PDA

View Full Version : Проблеми с баща ми!



kiss_me222
07-22-2013, 10:52
Здравейте! Имам проблем с баща ми. Той е много страхлив и почти никъде не ме пуска да излизам, или ако изляза ми дава много малко време да стоя на вън. Никого не съм правила нещо, от което да се срамува или притеснява, имам много добри оценки, но въпреки това той не ме пуска. Майка ми много пъти му е говорила, но без ефект... Ще ви дам пример: моите приятелки излизат към 8:45, а аз трябва да съм се прибрала в 9:30! Веднъж имаше един рожден ден на една приятелка, която ни беше поканила да отидем у тях с преспиване, но както винаги той не ме пусна. Някой ще ми каже ли, как да го накарам да ме пуска да излизам, по-дълго от 40 мин.? :)

Баща Ти
07-22-2013, 11:05
Духай мО.

druzilla
07-22-2013, 11:15
На колко си години?
Иначе поговори с него.Помоли го да ти даде шанс да му докажеш,че може да ти има доверие и т.н.
И излизай по-рано,защото е нормално към 9-10 да иска да си се прибрала,според мен.
Дано да се разберете,макар че щом майка ти не е успяла да го обеди,не знам ти дали ще можеш.
И макар че не е много редно,ще ти кажа,че една моя приятелка има такъв баща и майка й я прикрива,за
да излиза за по-дълго и да ходи където си иска.Не те подстракавам да го лъжеш,разбира се,
но ако не можете да се разберете,все пак трябва да ти даде някаква свобода. :smt090


Духай мО.

Не е ли иронично,че никнейма ти е точно "баща ти" :smt042

strawberry88
07-22-2013, 13:02
Не е ли иронично,че никнейма ти е точно "баща ти" :smt042

Това е идеята.

XTREME_
07-22-2013, 19:55
Ако наистина си на 14 (както пише в профила ти) си е напълно нормално да се прибираш в толкова, даже ти е много.Нормално е да се притеснява, ти се радвай, че се интересува за теб.Ако толкова ти пречи седни да поговориш с него за още 20 - 30 минути, но ти го препоръчвам само ако се движите в компания от поне 5 човека.Също така е определящо от кой град си?

Fantasyyy
07-23-2013, 20:19
Поговори с него.Има различни родители и твоя е от тези,които твърде много се притесняват за децата си.Пък не много нормално на 14 да не можеш да излезнеш повече от 40мин. В кой свят живеем!?

raawrhh
07-25-2013, 18:44
Съгласна съм с това, че е нормално да се прибираш преди 10.. А и поне имаш баща, който да се притеснява за теб. Аз дори не познавам своя, така че се радвай, че не те пуска да ходиш, отколкото да се чудиш какъв е, защо е оставил майка ти, как може да го е толкова страх да поеме отговорността за едно дете и куп други въпроси :)) Цени това, което имаш, и бъди благодарна :))

nanachan115
07-26-2013, 09:23
Здравейте! Имам проблем с баща ми. Той е много страхлив и почти никъде не ме пуска да излизам, или ако изляза ми дава много малко време да стоя на вън. Никого не съм правила нещо, от което да се срамува или притеснява, имам много добри оценки, но въпреки това той не ме пуска. Майка ми много пъти му е говорила, но без ефект... Ще ви дам пример: моите приятелки излизат към 8:45, а аз трябва да съм се прибрала в 9:30! Веднъж имаше един рожден ден на една приятелка, която ни беше поканила да отидем у тях с преспиване, но както винаги той не ме пусна. Някой ще ми каже ли, как да го накарам да ме пуска да излизам, по-дълго от 40 мин.? :)
Като попораснеш малко ще почне да те пуска и мен в 8 клас не ми даваха да излизам след като стане тъмно или да спя в причтелки с думите "Ти нямаш ли си дом?" .. ама с времето омекна. Иначе имам причтел на който нищо не му даваха и той реши да вазпита техните като избяга от тях за известно време.. шашна ги малко ии сега вече му дават да излиза да стои до късно.. ама да знаеш че това не е начина.. Просто изчакай и не се сравнявай с другите че седят до по - късно ..

CuzYouLoveMe
07-26-2013, 15:46
Аз пък ще ти кажа, че разбирам как се чувстваш - гадно е когато приятелите ти излизат ти да се прибираш, наистина.Кара те да се чувстваш задръстена, а и по - лошо - че не можеш да бъдеш с приятелите си!Може би предложението ми няма да ти хареса, но защо не се уговориш с тях да се виждате през деня?Вярно, няма да е същото, както през нощта, но поне ще ги виждаш.Ако този вариант не те устройва, което е много вероятно (разбираемо) защо не пробваш да поговориш с баща си?Нормално е да се притеснява за теб, но ти трябва да му покажеш, че ти има доверие.Може да ти е трудно в началото, но просто изпълнявай всичко, което ти казва, не отговаряй, слушай го и се отнасяй добре с него, както и всичко, което сметнеш, че ще е добре в този случай.Не знам, ти го познаваш най - добре.Успех и пиши какво е станало!