PDA

View Full Version : Посъветвайте ме..



purple_butterfly
07-21-2013, 13:29
Здравейте.Зная, че вече има друга подобна тема.Писах там, но не получих отговор.Аз и настоящия ми приятел сме заедно от година и два месеца.От средата на април месец, той се държи много странно. Иска постоянно да си стои вкъщи, пред лаптопа.И не, прекарвайки времето в някоя от социалните мрежи, а играейки видео игри.Когато поискам да се видим някъде навън, той все се оправдава с нещо - топло е, късно е, има много хора, мързи ме и какво ли още не.И поради тази причина, вместо да се видим някъде навън или да дойде да ме види вкъщи, все аз трябва а ходя у тях.А когато сме там не правим нищо интересно, той отново е забил погледа в лаптопа си.Не правим и секс,понеже сестра му винаги си е у тях.Понякога когато сме у тях ми става толкова скучно и му предлагам да излезем при положение, че вече е по-хладно, неговата реакция е "офф защо, стои ми се вкъщи".Когато правихме една година, вечерта бяхме излезли на разходка и докато се разхождахме минахме покрай едно кафене и видях приятели, предложих му да седнем а той мина с вечните си оправдания "аз какво вървя за да седна някъде?" а аз много исках да се видя с тях.Примирих се.Продължихме си разходката и имаше една беседка и поисках да седнем за малко да запаля една цигара, той отново мина със същия номер накрая се ядосах и ме изпрати до вкъщи.Преди това на бала му, всички негови съученици ни канеха с тях в един бар.Съгласи се заради мен.Накрая на мен ми стана кофти и не пожелах да отидем, защото знаех, че той ще стои на едно място и няма да иска да танцуваме.А аз какво да правя там без него?!Прибрахме се.Сега отново е така, не иска никъде да ходим заедно, нито на кафе, нито на бар, нито на разходка, нито да излезем с приятели някъде.Прекъснах контакти с много хора заради него, бях оплювана зад гърба ми, носеха се какви ли не слухове заради това че съм с него.Но аз пренебрегвах всичко и сега осъзнавам, че аз тази година отново започвам учебна година, а той вече е завършил и няма да се върне там.А на мен още хора ме гледат лошо заради него.Той не е социален, а покрай него и аз ставам такава.Кажете ми какво да правя?Вече сякаш съм изстинала към него, заради тези негови прищевки. :(

TheBeliever
07-21-2013, 13:33
Кажи му в прав текст накъде отиват нещата. Ако му пука ще направи опит да промени положението. Ако не - вратата.

purple_butterfly
07-21-2013, 13:34
Винаги когато започна тази тема, той казва "ох пак ли" и след това цял ден е намусен.

TheBeliever
07-21-2013, 13:35
Винаги когато започна тази тема, той казва "ох пак ли" и след това цял ден е намусен.

И какво ти показва това?

afrodita18
07-21-2013, 13:35
Не си струва.
Остави го,след време ще осъзнае всичко.
Щом игрите са му по-важни,какво още търсиш с него?
И не прави грешката да се караш с приятели заради него,той не го заслужава.

purple_butterfly
07-21-2013, 13:38
Обещах си да съм много време с него и понеже съм инат си вкисвам живота.А и не искам да го нараня.Това е главната причина всъщност.Май съм прекалено загрижена за него.

afrodita18
07-21-2013, 13:41
И защо да си загрижена за някой,който предпочита да си играе игрите?
Не си струва обещанието.Защо да си с него дълго време като получаваш това държание.
Май този израз ще излезе верен - Забележителните жени не се въргалят по улиците - тях трябва да си ги крадеш от идиотите, които не ги заслужават.
Замисли се.

TheBeliever
07-21-2013, 13:43
Обещах си да съм много време с него и понеже съм инат ...

Глупости на търкалета.

На него не му пука дали ти се чувстваш добре с него. Пренебрегва проблема и отказва да говори за него, какво остава пък да предприеме нещо.

Решението е твое - или слагаш край, или се примиряваш с положението и киснеш с него между 4 стени.

thebigsmile
07-21-2013, 13:45
Ами седнете и поговорете по тази тема, попитай го защо се държи така. Все пак, както ти каза сте заедно от година и повече познавате се добре няма защо да мълчиш или да се притесняваш. Аз лично не бих издържала пък и да ме отдалечава от приятелите ми и хората .. абсурд. Говори с него и разбери, не премълчавай.

purple_butterfly
07-21-2013, 13:47
От много време се чудя какво да правя... За него това сякаш не е причина да скъсаме.Но и той е правил много за мен.Обаче в крайна сметка, поне в моите очи, аз съм тази, която се раздава на макс, а той си стои у тях. Един път му се сопнах и му казах хубаво като не ти се излиза аз заради тебе няма да правя компромиси със социалния си живот като не искаш да излизаш ще си намеря с кого и се обърнах на друга страна на леглото и той ми вика оф сега какво ще ми се сърдиш ли.. ац го знам твоето сърдене за 5 минути и започна да се смее.Мислеше си, че си правя бъзик.

