PDA

View Full Version : Съвет



anonimenen
07-20-2013, 09:31
Здравейте, казвам се Георги на 20г. от град Варна и имам голяма дилема и проблем в любовния ми живот. Искам да ме посъветвате как да постъпя.
Историята е следната, с приятелката ми сме от 3 години и половина заедно и живеем през 2 къщи. Обичаме се и всичко е ок, но се появи друго момиче, в което се влюбих. Проблемът е, че много се двоумя, защото усещам, че връзката с приятелката ми се е изчерпала.. просто имаме едно такова сиво ежедневие, всеки ден е рутина, нищо специално.. сякаш сме женени, а сме само на по 20г. Някак си сякаш ми е в тегло.. а я обичам и знам, че и тя ме обича, би направила наистина всичко за мен и никога, ама никога не би ми изневерила. Просто.. момичето мечта е наистина (или поне за мен), но.. даже и желание за секс нямам кой знае какво с нея. Като чели сме си просто най-добри приятели - споделяме си всичко, ходиме в тях/нас и гледаме филми/тв на кафета ходиме и такива работи. Просто свикнал съм да правя всичко с нея, имаме планове.. общо взето навик, знаете как е. От друга странч да изпусна ли шанса си с другото момиче? Заслужава ли си на 20г. да се "прежаля" (не е най-точната дума, но за това е в кавички) и да заложа на сигурното макар и да не съм на 100% щастлив и евентуално да изживея живота си с това момиче? Или да се отдам на новата любов пък каквото стане? Много ми е тежко, наистина, не знам как?
е най-добре да постъпя. То е ясно, че аз ще трябва да взема решението, но все пак вие какво мислите?

ПС. Извинявам се, ако има правописни грешки, но съм от мобилмия телефон.

Баща Ти
07-20-2013, 09:33
Не си заслужава! Давай с другата - живееш един път, ако първата беше всичко за теб, втората нямаше да се появи!

lidilidi
07-20-2013, 10:02
И според мен Баща Ти е прав ;д На 20 си ... има време. Поживей си малко.
А иначе защо не поговориш с приятелката си щом я обичаш толкова ? Защо не пробвате да правите нови неща заедно ? :)

NikafNqkaf
07-20-2013, 10:08
Погледнеш ли едната, другата вече си я заебал ... Явно връзката ви наистина е изчерпана, и ако нямаш планове да се жениш за първата (каквито със сигурност нямаш) - давай с втората.

anonimenen
07-20-2013, 10:57
Много ви благодаря за отговорите! Не знаю, трудно е.. само, като се сетя за милите и хубави моменти, които сме имали и за това какви мечти и планове сме имали ми става много гадно, чак ме обхваща лека депресия. Защото толкова време с този човек, всичко правим заедно, навсякъде ходим заедно, всичко си казваме.. и в следващия момент да я няма е доста тежко. От друга страна си задавам въпроса дали, като като я няма тази емоция, желание и сексуално влечение, си заслужава да се опитаме да постигнем нещо и да загубя втората.. Според мен има и нещо друго,не знам до колко съм прав,може и да греша.. Но си мисля,че се получава така поради прпстата причина,че от много малки аме заедно и сме имали други очаквания, различни от сегашните, за една връзка и сме я градили в/у тези виждания.

vodka9296
07-20-2013, 11:34
Трябва да 100% да си сигурен в чувствата си към новата .. иначе и според мен не си заслужава..като се поставя на нейно място чак на мен ми става тъпо. И само 1 щи кажа не си мисли, че и тя е нямала желание да се запознае с някой нов, но просто не го е направила само и само заради теб..Само заради теб е изпуснала късмета си а ти кво ? Малко егоист излизаш нищо че не те познавам лично.

Баща Ти
07-20-2013, 11:46
Глупости. Депресия, просто до толкова си свикнал с тая, че те е страх да промениш каквото и да е. Има хиляди жени.

Rocknroll
07-20-2013, 12:01
Не си заслужава! Давай с другата - живееш един път, ако първата беше всичко за теб, втората нямаше да се появи!
Баща Ти наистина е прав.Ако тя беше всичко за теб,другата нямаше да се появи,дори нямаше да имаш симпатии към нея,а ти дори си се влюбил.Ако наистина държиш на момичето с което си в момента,понеже сте били бая време заедно,просто й го обясни.Момичетата трудно го понясаме,но по-добре от колкото да я лъжеш за чувствата си,това е другото което мразим още повече-лъжата.Тя ще оцени,че си й го споделил,все пак можеше да избереш да й изневеряваш.Кажи й,че си започнал да я чувстваш като добра приятелка и чувствата просто да започнали да избледняват,това е.Не споменавай веднага за новата любов,ще я заболи повече,за това,че я оставяш заради друго момиче,което явно е по-добро от нея.Според мен трябва да пробваш с другата,само на 20 си,нищо не губиш,имаш цял живот пред теб,ако не е с тази,ще е с друга.Просто помисли! :)

Баща Ти
07-20-2013, 12:02
Ако си изиграеш картите правилно може да шибаш и двете.

heartsdesire
07-20-2013, 12:08
If you love two people at the same time, choose the second one. Because if you really loved the first one, you wouldn't have fallen for the second.-Johnny Depp
По-точно не мога да го кажа. :)

anonimenen
07-20-2013, 12:22
Баща Ти,аз ако искам мога да си ги изиграя правилно,но не го намирам за редно, не целя това, а и не съм такъв човек.Тази постъпка би била доста долна. @Rocknroll и аз обмислях да направя 1:1 с това, което каза. И явно изглежда, че така и ще стане.

@heartsdesire, май ще трябва да се съглася с казаното.

@vodka и ти прав, за това казвам, че още се колебая, като клоня побече към това да се разделим. Но още не съм на 100% сигурен, точно, защото се чувствам егоист..гони ме едно такова натрапчиво чувство за вина, защо съм допуснал това изобщо да се случи и да се стигне до тук. Макар, че аз не аъм търсил.. просто сме в един поток в университета и.. просто стана, да не мислиш, че съм търсил да се влюбя в някоя друга..