PDA

View Full Version : Проблемна кожа, спешно търся ДОБЪР дерматолог :((



hipnosis
07-22-2013, 18:55
Здравейте! :) Предварително се извинявам, ако вече съществува такава тема, но наистина нямам време да се ровя и да търся. Въпросът е такъв - на 14 съм и имам страшно мазна кожа: акне, петне, мазна коса .. всички ми казват, че това е от възрастта и от хормоните, но наистина ЦЯЛОТО ми лице е в пъпки. Не ям сладко, рядко пия и газирано. Мазала съм се с какви ли не препарати, но нищо не помага. За момент бяха изчезнали или поне бяха намаляли пъпките по гърба и лицето, но от днес пак забелязах и направо не мога да се гледам. Страх ме е да не е някаква болест и БЪРЗО и СПЕШНО тъсря добър дерматолог. ПОМАГАЙТЕ !! :)

XTREME_
07-22-2013, 18:58
От кой град си?!?

hipnosis
07-22-2013, 19:06
София, забравих да кажа!

li0n
07-23-2013, 08:34
Най-добрият в България принципно знам, че е Черкезов, но той май рядко пътува до София, а принципно е от Кърджали.

DeniseWallace
07-24-2013, 18:26
Когато бях на твоята възраст бях в същото положение + черни точки. Смених няколко продукта с годините.. Първо ползвах Clearskin, после Acne Out, след това Garnier Exfo Brusher, лосиона и коректора на Amrita.. това са нещата за които се сещам до сега + домашни маски за лице с мед и още някакви неща..
Също така в момента използвам една почистваща маска на Balea, в оранжева опаковка :D
За петната - избелващия крем на Мелабел свърши перфектна работа поне на моята кожа!
Коректора на Amrita "изгаря" пъпките. Сега когато усещам, че ми излиза някоя мацвам върху пъпката и на сутринта е завяхнала :) Това е общо взето.. В предвид това какво пъпчасало, мазно дете бях преди ..просто няма какво повече да искам. :'D
На дерматолог никога не съм ходила.. :D

pepa97
07-24-2013, 21:00
О
Здравейте! :) Предварително се извинявам, ако вече съществува такава тема, но наистина нямам време да се ровя и да търся. Въпросът е такъв - на 14 съм и имам страшно мазна кожа: акне, петне, мазна коса .. всички ми казват, че това е от възрастта и от хормоните, но наистина ЦЯЛОТО ми лице е в пъпки. Не ям сладко, рядко пия и газирано. Мазала съм се с какви ли не препарати, но нищо не помага. За момент бяха изчезнали или поне бяха намаляли пъпките по гърба и лицето, но от днес пак забелязах и направо не мога да се гледам. Страх ме е да не е някаква болест и БЪРЗО и СПЕШНО тъсря добър дерматолог. ПОМАГАЙТЕ !! :)
Ох,милата и аз съм адски комплексирана ... с гнойни пъпки на гърба,деколтето и най-много лицето ,с черни точки на носа и белези от шарката ,която карах преди месец..направо съм пълна трагедия...и мама ми казва акнето ще мине споко ,споко ,ама минаха 3 години от както го имам... хич не е малко... до сега какво ли не съм опитвала акне аут ,зинерит , гарниер за почистване и др.. абе абсолютно всички марки ..много упорито акне имам +мазна кожа..нямам думи..миналата година лятото ходих на козметичка и горе долу ми оправи положението ,но трябва да си постоянна.Спрях да ходя и ми се увеличиха пъпките ;/ ... преди половин месец пак започнах да ходя на козметичка,но този път няма да я спирам,за да не се появи отново...може би това малко ме спасява ,но не е достатъчно..днес бях при нея и ми каза ,че може да пробвам химически пилинг с бадемова киселина ,4 процедури през 1 сед. долу-горе за почване на даскало щяла да съм готова..за да не отварям нова тема ще ви попитам ,който е ходил да разкаже има ли резултат ,заслужава ли си ,маха ли се напълно акнето...ще съм много благодарна ако чуя отговор ,защото парите никак не са малко и искам да пробвам да видя какво ще стане...

kalpazanka
07-25-2013, 08:53
^Абе ти си малка! Какъв химичен пилинг, кви 5 лева?!