Auriss
07-21-2013, 13:54
По-интересно му е на момчето да си цъка, отколкото да излиза с някакви хора / с теб. В случая ти имаш проблем (с него), не той. Не разбирам писалите преди мен защо го обиждат момчето. Да се насилва да й угажда на нея ли трябва ?

Разминават ви се драстично интересите в случая. След като никой от двама ви не желае да направи компромис, най-добре си хващайте пътя. Ти ще си намериш някой 'социален', той ще си джитка и толкова.

Другият ти вариант е да изчакаш да почне университет (ако е записал, де, нали уж е завършил тази година). Ще му се налага непрекъснато да излиза, евентуално може и работа да почне - по-малко ще се виждате, но игрите определено ще му останат на заден план и ще гледа да си прекарва свободното време в приятна компания - сиреч с теб и новите му познати.

Решавай си сама. С разговори обаче ти гарантирам (бих ти го удебелил даже, ама ме мързи ;д ), че единствено проблеми ще си докараш. Досадно е някой да ти се оплаква от поведението ти, 'щото ако го погледнеш от негова гледна точка ти си проблема с непрекъснатото ти опалкване, пък той просто иска да го оставят намира и да си релаксира пред компа.

TheBeliever
07-21-2013, 13:57
По-интересно му е на момчето да си цъка, отколкото да излиза с някакви хора / с теб. В случая ти имаш проблем (с него), не той. Не разбирам писалите преди мен защо го обиждат момчето. Да се насилва да й угажда на нея ли трябва ?

Разминават ви се драстично интересите в случая. След като никой от двама ви не желае да направи компромис, най-добре си хващайте пътя. Ти ще си намериш някой 'социален', той ще си джитка и толкова.

Другият ти вариант е да изчакаш да почне университет (ако е записал, де, нали уж е завършил тази година). Ще му се налага непрекъснато да излиза, евентуално може и работа да почне - по-малко ще се виждате, но игрите определено ще му останат на заден план и ще гледа да си прекарва свободното време в приятна компания - сиреч с теб и новите му познати.

Решавай си сама. С разговори обаче ти гарантирам (бих ти го удебелил даже, ама ме мързи ;д ), че единствено проблеми ще си докараш. Досадно е някой да ти се оплаква от поведението ти, 'щото ако го погледнеш от негова гледна точка ти си проблема с непрекъснатото ти опалкване, пък той просто иска да го оставят намира и да си релаксира пред компа.

В една връзка проблемите на единия са проблеми и на другия. Особено когато влияят върху отношенията между двамата.

Auriss
07-21-2013, 14:01
Мдам, при положение, че се имам за що-годе осъзнат човек и пак бих ти казал да вървиш на майната си с подобно твърдение, какво ли би било отношението на някое 18-годишно хлапе, което му се цъка старкрафт 24/7 ?

Не ти казвам, че грешиш, а че прекалено идеалистично гледаш на нещата и съм доста сигурен, че и ти не би си захвърлила единственото приятно занимание, само защото мъжо ти му е по-приятно да прави нещо друго, също толкова безцелно.

TheBeliever
07-21-2013, 14:09
Всъщност съм доста далеч от идеалист, дори точно обратното. Но да твърдиш, че когато единият не се чувства добре във връзката то си е изцяло негов проблем и не засяга другият, е нереална глупост.

Не говорим за цялостно зарязване на "единственото приятно занимание", а за компромис в името общото благо.

Auriss
07-21-2013, 14:17
Може би доста рязко се изказах и не си ме разбрала. От опит ти казвам, че когато решиш да си висиш по цял ден у вас, причината не е, че си някакъв зомбиран олигофрен и само игри са ти в главата, а по-скоро липсата на интерес към някакви други (в случая на момчето - социализиране с други човечета) занимания.

Ако виждаш място за някакъв компромис в тази ситуация - добре дошъл ще е на авторката. Аз си мисля, че единия все ще се чувства преебан, както и да го сучем. Имал съм такива познати в миналто - имам идея какво им е в главата. Затова и си мисля, че е или доста неосъзнат, или не го интересува особено дали мацката ще му бие шута.

