PDA

View Full Version : Размисли върху живота



norm12
07-16-2013, 21:41
Здравейте.Искам да ви помоля за лично мнение.Първо искам да поясня,че съм мъж.Моята философия за живота е,че всички сме ХОРА който се нуждаят от храна,вода,работа,пари,деца ,любов,човек до себе си и от свое семейство.
Моето питане е следното:
Как да си увелича кръга на познати хора за да мога евентуално да се натъкна на моята бъдеща половинка с която да бъда впоследствие?
Имам чувството,че почти всички хора който познавам са обвързани.Какво е вашето мнение за хората който четат сами на кафенетата? Знам ,че всеки един от нас е единствена,уникална и неповторима личност която се различава от другите по всичко имайки своите индивидуални качества,ценности и стремежи .
Поздрави :)

paradosou
07-16-2013, 22:49
Хаха, частта с нуждите е уникална. И заглавието си го бива :д.
Увеличаването на познатите винаги е полезно, има страхотни хора, с които се случва да си допаднете колкото не си и предполагал че е възможно. Естествено не липсват други, които пък ще ти се ще никога да не си срещал, но и от тях можеш да научиш много. Не си разширявай социалния кръг с цел задължително да намериш момиче. Сериозно, винаги изглежда отчаяно, отблъсква и дори опитите ти да се увенчаят с успех, по-късно със сигурност няма да бъдеш доволен от резултата. Забавлявай се, свикни да се държиш свободно във всякакви среди, прави си експерименти, учи се от грешките си... не преследвай фикс идеи обаче. До нищо хубаво няма да доведе.
Никак не звучи преувеличено повечето ти познати да са обвързани. Колко от въпросните връзки обаче са истински качествени и си заслужава да продължат да се развиват? Не го казвам за да те успокоя, нито целта ми е да изтъквам чуждото нещастие :D, просто ти давам материал за размисъл.


Знам ,че всеки един от нас е единствена,уникална и неповторима личност която се различава от другите по всичко имайки своите индивидуални качества,ценности и стремежи.
Тва е някакъв идеален вариант. Нека звучи мизантропско и високопарно, ама масите много напомнят конвейерна лента. Тъжното е, че съзнателно са направили избора си да бъдат социално програмирани и тотално неадекватни, с дремеща индивидуалност.

procter
07-17-2013, 06:06
Хубава философия имаш, момче. С този хуманен подход рано или късно ще срещнеш правилния човек и ще бъдете щастливи. Колкото до въпроса ти - защо не се обадиш на стари съученици, да се видите, да пиете по бира, или на някой познат, на когото не си се обаждал от дълго време. А за това по кафенетата, ами хора като хора, като навсякзде другаде. Обаче ми се струва малко прекалено да идеш и да кажеш на нищо неподозиращия човек "Здрасти, аз съм еди кой си", има реална опасност да досаждаш, пък и ако не си му симпатичен и не желае контакт, ще се почувстваш кофти (в крайна сметка трябва да признаем, че не всеки харесва всеки). Друг е въпроса примерно, ако ти покаже, че има някакъв интерес, да кажем да си засичате погледите или нещо такова. Тогава - да. Успех. :)

Dannie96
07-17-2013, 06:33
Нищо на сила не става. Нещата са най- хубави и пълноценни, когато следват естествения си ред. Имам предвид, че ако излезеш с намерението да се запознаеш с момиче нещата просто няма да се получат. Излизай с приятели, размотавай се и когато не очакваш тогава ще срещнеш момичето. Колкото и клиширано да звучи, убедила съм се, че винаги е така. Като природен закон е. Относно увеличаването на кръга познати, свържи се с приятел, с когото отдавна не сте общували например. Той/тя ще те запознае с нови хора. Отиди на концерт, където ще имаш възможност да се запознаеш с хора, с които имате общи интереси, или поне музикални. Има много възможности, но не насилвай нещата.

Amore-Mio*
07-17-2013, 06:33
Съвсем нормални са си хората, които сами си четат по кафетата.
Няма нищо странно, срамно и още не знам си какво в това.

Инак, излизай с хора, с които обикновено не излизаш.
Например стари познати, с които отдавна не сте се виждали, някой роднина, който има приятели и така.