PDA

View Full Version : Колко време се носи зъбна шина?



FakeWorld
07-16-2013, 19:31
от много време исках да си сложа шини, тъй като имах проблем с предните зъби и най-вече с кучешките. излезли са доста напред и избутват резците навътре. зъболекарката не каза определен период в който трябва да ги нося и до колко време ще се изправят зъбите и за това искам да ви попитам горе долу колко време отнема? чувала съм от много хора че ще трябват минимум 6 месеца, но аз не възнамерявам да ги нося нон стоп. например в даскало мисля да ги свалям така че може би ще ми трябва повече време?

evtimow :3
07-16-2013, 20:17
от много време исках да си сложа шини, тъй като имах проблем с предните зъби и най-вече с кучешките. излезли са доста напред и избутват резците навътре. зъболекарката не каза определен период в който трябва да ги нося и до колко време ще се изправят зъбите и за това искам да ви попитам горе долу колко време отнема? чувала съм от много хора че ще трябват минимум 6 месеца, но аз не възнамерявам да ги нося нон стоп. например в даскало мисля да ги свалям така че може би ще ми трябва повече време?
ако ги сваляш когато поискаш, ефекта ще е близък до нулев. не е срамно да носиш шини. за проблем, като твоя, поне 9 месеца ще ги носиш, ако не и година.

iibiza
07-17-2013, 20:12
Шините са брекети а скобите са друго нещо. Ако говориш за брекетите не се махат стоят си постоянно там.В зависимост от проблема се носят от 1 до 3 години.Аз съм с брекети от 1 година и половина и съм доволна :) Няма да ми ги махат скоро за съжаление - това е защото ги сложих късно на 17.. трябва да се слагат най рано на 14-15.. иначе зъбите спират растежа си и процеса се забавя.Има различни видове ама не са евтини започват някъде от 900 лв зависи къде ще ги сложиш. В повечето случай да не те плаша в плана на лечението е включено вадене на 1 или 2 мъдреци на мен може би след няколко месеца ми предстой :X

SomeRandomNerd
07-17-2013, 20:37
^Напротив, шините могат да се махнат и са по-евтини.
Та, едно момиче, което познавам носеше шини. Тя имаше проблеми с кучешките и резците, понякога ги носеше само през нощта и за около 6 месеца й се оправиха.

canopy_
07-17-2013, 21:24
Ее, ее, колко, индивидуално е, от много фактори си зависи, месец-два няма да е, повечко отива. Носи си ги, бъди стриктна и отговорна, следвай изискванията на зъболекаря си, защото накрая може и ефектът да е нулев, мдам. Няма от какво да се срамуваш, не допускай това да повлиява на самочувствието ти.
Не е особено приятно, неудобно е в първите дни, не е естетично, но е нещо временно и в един момент дори се свиква. Накрая ще имаш готино подредени зъбки и ще се чувстваш добре, тази мисъл трябва да те води. :)

mlf
07-18-2013, 10:51
Трябва постоянство

Christina13
07-20-2013, 14:18
Аз имах шини (скоби) и ги носих 2 години. Зависи от теб колко ще ги носиш и да, наистина трябва постоянство и търпение, за да постигнеш ефекта, който искаш. :)

thedentist
07-20-2013, 15:00
Зависи от деформацията,но,трябва да знаеш,че след като зъбите се наместят,апарата или брекета не трябва да се маха веднага,или ако се маха,трябва да се сложи такъв,който поддържа зъбите в новото положение,иначе са възможни рецидиви