TheBeliever
07-21-2013, 14:33
Аз не знам какво им е в главата, но знам как е от другата страна на барикадата. Знам от опит как тази липса на интерес към други занимания влияе на отношенията ти с хората около теб и колко невъзможно е да поддържаш нормална връзка с такъв индивид. Знам също така, че решение на проблема, удовлетворяващо и двете страни има, но само ако и двамата го искат. Защото проблемът е общ докато са заедно.

Да, в тази конкретна ситуация място за компромис има, ако той го пожелае. Но, както вече написах, на него явно не му пука.

Rocknroll
07-21-2013, 16:48
Кажи му в прав текст накъде отиват нещата. Ако му пука ще направи опит да промени положението. Ако не - вратата.
+1
Няма ''пак ли!Кажи му,че като прави така нещата само се влошават,а ти не искаш да е така и искаш да си изясните всичко с вечеря и филми,може би?Направи нещо мило за него. :)

purple_butterfly
07-21-2013, 20:05
Auriss от три месеца правя компромиси, за да се виждаме.Омръзна ми да се съобразявам с неговите желания.Разбирам, че си харесва игрите, но дори когато съм у тях, не е ли редно да ми обърне някакво, внимание?Нямам нищо против да си разцъква, но искам и аз мъничко внимание, това е проблема.Писна ми да бъда пренебрегвана...

xdreamerx
07-22-2013, 20:46
Зарежи го.Няма смисъл да си с човек, който предпочита да играе игри вместо да се види с приятелката си :)

deidara
07-22-2013, 21:21
Аз също предпочитам да си стоя вкъщи,вместо да излизам.
Поговорете си сериозно

TalasamchoOOD
07-22-2013, 21:37
Аз ако имах приятелка цял ден щях да кисна където тя искаа .. :( ама нямамм :(

AngelAntichrist
07-22-2013, 22:04
Тия твои барове, излизаници и вълнуващи хора...Нали знаеш, че той си е прекарал гимназията с тях? Няма вече тийнейджърски изцепки - изпили сме си пиенето, посетили сме си баровете и сме си изкунсомирали купоните.
Ми, уморява се човек, да. Омръзва в един момент.
Ти си на 16 и ти е вълнуващо. Той току-що е завършил - може да си има някакви притеснения и затруднения. Да не се намира работа; да съжалява за това, което е избрал; да няма пари за барчета и кафенца, 'щото университета не идва свише...
Ти хубаво му казваш къде е проблема, но питаш ли го защо е така?
Той не ти е бавачка - ходи си жиевй живота, кой те спира? Ти си избираш да ходиш да го гледаш как цъка ЛоЛ-а.
Излезни десетина пъти без него, разкажи му колко ти е било хубаво...Ако не се усети или не те ще или има тежка форма на аутизъм.

purple_butterfly
07-22-2013, 22:13
Дали ще си на същото мнение ако ти кажа че до сега не е стъпвал в дискотека или бар? И като кажа кафе, нямам предвид да направим 30-40 лева сметка, а някакви смешни не повече от три лева, които щяхме да си поделим понеже аз не обичам да ми плащат сметките.Неговото образование ще започне следващата година, защото не беше приет, там където желаеше и няма да го плаща той образованието си, а държавата, защото смята да учи в академията на МВР.

AngelAntichrist
07-22-2013, 22:27
смята да учи в академията на МВР.

Това обяснява всичко...

Hrisy1010
07-22-2013, 22:27
Не мога да разбера как може да пренебрегнеш контактите с хора заради компютърни игри, абсурдно е.Няма смисъл да се занимаваш с него, само ще си тровиш нервите.Пък и хората се променят-дори преди да сте си прекарвали добре, не означава че трябва цял живот да го търпиш.

AngelAntichrist
07-22-2013, 22:30
Не мога да разбера как може да пренебрегнеш контактите с хора заради компютърни игри, абсурдно е.

Той човека тренира за академията на МВР, много сте прости.

purple_butterfly
07-22-2013, 22:31
Това обяснява всичко...

Какво имаш предвид?

purple_butterfly
07-22-2013, 22:33
Помагах му с тренировките.Сега в момента не тренира, по цял ден прави едно и също - пред лаптопа.Прав си тренираше, имаше личен треньор, но това приключи преди месец.Той започна с тези тренировки в края на май и спря да тренира след като му минаха изпитите.

