PDA

View Full Version : Стават ли видеоигрите по-лесни?



iPoison
07-20-2013, 11:48
Здравейте.Искам да попитам геймърското общество един въпрос-Стават ли игрите по-лесни?
Скоро четох в един сайт интервю със собственика на Nintendo и той каза,че игрите са взели да стават
по-лесни и по-лесни.Вашето мнение какво е?

draid
07-20-2013, 14:18
Стават, за да се достига до по-голям кръг хора и съответно приходите да бъдат по-големи.

Chacho
07-20-2013, 14:48
Casual игрите се радват на повече успех последно време, особено с тенденцията мобилните платформи да привличат все повече хора към лежерната категория. Затова се залага на тази аудитория. Дори трудните игри целят да я засегнат в повечето случай. Но си е въпрос на маркетинг и всъщност, просто такива заглавия изпъкват, а не че сме ограничени до лесни игри.

Освен горния феномен, днешно време е бъкано с инди студия. Много от тях бълват трудни игри, на които човек много може да се озори.

Има обаче една шаблонност, която се поналожи в гейм дизайна при големите, което засилва впечатлението за лесни или еднообразни игри.

Въпреки всичко имаме достатъчно контрапримери, като LoL, Dota2, Starctaft2, които показват нивото на геймплей аспекти и трудност, оставени на играча да достига по собствена воля.

Auriss
07-20-2013, 17:02
Не мисля. По-скоро обменът на информация (тактики и прочие, както искаш я разбирай думичката) води до един вид 'улесняване' на играча. На практика остава единствено механичния 'скил' за развиване. Бе да бозкаш яко в общи линии. Тъпо е, 'щото всъщност прави игрите по-трудни, а не по-лесни. Мен в последно време ми е трудно да си намеря игра, в която да мога да си цъкам лежерно заедно с няк'ви други хора и никой да не му пука ще спечели ли или не. Преди години всеки беше слаб на всичко :Д - като почнеш от ЦС и стигнеш до ЦнЦ поредиците ;д По-интересно беше :(

tireheb
07-20-2013, 18:27
dark souls = ragequit
:S

anonymous908491
07-20-2013, 18:39
Стават, за да се достига до по-голям кръг хора и съответно приходите да бъдат по-големи.

Глупаците сте достатъчно много, за вас ги правят по-лесни, не търсят нови потребители, а е факт, че от игрите се затъпява, просто се грижат за геймърите.

draid
07-20-2013, 21:13
Глупаците сте достатъчно много, за вас ги правят по-лесни, не търсят нови потребители, а е факт, че от игрите се затъпява, просто се грижат за геймърите.

Хахах играя StarCraft от 98г до сега когато имам време и може да си повече от убеден, че не само не съм затъпял ами съм и станал по-умен. Отделно има такива ретарди като теб които не ги бива за нищо и постоянно ги бият на каквато и игра да е. Било то дори тенис или шах или табла и за това се опитват да изпъкнат като много над тия неща. Аз ще продължавам да играя когато намеря време за отмора и все така ще си остана незатъпял може да бъдеш сигурен ;)

yakuza_
07-20-2013, 21:59
online игрите определено стават по-лесни, от една страна е добре, повече народ, но от друга шанса да ти се падне да играеш с неадекватник е доста по-голям

AnarchyBoy
07-21-2013, 08:24
online игрите определено стават по-лесни, от една страна е добре, повече народ, но от друга шанса да ти се падне да играеш с неадекватник е доста по-голям

+1 са теп!

+2 за draid.

