PDA

View Full Version : Депресия-Моля помогнете



0olive
07-23-2013, 13:37
Здравейте!Пиша тук понеже не знам към кой друг да се обърна.Тази година изпаднах в депресия.Нямам желание да правя нищо,дори любимите ми занимания,спрях да излизам,появиха се страхове,сърцебиене и т.н.Най-близката ми приятелка започна да не ми звъни и започна да ме лъже.Щяхме да ходим на море двете,но в последно време се оказа,че тя сигурно нямала да ходи,защото имала проблеми.В същото време пък една нейна приятелка,с която в момента излиза разправя,че ще ходят заедно.Най-много ми е гадно от това,че и без приятели останах,заради тая пуста депресия и това ме кара да мисля,че и да ме няма никой няма да го е грижа.Понякога започвам да мисля,че от това няма измъкване и малко по малко започвам да се примирявам и чакам докато не дойде денят,в който най-накрая ще свърши този ад.Бях супер лъчезарно момиче,мислих само позитивни неща,мечтаех,а сега няма и следа от предишното аз...Който е минавал през нещо такова ще бъда благодарна да сподели как се е справил и в какво е намирал надежда.

102
07-23-2013, 13:58
Преди няколко дена ми се случи сходно състояние....
Не знам на колко си.. бих ти предложил да пийнеш няколко бирички.
Излизай повечко, ако трябва и сама.... движи се и се опитай да мислиш.
Върни си приятелите.
Всичко е поправимо.
Надеждите на всеки са различни. Намери твоите.
Ще ти мине, спокойно.

Chacho
07-23-2013, 16:29
Всеки човек изпада в депресия.
Проблеми винаги ще има и не може да се очаква винаги да сме на кукуряк.
Вменено ни е, че трябва да се справяме с всичко дотолкова, че ни хваща страх понякога да си признаем, че ни е дошло до гуша.
На по-млада възраст още не сме свикнали, че няма да получаваме толкова внимание, колкото ни се иска. Ако гаджето вечено откликваше, ако приятелите вечно бяха усмихнати, ако мотивацията ни никога не изчезваше, нямаше да се оплакваме.
И като не получаваме това, което искаме, ни писва да се напъваме. Затваряме се в себе си и чакаме всичко да се нареди, всички да са добри с нас, всичките проблеми да изчезнат.

За съжаление в живота това рядко се случва. Когато ти е най-скапано настроението, обикновено се налага да станеш и да си подредиш нещата, и да си го оправиш сам.
Знам, че мотивацията ти е на нула, но се опитай да я откриеш. Това, което те държи в депресията, си самата ти. И другите не са по-различни от теб. Просто се изправи срещу проблема си и си намери кефа напук на себе си. Не е като да имаш избор.

И не си сама, не е нещо ненормално.

nevermind...
07-23-2013, 16:45
Музика, т'ва ми е лекарството..

mim4etuuu
07-23-2013, 17:19
От депресия трудно се излиза, но мога да дам няколко съвета, поне да ти е по-леко:
- не се занимавай с политика, остави я да я нищят хората, които имат толкова семпли животи, че не могат да говорят за друго. тя само ти къса нервите
- не гледай новините по телевизията, не чети вестници и не посещавай новинарски сайтове - там пишат само за негативни неща - катастрофи, изнасилвания и подобни
- не чети клюкарски списания и сайтове, защото животът на известните и богатите още повече може да те депресира
- не знам дали вярваш в магии, но и аз съм така и ми казаха, че ми е направена магия, та ще ходя на врачка да ми я разваля, може и ти да помислиш за такова нещо. всеки път като се прибереш отвън си мий очите и носи червен конец на китката срещу уроки.

Успех!

skornex
07-23-2013, 20:58
Музика, т'ва ми е лекарството..

!!!!!!!!!

