PDA

View Full Version : Батия на лаптоп! ХЕЛП !



skozy
07-18-2013, 15:21
Хора взех си лаптоп преди 6 месеца. Днес един приятел ходих у тях на гости с лаптопа и той беше с включен кабел и вкарана батерия. На индикатора му пишеше 99% налични ( включен в захранване, не се зарежда ). Аз възмутено му казах, че си прецаква батерията.... той ми отговори, че неговата се изключва сама когато е нужно и така не се прецаква. Та въпроса ми е това настройка ли е или е екстра към самия лаптоп. Разбрах за нещо от сорта на battery care, защото моя където и да ида и тръгна да го товаря му махам батирията и в контакта, но е дълга процедурата. Интересно ми е има ли някакъв начин и аз си направя така лаптопа си. btw лаптопа ми е ASUS k53t ако с нещо помага това. Благодаря Ви предварително.

existenz55
08-04-2013, 10:15
В зависимост от лаптопа и производителя, повечето лаптопи си имат софтуер (от мястото където сваляш драйверите трябва да има и категория software) който при зареждане на батерията на 100% спира заряда и не я ползва повече (не я разрежда и след това дозарежда). Не знам за какво си ги пазите тия батерия, при положение, че цените им са около 60-70 лв. и без това живота им е максимум 2 години (говорим за лаптопи от последните 2-3 години, по старите лаптопи са с по здрави батерии и има лаптопи на 4 години които батерията им държи 3 часа до днес)..