-1000 за papugai..

anonymous908491
07-21-2013, 11:18
Хахах играя StarCraft от 98г до сега когато имам време и може да си повече от убеден, че не само не съм затъпял ами съм и станал по-умен. Отделно има такива ретарди като теб които не ги бива за нищо и постоянно ги бият на каквато и игра да е. Било то дори тенис или шах или табла и за това се опитват да изпъкнат като много над тия неща. Аз ще продължавам да играя когато намеря време за отмора и все така ще си остана незатъпял може да бъдеш сигурен ;)

Направо си се превърнал в гений.2010 година седнах пред компютър и съм там, където ти и след десет години нямаш шанс да стигнеш. Толкова много се поумнява, но защо ли само малоумните геймъри вярват в тая фантазия.
За игрите не е сигурно, че ме бият, защото е нужно да играя, за да стане. Да ти приличам на затъпял идиот, който би си губил времето с подобна простотия.

tireheb
07-21-2013, 11:20
2010 година седнах пред компютър и съм там, където ти и след десет години нямаш шанс да стигнеш.

дай ножа да гръмна

draid
07-21-2013, 15:30
Направо си се превърнал в гений.2010 година седнах пред компютър и съм там, където ти и след десет години нямаш шанс да стигнеш. Толкова много се поумнява, но защо ли само малоумните геймъри вярват в тая фантазия.
За игрите не е сигурно, че ме бият, защото е нужно да играя, за да стане. Да ти приличам на затъпял идиот, който би си губил времето с подобна простотия.

Ахаа чак 2010 ли се осмели да се сблъскаш с тази технология от бъдещето ? Мисля че прекалено рано си се заел. Очевидно не можеш да разбереш концепцията на устройството пред което седиш ;) Викаш ли някое приятелче да ти преинсталира прозореца след като го забатачиш с разни пълзящи твари ? Смешен си, прекалено смешен даже. А относно това къде съм аз в тая област, не бери грижи за мен. Точно там където искам съм.

anonymous908491
07-21-2013, 16:15
Ахаа чак 2010 ли се осмели да се сблъскаш с тази технология от бъдещето ? Мисля че прекалено рано си се заел. Очевидно не можеш да разбереш концепцията на устройството пред което седиш ;) Викаш ли някое приятелче да ти преинсталира прозореца след като го забатачиш с разни пълзящи твари ? Смешен си, прекалено смешен даже. А относно това къде съм аз в тая област, не бери грижи за мен. Точно там където искам съм.

Правиш ли разлика между седнал пред компютър и ползващ ?
Ти си се доказал като разбирач тук, защото винаги има и по-зле от теб.
Всъщност бебето иска да излезе от креватчето си, защото повече не вижда, заради това си точно там, където искаш да бъдеш-в малкото си креватче, с гумените играчки. Толкова ти е голям мирогледа, виждаш на един метър около теб.
Смешен съм на тъпаци като теб, защото с кухите си геймърски кратуни не сте способни да научите нещо ново.

yakuza_
07-21-2013, 16:23
Правиш ли разлика между седнал пред компютър и ползващ ?
Ти си се доказал като разбирач тук, защото винаги има и по-зле от теб.
Всъщност бебето иска да излезе от креватчето си, защото повече не вижда, заради това си точно там, където искаш да бъдеш-в малкото си креватче, с гумените играчки. Толкова ти е голям мирогледа, виждаш на един метър около теб.
Смешен съм на тъпаци като теб, защото с кухите си геймърски кратуни не сте способни да научите нещо ново.

И обесняваш как игрите били за тъпаци?
А профи геймърите, има такива които вадят на година повече, отколкото ти ще извадиш като жиголо в османиленд, до джамия, в делничен ден.

draid
07-21-2013, 16:53
Правиш ли разлика между седнал пред компютър и ползващ ?
Ти си се доказал като разбирач тук, защото винаги има и по-зле от теб.
Всъщност бебето иска да излезе от креватчето си, защото повече не вижда, заради това си точно там, където искаш да бъдеш-в малкото си креватче, с гумените играчки. Толкова ти е голям мирогледа, виждаш на един метър около теб.
Смешен съм на тъпаци като теб, защото с кухите си геймърски кратуни не сте способни да научите нещо ново.

