PDA

View Full Version : Meчтая за Америка



Parry
07-23-2013, 16:42
Здравейте! От около от 2 години аз започнах да мечтая за страната на неограничените възможности. Когато порасна и навърша 18 години, желанието ми е да замина за САЩ и там да продължа живота си. Пускам тази тема, надявайки се, че ще ми обясните дали живота там действително е толкова лесен, колкото го описват в интернет. Искам да разбера дали имам възможност за реализация там. От това, което съм чел за САЩ, съм останал с впечатлението, че там живота е много по-добър спрямо този тук, в България. Очаквам отговорите ви! Благодаря предварително!

mim4etuuu
07-23-2013, 17:38
Пускам тази тема, надявайки се, че ще ми обясните дали живота там действително е толкова лесен, колкото го описват в интернет.
Не всичко, което пишат хората в Интернет е истина. Много хора, които са в чужбина пишат в нета само да се хвалят, а дали е истина, те си знаят. По принцип ако са много щастливи и всичко им е наред, ще тръгнат ли да пишат по форуми? И още повече да натъртват колко им е добре? :D Други пък все се оплакват и за всичко са им виновни чужденците. И тук да бяха пак щяха да се оплакват. Все бистрят политиката, а нищо не правят за себе си. Общо взето, където и да идеш да живееш в чужбина е индивидуално, там можеш да срещнеш много добри приятели и да се влюбиш, да имаш убава работа, но може да ти върви по-малко и от България и да стигнеш до мияч на чинии. Всичко си е до късмет донякъде. Успех!

Parry
07-23-2013, 18:00
Не всичко, което пишат хората в Интернет е истина. Много хора, които са в чужбина пишат в нета само да се хвалят, а дали е истина, те си знаят. По принцип ако са много щастливи и всичко им е наред, ще тръгнат ли да пишат по форуми? И още повече да натъртват колко им е добре? :D Други пък все се оплакват и за всичко са им виновни чужденците. И тук да бяха пак щяха да се оплакват. Все бистрят политиката, а нищо не правят за себе си. Общо взето, където и да идеш да живееш в чужбина е индивидуално, там можеш да срещнеш много добри приятели и да се влюбиш, да имаш убава работа, но може да ти върви по-малко и от България и да стигнеш до мияч на чинии. Всичко си е до късмет донякъде. Успех!

Да истина е, че може би, когато отида там най-вероятно ще работя като мияч на чинии, сервитьор или т.н. Но истината е, че в САЩ един мияч на чистач ще взима много повече от един що годе добре платен работник тук. С една елементарна сметка изчислих, че на минимална работна заплата там, човек взима с повече от 1000 лв. спрямо минималната заплата тук.

Stray
07-23-2013, 18:12
Не си изчислил, че всичко там е много по-скъпо. Каза, че искаш да живееш там, което е доста трудно и определено ще ти е нужна добра професия за да имаш бъдеща реализация в САЩ. Отиди на бригада за да усетиш първоначално живота там.

RedArmy
07-23-2013, 22:22
Всичко, което се говори за САЩ е абсолютна истина. Особено това, което дават в нискобюджетните американски филми от началото на 90-те. Там дори не се налага да работиш, за да имаш триетажна къща с голям двор и бяла дървена ограда, в гаража - червен Mustang Shelby GT500, а жена ти да е руса, с дълги крака и големи гърди. Там парите растат по дърветата, а ти през цялото време си гледаш кефа, караш Мустанга с 200, вятъра развява косите ти, а ти не мислиш изобщо за работа, както правят бедняците тук. Даа, такъв е живота в САЩ :) Ако можеш хващай първия самолет Америка и не се обръщай назад, няма да съжаляваш!

kindergarden
07-23-2013, 22:28
Пфхахахахахаха... Ако не ставаш, дори и на Марс да идеш, пак няма да успееш...Не разбрахте ли, че човек успява само ако е можещ, умен и умее да се реализира

ge6aaaa3
07-24-2013, 10:15
^Това важи дори и с по-голяма сила за щатите...
Авторе, чак пък да мечтаеш за Америка??? Последните години се разкри обществената тайна, че в щатите такова като свобода не съществува. Отделно, че много от тамошните ще те ненавиждат за това, че им вземаш работни места. И с право. На всичкото отгоре и как ти се нрави мисълта непълнолетни негърчета да щъкат с пистолети около теб?

klimatronik
07-24-2013, 13:07
Да и като заплатата ти е голяма, ще си останеш до мияч на тоалетни? Особено като разберат,че си българин.

