PDA

View Full Version : Въпрос за ВСУ и УАСГ



nataty__
07-17-2013, 18:38
Решила съм да се насоча след 12 клас към архитектура или нещо свързано с дизайн и основните ми идеи са да продължа към ВСУ или УАСГ . Има обаче някой неща които не са ми много ясни като например изпита по рисуване във ВСУ.. търсих информация и ми излиза че се състой от 2 задачи ,но не разбрах какво точно представляват те . За УАСГ знам че е от три части там са ми обяснявали за самия изпита. Другото което щях да питам е изпитите по математика в двата университета различават ли се и каква им е трудността спрямо тази на матурата защото уча в математическа гимназия и ДЗИ-то ми се води сравнително лесно :) скоро почвам курсове и по двете неща и не че няма да има кой да ми разясни неясните работи но ми е нетърпеливо и искам да се запозная повече така че ако някой е наясно ще съм много благодарна да ми обясни :)

Je7
07-18-2013, 08:53
ВСУ Любен Каравелов ли беше?
Изпита математика в УАСГ е най-трудния такъв в БГ.

nataty__
07-18-2013, 09:14
дам любен каравелов е. В УАСГ доколкото разбрах е от 3 задачи изпита и се чудех дали и във ВСУ е същият . Сетих се че щях да питам и за още едно нещо интересува ме къде мога да уча Интериорен дизайн .. знам че го има в свободните университети но не ми се иска да плащам такива такси ;?

AliceSw
07-24-2013, 17:04
за Каравелов изпитите са една композиция и нещо като построителна задача, поне това бяха по моето време

интериорен дизайн конкретно няма извън свободните, за сметка на това, има инженерен в ЛТУ и някакъв подобен в ТУ, като този в Лесото е ориентиран повече към мебели и пространства, този в ТУ - машинен/ графичен

BlackWings
07-30-2013, 21:30
За ВСУ изпитите по рисуване бяха 3 по моето , и по на AliceSw времето ;)

Описвам задачите по рисуване както бяха преди 5 години , сега не съм гледала вече нещо променили ли са , и какво.

1 зад. продължителност 6 астроном. часа :
Рисуване на обект от натура - представлява най често стиропорен модел на фигура - модулно променен куб , с добавени или изрязани по определен начин части. Трябва да го разгадаеш как е разрязан и да го нарисуваш. Примерно:
http://img248.imageshack.us/img248/5637/64797398.jpg

2 зад. продължителност 3 астроном. часа.
http://img263.imageshack.us/img263/2000/dsc05168.jpg
Изложен е телен куб , със стиропорен куб в него пак разделен модулно на някакви чати , и разпръснат. Задачата ти е , тези части след като разгадаеш как са разрязани , да използваш логично разместване , ротиране , транслиране , да промениш положението им по някакъв начин. Може и да го направиш най лесно за теб , може и за да впечатлиш комисията да ги преместиш в най-сложния ракурс. 

3 зад. продължителност 3 часа.
Нямам снимки , но положението е следното. Раздават на всеки кандидат изрязани прости пак стиропорени модулни фигурки с големина 5-6 см. Може да са комбинации от малки кубчета , паралепипедчета , арки , Г-образни и П-образни фигурки , с дупки , с чупки и т.н. С това което са ти раздали , ти трябва да си направиш композицийка наподобяваща сграда , т.е. на чина пред теб да си ги подредиш както ти харесват , и да ги нарисуваш , използвайки модулни застъпвания и разстояния. Най- често има и усовия да не допират ръб с ръб , връх с връх и т.н. На нас , ни изсипаха 30 бройки кубченца с размер сантиметър и половина.

Мисля , че успях да бъда изчерпателна , надявам се да съм помогнала.

nataty__
09-11-2013, 10:15
Да :) Благодаря много за инфото.