PDA

View Full Version : Котката ми пикае навсякъде



sunshine333
07-17-2013, 18:41
Здравейте, имам женска персийска котка на 2 години.От известно време почна да ми прави много проблеми - пикае навсякъде, прави бели, а преди си имаше създадени хигиенни навици, винаги си ходеше на правилното място.От няколко месеца обаче почна да се изхожда и извън тоалетната си.Първоначално я хващах на 2 места, след това се умножиха, а преди няколко минути я видях, че се е изпикала на БЮРОТО ми.Това вече прекрачи границата, отвратително е!Ама навсякъде ви казвам - душ - кабината, бюрото, под масата...и не, това не е всичко.Вечерно време докато спим се качва на масата и разхвърля покривката (ако не е прибрана), влиза в гардероба и разхвърля, отваря си вратата към една от стаите и гризе всичко, дере.Прецака щорите...Хванахме я да дращи по един от лаптопите, а после да пие кафе (след това стана страшно).Абе да.

Нищо не сме направили, за да предизвикаме такова поведение.Нито някой я е бил, нито не сме и сипвали храна и вода...не е да кажеш, че не я решим през ден или че не и обръщаме достатъчно внимание.Не знам от какво е...започвам да си мисля дали пък няма връзка със здравето и?Да я заведа ли на ветеринар?Има ваксини, вътрешно или външно обезпаразитяване.Не е от разгонване, защото го прави почти постоянно, няма начин...и не мисля, че е за да маркира.Пък и нали мъжките маркирали повече?Офф, не знам.Четох на много места, но не намерих нищо.Ако някой може да помогне ще съм му много благодарна, ако сподели мнението си. :(

Баща Ти
07-17-2013, 18:42
Изпикай се върху нея. :)

sunshine333
07-17-2013, 18:48
:/

ааа и забравих да кажа, че яде от масата (ако има месо)

shusha
07-17-2013, 19:02
http://www.feliway.com/us
Еми некви продукти за успокояване на котката като оня горе.
Най-вероятно е от стрес.
Оня продукт го има и в БГ и сме го позвали - бачка

XTREME_
07-17-2013, 19:16
Моята го прави същото.
Аз четох, че помага, ако напръскаш с лимон там, където ходи (а моята ходи навсякъде, тогава какво правим?!?)
Също помагало да измиеш с белина (не помага).
Прочетох и за методи като да смесиш оцет и вода или само оцет, но и това не помогна.
Кори от портокал ... в момента няма как да стане, а и не мисля, че ще помогне.
Какво ли не правих ...
когато я хвана и натискам муцуната към мястото и я бия, след което я слагам в тоалетната (която винаги е чиста), не я пусках да влиза в другите стаи (винаги си намираше начин), сменях материала в тоалетната (също не помогна, а и преди не ми е правила проблеми, не сме го сменяли преди това). :(
Явно няма начин...

hristo99
07-17-2013, 20:07
Не и давате да си чопли ноктите по мебелите, за да си маркира територията и сега маркира чрез пикаене. Освен някак да я научите отново да си чопли ноктите.

Dr.Ass
07-17-2013, 21:08
Бой с вестника по главата, пребий я и няма да прави номера повече.

Supermassive____
07-18-2013, 14:47
Съвет - изхвърли котката. :д

Nakadah
07-19-2013, 06:56
Кастрация...

Cloud9
07-19-2013, 14:02
Кастрация...

И аз за това мисля, но щом е на 2 години вече е късно. Според мен си реве за мъжко.

pofff
07-20-2013, 14:08
аз предлагам да и купите билет за Бахамите! :razz: не, ако трябва да сме сериозни, май най-доброто решение ще да са някакъв вид успокоителни (чувала съм за трева за котки, която ги успокоявала) или може би да има нужда да си изразходва енергията, играй си повече с нея (мачкай я, тормози я, както правя аз :D ) само внимавай да не я нараниш :) ако не помогне ... на лекар

fakesmiles
07-21-2013, 16:15
Никога не е късно за кастрация,не говорете като не знаете...
Това може и да помогне,но не е сигурно :)
Консултирай се с ветеринар.

TheBeliever
07-21-2013, 16:30
На ветеринар при първа възможност. И, да, кастрирайте я. Кротват се значително като не ги перат хормоните.