HollyGolightly
07-24-2013, 13:32
Зависи какво разбираш под много по-лесен. Ако си мързел и просто искаш да си седиш, никъде не е лесно. Да не говорим, че в началото въобще няма да ти е лесно, независимо какво правиш. Всички започват от нулата и след това, ако те бива в това, което правиш, ще имаш възможността да се издигнеш.
Определено има по-голяма възможност за реализация, но се изискват и големи жертви от твоя страна. Доколкото разбирам имаш планове да заминеш сам/а, което определено си е трудно, по-лесно постижимо от финансова гледна точка, но на теб няма да ти е лесно. Освен ако не си завършил/а нещо с компютри, работа ще си намериш я в някой хотел, я в магазин или нещо от този сорт, но въпреки това, дори и с такава заплата, ще можеш да си осигуриш най-нужните неща, за да оцелееш.

edit: klimatronik, това е един от бонусите на Америка, много малко хора знаят за България и нямат лошо изградено мнение за нас. Славата на крадливи цигани до тук още не е стигнала.

anonymous895156
07-24-2013, 14:10
Да истина е, че може би, когато отида там най-вероятно ще работя като мияч на чинии, сервитьор или т.н. Но истината е, че в САЩ един мияч на чистач ще взима много повече от един що годе добре платен работник тук. С една елементарна сметка изчислих, че на минимална работна заплата там, човек взима с повече от 1000 лв. спрямо минималната заплата тук.

Покупателната способност е важна. Хората в Америка живеят от заеми

Schliwobeatz
08-01-2013, 06:20
Глупости! В Америка никой не те гледа откъде си, к'ъв си. А това, че като те видели че си българин и не можело да успееш е супер комплексарският мит, особено за Америка. Не, въобще не е лесно, много по- трудно е отколкото в Европа. Работи се много повече, имаш много по- голяма несигурност и стрес, но пък може да стигнеш много по- бързо далеч. Никой не работи за минимална работна, така че ще можеш да вадиш много повече, отколкото си предвидил. Отиди на бригада и виж кво е.

fuzzybuzzy
08-08-2013, 13:24
В Канада е по-добре.

Pr0gr3civ3R
08-08-2013, 14:27
аз след 1 месец пък заминавам за Германия ...

evtimow :3
08-09-2013, 10:27
Здравейте! От около от 2 години аз започнах да мечтая за страната на неограничените възможности. Когато порасна и навърша 18 години, желанието ми е да замина за САЩ и там да продължа живота си. Пускам тази тема, надявайки се, че ще ми обясните дали живота там действително е толкова лесен, колкото го описват в интернет. Искам да разбера дали имам възможност за реализация там. От това, което съм чел за САЩ, съм останал с впечатлението, че там живота е много по-добър спрямо този тук, в България. Очаквам отговорите ви! Благодаря предварително!
АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА ХАХХААХАХАХА

моля, влез в реалността.

на колко години си по дяволите? :/

Nakadah
08-09-2013, 18:07
Покупателната способност е важна. Хората в Америка живеят от заеми

Само ако можеше някой от мечтателите да го разбере това...

m0ny
08-13-2013, 09:52
Покупателната способност е важна. Хората в Америка живеят от заеми
Ами ние -тук в БГ с какво живеем?Със невероятните големи заплати ли?
Поне в Америка стандарта на живот е по-висок от тук.Честно казано ми се струва ,че май ПОЧТИ където и да отидеш да живееш извън БГ,живота ти ще бъде изживян по-добре от колкото да изживееш живота си тук.

ge6aaaa3
08-13-2013, 16:29
Ами ние -тук в БГ с какво живеем?Със невероятните големи заплати ли?
Поне в Америка стандарта на живот е по-висок от тук.Честно казано ми се струва ,че май ПОЧТИ където и да отидеш да живееш извън БГ,живота ти ще бъде изживян по-добре от колкото да изживееш живота си тук.
Там трябва да си скъсваш задника от работа, за да постигнеш този висок стандарт. Няма да стане с 8 часа мислене как да прекараш шефа си. За да постигнеш американската мечта, трябва да си много упорит, интелигентен и пробивен, иначе си оставаш бачкатор. Както казаха по-горе, там живеят на заеми. Цялата им икономика се крепи на заеми. Не е случайно, че от там тръгват всички икономически кризи, а китайците постепенно им изземват предприятията. А и как ти се струва децата ти да живеят и учат редом с въоръжените негра?

