PDA

View Full Version : Подарък за сватба ?



black pearl
07-19-2013, 14:16
След месец и половина е сватбата на братовчедка ми , която ми е много близка, а аз нямам никаква идея за подарък. Към подаръка ще се включат и майка ми и баща ми , но проблемът е , че аз нямам никаква идея какъв да е, а ми се иска да е нещо оригинално. Ще съм ви много благодарна ,ако дадете няколко идеи . :)

valentinadr
07-20-2013, 09:30
според мен за сватба се подарява нещо за дома плюс парична сума,казвам ти го от опит понеже моята сватба е скоро

Баща Ти
07-20-2013, 09:31
Кешовица.

Naive
07-20-2013, 11:22
Пликче с пари. :Д
Иначе другият вариант е да питате младото семейство от какво има нужда, ако има от нещо конкретно - купувате го, няма да е изненада, ама в пъти по-добре така, отколкото да им подарите нещо ненужно.

sexa_na_kompleksa
07-20-2013, 14:44
^Абсолютно.
В никакъв случай не купувайте сервиз!
Ако не искат нищо конкретно, или не искате да дадете само пари, може да им купите злато, екскурзия, картина, албум за снимки, люлка за градина (ако имат такава).

plamsityy
07-20-2013, 19:33
Оригинален албум за снимки, със сигурност ще се използва! :)

mimsssssss
07-20-2013, 20:45
Екскурзия примерно?
Ние с приятеля ми за сватбата на майка им взехме един телевизор лсд; една от тия стъклени картини, които са музикални и сякаш се движи - с някакъв есенен пейзаж и река; и една кутия/кашон опакован по скоро беше :д/ и вътре всичко с шоколад - душ гел, мляко за тяло, сапун, свещи, соли за вана, и някви други и течен шоколад и същите неща с мед :) тъй като майка е почитателка на меда, а мъжа и на шоколада. Това последното им го дадохме след сватбата, като тръгваха за "първата брачна нощ" :)
Иначе ми се вижда наистина най-добре пари да им дадете. Тъй като са младо семейство и те си познават нуждите най-добре.

XTREME_
07-22-2013, 20:00
И аз подкрепям идеята за парите, както и за екскурзията и да разпиташ.
Не знам, ти ги познаваш най - добре, сама казваш, че братовчедка ти ти е много близка.Би трябвало да знаеш по - добре от нас.После пиши какво си избрала! :D

Cloud9
07-23-2013, 13:21
Оригинален албум за снимки, със сигурност ще се използва! :)

Недей!Те вече ще имат направен професионален албум от фотото, което са си избрали.като бъдеща булка подкрепям с две ръце парите в плик или ескурзията

heartshapedbox
07-23-2013, 16:27
Екскурзия или някакво друго запомнящо се преживяване - летене с парапланер или бънджи, например.

BlackWings
07-23-2013, 16:38
Питай ги , поне да те насочат. Съвсем тактично - имате ли предпочитания , нещо на ум , какво ви е необходимо и т.н. , няма нищо срамно. Ако кажат - нищо не искаме / всичко имаме , и пари в плик са решение. Много млади семейства предпочитат пари , с които да си купят неща за дома , отколкото да съберат куп разностранни сервизи , украси и уреди , от които всяко само по себе си е красиво и полезно , но събрани заедно стават една сбирщина от предмети , които хич не си пасват. Иначе аз лично предпочитам да подаря материален подарък , но както ми кажат ;)

102
07-23-2013, 19:26
Никой не ви иска боклуците, бе.. разберете го.. на вас кеф ли ще ви е да са ви избрали сичко в бъдещия дом.. сокоизтисквачки, техники и други шитове... се едно на хотел, направо и мебели да подаряват.. табуретки и прочие.. и комплекти вилици и лъжици.. айде стига.... смешно е и отдавна не се прави така.... ПАРИ ИЛИ НИЩО.

black pearl
07-23-2013, 20:03
Благодаря много на всички за съветите ^^ :) Пари ще да е . На екскурзия бяха до скоро , а имат организирана и за след сватбата. :) Последен въпрос какво горе долу се смята за приемлива сума - нито да е прекалено много, нито прекалено малко . ;дд
А до горния коментар не е нужно да си толкова груб/груба, просто търсих съвет :)

BlackWings
07-23-2013, 20:15
Горе-долу , приемлива сума по някакъв неписан етикет е толкова , колкото поне да си покриеш куверта. Да речем ако те са платили за твоя куверт 50лв , ориентировъчно е добре ти да оставиш поне толкова. Ся ше кажете ама кръчмарски сметки , ама грозно , меркантилни , ама къде е романтиката , бла бла 8-) Няма точни правила , всичко е въпрос на желание и възможности , ясно е че приятелството не се измерва с пари. Просто давам примерно решение.

sexa_na_kompleksa
07-24-2013, 16:32
Колкото и да им дадете, няма да ги върнат. ;д
Зависи най-вече от това каква възможност имате. Освен това - от колко човека ще е подаръка и колко сте близки.
Другия месец с мъжа ми сме на сватба и мислим да дадем на младоженците поне 200 лв.

marilyn
07-24-2013, 18:02
Леле, в тоя форум много бъдещи и вече настоящи булки имало!

И според мен е най-добре пари, защото подаръка може да не се хареса. Представи си как от цялата рода са получили грозни сервизи, комплекти с чаши и нз си какво... По-добре парите и те да си решат какво да правят с тях, дали почивка, дали ремонт на жилище или да си накупят някакви неща за дома, които им харесват.

pepa97
07-24-2013, 21:05
След месец и половина е сватбата на братовчедка ми , която ми е много близка, а аз нямам никаква идея за подарък. Към подаръка ще се включат и майка ми и баща ми , но проблемът е , че аз нямам никаква идея какъв да е, а ми се иска да е нещо оригинално. Ще съм ви много благодарна ,ако дадете няколко идеи . :)

http://podaraci.info/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%8A%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B0/ ето идеи..късмет при избирането на подарък