Иначе, това е поведение на стресирана котка. Щом преди не е било така значи нещо го е предизвикало, било то здравословен проблем или нещо в обкръжението.

Chacho
07-21-2013, 17:46
Препикай я ти, може да разбере.

Баща Ти
07-21-2013, 20:07
Писна ми от тая тъпотия за кастрацията. Вие бихте ли дали да ви кастрират, ай сиктир!

purple_butterfly
07-21-2013, 20:16
Разкарай я. Или както са написали по-горе препикай я, може и да помогне.

Cameo
07-25-2013, 04:33
Имах котка, също толкова щура беше - кастрирахме я и се кротна...така че, клъц-клъц

xoxi
07-25-2013, 11:02
Ако не искаш да имаш котенца, най-добре наистина да я кастрираш.
Тоалетната винаги ли е чиста? Опитай с разни по-миризливи и неприятни препарати да почистваш след нея. Моята котка реагира бързо на такива миризми и не прави повече пакостите, които ги предизвикват.
Намери и нещо, на което да си чеше ноктите. Кора от дърво ще свърши работа, а има и специални такива играчки, катерушки и какви ли не работи още. Направи/намери и някакви играчки, които да й отвличат вниманието. Забелязвам, че моята котка когато цял ден си играе с нещо и се измори, цяла нощ спи като бебе, въобще не се буди и не скитосва из апартамента.
Това нейно състояние може и да е временно, а може и да е показател за някакъв проблем. Заведи я на ветеринар най-добре и се консултирай с него.

sunshine333
08-20-2013, 09:27
Ако не искаш да имаш котенца, най-добре наистина да я кастрираш.
Тоалетната винаги ли е чиста? Опитай с разни по-миризливи и неприятни препарати да почистваш след нея. Моята котка реагира бързо на такива миризми и не прави повече пакостите, които ги предизвикват.
Намери и нещо, на което да си чеше ноктите. Кора от дърво ще свърши работа, а има и специални такива играчки, катерушки и какви ли не работи още. Направи/намери и някакви играчки, които да й отвличат вниманието. Забелязвам, че моята котка когато цял ден си играе с нещо и се измори, цяла нощ спи като бебе, въобще не се буди и не скитосва из апартамента.
Това нейно състояние може и да е временно, а може и да е показател за някакъв проблем. Заведи я на ветеринар най-добре и се консултирай с него.

Благодаря за съвета. :)

Тоалетната винаги и е чиста, използваме силиконова, ароматизирана и от около година не сме я сменяли въобще.
Да, сега и купихме от онези катерушки по - големите и като гледам и хареса.

ecstazy
08-25-2013, 07:25
Не съм имала котки, но по Animal Planet дават едно предаване My Cat From Hell и там като котката има лошия навик да се катери по масата, където се храните, те винаги я покриват с тиксо с лепкавата част нагоре. И тя като се качи и се олепи се стряска и казват, че после не смее пак да се качи. За другото не знам. Ако е много щура наистина играта и разни нови приспособления както казаха по-горе биха се отразили добре (поне според това, което научих от предаването) :D

draid
08-25-2013, 12:05
Бой с вестника по главата, пребий я и няма да прави номера повече.

Виждам че си достатъчно глупав. Това не е куче, котките са самосиндикални същества с високо мнение за себе си с бой рядко се постига нещо.

По темата - Единственото спасение е кастрация в твоя случай. Ако си от София -Син кръст на Самоковско шосе (http://www.bluecrossbg.com/) Кастрацията мисля беше 120лв.

Auriss
08-25-2013, 12:40
Препикай я ти, може да разбере.


++++ :lol:

baby_baby
09-11-2013, 15:13
На ветеринар при първа възможност. И, да, кастрирайте я. Кротват се значително като не ги перат хормоните.

Иначе, това е поведение на стресирана котка. Щом преди не е било така значи нещо го е предизвикало, било то здравословен проблем или нещо в обкръжението.

+1

Hidayet
09-11-2013, 15:24
Страхотни съвети давате някои. Щом я имат от две години са я заобичали и не вярвам да я изхвърлят така, както си изхвърлят тоалетната хартия. ;)