Nakadah
08-13-2013, 19:37
Ами ние -тук в БГ с какво живеем?Със невероятните големи заплати ли?
Поне в Америка стандарта на живот е по-висок от тук.Честно казано ми се струва ,че май ПОЧТИ където и да отидеш да живееш извън БГ,живота ти ще бъде изживян по-добре от колкото да изживееш живота си тук.

АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА ХАХА! Заблудено мимиче....

Начин на живот като в България(безгрижен) няма на много други места...

ge6aaaa3
08-13-2013, 19:51
АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА ХАХА! Заблудено мимиче....

Начин на живот като в България(безгрижен) няма на много други места...

И това го има. Тук можеш лесно да останеш без работа, но повечето си имат сигурни жилища, някакви земи и заделени пари. Колкото и да се оплакваме, имаме известна сигурност.

anonymous895156
08-13-2013, 21:50
Ами ние -тук в БГ с какво живеем?Със невероятните големи заплати ли?
Поне в Америка стандарта на живот е по-висок от тук.Честно казано ми се струва ,че май ПОЧТИ където и да отидеш да живееш извън БГ,живота ти ще бъде изживян по-добре от колкото да изживееш живота си тук.

Защо си мислиш, че има държава с добро устройство
От кога доброто устройство на страната ти гарантира качеството на живот, о, колко си повърхностна

anonymous895156
08-13-2013, 21:53
http://www.usdebtclock.org/

shmfan
08-13-2013, 22:47
Човека е казал "Виждал съм богати емигранти, но щастливи емигранти не съм виждал." Където и да отидеш по света, никога няма да се чувстваш така, както се чувстваш в България. От личен опит ти го казвам. Живял съм в Англия, в момента съм в Испания и нямам търпение да дойде другото лято и да се върна в България да следвам. Да, от финансова гледна точка живота навън е по-добър, но струва ли си да зарежеш родина, семейство и приятели заради едните пари? За да можеш да се изфукаш по Фейсбук, че си си купил нов телефон или хубава кола, а всъщност да завиждаш на приятелите си, че се виждат всеки ден и излизат постоянно, докато ти си като робот работа-вкъщи и едвам дочакваш 2-те седмици отпуска, за да можеш да се върнеш и да разпуснеш малко? Не ме разбирай погрешно, не се живее зле навън, но зависи от това какво търсиш и искаш от живота.

ch0c0late44
08-16-2013, 18:27
оф айде стига,я направи още една такава тема..и още един профил

anonymous895156
08-16-2013, 19:28
оф айде стига,я направи още една такава тема..и още един профил

:lol:

Silviahh
08-16-2013, 22:52
Човека е казал "Виждал съм богати емигранти, но щастливи емигранти не съм виждал." Където и да отидеш по света, никога няма да се чувстваш така, както се чувстваш в България. От личен опит ти го казвам. Живял съм в Англия, в момента съм в Испания и нямам търпение да дойде другото лято и да се върна в България да следвам. Да, от финансова гледна точка живота навън е по-добър, но струва ли си да зарежеш родина, семейство и приятели заради едните пари? За да можеш да се изфукаш по Фейсбук, че си си купил нов телефон или хубава кола, а всъщност да завиждаш на приятелите си, че се виждат всеки ден и излизат постоянно, докато ти си като робот работа-вкъщи и едвам дочакваш 2-те седмици отпуска, за да можеш да се върнеш и да разпуснеш малко? Не ме разбирай погрешно, не се живее зле навън, но зависи от това какво търсиш и искаш от живота.

+

m0ny
08-17-2013, 09:45
dimitar., , не говоря за доброто устройство ,и все пак май не аз съм заблудената
Nakadah , и все пак предпочитам да си скъсвам задника от работа и да живея с висок стандарт.
ge6aaaa3, и все пак предпочитам да си скъсвам задника от работа и да живея с висок стандарт.

:)

Gang Starr
08-18-2013, 00:57
Поради липсата на пари българина е враждебно настроен към всичко и всички което е много лоша черта и просто един обикновен американец няма как да не го забележи точно и за това ще миеш чинии а пък ако си те бива в работата въобще няма да им мине през акъла да те понижават. Моят съвет е да не слушаш никой от тоя форум защото всички са някакви всезнайковци които разбират от всичко и в действителност са пълни лигльовци които ги мързи да живеят и единственото нещо което правят е да избиват комплекси в тийн форумите.

