестенява - по-светло няма как да хване, а тъмното ми е последен вариант, не ми се иска много, защото ми отива русо и всякакви негови нюанси :D
Ще питам майка, тя се боядисва с безамонячна, ако каже, че е добре, ще се направя с нея. Ако не или ще си седя така, или ще се клепам с някакви билки. Благодаря ви за отговорите :)

TheBeliever
07-17-2013, 06:43
Безамонячната боя за коса не е безвредна, просто е по-малко вредна от тази съдържаща амоняк. Аз смятам да пробвам с билки защото искам да вкарам някакъв нюанс в косата, но същевременно съм с тънък косъм и склонност към изсушаване и едно боядисване ще ми разкаже играта.

Остава само да намеря откъде да се сдобия с въпросните билки...

Дарина.Алекс
07-17-2013, 10:46
Пробвай трайното изправяне с кератин! Супер е! Не изгаря косата , прави я гладка и мека , възстановява и най-вече ИЗПРАВЯ! Трае около 3-6 месеца , после може процедурата да се повтори. Прави се във фризьорските салони, защото иначе се продава само на едро и излиза по-скъпо да си го купиш - Пък и най-добре да ти направят процедурата професионално!