PDA

View Full Version : Грешка, свалих нещо от нета от чужда държава



niceone94
07-17-2013, 08:48
Здравейте,

Представете си, че сте в Германия, знаете какво е законодателството там.

Според Вас, какъв е шанса да ви хванат, ако през приложение, създадено от Windows 8, свалите клип от YouTube, който не е блокиран за гледане от конкретната държава, в случая Германия.

Направих го без да искам, просто тествах приложението

От интерес? :D

Nakadah
07-19-2013, 06:47
От къв зор я направи тази тема? За да се изфукаш как си била на гости в Германия? Че си имала апарат с прозорец 8 или, че можеш да сваляш от интърнет неща?

Мислиш си, че в България няма закони? Има си много добри закони, просто селянията си мисли, че е най-велика и никой не може да и каже какво да прави...

zvun
07-19-2013, 19:39
Знам че в Германия не са много на почит сваляниците от нета, но не мисля, че полицията ще тръгне да те издирва за подобно нещо.. Още повече щом приложението е е пуснато от Microsoft...

А за предния пост бих казала, и какво ако това, което написа е вярно? И такива хора има, които обичат да се хвалят. Това значи ли, че ти от твоя страна трябва да плесенясаш от завист или да се порадваш на това, което имаш? Всеки има нещо и няма друго, такъв е живота. :/

draid
07-20-2013, 21:22
Хах едно приятелче скоро ми се оплака, че му дошъл иск за 900€ че е свалил някакъв филм от арената, та се чудеше какъв адвокат да наема. Та случват се в Германия такива неща.

yakuza_
07-20-2013, 22:02
Аз съм пращал филм на авер в Германия по скайп, само смених името за всеки случай и така.

kindergarden
07-23-2013, 20:29
Хайде стига глупости. Полицията точно теб ще погне за 1 клип, че няма кво друго да прави :D Аз вече една година си тегля на поразия от замунда и песни от различни сайтове и никой нито гпоби, нито нищо. Не сте центъра на света :D Вярно, не съм в Германия, ама все пак....

Locust
07-26-2013, 12:57
Ако мултимилярдни компании се занимаваха с такива глупости, вече да са фалирали.

Сега по същество:
1) Всички приложения в Уиндолс стора минават през проверка. Майкрософт се опитват да постигнат затворената система на Апъл. Тоест ако с приложение от магазина си свалил клипа можеш да съдиш Майкрософт, че имат потенциално вредни приложения в магазина си.
2) Открай време насам има добавки към браузърите, с които може да се свалят клипове. Гъгъл блокираха всички подобни приложения в Хром, но дотам стигат възможностите им, тъй като за да гледаш клипа ти фактически го сваляш на компютъра/телефона си. Това дали ще му направиш локално копие или не, няма как да бъде хванато.
3) Интересно ми е кога точно се е случило това нещо, защото Гугъл и Майкрософт имаха интересна ситуация предните месеци. МС поискаха Гугъл да напишат Ютюб приложение за Уин8, при което Гугъл им казаха да си гледат работата, защото Уин8 има нищожен пазарен дял (за мобилната платформа говоря). И МС, за да не останат назад, си написаха сами приложението, използвайки апи-тата на Гугъл. При което те скочиха, защото МС използвали неправомерно апи-тата и Ютюб приложението не пускало реклами, което е основния приход на Гугъл (поне на документи). Съдиха се, псуваха се и в крайна сметка МС свалиха приложението от магазина и се разбраха Гугъл да пуснат го за Уин8, но скоро нищо не съм чул. Тъй че при тая караница просто няма начин ти да го отнесеш.

existenz55
08-10-2013, 03:37
От сега ви казвам, че ако живот и здраве заминете на почивка или да слугувате в чужбина, веднага щом споменете думите "Интернет"+"Сваляне" ставате крадец, който заслужава най строги наказания. Недай си боже да кандидатствате за работа и изръсите двете думи например ("Аз съм работил с тая програма за 10 000$ и я знам много добре. Свалих си я от интернет") и тогава директно заминавате в графата КРАДЕЦ и шанса да получите работата = 0.
Това, че в България все още е дивия запад е друга тема.
За горното изрично са ме предупреждавали когато съм бил на гости в Англия и САЩ. Също така не знам дали знаете, но трафика в повечето (4 звезди хотели и на горе) хотели се плаща и то на МБ. Примерно 100 МБ за 48 часа достъп в Англия беше около 10GBP=24 лв.. Правилно четете 100MB, защото толкова са достатъчни бизнесмен да си провери пощата и за разговор по скайп. Да ползвате нет за сваляне и направо са ви изгонили от хотела с парцалите.