Инвестирай пари в свестен измивен гел и свестен матиращ крем за лице и си бомба! Кажи, ако искаш да ти препоръчам нещо.

pepa97
07-25-2013, 12:02
^Абе ти си малка! Какъв химичен пилинг, кви 5 лева?!

Инвестирай пари в свестен измивен гел и свестен матиращ крем за лице и си бомба! Кажи, ако искаш да ти препоръчам нещо.

извинявай, ама всичко съм пробвала... сега мисля да пробвам серията на Avene ,ама сигурно пак същото ще бъде ..

aniezina
07-25-2013, 13:22
Не си гори лицето с химически пилинг преди да излезеш от пубертета и нивата на хормоните ти да се нормализират. Акнето се причинява от бактерии. Акнеичната кожа, или кожата на тийнейджърите, под действието на хормоните се омазнява повече. Омазняването води до "полепване" на повече мръсотия по кожата, която като се смеси със себума запушва порите. Запушените пори започват да стават страхотно място за разрастване на бактерии, които така или иначе си живеят по кожата ни, но не предизвикват инфекции, защото са "малко". Когато предизвикат инфекция в запушената пора тялото започва да атакува инфекцията, започва формирането на т.нар. гнойни пъпки. От всичко това сама можеш да си извадиш извода, че за да подобриш акнето и да предотвариш появата на нови пъпки трябва да регулираш омазняването и да поддържаш кожата си чиста. Използвай маски и продукти с хума, лимон, салицилова киселина, чаено дърво, алфа и бета хидрокси киселини, лайка, мащерка.
Аз имах същия проблем, лице-гръб, ужасно. Изполвам измивния гел на Uriage Hyseac, сутрин и вечер, след него, като тоник зелената мицеларна вода на Bioderma, матиращия и противовъзпалителния крем пак на Uriage Hyseac, веднъж или два пъти седмично и ексофиращата маска на същата серия. Веднага след ексфолирането си правя маска с хума и различни неща - яйце и кисело мляко, салицилова киселина или лимон. Напарвам и лицето си със смес от масла - от гроздови семки и зехтин, също много добре почиства кожата. Това е моята грижа, ти можеш да си създадеш своя, с продукти, които ти харесват на теб. Не е задължително да купуваш цяла серия, да препоръчително е, но все пак. Просто поддържай кожата си чиста и се бори с омазняването и най-вече хидратирай! Това, че кожата ти е мазна, не значи, че е хидратирана! Дори напротив, понякога кожата е дехидратирана и в стремежа си да компенсира се преомазнява, когато насилствено махнеш всичкия себум и отново я изсушиш тя пак ще се омазни и коварния цикъл се затваря. Ако след измиване или третиране с тоник или друг продукт, усещаш кожата си опъната значи, че е изсушена, смени продукта. Аз използвам един хидратиращ крем на NUXE, не мога да ти кажа точно името защото ми е трудно да го запомня, но ако искаш ще погледна. Ако използваш хубав хидратиращ крем преди лягане, ще забележиш, че сутрин кожата ти е по-суха и гладка.

И един личен съвет, не опитвай да прикриваш проблема с грим, понякога многото продукти могат да влошат положението. По-добре ходи известно време само със слънцезащитен крем, но излекувай кожата си завинаги.

kalpazanka
07-26-2013, 05:03
извинявай, ама всичко съм пробвала... сега мисля да пробвам серията на Avene ,ама сигурно пак същото ще бъде ..

Изброй какво си пробвала.

weheartiit
07-26-2013, 08:36
Калпазанке ,понеже съм чела твои мнения из форума за козметика
и съм ползвала някой неща,които си препоръчвала и съм оставала доволна ,
може ли да ми кажеш какво използваш за лицето ? :)
(мисля,че бях прочела,че кожата ти е комбинирана към мазна и моята е същата )

pepa97
07-26-2013, 20:36
Изброй какво си пробвала.

