PDA

View Full Version : Позволение от родителите



worthless_shit
07-18-2013, 17:46
Здравейте. От известно време обмислям да си боядисам косата във светло розово,за разнообразие. Но естествено има и една „мааалка” пречка. Родителите. Нашите са доста стриктни и рядко сме на едно мнение. Та въпросът ми е: Как да убедя нашите да ми позволят такова нещо? Майка ми не ми позволява да си направя втора дупка на ухото,пък какво остава за това. Искам да ги накарам да разберат,че тялото си е мое и мога да правя известни модификации по него,стига да не са крайни. Моля,без негативно мнение. Ако имате идеи,съвети,предложения,etc. - споделете. И много се извинявам,ако темата не е подходяща за тук.

fUcKsMiLe
07-18-2013, 23:26
Не можеш да накараш никой да направи нищо. То си е въпрос на личен избор.
А относно косата.. изчакай докато станеш на 18 или ги питай просто.
Ако не ти дадат ги питай защо и поискай да ти дадат добри аргументи защо не може.
Не съм пробвала лично, но имам една съученичка, която си беше боядисала косата в лилаво и техните в началото също не и даваха.

Всъщност на колко си?

vladyman
07-19-2013, 05:41
Абе принципно през лятото е ок, ама ако искаш и на училище да ходиш така по-обре се откажи...

Nakadah
07-19-2013, 06:55
Точно хората с тези модификации по тялото са тези които работят за минимално заплащане докрая на живота си и псуват всяка изминала минута

vladyman
07-19-2013, 13:34
...
Точно хората с тези модификации по тялото са тези които работят за минимално заплащане докрая на живота си и псуват всяка изминала минута... и се правят, че не разбират защо, мда.

Иначе, не виждам за какво ти е позволението на вашите. Като искаш - отиваш и се боядисваш. Едва ли ще те изгонят заради това. Но пък ще научиш важен житейски урок.