M37_Unseen
08-19-2013, 07:20
Здравейте! От около от 2 години аз започнах да мечтая за страната на неограничените възможности. Когато порасна и навърша 18 години, желанието ми е да замина за САЩ и там да продължа живота си. Пускам тази тема, надявайки се, че ще ми обясните дали живота там действително е толкова лесен, колкото го описват в интернет. Искам да разбера дали имам възможност за реализация там. От това, което съм чел за САЩ, съм останал с впечатлението, че там живота е много по-добър спрямо този тук, в България. Очаквам отговорите ви! Благодаря предварително!

Мечтата не звучи зле.Прочети книгата на Маргарита Карамихова- "Американски мечти". Там ще видиш живота на българите в Америка.

an7raks
08-19-2013, 09:52
Моят съвет е да не слушаш никой от тоя форум защото всички са някакви всезнайковци които разбират от всичко и в действителност са пълни лигльовци които ги мързи да живеят и единственото нещо което правят е да избиват комплекси в тийн форумите.
Колко проницателно и в същото време трогателно! :cry:

Nakadah
08-19-2013, 19:24
Nakadah , и все пак предпочитам да си скъсвам задника от работа и да живея с висок стандарт.

Какво ли знае Nakadah... Не е като да живее покрай този "висок" стандарт. Не е като да познава Българи които са живеели на този "висок" стандарт и после са загубили всичко за дни.... Не е като да може да преброй на пръстите на 1-та си ръка Българите около него които НЕ живеят от кредити при което имат свестен живот...

Не го слушай тоя Nakadah... Не знае за какво дрънка...

Hemmy
08-20-2013, 06:19
Здравейте! От около от 2 години аз започнах да мечтая за страната на неограничените възможности. Когато порасна и навърша 18 години, желанието ми е да замина за САЩ и там да продължа живота си. Пускам тази тема, надявайки се, че ще ми обясните дали живота там действително е толкова лесен, колкото го описват в интернет. Искам да разбера дали имам възможност за реализация там. От това, което съм чел за САЩ, съм останал с впечатлението, че там живота е много по-добър спрямо този тук, в България. Очаквам отговорите ви! Благодаря предварително!

Там е по-зле от тук бе приятел .

M37_Unseen
08-20-2013, 07:40
Отиди и виж как е.Не е лошо да имаш мечта.А твоята наистина си я бива.По-добре е отколкото да мечтаеш да им AUDI Q 7.Браво!

an7raks
08-20-2013, 10:09
.По-добре е отколкото да мечтаеш да им AUDI Q 7.Браво!
Всъщност, точно за това си мечтае като казва "по-висок стандарт"...

M37_Unseen
08-20-2013, 13:47
Всъщност, точно за това си мечтае като казва "по-висок стандарт"...

Да, но знаеш, че това не е мерило за щастие.Както и да е, искам да кажа, че по-добре да отиде в Америка и да види свят, дет се вика, отколкото да съжалява, че не е отишъл.

an7raks
08-20-2013, 13:57
Да, но знаеш, че това не е мерило за щастие.Както и да е, искам да кажа, че по-добре да отиде в Америка и да види свят, дет се вика, отколкото да съжалява, че не е отишъл.
Да ходи, ама не да обяснява глупости. ;)

heartlesandfreaky
08-20-2013, 18:05
Ох, някой като каже Америка и на повечето им светват очите.. Да, има възможности, има по-голям шанс за реализация... Обаче, ако си мислиш, че ще отидеш там и веднага ще станеш богат, с огромно имение и три коли паркирани отпред, няма как да стане.. Ако си кадърен и умен, ще успееш. Ама да си мислиш, че там животът е лесен, хич не е правилно.

anonymous895156
08-20-2013, 18:57
Америка умира и обама е последната президентша.

heartlesandfreaky
08-20-2013, 19:31
Те тия все някак ще се оправят.. Ама е глупаво да си мисли, че щом излезе извън България ще си свирка и парите ще падат от небето. Такива филми няма.