Сребърна вода ,бадемово масло,някои маски (не ми се изброяват), garnier pure ,акне аут лосион,едно сапунче спец.за акне,салицилов спирт ,бочко ,здраве ,на avon за акне ... и така ... :( :( сега ходя на медицинска козметичка ,ползвам специален препарат ,който го направиха на място ,само сутрин и вечер + акне стоп лосион (който ми свърши и без това не вършеше нищо) .. през деня се мажа със смес от сол и вода.. спрях да се мажа с фдт и бб крем ,колкото и да ме е срам ,излизам без грим -пъпчасала... и така :) благодаря ,че все пак се интересуваш от мнението на околните ,трябва да има повече такива човечни и истински хора...

pepa97
07-26-2013, 21:07
Не си гори лицето с химически пилинг преди да излезеш от пубертета и нивата на хормоните ти да се нормализират. Акнето се причинява от бактерии. Акнеичната кожа, или кожата на тийнейджърите, под действието на хормоните се омазнява повече. Омазняването води до "полепване" на повече мръсотия по кожата, която като се смеси със себума запушва порите. Запушените пори започват да стават страхотно място за разрастване на бактерии, които така или иначе си живеят по кожата ни, но не предизвикват инфекции, защото са "малко". Когато предизвикат инфекция в запушената пора тялото започва да атакува инфекцията, започва формирането на т.нар. гнойни пъпки. От всичко това сама можеш да си извадиш извода, че за да подобриш акнето и да предотвариш появата на нови пъпки трябва да регулираш омазняването и да поддържаш кожата си чиста. Използвай маски и продукти с хума, лимон, салицилова киселина, чаено дърво, алфа и бета хидрокси киселини, лайка, мащерка.
Аз имах същия проблем, лице-гръб, ужасно. Изполвам измивния гел на Uriage Hyseac, сутрин и вечер, след него, като тоник зелената мицеларна вода на Bioderma, матиращия и противовъзпалителния крем пак на Uriage Hyseac, веднъж или два пъти седмично и ексофиращата маска на същата серия. Веднага след ексфолирането си правя маска с хума и различни неща - яйце и кисело мляко, салицилова киселина или лимон. Напарвам и лицето си със смес от масла - от гроздови семки и зехтин, също много добре почиства кожата. Това е моята грижа, ти можеш да си създадеш своя, с продукти, които ти харесват на теб. Не е задължително да купуваш цяла серия, да препоръчително е, но все пак. Просто поддържай кожата си чиста и се бори с омазняването и най-вече хидратирай! Това, че кожата ти е мазна, не значи, че е хидратирана! Дори напротив, понякога кожата е дехидратирана и в стремежа си да компенсира се преомазнява, когато насилствено махнеш всичкия себум и отново я изсушиш тя пак ще се омазни и коварния цикъл се затваря. Ако след измиване или третиране с тоник или друг продукт, усещаш кожата си опъната значи, че е изсушена, смени продукта. Аз използвам един хидратиращ крем на NUXE, не мога да ти кажа точно името защото ми е трудно да го запомня, но ако искаш ще погледна. Ако използваш хубав хидратиращ крем преди лягане, ще забележиш, че сутрин кожата ти е по-суха и гладка.

И един личен съвет, не опитвай да прикриваш проблема с грим, понякога многото продукти могат да влошат положението. По-добре ходи известно време само със слънцезащитен крем, но излекувай кожата си завинаги.

