PDA

View Full Version : Поредната "Помогнете ми с фитнеса" тема



Demetori
07-16-2013, 23:17
Здравейте,
Както много други и аз имам нужда от няколко съвета относно фитнеса. Момче съм, този месец правя 18 години. Главната ми цел за ходенето там ще е отслабване, а след това натрупване на мускулна маса, т.е заякване и като цяло стягане на тялото. Поради прекаляването със седенето на компютъра и яденето на всякаква вредна храна докато седя там съм направил немалък гъз и едно неприятно шкембе. Най-вече се срамувам от шкембето, тъй като е трудно да го крия. Отдавна не съм се мерил и теглил, но височината ми е между 1.88 и 1.92, а теглото около 85 килограма. Супер слаб съм откъм сила (на лежанката почва да ми става доста трудно след 12-13-я опит само на лоста). Та, въпросите ми са:
1. Може ли чрез трениране за заякване тези излишни мазнини да се превърнат в мускулна маса, а не първо отслабването, после заякването ? Т.е може ли с един куршум два заека ?
2. Може ли някой любезен фитнесяга да ми направи нещо като мини програма горе-долу какво да правя във фитнеса, че съм гола вода. Ще се опитвам да я спазвам максимално точно и да ходя всеки ден, колкото и да съм голям мързел (от една година се опитвам да си дам волята да започна да ходя, цар на мързела съм по принцип).
3. Нещо относно храненето ? Спрял съм белия хляб вкъщи, само черен, но по ресторанти или някакви закуски от магазина, ако си взема, ям бял. Майонезата също уж я спрях. Кола, шоколади, чипсове рядко (в сравнение с преди си е направо нищо).

** Преди някой да каже "ако мислиш, че ще си готов още това лято, няма да стане", спокойно, това лято го отписвам, то ще премине в подготовка за следващото. Надявам се до тогава да съм готов да ида на басейн, хаха.

Благодаря на отзовалите се!

damnguy
07-17-2013, 05:09
Долкото разбрах си надебелял. На фитнес недей ходи от сега щот нищо няма да стане. Почни да ядеш здравословна храна първо и ходи да бягаш. Тей докат свалиш ненужните килца. След тва отивай във фитнеса и ставай звяр ;D

firstdiesel
07-17-2013, 07:16
програмата е система 5х5 + 30 мин кардио ... ще заякнеш и ще сваляш мазнини

8 хранения на ден (през 2-3 часа)
яденето трябва да се съсредоточиш върху животинското - мазнини и протеин,
въглехидрати само след тренировка (в 2те хранения - веднага след тренировка и 2 часа след това хранене)

ICFfan
07-17-2013, 12:54
Strong Lifts 5x5 ili 3x5, ako ne mojesh da izdurjash i kardio prez den.

Drugoto e kalorien deficit. Nai-lesno se svalqt kila s tejesti. Ako si samo na kardio nishto nqma da napravish.