muhatacece
08-21-2013, 17:13
Значи, изобщо няма да се вглеждам в коментарите на заклетите българи, които са писали, но действително в чужбина живота е МНОГО по-хубав, защо мислиш, че децата с висок бал отиват в езикови гимназии и т.н ? Да научат езика и да се махнат от тази скапана държава, изобщо, ако имаш възможност да заминеш заминавай без да ти мигне окото за тази държава, но пък в България също няма нищо гадно. Имам предвид, че аз като порасна ще си направя парите в чужбина, а живота ще си го поддържам в България.

muhatacece
08-21-2013, 17:13
Защо ли ще си правя парите в чужбина ? Защото от 3 години сме все още в криза и ще продължат тези години :)

muhatacece
08-21-2013, 17:14
Те тия все някак ще се оправят.. Ама е глупаво да си мисли, че щом излезе извън България ще си свирка и парите ще падат от небето. Такива филми няма.



Ако си имаш образованието защо да не си мислиш така ? :)

anonymous895156
08-21-2013, 17:50
Мухатацеце, аргументите ти са много глупави.

an7raks
08-21-2013, 18:41
Май имаш амбициите да станеш чистачка на елитни щатски кенефи?
Пак ти казвам, ако имаш идеите, пробивността и кадърността, само тогава може да очакваш да успееш наистина в щатите и да си направиш стабилен бизнес. Иначе повечето ти заминава по наеми и ежедневни разходи. Ще направиш някой лев, да, но с цената на какво?

M37_Unseen
08-22-2013, 06:21
Значи, изобщо няма да се вглеждам в коментарите на заклетите българи, които са писали, но действително в чужбина живота е МНОГО по-хубав, защо мислиш, че децата с висок бал отиват в езикови гимназии и т.н ? Да научат езика и да се махнат от тази скапана държава, изобщо, ако имаш възможност да заминеш заминавай без да ти мигне окото за тази държава, но пък в България също няма нищо гадно. Имам предвид, че аз като порасна ще си направя парите в чужбина, а живота ще си го поддържам в България.

Добре е, че си взел решение какво да правиш още от такава ранна възраст.Следващата стъпка е да направиш подробен план как да стане всичко.Как ще отидеш в Америка, с какви пари, с каква виза?Какво ще работиш, имаш ли квалификация, колко езика знаеш, ако не знаеш научи, квалификацията я придобий от още оттук, за да можеш като идеш там да не почваш да учиш от нула по дадена специалност, а само да вземеш няколко курса.

vladislavcheto
08-22-2013, 17:15
Да.Ще отидеш в Америка и докато се разхождаш из големия град,на един светофар без да иска за малко ще те блъсне един рус,мускулест 20-годишен батко с апартамент в центъра на Манхатън.Той ще излезе от колата и ще ти помогне да станеш,удивен от красотата и със зяпнала уста ще те гледа.Ще си забравиш чантата и той ще те търси из огромния мегаполис,ще те намери,ще ти я върне и ще те заведе в някой красив,изискан и прескъп ресторант.Ще се виждате и в крайна сметка родителите му ще разберат и ще се опитат да ви разделят.В крайна сметка той ще им се опълчи,ще се раздели с годеницата си,която ще иска да запали жива (но няма да успее,защото той ще те спаси).Тогава семейството му ще разбере колко добро момиче си и ще те приемат.Ще заживеете щастливо с три деца и чистокръвен Санбернар във вилата си в Хемптънс,а ти ще пазаруваш всеки ден от 5-то авеню.О,я стига.
Хубаво е,че имаш мечти,но живота рядко се случва като по филмите.Познавам момче,което работи 3 години в Америка,направи бъбречна криза и в момента една става от леглото.Всичко,което е изкарал там(та и повече) е похарчил,за да си запази и малкото му останало здраве,тук,в България.Не вярвам да е единственият.В Америка всичко е пари.Буквално.Дори и дишането.Мисля,че някакъв продаваше въздух в Ню Йорк.Най вероятно ще учиш в университет.Честито.Пригот ви си само 100 $ бона само за първата година,за всеки случай.И надали ще ти стигнат за Харвард.За колкото по-неелитен се смята университет,толкова по скапана работа ще имаш до живот.Да не говорим,че може да не ти стигнат парите за живот в по-голям град и решиш да отидеш в някой забутан щат,където има царевични полета с големината на Дунавската равнина,ще стане страшно.На някои места,ако не проговориш на испански..
Вярно е,че това,което гледаш по филмите(лъскавите коли,големите,красиви и просторните къщи с басейни),те изкушава,ама в повечето случаи хората буквално нямат сигурен дом,защото банката е реалният собственик на всичко.Тука все се оплакваме,че сме нямали пари за какво ли не,но все ще се намеря някой баба/дядо на село,при когото да живеем в случай на нужда.Истина е,че Америка дава и супер много възможности за бързо издигане,за много пари и за невероятен живот за отрицателно време,но и дава възможности да затънеш със заеми на стойност 6-7 цифрена сума.По начинът,по който си оформяш поста/постовете (не съм чел темата),по-скоро ще постигнеш второто.Успех иначе,за протокола. ;)