Благодаря за бързия отговор ,още утре мисля да пробвам маска от хума..дано има файда

strawberry88
07-28-2013, 13:51
Благодаря за бързия отговор ,още утре мисля да пробвам маска от хума..дано има файда

С един път не очаквай чудеса. :)

kalpazanka
07-28-2013, 14:38
Калпазанке ,понеже съм чела твои мнения из форума за козметика
и съм ползвала някой неща,които си препоръчвала и съм оставала доволна ,
може ли да ми кажеш какво използваш за лицето ? :)
(мисля,че бях прочела,че кожата ти е комбинирана към мазна и моята е същата )
Здрасти :) Доволна съм от измивния гел
http://image.ceneo.pl/data/products/7402752/i-la-roche-posay-effaclar-zel-do-mycia-400-ml.jpg

Avene пробвах и пак се върнах на този :)

Решила съм да си взема в най-скоро време и http://elizabeauty.com/wp-content/uploads/2012/06/156140-4-sebium-pore-refiner-bioderma-30-ml.jpg Една тубичка ми стига за година и половина. Изсушава кожата и я прави като кадифе още в момента на нанасянето. Нанасям рифайнъра като база преди пудрата. Гримът не мърда дори по 16 часа и съм перфектно матирана. :) Съжалявам, че си купих преди половин година матиращата емулсия на авен- не може да стъпи на малкия пръст на рифайнъра.
От дъжд на вятър нанасям акне аут активен лосион- ако си го купиш, го нанасяй само вечер!



Сребърна вода ,бадемово масло,някои маски (не ми се изброяват), garnier pure ,акне аут лосион,едно сапунче спец.за акне,салицилов спирт ,бочко ,здраве ,на avon за акне ... и така ... :( :( сега ходя на медицинска козметичка ,ползвам специален препарат ,който го направиха на място ,само сутрин и вечер + акне стоп лосион (който ми свърши и без това не вършеше нищо) .. през деня се мажа със смес от сол и вода.. спрях да се мажа с фдт и бб крем ,колкото и да ме е срам ,излизам без грим -пъпчасала... и така :) благодаря ,че все пак се интересуваш от мнението на околните ,трябва да има повече такива човечни и истински хора...

Единствено акне аут ми хареса от изброеното. :) Продължавай с него и си вземи продуктите, които съм посочила в отговора ми към weheartiit- спри ходенето при козметичката и си събери пари за свястна козметика.
Послушай ме и няма да сбъркаш- поне съм изпробвала продуктите. :)

pepa97
07-28-2013, 17:01
Доволна съм от измивния гел
http://image.ceneo.pl/data/products/7402752/i-la-roche-posay-effaclar-zel-do-mycia-400-ml.jpg
Единствено акне аут ми хареса от изброеното. :) Продължавай с него и си вземи продуктите, които съм посочила в отговора ми към weheartiit- спри ходенето при козметичката и си събери пари за свястна козметика.
Послушай ме и няма да сбъркаш- поне съм изпробвала продуктите. :)
А колко пари струва измивния гел ? Съгласна съм на всичко стига за г/д месец да се оправят нещата..не желая в това състояние да ходя на даскало.. и все пак благодаря за отговора ти kalpazanka.. :)

aniezina
07-28-2013, 21:18
Е за един месец може и да не се получи кожа като кадифе, но хубав измивен гел, това кремче на биодерма и един хубав хидратиращ,а в допълнение и някоя маска 1-2 пъти седмично, ще променят състоянието на лицето ти.

kalpazanka
07-29-2013, 06:55
А колко пари струва измивния гел ? Съгласна съм на всичко стига за г/д месец да се оправят нещата..не желая в това състояние да ходя на даскало.. и все пак благодаря за отговора ти kalpazanka.. :)

Аз си го взех за 29 лева, но стига за повече от година, така че е оправдана инвестиция :)

weheartiit, пропуснах нещо- от няколко седмици ексфолирам със сода бикарбонат, а за отстраняване на грим си взех http://po-krasivi.bg/content/fm/23/2999/full_45_LYSALPHA%20EAU%20MICELLAIRE%20%7B350x304%7 D.jpg

pepa97
07-29-2013, 13:17
Kalpazanka Мерси много :33

weheartiit
07-29-2013, 14:18
kalpazanka мерси :-)
Само искам да те питам колко често и как прилагаш pore refiner-a :)

kalpazanka
07-30-2013, 05:58
kalpazanka мерси :-)
Само искам да те питам колко често и как прилагаш pore refiner-a :)

Всяка сутрин, преди да се гримирам :)
:-)


Kalpazanka Мерси много :33

:-)