Hrisy1010
07-22-2013, 22:43
Той си прецаква живота . недей и ти покрай него.

funkey
07-22-2013, 23:39
Абе момиче я се съвземи малко рофл :D Заебавай го тоя олигофрен,не мога да повярвам,че ходиш с толкова изпаднало момче.Как може въобще да му се връзваш на акъла :D :D Т'ва просто е трагично!

rusoto_baby_f
07-23-2013, 11:03
Абе момиче я се съвземи малко рофл :D Заебавай го тоя олигофрен,не мога да повярвам,че ходиш с толкова изпаднало момче.Как може въобще да му се връзваш на акъла :D :D Т'ва просто е трагично!

+1

Cloud9
07-23-2013, 12:30
Не му звъни повече.Ако той ти звънне му предложи да излезете.Ако ен иска му кажи да ти дойде на гости понеже ти е омръзнало да си у тях пред компютъра.Ако и на това не се съгласи му прати много здраве и си излез с приятелки.Няма само ти да се тормозиш,а на него да му е смешно. Ако те обича ще се съгласи да поговорите сериозно и да стигнете до компромиси.Една здрава връзка е изградена на компромиси от двете страни, но в умерени количества.Успех

JiMiTo
07-25-2013, 00:48
Здравейте.Зная, че вече има друга подобна тема.Писах там, но не получих отговор.Аз и настоящия ми приятел сме заедно от година и два месеца.От средата на април месец, той се държи много странно. Иска постоянно да си стои вкъщи, пред лаптопа.И не, прекарвайки времето в някоя от социалните мрежи, а играейки видео игри.Когато поискам да се видим някъде навън, той все се оправдава с нещо - топло е, късно е, има много хора, мързи ме и какво ли още не.И поради тази причина, вместо да се видим някъде навън или да дойде да ме види вкъщи, все аз трябва а ходя у тях.А когато сме там не правим нищо интересно, той отново е забил погледа в лаптопа си.Не правим и секс,понеже сестра му винаги си е у тях.Понякога когато сме у тях ми става толкова скучно и му предлагам да излезем при положение, че вече е по-хладно, неговата реакция е "офф защо, стои ми се вкъщи".Когато правихме една година, вечерта бяхме излезли на разходка и докато се разхождахме минахме покрай едно кафене и видях приятели, предложих му да седнем а той мина с вечните си оправдания "аз какво вървя за да седна някъде?" а аз много исках да се видя с тях.Примирих се.Продължихме си разходката и имаше една беседка и поисках да седнем за малко да запаля една цигара, той отново мина със същия номер накрая се ядосах и ме изпрати до вкъщи.Преди това на бала му, всички негови съученици ни канеха с тях в един бар.Съгласи се заради мен.Накрая на мен ми стана кофти и не пожелах да отидем, защото знаех, че той ще стои на едно място и няма да иска да танцуваме.А аз какво да правя там без него?!Прибрахме се.Сега отново е така, не иска никъде да ходим заедно, нито на кафе, нито на бар, нито на разходка, нито да излезем с приятели някъде.Прекъснах контакти с много хора заради него, бях оплювана зад гърба ми, носеха се какви ли не слухове заради това че съм с него.Но аз пренебрегвах всичко и сега осъзнавам, че аз тази година отново започвам учебна година, а той вече е завършил и няма да се върне там.А на мен още хора ме гледат лошо заради него.Той не е социален, а покрай него и аз ставам такава.Кажете ми какво да правя?Вече сякаш съм изстинала към него, заради тези негови прищевки. :(

Случайно попаднах на темата ти. Ами мисля, че не е правилният човек за теб. Май трябва да осмислиш добре какво искаш от момчето до теб и дали той може да ти го даде?

purple_butterfly
07-25-2013, 00:53
сигурно не е, но съм адски привързана към него ..

JiMiTo
07-25-2013, 01:21
сигурно не е, но съм адски привързана към него ..

знам какво е, но когато разбереш, че човека срещу теб, който в началото на връзката ти е бил всичко което си искал и в последствие той/тя се разкрие пред теб.... ако не останеш разочарована от това което ще видиш, значи това е човека! ;P

purple_butterfly
07-25-2013, 01:29
не съм точно разочарована всъщност съм много объркана от поведението му

ForsakenFreak
07-25-2013, 08:17
Човекът очевидно е егоист, който гледа собствения си кеф. Обсъди с него дали наистина му е притрябвала връзка.
То като се замисля и аз предпочитам да седа вкъщи и да разцъквам, вместо да ходя да се социализирам и да ходя по гъза на приятелката ми, но затова съм си хванал такава, която е на моя акъл и вместо да ме ръчка, идва да играем заедно.