Chacho
07-23-2013, 21:13
От депресия трудно се излиза, но мога да дам няколко съвета, поне да ти е по-леко:
- не се занимавай с политика, остави я да я нищят хората, които имат толкова семпли животи, че не могат да говорят за друго. тя само ти къса нервите
- не гледай новините по телевизията, не чети вестници и не посещавай новинарски сайтове - там пишат само за негативни неща - катастрофи, изнасилвания и подобни
- не чети клюкарски списания и сайтове, защото животът на известните и богатите още повече може да те депресира
- не знам дали вярваш в магии, но и аз съм така и ми казаха, че ми е направена магия, та ще ходя на врачка да ми я разваля, може и ти да помислиш за такова нещо. всеки път като се прибереш отвън си мий очите и носи червен конец на китката срещу уроки.

Успех!

Засили се и се удари в стена.

yakuza_
07-23-2013, 21:42
Не цапай стената! Ползвай хапове!

mim4etuuu
07-24-2013, 10:10
Засили се и се удари в стена.
Кво бе кретен? Такива идиоти като теб гласуват за ГЕРБ, БСП, Атака или ДПС.

FuCKkK13
07-24-2013, 10:25
Всеки човек изпада в депресия.
Проблеми винаги ще има и не може да се очаква винаги да сме на кукуряк.
Вменено ни е, че трябва да се справяме с всичко дотолкова, че ни хваща страх понякога да си признаем, че ни е дошло до гуша.
На по-млада възраст още не сме свикнали, че няма да получаваме толкова внимание, колкото ни се иска. Ако гаджето вечено откликваше, ако приятелите вечно бяха усмихнати, ако мотивацията ни никога не изчезваше, нямаше да се оплакваме.
И като не получаваме това, което искаме, ни писва да се напъваме. Затваряме се в себе си и чакаме всичко да се нареди, всички да са добри с нас, всичките проблеми да изчезнат.

За съжаление в живота това рядко се случва. Когато ти е най-скапано настроението, обикновено се налага да станеш и да си подредиш нещата, и да си го оправиш сам.
Знам, че мотивацията ти е на нула, но се опитай да я откриеш. Това, което те държи в депресията, си самата ти. И другите не са по-различни от теб. Просто се изправи срещу проблема си и си намери кефа напук на себе си. Не е като да имаш избор.

И не си сама, не е нещо ненормално.
+
лош съвет ама едно валерианче няма да ти дойде зле...
и просто на зор трябва да почнеш да правиш положителни за теб неща... ако хобито ти е да рисуваш,но не ти се рисува - просто на зор почни,излез с приятели дори и да не ти се излиза ( няма как да нямаш нито един човек на който да кажеш ''айде на кафе/навънка) хич да не е съученици имаш..
знай,че има хора,които са много по-зле от теб,но не са паднали духом и не са се затворили в себе си
иди на разходка на чист въздух ...
иди на басейн - точно сега има 101 възможности.. лятото не е време за депресия... гледай позитивни неща в интернет,а най-добре навън

Chacho
07-24-2013, 10:33
Кво бе кретен? Такива идиоти като теб гласуват за ГЕРБ, БСП, Атака или ДПС.

Но само хора като теб гласуват за 4-те наведнъж.

mim4etuuu
07-25-2013, 13:57
До авторката - най-вече избягвай ФБ, там повечето хора са за да позират, да им завиждат познатите им и затова пускат тенденциозни снимки. Пък като са толкова готини как имат време да киснат там денонощно, хм? Не пиши и по форуми - в днешно време има много депресари в тях, а и не е хубаво. Форумите са ми по-противни дори и от гледането на телевизия, всеки път като вляза в който и да е форум се чувствам залята от простотия. Да не говорим, че 95% от хората в Интернет са идиоти, но това е защото Интернет привлича най-вече отрепките, свестните хора са заети да си живеят живота и си имат приятели с които да обсъждат всичко, а не нищят политика, спорт, жени/мъже и т.н. с непознати по форумите като някакви жалкари.

ge6aaaa3
07-25-2013, 14:06
там всички се правят на позьори.
:lol: :lol: :lol:

