PDA

View Full Version : Технически проблеми със смартфоните



portokalka1994
07-17-2013, 16:59
Интересуват ме най-вече проблемите с Епъл, Галакси, Експериа и HTC. От сервиз ми казаха, че постоянно пристигали Епъли с някакви проблеми, но като се замисля има голямо количество продадени такива апарати и като цифра е съвсем нормално да надхвърлят повредилите се смартфони на другите марки.. или не са толкова устойчиви? И като цяло какви бъгове мога да срещна при употребата им?

shusha
07-17-2013, 17:07
Айфона е бъгав и го виждам по една фр. Изпусна няколко пъти от ниско и вече прави проблеми и е за сервиз, а моя евтиния 100 пъти е хвърчал няколко метра и му няма нищо.

Nam3less3
07-17-2013, 17:13
Колкото по-продаван и произвеждан е някой смартфон, толкова са по-високи процентите(като процент от всички проблемни смартфони) на дефектни, изтървани и проблеми с екрана.
Има някой модели които са по-склонни да създават проблеми, но примерно за айфон и галакси са си добри избори и е просто въпрос на лош късмет, както е с всяка друга техника.

С по-честото ползване на програмите, ръчкането по софтуера и въобще ако го ползваш усилено и непрестанно се увеличава честотата на бъговете, но по принцип при iOS са по-малко като процент и възможност да се появят отколкото при андроид.

Nam3less3
07-17-2013, 17:16
Айфона е бъгав и го виждам по една фр. Изпусна няколко пъти от ниско и вече прави проблеми и е за сервиз, а моя евтиния 100 пъти е хвърчал няколко метра и му няма нищо.Гениалнен пример. Вероятно Nokia 3310 би издържала на изтърване повече от айфон, не е трудно за досещане.
Смартфоните не са създадени да ги изтърваш. Но моя е падал няколко пъти по дисплей и нищо му няма, но не е в това въпроса.
А това да казваш кой е бъгав щото някакъв познат го изтървал не знам как може да го кажеш.

iceto20
07-17-2013, 20:30
Айфоните ги карат на сервиз толкова често, защото хората сами си ги прецакват като им дотъпява интерфейсът и си ги "джейлбрейкват".Така телефонът се "отключва" и си почти напълно свободен да му бъркаш в системата с простите,пиратски,кракнати апликации от "cydia".Обясних го по толкова тъп начин, че няма някой,който да не ме е разбрал!

Nam3less3
07-17-2013, 20:46
Айфоните ги карат на сервиз толкова често, защото хората сами си ги прецакват като им дотъпява интерфейсът и си ги "джейлбрейкват".Така телефонът се "отключва" и си почти напълно свободен да му бъркаш в системата с простите,пиратски,кракнати апликации от "cydia".Обясних го по толкова тъп начин, че няма някой,който да не ме е разбрал!Джейлбрейкването е най-голямата глупост наистина.
Ако искаш айфон си вземи айфон ако искаш нещо с андроид си вземи нещо с андроид ама такива тарикатщини като джейла развалят цялостната идея на iOS.

dimitar_ak
07-18-2013, 06:27
Все едно да кажеш, че ROOT на един Android телефон го разваля. Самият jailbreak не чупи нищо, а просто отваря телефонът за апликации извън Apple Store. Вече си е лична отговорност какво и откъде сваляш и какво инсталираш. Последното "чупи" телефоните и под чупи нямам предвид да им прецака хардуера, а да ги бъгне софтуерно със зловреден код.

iceto20
07-18-2013, 10:09
Все едно да кажеш, че ROOT на един Android телефон го разваля. Самият jailbreak не чупи нищо, а просто отваря телефонът за апликации извън Apple Store. Вече си е лична отговорност какво и откъде сваляш и какво инсталираш. Последното "чупи" телефоните и под чупи нямам предвид да им прецака хардуера, а да ги бъгне софтуерно със зловреден код.
Точно това имах в предвид.Като се джейлбрейкне се инсталира автоматично кракнат,пиратски Store наречен cydia,където повече от половината апликации ти бъркат в системата и незнаеш как и на коя да се довериш.Най-готино е да си платиш и поне всичко да ти емсигурно,защото Apple няма да допуснат апликация в store-а им,която би ти развалила iDevice-а! П.С. Нямаше начин да го напиша по-дебилски.