П.С."...Цели два часа чакахме на гарата. Тренове дохождат, заминуват и всякой сигнал като че изсвирваше в сърцето ми. Половин час до тръгванието почнаха да капят един по един, а сетне потекоха цели групи пътници за Новия свят. Какви не щеш нации и езици: французи, англичани, немци, италианци, испанци, поляци, руси, та и наша милост. Тук една група младички, хубавички калугерици-полячки отива в Чикаго; там тълпа мъже и жени се качат по широката каменна стълба и с всевъзможни смешни и печални жестикулации изчезват в отделенията на гарата, без да се чуе един звук от тях: това са роднините и приятелите на една компания глухонеми, които отиват да посетят изложението и да участвуват в конгреса на глухонемите. Каква пъстрота в пътниците по обществено положение! Разни барони и баронеси, с по четворица valet и femmes de chambre, тьрговци-спекуланти,обикновени туристи, патери и сестрици, художници и занаятчии, които не Чикаго, а нуждата за късче хляб ги тласка отвъд океана; ергени по професия, моми по професия и най-сетне чиста проба парижки камелии, пред очите на които се мержеят несметните американски долари. И както по-сетне узнах, по-голямата част от пътниците отива просто така, на риск, като че със затворени очи: Америка е богата, в Америка лесно се печелят пари, тичайте да тичаме в Америка. И това са пътниците на I и II клас, а пък "милият народ", братята емигранти, те ни чакат в Хавър, те са настанени вече в "двореца"..."
Из "До Чикаго и назад" Алеко Константинов


П.С.2.Има ли някой,който реално живее там и в кой град ? :D

koce1313
08-23-2013, 19:44
И аз искам след като завърша 12 клас (сега съм 8 ) директно от тук да заминавам за Bellevue Washington , да живея ,работя и продължа образованието си там :) Ще завърша професионална гимназия МУЛТИМЕДИЯ, КОМПЮТЪРЕН ГРАФИЧЕН ДИЗАЙН И АНИМАЦИЯ в София и смятам да работя в Microsoft Windows или Valve с моят приятел тази година отиваме да учим това и явно и двамата ще се организираме да работим в Bellevue !

Денонощно само за това мисля и мечтая ,само това ми е в главата :D

anonymous895156
08-23-2013, 20:42
^ До три месеца няма да мислиш така.

koce1313
08-23-2013, 20:49
^ До три месеца няма да мислиш така.
Защо мислиш ,че ще се отметна толкова лесно ?

an7raks
08-25-2013, 15:36
^ До три месеца няма да мислиш така.

+1

anonymous895156
08-25-2013, 15:56
Защо мислиш ,че ще се отметна толкова лесно ?

Защото и аз исках Nokia Lumia 620, докато не осъзнах, че единствено дизайнът й е хубав.

Spikyhedgehog
08-25-2013, 16:53
^ До три месеца няма да мислиш така.

За пръв път съм 100% съгласен с теб.
Относно защо, не мисля, че аз трябва да съм човека, който да ти каже причината, а ти сам трябва да си я откриеш и нищо че ще те боли, ще ти е някакъв урок и ще промени мирогледа ти доста.

Hayashi
08-25-2013, 17:03
Глупости, ако искате да учите в чужбина още от сега правете всичко възможно, за да реализирате мечтата си.
Колкото до това, че до 3 месеца нямало да мисли така, аз знаех, че не исках да уча висше в България още от 7-ми клас. 5 години по-късно си оставам на същото мнение.

an7raks
08-25-2013, 17:12
Глупости, ако искате да учите в чужбина още от сега правете всичко възможно, за да реализирате мечтата си.
Колкото до това, че до 3 месеца нямало да мисли така, аз знаех, че не исках да уча висше в България още от 7-ми клас. 5 години по-късно си оставам на същото мнение.

Ама на бас, че не знаеш защо!