0olive
07-25-2013, 17:30
Много благодаря за коментарите,не очаквах,че някой изобщо ще пише.Като за начало мисля да започна да излизам,независимо дали го искам или не.Като цяло имам приятели,но не са ми толкова близки.Имам чувството,че точно най-близките и ценните си приятели започнах да губя..но както 102 каза-"Всичко е поправимо".Хапчета не искам да взимам,понеже съм едва на 16 и ако почна да взимам от сега,какво ли ще е след години..:D Ще опитам без хапчета,пък времето ще покаже дали ще се наложи и до тях да прибегна. :)

102
07-25-2013, 18:06
И последно, но не по важност.. като за финал.. депресията е състояние на интелигентните хора, така че честито. =)

horacio
07-26-2013, 00:00
Нормално е да изпадаш в депресии. Според мен вместо да се опитваш да излизаш оттам насила, я остави да отмине натурално. Насилиш ли се има много голяма вероятност да изпаднеш отново в депресия и то доста скоро. Изживей я, нека си отиде сама. Само не се затваряй прекалено много в себе си. :)
Или си запиши на листче нещата, които те карат да се чувстваш добре, хората, които обичаш. Опитай се да цениш повече хубавите моменти и усмивката ще почва да се връща по-активно върху лицето ти.

BladeOfMySoul
07-26-2013, 15:40
Не знам дали ще има голям смисъл да се опитваш да си връщаш приятелите, ако наистина са такива, каквито ги описа...
С такова състояние човек трябва да се справи сам, но винаги е малко или много успокояващо да знаеш, че ако имаш нужда от помоща на някой, той ще е насреща.
Помисли за възможен "стрес фактор", който евентуално е отключил това състояние и се опитай да го изтръгнеш от себе си.
Излизай сред природата, отиди на море, ако няма с кой и със семейството си можеш, какато казаха преди мен, лятото дава много възможности. Пробвай да преобразуваш негативната енергия в нещо креативно, започни да правиш нещо, което винаги си искала, но не си се решила до сега и така, мога да продължавам още много, идеята е, че винаги има начин.
А не можеш ли да поговориш с родител например ? Те със сигурност усещат какво ти е.

Smilee_
07-30-2013, 10:41
И аз бях така миналото лято.. Бях се скарала с всичките ми приятели и с гаджето ми, бях останала напълно сама. Нямах с кой да изляза, с кой да си поговоря, нищо.. Бях много зле цяло лято, бях се отказала от всичко и всички. Но когато започна учебната година реших, че трябва да се стегна и да си оправя живота. Та намерих си нови приятели, почнах да излизам всеки ден и малко по малко отново станах онова лъчезарно и щастливо момиче. В момента живота ми е прекрасен: имам си истински приятели и съм супер щастлива :) Така че, не се отказвай, всичко е поправимо!

nanssie
07-30-2013, 14:05
zdravei!tova e tema ,za kojato imam stra6na nujda da govorja ,no njama s kogo.........minah za purvi put prez tozi ad 2001god,to4no vremeto koeto trjabva6e da bude moe .....trjabva6e da se usmihvam ,da izjiveja abiturientskata si ve4er .....da e starta na jivota vuob6te.........togava ne si predstavjah,4e 6te produlja......4e ste sum jiva .

nanssie
07-30-2013, 14:08
tuk njama suveti.......njama recepti,realno njama nikoi ,koito da e v sustojanie da ti pomogne osven teb.....mn.e bolezneno,neponosimo........znam

Bunnita
08-10-2013, 16:10
До авторката - най-вече избягвай ФБ, там повечето хора са за да позират, да им завиждат познатите им и затова пускат тенденциозни снимки. Пък като са толкова готини как имат време да киснат там денонощно, хм? Не пиши и по форуми - в днешно време има много депресари в тях, а и не е хубаво. Форумите са ми по-противни дори и от гледането на телевизия, всеки път като вляза в който и да е форум се чувствам залята от простотия. Да не говорим, че 95% от хората в Интернет са идиоти, но това е защото Интернет привлича най-вече отрепките, свестните хора са заети да си живеят живота и си имат приятели с които да обсъждат всичко, а не нищят политика, спорт, жени/мъже и т.н. с непознати по форумите като някакви жалкари.

Не си права и ДОСТА грубо : )