Не се усещаш как ставаш за посмешище :D Не можеш да ме обидиш ти с нищо момче. Да не говорим, че хич не ми е да се доказвам тук. Аз на други места се доказвам, не по форумите ;)

anonymous908491
07-21-2013, 17:10
Не се усещаш как ставаш за посмешище :D Не можеш да ме обидиш ти с нищо момче. Да не говорим, че хич не ми е да се доказвам тук. Аз на други места се доказвам, не по форумите ;)

Сигурно в детската градина се доказваш, на друго място ще ти се смеят.


И обесняваш как игрите били за тъпаци?
А профи геймърите, има такива които вадят на година повече, отколкото ти ще извадиш като жиголо в османиленд, до джамия, в делничен ден.

Има и такива, които с ядене на лайна изкарват много кинти, ти си точно за тяхната професия, акъл не трябва.

yakuza_
07-21-2013, 17:18
Калъф, ако не беше баща ти, да те осинови от Могилино, в момента щеше да ми копаеш външната тоалетна.

anonymous908491
07-21-2013, 18:03
Съжалявам, но не съм от село и не знам, какво е външна тоалетна.

draid
07-21-2013, 19:16
Сигурно в детската градина се доказваш, на друго място ще ти се смеят.



Има и такива, които с ядене на лайна изкарват много кинти, ти си точно за тяхната професия, акъл не трябва.

Хаха какво си жалко хлапе :D

Chacho
07-21-2013, 20:11
Игрите бутат компютърната технология напред. Ако нямаше геймъри - щеше да се движи с много по-бавно темпо. И вероятно до нас щеше да достига една идея по-бавен хардуер заради намаленото търсене.

anonymous908491
07-21-2013, 20:15
Игрите бутат компютърната технология напред. Ако нямаше геймъри - щеше да се движи с много по-бавно темпо. И вероятно до нас щеше да достига една идея по-бавен хардуер заради намаленото търсене.

Войните бутат повече.
Пожелай си Трета Световна, защото геймърите за една игра сте готови да поемете 40см черен чеп в устата.

Game_Fan98
07-21-2013, 20:31
Леле медузата има повече акъл от тебе.

Chacho
07-21-2013, 20:32
А игрите колко са бутали войните...

anonymous908491
07-21-2013, 20:37
Леле медузата има повече акъл от тебе.

Благодаря, а медузите имат повече акъл и от всеки геймър, с изключение на теб, защото ти нямаш, какво да дадеш за сравнение.

Game_Fan98
07-21-2013, 20:42
Ти си 360 градусов идиот.

draid
07-21-2013, 22:09
Войните бутат повече.
Пожелай си Трета Световна, защото геймърите за една игра сте готови да поемете 40см черен чеп в устата.

Ако ще се затрият максимален брой индивиди като теб, то добре е дошла 3-та световна война. Явно сме навремили за нея.

P3cata
07-21-2013, 22:17
незнам дали стават по лесни игрите ама стават все по еднобразни и скучни

Auriss
07-22-2013, 04:30
^ просто порастваш :)

Ако погледнеш реално на нещата има стотици заглавия, всяко различно от другите. Виж Eve online примерно, The Last of Us, Mass Effect, WoW, Starcraft, CoD, Diablo, Final Fantasy, DmC, MGS, Battlefield, Planetside, Metro и прочие ... И след това има и дивотии като Minecraft и Cubeworld, които само показват, че има търсене и за съвсем друг жанр игри, но все още нямаме капацитета да ги произвеждаме.
Представи си игра, подобна на Minecraft, ама със всичките му гъзарийки като raytracing на отраженията в реално време, dynamic illumination и AO.

http://www.youtube.com/watch?v=-bLOi3mo9NE

Това ще го има всеки у дома си след 5 години. Здраве му кажи да е 'скучно' :Д Вярно, че е поредната 'пуцаница', ама в комбинация с Occulus Rift (http://www.oculusvr.com/) -a , който *скоро* трябва да излезе по пазарите на доооооста ниска цена, представи си го това в някаква мултиплеър игра.