Spikyhedgehog
08-25-2013, 17:15
Глупости, ако искате да учите в чужбина още от сега правете всичко възможно, за да реализирате мечтата си.
Колкото до това, че до 3 месеца нямало да мисли така, аз знаех, че не исках да уча висше в България още от 7-ми клас. 5 години по-късно си оставам на същото мнение.

Всъщност въпросът беше за идеалистичните представи на момчето, че ще завърши софийска гимназия незнайна и оттам му е осигурен еднопосочен билет към Белвю Вашингтон с работа в Майкрософт. Черешката на тортата е приятелят му, с когото планират да споделят еднаква професионална реализация. Момчето нищо не споменава за учене в чужбина, ако беше казал, че иска да учи във Вашингтон, едва ли мнението ми щеше да бъде такова, но при тези обстоятелства...

Hayashi
08-25-2013, 18:53
Ама на бас, че не знаеш защо!

Знаех. Политиката на тукашните университети ми е толкова противна, че и стотинка не бих похарчила, която да отиде в джоба им. :)

an7raks
08-25-2013, 19:42
Я, сподели за политиката на тукашните университети! Интересно ми е колко е по-различна от тази в чуждите. :)

koce1313
08-26-2013, 09:17
Всъщност въпросът беше за идеалистичните представи на момчето, че ще завърши софийска гимназия незнайна и оттам му е осигурен еднопосочен билет към Белвю Вашингтон с работа в Майкрософт. Черешката на тортата е приятелят му, с когото планират да споделят еднаква професионална реализация. Момчето нищо не споменава за учене в чужбина, ако беше казал, че иска да учи във Вашингтон, едва ли мнението ми щеше да бъде такова, но при тези обстоятелства...

"И аз искам след като завърша 12 клас (сега съм 8 ) директно от тук да заминавам за Bellevue Washington , да живея ,работя и ПРОДЪЛЖА ОБРАЗОВАНИЕТО СИ ТАМ "

Fisherman
08-26-2013, 11:37
Ходете да се курвите по чужбина,утрепки в България не ни трябват.

Spikyhedgehog
08-26-2013, 13:12
Това как да го разбирам: "Ще завърша професионална гимназия МУЛТИМЕДИЯ, КОМПЮТЪРЕН ГРАФИЧЕН ДИЗАЙН И АНИМАЦИЯ в София и смятам да работя в Microsoft Windows или Valve"? Пък дори и да смяташ да учиш там, нищо лошо. Смешното е, че си мислиш, че хайде-хоп и ще ме приемат в Microsoft(Windows е операционната им система, хубаво е да се информираш, преди да поискаш да работиш някъде) и Valve.

koce1313
08-26-2013, 14:21
Разбира се ,че няма да стане хоп и веднага започвам да работя там !
За това се изисква и висше образование естествено , информиран съм за Microsoft ,но просто инстинктивно пиша Windows :)
Времето през което ще уча ще работя някъде където се изисква по-малко образование C:

Spikyhedgehog
08-26-2013, 14:54
Е, хубаво е човек да има мечти, но в никакъв случай не трябва да живее в тях. Успех при реализирането на мечтата си. Ще ти е нужен! :)

koce1313
08-26-2013, 17:06
Благодаря ! Истина е ,че ще ми е нужен късмет :)

Tempestjuji
09-02-2013, 11:44
Живота никъде не е лесен-песен.
Навсякъде има проблеми. САЩ също
се чуди кое как да оправи, но за разлика от България, там
има справедливост. Ако си си направил труда да учиш, да знаеш
езици, ако си имаш професия и си я вършиш както трябва, ще
изкарваш пари, с които да живееш нормално и няма да те се налага да
живееш с цигани и наркомани и да работиш по 12 часа на ден..
То така не е само там.. Така е във всички нормални държави по Света.
Въпроса е дали начина на живот ще ти прилегне- каква комуникация искаш, в каква среда искаш да
живееш. Българина си няма ни най-малка представа в какви лайна живее :)

evtimow :3
09-03-2013, 10:57
Разбира се ,че няма да стане хоп и веднага започвам да работя там !
За това се изисква и висше образование естествено , информиран съм за Microsoft ,но просто инстинктивно пиша Windows :)
Времето през което ще уча ще работя някъде където се изисква по-малко образование C:
Тц, няма да стане.

Най-малкото там работят хора, които са премерени, знаещи и характерни.

Ти не си.

Сори.